Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kilka refleksji na temat "wojny polsko - żydowskiej"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-02-2018 21:20Arminius (25555 punktów)Kilka refleksji na temat "wojny polsko - żydowskiej"
Ocena 2 na 2
Tydzień mija od ostrego zaiskrzenia w relacjach polsko - żydowskich, z powodu wszystkim na pewno bardzo dobrze znanego. Czas więc na pierwsze uwagi, opinie, komentarze, pytania, sugestie.

Po pierwsze, zastanawia czy decyzja władz, wywołująca ów kryzys została podjęta świadomie w celu jego wygenerowania, czy też jest to przypadek? Twierdzę, iż jest to raczej przypadek, rząd się nie spodziewał takiej reakcji ze strony Żydów - ale - co wielce pikantne - afera będąca pokłosiem decyzji jak wyżej przysporzyła mu.....sympatyków w różnych segmentach polskiego społeczeństwa i akcje PiS poszły w górę.

Po drugie, trudno powiedzieć, czy o podobnym sukcesie można mówic w kontekście polityki zagranicznej. Tutaj może być inaczej - ze względu na spięcie w stosunkach polsko - amerykańskich, kluczowych dla polskiej polityki zagranicznej. Poczekamy - zobaczymy.

Po trzecie, Żydzi ściągnęli maskę - w konsekwencji czego bardzo wielu ludziom w Polsce wrszcie opadły łuski z oczu. Widząc rozbuchaną wrogość Żydów do Polski i skrajną hipokryzję ( oni mogą mieć określone prawa - inni nie mogą mieć takich samych praw) - gross ludzi zmieniło zdanie na temat Żydów. Wielu judeofili zaczęło mieć wątpliwości, wielu mających wątpliwości przeistoczyło się w krytyków Izraela i postawy żydowskiej wobec Polski i nie tylko wobec Polski, ci co byli krytykami Żydów i Izraela - umocnili się w swoich postawach.

Po czwarte, prysnęła idiotyczna ułuda o dobrych relacjach Polski z Izraelem i możliwości tworzenia w związku z tym jakiegoś strategicznego sojuszu z tym państwem - co jeszcze dwa tygodnie było realną możiwością dla wielu polityków z partii rządzącej.

Po piąte, nikt już nie ma wątpliwości o funkcjonowaniu nad Potomakiem potężnego lobby syjonistyczno - żydowskiego, które ma ogromny wpływ na politykę USA nie tylko w regionie Bliskiego Wschodu. Jeszcze całkiem niedawno teza jak wyżej traktowana była jako sztandarowy przykład poglądu antysemickiego.

Po szóste i najsmutniesze. Polska może mieć wysmienite relacje z USA. W USA mieszka 15 mln Amerykanów polskiego pochodzenia, Polacy mieli wybitny wkład w powstanie USA, kraj ten traktowny jest z najwyższą sympatią przez Polaków, a amerykanskie społeczeństwo (przeciętni Amerykanie) z sympatią spoglądają na Polskę, Polskę i USA łaczy wspólny interes geopolityczny powstrzymywania imperialistycznych zapędów Putina. I niestety relacje owe bywają ordynarnie psute przez działającą w tym kraju V komunę żydowską, której działania sa tak samo wymierzone w interes Polski jak i USA. Funkcjonowanie żydowsko - syjonistycznego lobby nad Potomakiem i skala manipulacji jakich sie ono dopuszcza, czyni - dawno już postawioną tezę o Ameryce jako "kidnapped nation" - jak najbardziej zasadną. Ameryko obudź się! W twych granicach dzieją się reczy przy których opowiastki z kart "Protokołów Mędrców Syjonu" to bajki dla przedszkolaków.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>Tydzień mija od ostrego zaiskrzenia w relacjach polsko - żydowskich, z powodu wszystkim na pewno
>bardzo dobrze znanego. Czas więc na pierwsze uwagi, opinie, komentarze, pytania, sugestie.

Sugestia brzmi: zastanowić się, czy zaostrzyło się między skrzydłami
radykalnymi z obu stron, czy między narodami jako takimi. Mam nadzieję,
że jako prawnik i historyk zgodzicie się, że nie godzi się omijać łukiem
określeń doprecyzowujących...

