Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cytatów czar-LXIX. O Żydach (nie)lubiących Niemców

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
30-01-2018 21:10Arminius (25555 punktów)Cytatów czar-LXIX. O Żydach (nie)lubiących Niemców
Ocena 4 na 4
Michael Schudrich, naczelny rabin Polski, na temat Żydów zamieszkujących w Niemczech wypowiedział się w następujący sposób: "W Niemczech żyje dziś kilkaset tysięcy Żydów, gdyż przybyli tam z Rosji i z państw byłego obszaru ZSRR. Pojechali oni do Niemiec nie dlatego, że lublili Niemców ale dlatego że były tam najlepsze warunki do życia, w tym dobra pomoc socjalna. Chcieli po prostu wieść lepsze życie. Osiedlenie w Niemczech było dla nich najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza że nie chcieli jechać do Izraela. Jeśli chodzi o działalność żydowskich organizacji w Niemczech, to jest ich tam sporo, gdyż mieszka tam dużo Żydów. To nie jest tak, że najpierw zakłada się organizacje żydowskie a potem zaprasza Żydów, tylko odwrotnie.....
W Polsce zawsze będziemy widzieli cmentarz żydowski. Dlaczego. Bo tak po prostu jest. Tutaj zostało zabitych większość z 6 mln Żydów. Oczywiście zostali zabici przez Niemców. To jednak właśnie w polskiej ziemi leżą miliony żydowskich ofiar. Gdy Żyd przyjeżdża do Polski, to myśli o członkach rodziny, którzy zostali tu zabici. To nie jest antypolskie, to jest związane z tym, iż jest to miejsce jego osobistej żałoby."
(G. Kayzer, Klincz. Debata polsko - żydowska, W-wa 2017, str. 68-69)


Nie chodzi o to, że nie jest to antypolskie. Chodzi o to, iż jest to ogromnie kuriosalne, to że w Niemczech Żydzi czują się tak dobrze. Bo przecież żyjąc w kraju swych katów powinni odczuwać większy dyskomfort niż na cmentarzu swych przodków.
Chyba że zdecydowanie przesadzamy z ich...wrażliwością na holokaust i nie doceniamy ich.....wrażliwości na dobra doczesne???
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)

   Najbardziej "kuriosalne" to jest wtedy, jak pógłówkowi się wydaje, że mądrzejszym od siebie będzie mowił, co oni powinni.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
31-01-2018 10:42 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)przywołany do porządku
>Najbardziej "kuriosalne" to jest wtedy, jak pógłówkowi się wydaje, że mądrzejszym od >siebie będzie mowił, co oni powinni.

Ostro, tak w cuglach, przywołał Pan rabina do porządku!
31-01-2018 20:19 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: przywołany do porządku
>>Najbardziej "kuriosalne" to jest wtedy, jak pógłówkowi się wydaje, że mądrzejszym od >siebie będzie mowił, co oni powinni.
>Ostro, tak w cuglach, przywołał Pan rabina do porządku!

Arminius, jesteście rabinem?!
31-01-2018 20:28 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)bezkapłańsko!
>Arminius, jesteście rabinem?!

Nie. I księdzem katolickiem też nie jestem - chociaż wielu forumowiczów tak podejrzewa.

Rabinem zaś - i to naczelnym - jest oczywiście Schudrich, którego wypowiedź skomentował Ignacy Kujawiak. Na marginesie, zapytam w pańskiej manierze: czy jest Pan asystentem Ignacego K.???
31-01-2018 20:47 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: bezkapłańsko!
>>Arminius, jesteście rabinem?!
>Nie. I księdzem katolickiem też nie jestem - chociaż wielu forumowiczów tak podejrzewa.

O - to musiało mnie ominąć. Nie, spiny macie raczej nie-księżowskie.

>Rabinem zaś - i to naczelnym - jest oczywiście Schudrich, którego wypowiedź skomentował Ignacy Kujawiak. Na marginesie, zapytam w pańskiej manierze: czy jest Pan asystentem Ignacego K.???

