 |
Orban niczym lis Przechera Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-01-2018 09:19 | Arminius (25555 punktów) | Orban niczym lis Przechera | Viktor Orban - symbol agresywnej postawy antyimigranckiej, chłoszczący bezlitośnie UE za zbyt liberalną - i w perspektywie jakoby zgubną dla kultury europejskiej - politykę względem uchodźców, dokonuje właśnie radykalnej wolty stanowiska Węgier. Prawica radykalna twierdzi zaś, iż wolta już się dokonała, bo Wegry w zeszłym roku przyjęły 1300 uchodźców. Orban niczym makiawelistyczny lis - Przechera uprawia ekwilibrystyczny balet na europejskiej scenie - kierując się złotą zasadą, że żadne zasady nie obowiązują. Dziwi wielce fakt, iż obecne władze Polski wybrały sobie takiego pilitycznego prestidigitatora za swojego strategicznego sojusznika - w konfrontacyjnym kursie jaki obrały względem UE. Bo przecież w żadnym wypadku nie można przewidzieć jakiego to cudacznego zajączka wyciągnie ze swego przepastnego cylindra wielki mag z Budapesztu - podczas następnego seansu. Poniżej zamieszczam fragment podlinkowanego tekstu zawierającego szczegóły na temat. "Jak podaje "Bloomberg", Węgry przyjęły w zeszłym roku 1300 uchodźców. Skrajna prawica skrytykowała rząd Orbana mówiąc, że choć głośno protestuje przeciw otwartej imigracji, to po cichu kraj przyjmuje tylu uchodźców, ilu miałoby trafić na Węgry w ramach unijnej relokacji. Rząd bronił się i podkreślał, że przyjmowanie uchodźców zgodnie z Konwencją Genewską to co innego, niż unijne kwoty. Z kolei w weekendowym wywiadzie dla „Welt am Sonntag” premier Węgier stwierdził, że jego kraj mógłby uczestniczyć w nowym unijnym systemie podziału uchodźców. Musiałyby jednak zostać spełnione pewne warunki. Chodzi o to, aby Węgry same decydowały, kto konkretnie zostanie przyjęty - podaje przytaczając wywiad "Deutsche Welle". wiadomosci(*)czyc-sie-w-nowy-mechanizm.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | romaro (25211 punktów) | >Bo przecież w żadnym wypadku nie można przewidzieć jakiego to cudacznego zajączka wyciągnie ze swego przepastnego cylindra wielki mag z Budapesztu Polak Węgier dwa bratanki i do szabli, i do szklanki...
Jak Wolaka leją Orban trzyma szklanki. I żeby się trunek nie zepsuł w tej dobie, Orban się poświęca i wypija obie
|
|
1 na 1 | makoshika (1454 punktów) | Pan Wiktor Orban przygarnie w następnej perspektywie finansowej 20-30 mld euro z puli, która miała przypaść Polsce (a nie przypadnie) i z przyjemnością zagłosuje za sankcjami dla naszego kraju. Dla Brukseli to żadna strata, a dla Węgier kopalnia złota, która zagwarantuje Fideszowi kolejne 2-3 kadencje. Zobaczycie.
|
|
 | 2 na 2 wwnf (2790 punktów) (zablokowany) | > Pan Wiktor Orban przygarnie w następnej perspektywie finansowej 20-30 mld euro z puli, która miała przypaść Polsce (a nie przypadnie) i z przyjemnością zagłosuje za sankcjami dla naszego kraju. Dla Brukseli to żadna strata, a dla Węgier kopalnia złota, która zagwarantuje Fideszowi kolejne 2-3 kadencje. Zobaczycie.Ale zwyciężymy moralnie!
|
|
1 na 3 | fazimodo (251 punktów) | Bo Orban to polityk z krwii i kości, który potrafi kalkulować co mu się opłaca, a co nie. Przydatne zwłaszcza, gdy rządzi się małym i mało istotnym krajem.
Na razie wygląda na to, że nasi pomimo całej swej romantycznej polskości, gdzie machamy szabelką o sprawiedliwość dziejową, powoli też zaczynają kalkulować jak Orban - stąd Morawiecki jako premier i pomału przymizgi do Brukseli.
Dzwinym trafem jedyni, któzy kalkulować nie potrafią to aktualna opozycja i lewica w Polsce, którzy by uchodźców za darmo wzięli, albo jeszcze dopłacili za łaskę pana Niemca, że mogą ich wziąć. No i jeszcze są ci wszyscy co na złość mamie sobie uszy odmrożą, byle by tylko PiS się potknął, a że upadając pociągnie ich samych za sobą - to trudno.
|
|
 | | TyDraniu (6569 punktów) | Pan myśli, że Polska uchodźców nie przyjmuje? Robią to samo co Orban, mimo że w Dzienniku Telewizyjnym mówią stanowczo, że żadnych nie przyjmą.
|
|
|  | | Arminius (25555 punktów) | gdzie są? | >Pan myśli, że Polska uchodźców nie przyjmuje? Robią to samo co Orban, mimo że w >Dzienniku Telewizyjnym mówią stanowczo, że żadnych nie przyjmą.
Gdzie oni są?
|
|
| |  | | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: gdzie są? | >Gdzie oni są?
Gdzie są, to nie wiem. Na dniach Urząd ds. Cudzoziemców ma opublikować raport za 2017, to się w ogóle dowiemy, ilu ich jest. Na razie jest tylko za 2016 r.
|
|
|  | | fazimodo (251 punktów) | Odp: Orban niczym lis Przechera | >Pan myśli, że Polska uchodźców nie przyjmuje? Robią to samo co Orban, mimo że w Dzienniku Telewizyjnym mówią stanowczo, że żadnych nie przyjmą.
W którym miejscu napisałem, że obecny rząd nie przyjmuje lub nawet, że nie przyjmie uchodźców? Proszę następnym razem odnosić się do treści posta, a nie wymyślać rzeczy, których tam nie ma napisanych, aby dać upust swoim politycznym zacietrzewieniom.
|
|
| |  | | TyDraniu (6569 punktów) | >W którym miejscu napisałem, że obecny rząd nie przyjmuje lub nawet, że nie przyjmie uchodźców? Proszę następnym razem odnosić się do treści posta, a nie wymyślać rzeczy, których tam nie ma napisanych, aby dać upust swoim politycznym zacietrzewieniom.
Och, źle mi się kliknęło "Odpowiedź", miałem odpisać Arminiusowi. Do Pana posta nie mam uwag.
|
|
wwnf (2790 punktów) (zablokowany) | > makiawelistyczny
Zasadniczo pobieżnie pisze się "makiaweliczny", redaktorzyno po dwóch fafkulcetach.
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | po czterech | >> makiawelistyczny >Zasadniczo pobieżnie pisze się "makiaweliczny", redaktorzyno po dwóch >fafkulcetach.
Już po czterech, dokładnie rzecz ujmując. Obroniłem niedawno licencjat z ochrony środowiska. I jako taki jak wyżej wiem też, iż errare humanum est. Pan też powinien o tym wiedzieć.
|
|
|  | wwnf (2790 punktów) (zablokowany) | Odp: po czterech | >>> makiawelistyczny >>Zasadniczo pobieżnie pisze się "makiaweliczny", redaktorzyno po dwóch >>fafkulcetach. >Już po czterech, dokładnie rzecz ujmując. Obroniłem niedawno licencjat z ochrony środowiska.
Każdemu jego Everest. Może fizykę spróbujcie - w Rzeszowie mają speców od eteru. Ino nie zaciągajcie się za mocno.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|