Racjonalista - Strona głównaDo treści
Agent Mosadu ujawnia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
25-02-2018 11:59Arminius (25555 punktów)Agent Mosadu ujawnia
Ocena -1 na 3
Victor John Ostrovsky to były, wysoki funkcjonariusz izraelskiego Mosadu. W drugiej połowie lat 80 - tych ubiegłego wieku, porzucił on szeregi izraelskiej agencji - nie mogąc pogodzić się z metodami jej działania. Po wystąpieniu z szeregów Mosadu Ostrovsky napisał dwie książki: "By Way of Deception", oraz "The Other Side of Deception". Opisał w nich metody działania Mosadu oraz zamachy - dokonane i planowane - tak za granicą jak i na wewnętrznej izraelskiej scenie politycznej.

Według Ostrovskiego, Mosad zamordował w 1987 roku w Genewie niemieckiego polityka Uwe Berschela - premiera landu Schlezwig - Holstain, zamieszanego w aferę Iran - Contras, ktory groził ujawnieniem całego skandalu. W 1982 roku zlikwidował Adama Yekutiela - szefa Mosadu, który wszedł w ostry konflikt z prawicowymi ekstremistami - wewnątrz kierowanej przez siebie organizacji. W 1991 roku Mosad opracował plan wykończenia prezydenta USA - Georga Busha, zdecydowanego przeciwnika ekspansji nielegalnych żydowskich osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich - przy czym planowano posłużenie się palestyńskimi zabójcami, dla kamuflażu i prowokacji.
W kontekście rewelacji jak wyżej pojawia się od razu pytanie o niewyjaśnione do tej pory kulisy ataku na World Trade Center w 2001 roku, a konkretnie o wyraźny ujawniony żydowski trop, którym na razie nikt oficjalnie nie chce podążać - z oczywistych względów.
Od info jak wyżej można dostać gęsiej skórki - i nawet nie trzeba do tego wielkiego mrozu. Można też postawić sobie pytanie, czy strona żydowska w konflikcie z Polską, który rozgrywa się na naszych oczach - nie zechce posłużyć się mosadowskimi metodami??? W każdym razie - na wszelki - wypadek, polskie stosowne służby winny brać pod uwagę taką ewentualność, gdyż tak historia poczyniań Mosadu jak i jego bezwzględne metody - uprawniaja do niewykluczania takiej opcji. Jeszcze raz powtórzę, iż rzeczywistość jest zdecydowanie bardziej....niepokojąca, niż ta opisana w wiadomych protokołach.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowaneog materiału.

en.wikipedia.org/wiki/The_Other_Side_of_Deception

ifamericaknew.org/us_ints/ob-assassinations.html

There is evidence that in 1991 an Israeli undercover team planned to assassinate a U.S. President. The intended victim was George Herbert Walker Bush.The first person to write of the plot was a former 11-term Republican Congressman from Illinois, Paul Findley. In a 1992 article in the Washington Report for Middle East Affairs, Findley described the alleged scheme and how it was revealed.Findley writes that the U.S. Secret Service had received a warning that elements of Israel's spy agency might target Bush when he went to Madrid for the opening day of the peace conference to be held that year.According to Findley, a former Mossad agent named Victor Ostrovsky who had written a book exposing Israel's spy agency told a group of Canadian parliamentarians that he had received secret intelligence suggesting that the "the Mossad's hatred of Bush - and support for Vice President Dan Quayle - might lead to an attempt on the president's life."Israel considered Quayle much closer to Israel than Bush. Bush had particularly angered Israel by attempting to pressure Israel into ending its illegal settlement expansion on confiscated Palestinian land by withholding loan guarantees until Israel ended this practice.Findley writes that Ostrovsky's statements were relayed to Findley's friend and former colleague Paul "Pete" McCloskey, a prominent former Republican Congressman from California who had recently been named by Bush to the National and Community Service Commission. McCloskey, a decorated Marine veteran and graduate of Stanford law school who had at one time been considered a presidential contender, flew to Ottawa to debrief Ostrovsky in person and evaluate his information.Findley reports that Ostrovsky told McCloskey that the Mossad wanted "to do everything possible to preserve a state of war between Israel and its neighbors, assassinating President Bush, if necessary." Ostrovsky said that a PR campaign was already underway in both Israel and the United States to "prepare public acceptance of Dan Quayle as president."Convinced that Ostrovsky was legitimate and his information significant, McCloskey jumped on the next flight to Washington, where he reported Ostrovsky's intelligence to the Secret Service and State Department.The apparent plot never went forward, perhaps because Ostrovsky and McCloskey had given it away.Ostrovsky gave more details about the plot two years later in his 1994 book, "The Other Side of Deception: A Rogue Agent Exposes the Mossad's Secret Agenda," published by HarperCollins."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Skruszeni agenci to piękny temat. Kwestia, komu, w co i czemu wierzyć...
Arminius (25555 punktów)kwestii nie ma
>Skruszeni agenci to piękny temat. Kwestia, komu, w co i czemu wierzyć...