>Po pierwsze, zastanawia czy decyzja władz, wywołująca ów kryzys została podjęta świadomie w celu
>jego wygenerowania, czy też jest to przypadek? Twierdzę, iż jest to raczej przypadek, rząd się nie
>spodziewał takiej reakcji ze strony Żydów - ale - co wielce pikantne - afera będąca pokłosiem
>decyzji jak wyżej przysporzyła mu.....sympatyków w różnych segmentach polskiego społeczeństwa i
>akcje PiS poszły w górę.

Powiedziałbym raczej, że - niechby i w mojej osobie - niektórym otworzył
oczy na radio Miriam. Czego spodziewał się rząd i IPN - nie wiem, ale ściganie
międzynarodowe zakrawa na całkiem dobrą dawkę przedniego wprost humoru. Akcje
kompletu "cola + popcorn" z pewnością pójdą w górę 

Przy czym powtarzam jak mantrę - niczego innego oprócz cierpliwej akcji
edukująco-prostującej - "polski konsulat w ... w związku z publikacją ... dnia ...,
oświadcza stanowczo, że ..." - proste, może nie tanie, ale w dobrym stylu.

>Po drugie, trudno powiedzieć, czy o podobnym sukcesie można mówic w kontekście polityki
>zagranicznej. Tutaj może być inaczej - ze względu na spięcie w stosunkach polsko - amerykańskich,
>kluczowych dla polskiej polityki zagranicznej. Poczekamy - zobaczymy.

Moim zdaniem sukcesem w polityce zagranicznej jest ostatnie przyznanie
Czaputowicza niemieckiemu odpowiednikowi, że heca z reparacjami to hutzpah
rozkręcona przez okolice Kaczora dla zagrzania nastrojów tłumu. I tyle -
jak mawiają wschodni sąsiedzi, horoszego po niemnogu.

>Po trzecie, Żydzi ściągnęli maskę - w konsekwencji czego bardzo wielu ludziom w Polsce wrszcie
>opadły łuski z oczu. \

Wysilcie zwoje, Harminius. Rydzyk, Macierewicz czy insze tłuki coś palną.
A ktoś za granicą mówi "Polacy ściągnęli maskę, ludziom opadły łuski z oczu".

Jak się czujecie? Bo ja bym się poczuł źle. I mam nadzieję, że niejeden Żyd
czuje się źle, czytająć choćby mną przytoczony artykuł Feldsteina na townhall.

> Widząc rozbuchaną wrogość Żydów do Polski i skrajną hipokryzję ( oni mogą mieć
>określone prawa - inni nie mogą mieć takich samych praw) - gross ludzi

gros. Gross udzielił wywiadu NW. Ale gra słów niesamowita; doceniam.

> zmieniło zdanie na temat
>Żydów. Wielu judeofili zaczęło mieć wątpliwości, wielu mających wątpliwości przeistoczyło się w
>krytyków Izraela i postawy żydowskiej wobec Polski i nie tylko wobec Polski, ci co byli krytykami
>Żydów i Izraela - umocnili się w swoich postawach.

Fragrans gomółki spychanego na moczary sera

>Po piąte, nikt już nie ma wątpliwości o funkcjonowaniu nad Potomakiem potężnego lobby syjonistyczno
>- żydowskiego, które ma ogromny wpływ na politykę USA nie tylko w regionie Bliskiego Wschodu.

Arminius - tak w 100% poważnie. Uwierzę w lobby i spiski i wszechpotężną władzę
Żydów nad światem - i peryferiami - jeśli w ciągu pół roku rząd u nas upadnie,
Radio Maryja pooddaje ciegiełki z nawiązką, Rydzyk przeprosi i w geście ekspiacji
spapuguje po Kolbem, PiS i akolici rozwiążą się i rozpierzchną na 4 wiatry i w wyborach wygra centro-euro-lewica. I będzie tak normalnie i dobrze, że "NIE"
splajtuje.

Wtedy na dłoni wyrośnie mi kaktus. Z pejsami, psia kość!