Manierze? Ach, tamto. UB-odło spółdzielnię? Nie, nie jestem.
I - z wiadomych sobie przyczyn - podchodzę do jego i jeszcze jednej
osoby twórczości z tzw. rezerwą, choć w wielu aspektach się z ich
zdaniem zgadzam. Pole do interpretacji - szerokie. Co nie znaczy,
że (a) proponuję jej podjęcie, (b) będę w tym uczestniczyć czy
(c) cokolwiek prostować.

A odpowiadając wprost: nie wiem, kogo mógł mieć na myśli pan Kujawiak,
wyście przyłożyli nogę tak, ja śmak - jeśli wyszedł suchar, wybaczcie.

edit b. przepraszam za literówkę - było "przyłżyli" - w żadnym wypadku
w kopaniu metaforycznej piłeczki nie doszukiwałbym się u was łgarstwa!
31-01-2018 21:52 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)apelując
>>>Arminius, jesteście rabinem?!
>>Nie. I księdzem katolickiem też nie jestem - chociaż wielu forumowiczów tak podejrzewa.
>O - to musiało mnie ominąć. Nie, spiny macie raczej nie-księżowskie.
>>Rabinem zaś - i to naczelnym - jest oczywiście Schudrich, którego wypowiedź skomentował Ignacy Kujawiak. Na marginesie, zapytam w pańskiej manierze: czy jest Pan asystentem Ignacego K.???
>Manierze? Ach, tamto. UB-odło spółdzielnię? Nie, nie jestem.
>I - z wiadomych sobie przyczyn - podchodzę do jego i jeszcze jednej
>osoby twórczości z tzw. rezerwą, choć w wielu aspektach się z ich
>zdaniem zgadzam. Pole do interpretacji - szerokie. Co nie znaczy,
>że (a) proponuję jej podjęcie, (b) będę w tym uczestniczyć czy
>(c) cokolwiek prostować.
>A odpowiadając wprost: nie wiem, kogo mógł mieć na myśli pan Kujawiak,
>wyście przyłożyli nogę tak, ja śmak - jeśli wyszedł suchar, wybaczcie.
>edit b. przepraszam za literówkę - było "przyłżyli" - w żadnym wypadku
>w kopaniu metaforycznej piłeczki nie doszukiwałbym się u was łgarstwa!

Nie szkoda Panu czasu na takie bicie piany jak wyżej??? Napisz Pan jakiś merytoryczny wątek. Niech z pana będzie jakiś pożytek na tym forum.
01-02-2018 11:03 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: apelując
>Nie szkoda Panu czasu na takie bicie piany jak wyżej???

Dopasowuję przekaz do dyskutanta.

> Napisz Pan jakiś merytoryczny wątek. Niech z pana będzie jakiś pożytek na tym forum.

E, perły już rzucałem. M.in. w waszych "wontkach" o Razgłazie. Skutek -
żelbet.

A teraz zajmuję się panią Jolą von Nojtron de Apollin. Mógłbym ją nazwać
Luną, ale ksywa ta jest już zarezerwowana. Choć z lunaparkiem też ma to
nieco wspólnego - ciągle to samo naokoło i rzygać się miejscami chce.
31-01-2018 20:50 
 Ocena 1 na 1
Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: przywołany do porządku

>Arminius, jesteście rabinem?!

Phi! A co to za rabin z takiego, co plując w górę, własnej twarzy zapomina zasłonić?!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
31-01-2018 20:54 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Arminius, jesteście rabinem?!
>Phi! A co to za rabin z takiego, co plując w górę, własnej twarzy zapomina zasłonić?!