Skruszeni duchowni - to piękny temat. Kwestii jak wyżej w zasadzie nie ma - przynajmniej na tym forum. Więc formuła per analogiam jest jak najbardziej zasadna.
26-02-2018 12:11 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: kwestii nie ma
Dla mnie jest - za dużo tego przeczytałem i przesłuchałem (również z rodzinnego
klucza - choć w prostej linii niestety "resortowy" nie jestem, nad czym UBOLewam),
żeby cokolwiek z tej działki ot tak "kupić". "Służby" są jakie są i ocena moralna
powinna być czysto zero-jedynkowa: wchodzę w to albo nie. Jeśli wszedłem - w zasadzie
nie mam prawa p...lić o tym, że odrzucają mnie metody. Więcej - jeśli pitolę i
nie uważam, muszę się liczyć z tym, że dostanę order z kuli na potylicę od byłych kolegów. Jeśli nie dostaję - może byłem cienki, a może specjalnie "zdradziłem".
(Do "Pamiętnika znalezionego..." odsyłam).

A że niektórzy zechcą przyjmować piękne opowieści choćby o Kuklińskim itp.
- cóż, nie samym Sienkiewiczem (Henrykiem ) krzepienie serc stoi. Choć raczej
o motanie umysłów tu chodzi.

PS Żeby nie było - nie obchodzą mnie barwy owego dezertera, Mosad to tylko przykład
ogólniejszego zjawiska. Choć o obiektywizm autora niniejszego wątku bym nie posądzał.

edit: "Schlezwig - Holstain" - i to jest ta tutejsza "proniemiecka" opcja? Cholera,
kursu im nawet nie urządzili
Arminius (25555 punktów)w kontekście innych info
>Dla mnie jest - za dużo tego przeczytałem i przesłuchałem (również z rodzinnego
>klucza - choć w prostej linii niestety "resortowy" nie jestem, nad czym UBOLewam),
>żeby cokolwiek z tej działki ot tak "kupić". "Służby" są jakie są i ocena moralna
>powinna być czysto zero-jedynkowa: wchodzę w to albo nie. Jeśli wszedłem - w zasadzie
>nie mam prawa p...lić o tym, że odrzucają mnie metody. Więcej - jeśli pitolę i
>nie uważam, muszę się liczyć z tym, że dostanę order z kuli na potylicę od byłych kolegów. Jeśli nie dostaję - może byłem cienki, a może specjalnie "zdradziłem".
>(Do "Pamiętnika znalezionego..." odsyłam).
>A że niektórzy zechcą przyjmować piękne opowieści choćby o Kuklińskim itp.
>- cóż, nie samym Sienkiewiczem (Henrykiem ) krzepienie serc stoi. Choć raczej
>o motanie umysłów tu chodzi.
>PS Żeby nie było - nie obchodzą mnie barwy owego dezertera, Mosad to tylko przykład
>ogólniejszego zjawiska. Choć o obiektywizm autora niniejszego wątku bym nie posądzał.

Wespół z innymi źródłami info - tworzą wcale wiarygodny obraz funkcjonowania Mosadu.
26-02-2018 12:34 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: w kontekście innych info
Jeśli brać wiarygodność w sensie ludowym - zapewne; pozostaje kwestia, co to za
źródła, czy i kto i w jakim celu to i owo rzeczywiście ujawnił czy jednak spreparował,
czy może mu podsunięto... Bo i takie rzeczy "rabiają" wywiady/kontrwywiady.

Oczywiście można posądzać mnie o hipokryzję jeśli stwierdzę, że podobne uwagi
wygłosiłbym nt. rewelacji o jakimkolwiek innym wywiadzie - droga wolna, tak
twierdzę. Mosad nie ma tu moim zdaniem nic do rzeczy, ani nie spodziewam się,
żeby metodami działania odstawał jakoś istotnie od innych. Może wschodnim
zwyczajem i z racji otoczenia nieco więcej tortur niż zachodnie służby, ale
nie przesadzałbym.

