Nadzwyczajne posiedzenie RB ONZ dotyczące ostatnich zamieszek na terenie Iranu, które zostało zwołane z inicjatywy USA - zostało ostro skrytykowane przez przedstawicieli Francji i Rosji. Ambasador Francji stwierdził, iż niepokoje w Iranie mają się nijak do zagadnienia międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, sugerując jednoznacznie, iż zwołanie posiedzenia jak wyżej było przejawem próby wykorzystania kryzysu irańskiego do "celów osobistych" - co zostało jednoznacznie odczytane jako złośliwa aluzja pod adresem USA. Stanowisko Francji podtrzymał reprezentant Rosji, który oświadczył, iż zwołanie posiedzenia RB ONZ jest próbą brutalnej ingerencji USA w wewnętrzne sprawy Iranu - zastanawiając się zarazem dlaczego nie doszło do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia RB ONZ w 2014r. ,kiedy to w USA miały miejsce - po zabiciu przez policję czarnoskórego nastolatka - społeczne rozruchy w Ferguson. USA - kontrolowane przez lobby żydowsko - syjonistyczne - na forum ONZ działają zawsze jako pełnomocnik Izraela. Fakt, iż apel o zwołanie posiedzenia RB ONZ jak wyżej pojawił się natychmiast po wystąpieniu niepokojów w Iranie, co wespół z ostatnim oświadczeniem szefa MOSADU, który oznajmił, iż w Iranie Izrael "ma oczy, uszy i coś jeszcze" - wskazywać może jednoznacznie bądź to na inspirowanie przez Izrael rozruchów Iranie, bądź tez próbę ich przechwycenia i skierowania w pożądanym dla Izraela kierunku. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału: www.bbc.com/news/world-middle-east-42584942 |