No - taki nielubiący Ajnsztajna. A gdyby - np. za radą J. - splunął
z II kosmiczną, to i pana Twardowskiego by trafił!
31-01-2018 21:56 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)zaślinią się???
>>>Arminius, jesteście rabinem?!
>>Phi! A co to za rabin z takiego, co plując w górę, własnej twarzy zapomina zasłonić?!
>No - taki nielubiący Ajnsztajna. A gdyby - np. za radą J. - splunął
>z II kosmiczną, to i pana Twardowskiego by trafił!

Panowie, zaślinicie się obmawiając na boku Arminiusa. Zaślinicie i zaplujecie.
Nie kompromitujcie się - argumenty ad personam jak te powyżej godzą swym ościeniem tylko w wasze dobre imię.
31-01-2018 22:07 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: zaślinią się???
Nie pierwszy raz zaznaczam, że w waszym, Arminius, systemie wartości
- wolę dobrego imienia nie mieć.
Arminius (25555 punktów)lekcja kindersztuby
>Nie pierwszy raz zaznaczam, że w waszym, Arminius, systemie wartości
>- wolę dobrego imienia nie mieć.

To nie "mój" system wartości. On jest trochę bardziej uniwersalny - dotyczy, przynajmniej, obszaru cywilizacji łacińskiej.
Obmawianie bliźniego na boku w manierze jak to panowie czynią - to złamanie pewnej żelaznej zasady - zasadnicze faux pas. Z dopuszczeniem się impertynencji jak wyżej - w jakims sensie przestają panowie być ludźmi honoru.
01-02-2018 11:06 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: lekcja kindersztuby
>>Nie pierwszy raz zaznaczam, że w waszym, Arminius, systemie wartości
>>- wolę dobrego imienia nie mieć.
>To nie "mój" system wartości. On jest trochę bardziej uniwersalny - dotyczy, przynajmniej, obszaru cywilizacji łacińskiej.

W rozumieniu spiskowo-inkwizycyjnym - zapewne.

>Obmawianie bliźniego na boku

Nie na boku - publicznie. To raczej taka sugestia jest łamaniem zasad.

> w manierze jak to panowie czynią - to złamanie pewnej żelaznej zasady - zasadnicze faux pas. Z dopuszczeniem się impertynencji jak wyżej - w jakims sensie przestają panowie być ludźmi honoru.

Nie jestem lekarzem.
02-02-2018 09:29 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Obmawianie bliźniego na boku
>Nie na boku - publicznie.
Jedno drugiego nie wyklucza.

Cza być oszczędnym.
Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: przywołany do porządku

Żeby plunąć z takim odrzutem, to trzeba by mieć łeb nie lada...

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
31-01-2018 21:50 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)flegmatyczny?
>>Arminius, jesteście rabinem?!
>Phi! A co to za rabin z takiego, co plując w górę, własnej twarzy zapomina zasłonić?!

Pana kręci flegma pluta w górę? To już fetyszyzm wcale kwalifikowany.
01-02-2018 11:51 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: flegmatyczny?
>>>Arminius, jesteście rabinem?!
>>Phi! A co to za rabin z takiego, co plując w górę, własnej twarzy zapomina zasłonić?!
>Pana kręci flegma pluta w górę? To już fetyszyzm wcale kwalifikowany.

Wam się to z fetyszami kojarzy? Mnie nie. Zastanawiające, ale w
niesmaczny sposób.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: przywołany do porządku

>>Najbardziej "kuriosalne" to jest wtedy, jak pógłówkowi się wydaje, że mądrzejszym od >siebie będzie mowił, co oni powinni.
>Ostro, tak w cuglach, przywołał Pan rabina do porządku!
Ignacy Kujawiak zapewne odniósł się do nie będącego słowami rabina, ale dotyczącego Żydów zwrotu "powinni odczuwać".

