Racjonalista - Strona głównaDo treści
Orban niczym lis Przechera

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-01-2018 09:19Arminius (25555 punktów)Orban niczym lis Przechera
Viktor Orban - symbol agresywnej postawy antyimigranckiej, chłoszczący bezlitośnie UE za zbyt liberalną - i w perspektywie jakoby zgubną dla kultury europejskiej - politykę względem uchodźców, dokonuje właśnie radykalnej wolty stanowiska Węgier. Prawica radykalna twierdzi zaś, iż wolta już się dokonała, bo Wegry w zeszłym roku przyjęły 1300 uchodźców.
Orban niczym makiawelistyczny lis - Przechera uprawia ekwilibrystyczny balet na europejskiej scenie - kierując się złotą zasadą, że żadne zasady nie obowiązują.
Dziwi wielce fakt, iż obecne władze Polski wybrały sobie takiego pilitycznego prestidigitatora za swojego strategicznego sojusznika - w konfrontacyjnym kursie jaki obrały względem UE. Bo przecież w żadnym wypadku nie można przewidzieć jakiego to cudacznego zajączka wyciągnie ze swego przepastnego cylindra wielki mag z Budapesztu - podczas następnego seansu.
Poniżej zamieszczam fragment podlinkowanego tekstu zawierającego szczegóły na temat.


"Jak podaje "Bloomberg", Węgry przyjęły w zeszłym roku 1300 uchodźców. Skrajna prawica skrytykowała rząd Orbana mówiąc, że choć głośno protestuje przeciw otwartej imigracji, to po cichu kraj przyjmuje tylu uchodźców, ilu miałoby trafić na Węgry w ramach unijnej relokacji. Rząd bronił się i podkreślał, że przyjmowanie uchodźców zgodnie z Konwencją Genewską to co innego, niż unijne kwoty.

Z kolei w weekendowym wywiadzie dla „Welt am Sonntag” premier Węgier stwierdził, że jego kraj mógłby uczestniczyć w nowym unijnym systemie podziału uchodźców. Musiałyby jednak zostać spełnione pewne warunki. Chodzi o to, aby Węgry same decydowały, kto konkretnie zostanie przyjęty - podaje przytaczając wywiad "Deutsche Welle".


wiadomosci(*)czyc-sie-w-nowy-mechanizm.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Bo przecież w żadnym wypadku nie można przewidzieć jakiego to cudacznego zajączka wyciągnie ze swego przepastnego cylindra wielki mag z Budapesztu
Polak Węgier dwa bratanki i do szabli, i do szklanki...

Jak Wolaka leją Orban trzyma szklanki.
I żeby się trunek nie zepsuł w tej dobie,
Orban się poświęca i wypija obie
makoshika (1454 punktów)
Pan Wiktor Orban przygarnie w następnej perspektywie finansowej 20-30 mld euro z puli, która miała przypaść Polsce (a nie przypadnie) i z przyjemnością zagłosuje za sankcjami dla naszego kraju. Dla Brukseli to żadna strata, a dla Węgier kopalnia złota, która zagwarantuje Fideszowi kolejne 2-3 kadencje. Zobaczycie.
17-01-2018 15:50 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>Pan Wiktor Orban przygarnie w następnej perspektywie finansowej 20-30 mld euro z puli, która miała przypaść Polsce (a nie przypadnie) i z przyjemnością zagłosuje za sankcjami dla naszego kraju. Dla Brukseli to żadna strata, a dla Węgier kopalnia złota, która zagwarantuje Fideszowi kolejne 2-3 kadencje. Zobaczycie.

Ale zwyciężymy moralnie!
fazimodo (251 punktów)
Bo Orban to polityk z krwii i kości, który potrafi kalkulować co mu się opłaca, a co nie. Przydatne zwłaszcza, gdy rządzi się małym i mało istotnym krajem.

Na razie wygląda na to, że nasi pomimo całej swej romantycznej polskości, gdzie machamy szabelką o sprawiedliwość dziejową, powoli też zaczynają kalkulować jak Orban - stąd Morawiecki jako premier i pomału przymizgi do Brukseli.

Dzwinym trafem jedyni, któzy kalkulować nie potrafią to aktualna opozycja i lewica w Polsce, którzy by uchodźców za darmo wzięli, albo jeszcze dopłacili za łaskę pana Niemca, że mogą ich wziąć.
No i jeszcze są ci wszyscy co na złość mamie sobie uszy odmrożą, byle by tylko PiS się potknął, a że upadając pociągnie ich samych za sobą - to trudno.
TyDraniu (6569 punktów)
Pan myśli, że Polska uchodźców nie przyjmuje? Robią to samo co Orban, mimo że w Dzienniku Telewizyjnym mówią stanowczo, że żadnych nie przyjmą.
Arminius (25555 punktów)gdzie są?
>Pan myśli, że Polska uchodźców nie przyjmuje? Robią to samo co Orban, mimo że w >Dzienniku Telewizyjnym mówią stanowczo, że żadnych nie przyjmą.

Gdzie oni są?
TyDraniu (6569 punktów)Odp: gdzie są?
>Gdzie oni są?

Gdzie są, to nie wiem. Na dniach Urząd ds. Cudzoziemców ma opublikować raport za 2017, to się w ogóle dowiemy, ilu ich jest. Na razie jest tylko za 2016 r.
fazimodo (251 punktów)Odp: Orban niczym lis Przechera
>Pan myśli, że Polska uchodźców nie przyjmuje? Robią to samo co Orban, mimo że w Dzienniku Telewizyjnym mówią stanowczo, że żadnych nie przyjmą.

W którym miejscu napisałem, że obecny rząd nie przyjmuje lub nawet, że nie przyjmie uchodźców? Proszę następnym razem odnosić się do treści posta, a nie wymyślać rzeczy, których tam nie ma napisanych, aby dać upust swoim politycznym zacietrzewieniom.
TyDraniu (6569 punktów)
>W którym miejscu napisałem, że obecny rząd nie przyjmuje lub nawet, że nie przyjmie uchodźców? Proszę następnym razem odnosić się do treści posta, a nie wymyślać rzeczy, których tam nie ma napisanych, aby dać upust swoim politycznym zacietrzewieniom.

Och, źle mi się kliknęło "Odpowiedź", miałem odpisać Arminiusowi. Do Pana posta nie mam uwag.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
> makiawelistyczny

Zasadniczo pobieżnie pisze się "makiaweliczny", redaktorzyno po dwóch
fafkulcetach.
Arminius (25555 punktów)po czterech
>> makiawelistyczny
>Zasadniczo pobieżnie pisze się "makiaweliczny", redaktorzyno po dwóch
>fafkulcetach.

Już po czterech, dokładnie rzecz ujmując. Obroniłem niedawno licencjat z ochrony środowiska.
I jako taki jak wyżej wiem też, iż errare humanum est. Pan też powinien o tym wiedzieć.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: po czterech
>>> makiawelistyczny
>>Zasadniczo pobieżnie pisze się "makiaweliczny", redaktorzyno po dwóch
>>fafkulcetach.
>Już po czterech, dokładnie rzecz ujmując. Obroniłem niedawno licencjat z ochrony środowiska.

Każdemu jego Everest. Może fizykę spróbujcie - w Rzeszowie mają speców
od eteru. Ino nie zaciągajcie się za mocno.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365