Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sprawcy globalnego ocieplenia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
16-01-2018 11:22MaxGolonko2 (438 punktów)Sprawcy globalnego ocieplenia
Ocena 1 na 1
Eksperci związani z PIS i niektórzy jego politycy twierdzą, że CO2 emitowane przez ludzką działalność nie powoduje globalnego ocieplenia. Kłamią!

Słońce co 100 milionów lat zwiększa moc (grzania kosmosu, a wiec i Ziemi) o jeden procent.
Dlatego znane, wysokie stężenia CO2 kilkaset milionów lat temu były mniej groźne niż dziś.

Znany naukowiec z AGH, Piotr Guzik, policzył, że:

"W ostatnich latach człowiek emituje do atmosfery około 35 miliardów ton CO2 rocznie. Ilość CO2 w atmosferze rośnie o około 3 ppm (3 części na milion) rocznie. Masa atmosfery to około 5x10^15 ton, czyli 3 części na milion to będzie 15x10^9 ton, czyli 15 miliardów ton. O tyle właśnie zwiększa się ilość CO2 w atmosferze każdego roku.

"Źródła naturalne" (oceany, gleba, rośliny itp.) emitują znacznie więcej dwutlenku węgla niż człowiek, ale równocześnie go pochłaniają. Co więcej, oprócz tego, że pochłaniają wszystko to, co same emitują, to pochłaniają jeszcze część z tego, co emituje człowiek.

Wpływ dwutlenku węgla na bilans energetyczny Ziemi jest dodatni (im więcej dwutlenku węgla w atmosferze, tym cieplej). Wiemy też, jak na bilans energetyczny Ziemi wpływają inne czynniki - Słońce, emisje naturalne, pyły i gazy emitowane przez wulkany itp.

Nawet jeśli spalimy cały węgiel, ropę i gaz, Ziemia nie stanie się drugą Wenus. Za to wszystko wskazuje na to, że stanie są ona miejscem znacznie mniej przyjaznym dla życia, a już dla nas (ludzi) w szczególności. Jeśli nie będziemy nic robić w kierunku zmiany tej sytuacji, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem zrobimy sporą krzywdę naszym potomkom, którym przyjdzie żyć na Ziemi za 50, 100, 200 czy 300 lat."

Dziś połowę węgla spalanego na świecie spalają Chiny.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)Chiny zielenieją
>Dziś połowę węgla spalanego na świecie spalają Chiny.

Ale zarazem dynamicznie skręcają w kierunku zielonych źródeł energii.

"China may be the planet's biggest polluter but it's also powering ahead of other countries on renewable energy.
As the Trump administration yanks the U.S. out of the Paris climate change agreement, claiming it will hurt the American economy, Beijing is investing hundreds of billions of dollars and creating millions of jobs in clean power. China has built vast solar and wind farms, helping fuel the growth of major industries that sell their products around the world. "Even in China where coal is -- or was -- king, the government still recognizes that the economic opportunities of the future are going to be in clean energy," said Alvin Lin, Beijing-based climate and energy policy director with the Natural Resources Defense Council.
More than 2.5 million people work in the solar power sector alone in China, compared with 260,000 people in the U.S., according to the most recent annual report from the International Renewable Energy Agency.
While President Trump promises to put American coal miners back to work, China is moving in the opposite direction."

money.cnn.(*)n-energy-solar-farm/index.html

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365