Cza być oszczędnym.
finerbijk (17282 punktów)Odp: Cytatów czar-LXIX. O Żydach (nie)lubiących Niemców
>Chodzi o to, iż jest to ogromnie kuriosalne, to że w Niemczech Żydzi czują się tak dobrze.
Aż tak dobrze?
"Angela Merkel wyraziła ból z powodu nawrotu antysemityzmu w jej własnym kraju. Kanclerz Niemiec zabrała głos w tej sprawie w sobotę, w dniu poświęconym pamięci ofiar Holokaustu. - To wstyd, że żadna żydowska instytucja nie może istnieć bez policyjnej ochrony. Wymaga jej zarówno szkoła, przedszkole, jak synagoga - powiedziała." www.tvn24.(*)l-o-antysemityzmie,810070.html
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Przypuszczam, że bierze się to stąd, że Niemcy pełniej "przepracowali" swoją historię niż Polacy i wyciągnęli konstruktywne wnioski. Oby nas to
też czekało. Tj. inaczej - spowodujmy to...
31-01-2018 09:33 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)w czym rzecz?
>Przypuszczam, że bierze się to stąd, że Niemcy pełniej "przepracowali" swoją historię niż Polacy i wyciągnęli konstruktywne wnioski. Oby nas to
>też czekało. Tj. inaczej - spowodujmy to...

Niemcy chyba lepiej przepracowali swoją historię niż my - ale nie o to w tym wypadku chodzi. Przykład kilkuset tysięcy Żydów emigrujących do Niemiec ( w sytuacji gdy mogli wyemigrować do Izraela ale tego nie chcieli) świadczy o tym, iż trauma holokaustu wśród nich nie jest wcale tak wielka jak Żydzi utrzymują. Bo gdyby była - to nie byłoby taka masowej wędrówki do kraju katów. Rzecz w tym, iż oficjalna polityka Izraela i środowisk żydowskich polega na czynieniu z holokaustu rodzaju mesjanistycznej, świeckiej religii (przy eksponowaniu wyjątkowości i traumatyczności tego zdarzenia) - celem wykorzystywania jej jako narzędzia politycznego do realizowania bieżących celów politycznych (okupacja Palestyny) - przy założeniu (słusznym), że ofierze wszystko się wybacza jak narozrabia. Słowem, jest to przykład na hipokryzję postawy żydowskiej.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: w czym rzecz?

>Słowem, jest to przykład na hipokryzję postawy żydowskiej.
Niby tak, ale przecież hipokryzja to postawa arcypowszechna; czyż nie jest gigantyczną niemiecką hipokryzją, że osławiony Jugendamt zwalcza rodziców za niemal wszystko, ale nigdy za rzezanie dzieci?

Cza być oszczędnym.
31-01-2018 10:49 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)hipokryzja kwalifikowana
>Niby tak, ale przecież hipokryzja to postawa arcypowszechna; czyż nie jest gigantyczną niemiecką hipokryzją, że osławiony Jugendamt zwalcza rodziców za niemal wszystko, ale nigdy za rzezanie dzieci?

Niby tak. Ale wskazywanie na żydowską hipokryzję jest szczególnie utrudnione i sekowane - przez legion hasbarowców/judeofili, którzy od razu robią z tego kwalifikowany i zadeklarowany antysemityzm wyssany wiadomo przez kogo i wiadomo skąd - także ta tym forum.
31-01-2018 11:05 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: hipokryzja kwalifikowana

>wskazywanie na żydowską hipokryzję jest szczególnie utrudnione i sekowane
Tu więc można się oportunistycznie ograniczyć do hipokryzji niemieckiej.

Cza być oszczędnym.
31-01-2018 16:17 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: w czym rzecz?
> Słowem, jest to przykład na hipokryzję postawy żydowskiej.

Nie mam wątpliwości, że bardzo chcecie to tam widzieć i uwypuklić. Ja myślę,
że wybór Izrael/Niemcy jest ... wyborem. Nie moim. Nie moja sprawa.
31-01-2018 17:01 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wybór Izrael/Niemcy jest ... wyborem. Nie moim. Nie moja sprawa.
To o czyjej sprawie się tutaj wypowiadasz?