>Po szóste i najsmutniesze. Polska może mieć wysmienite relacje z USA. W USA mieszka 15 mln
>Amerykanów polskiego pochodzenia,

Ach, rodacy z bejzmentu w Dżikago! Istotnie, jakże tu o onych zapomnieć.
Co do relacji - niektórzy twierdzą, że "z obligu" ma dobre/poprawne. Obligu
czysto geopolitycznego - jako wschodni kraniec NATO. Nie wiem, za rzadko
bywam w Łajthałzie. Byłem chyba raz, w okolicach albo w środku...
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>Wtedy na dłoni wyrośnie mi kaktus. Z pejsami, psia kość!
Żydowski plan dla Polski jest inny więc zapomnij o cudach.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Wtedy na dłoni wyrośnie mi kaktus. Z pejsami, psia kość!
>Żydowski plan dla Polski jest inny więc zapomnij o cudach.

O, jaki mają plan? Paczki zaczną zrzucać z poradnikiem "jak się rządzić"?
Jestem za!
Arminius (25555 punktów)mocna contra
>O, jaki mają plan? Paczki zaczną zrzucać z poradnikiem "jak się rządzić"?
>Jestem za!

Albo z poradnikiem "jak wykończyć przeciwnika strzałem z przyłożenia w skroń"
Oj! Jestem przeciw!
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: mocna contra
>>O, jaki mają plan? Paczki zaczną zrzucać z poradnikiem "jak się rządzić"?
>>Jestem za!
>Albo z poradnikiem "jak wykończyć przeciwnika strzałem z przyłożenia w skroń"

Mam wrażenie, że jeśli skroń jest własna - nie mają nas czego uczyć.

>Oj! Jestem przeciw!

Wasze zdanie ma tu niewielkie znaczenie. Ale macie prawo je wypowiadać.
Jeszcze.
Arminius (25555 punktów)też by...jeszcze mogli
>>>O, jaki mają plan? Paczki zaczną zrzucać z poradnikiem "jak się rządzić"?
>>>Jestem za!
>>Albo z poradnikiem "jak wykończyć przeciwnika strzałem z przyłożenia w skroń"
>Mam wrażenie, że jeśli skroń jest własna - nie mają nas czego uczyć.

Zważywszy na neurozę tak typową dla Aszkenazyjczyków - i jej konsekwencje - też by mogli nas uczyć co nieco.
Także w typ przypadku jestem przeciw.


>>Oj! Jestem przeciw!
>Wasze zdanie ma tu niewielkie znaczenie. Ale macie prawo je wypowiadać.
>Jeszcze.

Po ostatnim, skokowym przyroście nastrojów antyjudejskich w kraju nad Wisłą - to "jeszcze" bardziej dotyczy Pana niż mnie.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: też by...jeszcze mogli
>>>>O, jaki mają plan? Paczki zaczną zrzucać z poradnikiem "jak się rządzić"?
>>>>Jestem za!
>>>Albo z poradnikiem "jak wykończyć przeciwnika strzałem z przyłożenia w skroń"
>>Mam wrażenie, że jeśli skroń jest własna - nie mają nas czego uczyć.
>Zważywszy na neurozę tak typową dla Aszkenazyjczyków - i jej konsekwencje - też by mogli nas uczyć co nieco.

Jeśli chodzi o poszanowanie własnego państwa, tak. A co do neuroz,
raczy kocioł garnkowi nie przyganiać, robi się to już ... ha, objawem
natręctwa.

>Także w typ przypadku jestem przeciw.
>>>Oj! Jestem przeciw!
>>Wasze zdanie ma tu niewielkie znaczenie. Ale macie prawo je wypowiadać.
>>Jeszcze.
>Po ostatnim, skokowym przyroście nastrojów antyjudejskich w kraju nad Wisłą - to "jeszcze" bardziej dotyczy Pana niż mnie.

Palant jesteście. O, pardon, polski baseball.
27-02-2018 10:49 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)prawda boli?
>Po ostatnim, skokowym przyroście nastrojów antyjudejskich w kraju nad Wisłą - >to "jeszcze" bardziej dotyczy Pana niż mnie.
>Palant jesteście. O, pardon, polski baseball.

Prawda boli - co rodzi reakcję w postaci agresji słownej jak wyżej.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: prawda boli?

>Prawda boli - co rodzi reakcję w postaci agresji słownej jak wyżej.

Lubię kabaret w postaci kotła i garnka.
Arminius (25555 punktów)co kto lubi?
>>Prawda boli - co rodzi reakcję w postaci agresji słownej jak wyżej.
>Lubię kabaret w postaci kotła i garnka.