A żydowskie korzystanie z niemieckiego dobrobytu jest nieprzyzwoitością wobec tych Polaków, którzy Żydów przed Niemcami niemałym kosztem chronili.

Cza być oszczędnym.
31-01-2018 19:07 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>A żydowskie korzystanie z niemieckiego dobrobytu jest nieprzyzwoitością wobec tych Polaków, którzy Żydów przed Niemcami niemałym kosztem chronili.
Niby dlaczego? Wielu Polaków korzysta z niemieckiego dobrobytu mimo że takie afronty ich od Niemców spotykały. To mają do Rosji jeździć, bo to wyzwoliciel był?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A żydowskie korzystanie z niemieckiego dobrobytu jest nieprzyzwoitością wobec tych Polaków, którzy Żydów przed Niemcami niemałym kosztem chronili.
>Niby dlaczego?
Dlatego, że Polacy, którzy wzmiankowany koszt ponieśli w najwyższym stopniu, uniemożliwili sobie korzystanie z czegokolwiek.


Cza być oszczędnym.
31-01-2018 20:17 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>wybór Izrael/Niemcy jest ... wyborem. Nie moim. Nie moja sprawa.
>To o czyjej sprawie się tutaj wypowiadasz?

Prostsze, niż się wydaje. "Proszę pani, tu jest kolejka, pani stanie na końcu!"
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>wybór Izrael/Niemcy jest ... wyborem. Nie moim. Nie moja sprawa.
>>To o czyjej sprawie się tutaj wypowiadasz?
>Prostsze, niż się wydaje.
Z tym, że się nie wydaje.

Cza być oszczędnym.
Arminius (25555 punktów)wybór o czymś świadczy
>Nie mam wątpliwości, że bardzo chcecie to tam widzieć i uwypuklić. Ja myślę,
>że wybór Izrael/Niemcy jest ... wyborem. Nie moim. Nie moja sprawa.


Jasna, nie pana cyrk, nie pana menażeria. Ale z każdego faktu można wyciagać racjonalne, oparte na logice wnioski.
31-01-2018 20:27 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: wybór o czymś świadczy
>>Nie mam wątpliwości, że bardzo chcecie to tam widzieć i uwypuklić. Ja myślę,
>>że wybór Izrael/Niemcy jest ... wyborem. Nie moim. Nie moja sprawa.
>Jasna, nie pana cyrk, nie pana menażeria. Ale z każdego faktu można wyciagać racjonalne, oparte na logice wnioski.

Między innymi - takie!
finerbijk (17282 punktów)Odp: Cytatów czar-LXIX. O Żydach (nie)lubiących Niemców
>Przypuszczam, że bierze się to stąd, że Niemcy pełniej "przepracowali" swoją historię niż Polacy i wyciągnęli konstruktywne wnioski. Oby nas to
>też czekało. Tj. inaczej - spowodujmy to...
Jeśli za 'przepracowanie' rozumiesz wybulenie ciężkiej kasy, to bym wolał, żeby tego nie powodować.
31-01-2018 20:14 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Przypuszczam, że bierze się to stąd, że Niemcy pełniej "przepracowali" swoją historię niż Polacy i wyciągnęli konstruktywne wnioski. Oby nas to
>>też czekało. Tj. inaczej - spowodujmy to...
>Jeśli za 'przepracowanie' rozumiesz wybulenie ciężkiej kasy, to bym wolał, żeby tego nie powodować.

Bynajmniej. Zresztą nie uważam, żebyśmy mieli za co wybulać - wojna
jest wojna. Ba - nie posiadałbym się z radości, gdyby z tej okazji
włodarze nasi - przez zapobiegliwość przecie - nagle powołali się na
ustanowione bezpośrednio po wojnie prawo o nacjonalizacji... Swoją
szosą - i reprywatyzację by się za jednym, hm, zamachem załatwiło...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365