Wolę britcomy - szczególnie te z udziałem Geoffreya Palmera
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: co kto lubi?
Nie znam. Niemniej - gdyby ponury komediant pt. MaxGolonko2 przepchnął
swoje kwękanie do administracji - polecałbym raczej "Żywot Briana". A
za tydzień mogę nie zdążyć albo zapomnieć.
Wera (1540 punktów)Odp: Kilka refleksji na temat "wojny polsko - żydowskiej"
>Po pierwsze, zastanawia czy decyzja władz, wywołująca ów kryzys została podjęta świadomie w celu
>jego wygenerowania, czy też jest to przypadek?

Według mnie było to zamierzone. Czemu akurat w tej chwili się tym zajęto?

>Po trzecie, Żydzi ściągnęli maskę - w konsekwencji czego bardzo wielu ludziom w Polsce wrszcie
>opadły łuski z oczu.

W Polsce zawsze była niechęć do Żydów i żadne łuski jej nie opadły. Przecież media cały czas trąbiły o tym, jak to Izrael podle traktuje Palestyńczyków.

>Po czwarte, prysnęła idiotyczna ułuda o dobrych relacjach Polski z Izraelem i możliwości tworzenia w
>związku z tym jakiegoś strategicznego sojuszu z tym państwem - co jeszcze dwa tygodnie było realną
>możiwością dla wielu polityków z partii rządzącej.

Niby czemu nie môgłby być zawarty sojusz?

>Po szóste i najsmutniesze. Polska może mieć wysmienite relacje z USA. W USA mieszka 15 mln
>Amerykanów polskiego pochodzenia, Polacy mieli wybitny wkład w powstanie USA, kraj ten traktowny
>jest z najwyższą sympatią przez Polaków, a amerykanskie społeczeństwo (przeciętni Amerykanie) z
>sympatią spoglądają na Polskę, Polskę i USA łaczy wspólny interes geopolityczny powstrzymywania
>imperialistycznych zapędów Putina. I niestety relacje owe bywają ordynarnie psute przez działającą w
>tym kraju V komunę żydowską,

Albo może Polacy przestali idealizować USA i zaczynają dostrzegać, że to kraj nieuków, grubasów, SJW i agresywnych murzynów. A USA może traktuje Polskę jako biedotę i ciemnogród. Nie potrzeba do tego żadnego żydowskiego lobby.
Arminius (25555 punktów)sporyu wkład
>A USA może traktuje Polskę jako biedotę i ciemnogród. Nie potrzeba do tego żadnego >żydowskiego lobby.

Jednakże jak widać po ostatnich wydarzeniach - lobby żydowskie ma swój duży wkład w kreowaniu owego negatywnego wizerunku Polski.
05-02-2018 11:28 
 Ocena 1 na 1
Wera (1540 punktów)Odp: sporyu wkład
>>A USA może traktuje Polskę jako biedotę i ciemnogród. Nie potrzeba do tego żadnego >żydowskiego lobby.
>Jednakże jak widać po ostatnich wydarzeniach - lobby żydowskie ma swój duży wkład w kreowaniu owego negatywnego wizerunku Polski.

Nie w większym stopniu, jak faktyczne zacofanie i biedota.
05-02-2018 15:15 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)faktyczna bieda
>Nie w większym stopniu, jak faktyczne zacofanie i biedota.

To zacofanie i biedota ( polski - dorozumiewam?) to także współwina Żydów. Pozostali odpowiedzialni - to szlachta i kler.
Wera (1540 punktów)Odp: faktyczna bieda
>>Nie w większym stopniu, jak faktyczne zacofanie i biedota.
>To zacofanie i biedota ( polski - dorozumiewam?) to także współwina Żydów. Pozostali odpowiedzialni - to szlachta i kler.

Ciekawe rzeczy pan prawi.
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kilka refleksji na temat "wojny polsko - żydowskiej"
>Tydzień mija od ostrego zaiskrzenia w relacjach polsko - żydowskich, z powodu wszystkim na pewno
>bardzo dobrze znanego.
Tymczasem menadżerem Lewandowskiego został Izraelczyk. Ciekawe jak sie to odbije na jego formie w Rosji.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365