PS Choć postrzeganie tego w Polsce, gdzie -naście lat temu wiadomy szaleniec
ujawnił całkiem pokaźny zasób wiedzy o polskich służbach, rzeczywiście może
być dość niestandardowe ze "światowego" punktu widzenia. (A czy w WSI należały
się porządki czy nie - osobna kwestia - tak czy siak, należało je robić bez
ujawniania spraw... Zresztą historii też - tajne to tajne i już.)
Arminius (25555 punktów)Wypreparowane???
>Jeśli brać wiarygodność w sensie ludowym - zapewne; pozostaje kwestia, co to za
>źródła, czy i kto i w jakim celu to i owo rzeczywiście ujawnił czy jednak spreparował....

Preparować to my - ale nie nas!!!

"New Mossad chief to apologise for use of UK passports in Dubai killing
The new head of Israel's secret service, Mossad, is ready to apologise for the use of forged British passports during the assassination of a leading Hamas militant in Dubai."

www.telegr(*)assports-in-Dubai-killing.html
26-02-2018 13:22 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: Wypreparowane???
>Preparować to my - ale nie nas!!!

Ba, służba nie drużba.
Arminius (25555 punktów)drużba narodów?
>Ba, służba nie drużba.

Chyba, że chodzi o "drużbę narodów" w walce o apartheid???

"Why Israel Supported South Africa's Apartheid Regime
Our ties with that regime are a good example of the Zionist utopia's slide toward tragedy, which was in this case not entirely our own fault."

www.haaret(*)ted-apartheid-regime-1.5298552
26-02-2018 13:36 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: drużba narodów?
Jesteście naiwni, czy liczycie na naiwność innych?
MaxGolonko2 (438 punktów)Odp: Agent Mosadu ujawnia
Drogi Arminiusie (Trollu z Frondy wierzący w boga Jahwe)

Ja akurat znam sprawę i brałem udział w niejednej dyskusji mega inteligentnych ludzi na temat ataku na WTC. Dałeś się wpuścić w dywersję Islamistów wrzucających różne filmiki i newsy o rzekomym udziale Żydów lub Amerykanów w tym zamachu. Mosad jest odpowiedzią na zabicie kilkunastu izraelskich sportowców w Monachium podczas olimpiady swego czasu i tego typu sprawy a nie od zabijania prezydentów. Jesteś żenująco głupi albo naiwny albo nie wiem co!

Rewelacje o kilku morderstwach zrealizowanych lub planowanych przez Mosad są śmiechu warte a ponadto miałyby nawet jako takie znikome znaczenie dla losów świata.

Jarcia Kaczyński człowiek ukrywający swoją orientację seksualną [o czym ujawnili Palikot,Biedroń,Wałęsa] (ateista żyjący głownie polityką i to polityką odegrania się - np na Wałęsie) specjalnie sprowokował Żydów (ustawa i ustami Morawieckiego) aby dać polskiemu "ciemnemu ludowi" nowego wroga co się wtrąca w nasze sprawy. Tym samym odwraca uwagę od trudniejszych spraw i kombinacji PIS-u w Polsce.

I udowodnij swoją inteligencję odnosząc się do poniższych punktów.

1. Zalecenia religijne odnośnie seksu są sprzeczne z fizjologią co oznacza, że boga wymyślili ówcześni nieomal starcy dbający jedynie o rozród plemion, w których chcieli zmobilizować ludzi do swoich celów. Prawdziwy bóg nie natchnąłby ich tak niezgodnymi z cechami ludzkiego organizmu pomysłami (naukowcy stwierdzili, że absolutna wstrzemieźliwość seksualna u mężczyzn może powodować wzrost prawdopodobieństwa raka prostaty nawet o 30%).

2. Czasami rodzi się dziecko mniej sprawne umysłowo od szympansa. Tak samo zdarzało się, że pierwsze Homo Erectusy nieraz wydawały na świat dzieci mniej inteligentne niż żyjące wtedy jeszcze na świecie Australopiteki, od których pochodzimy. To ośmiesza koncepcję duszy nieśmiertelnej bo w niebie musiałby być też pra-małpy i tak dalej.

3. Kara piekła jest zbyt okrutna. Wiekuiste męki za skończoną ilość przestępstw jakie najgorszy nawet człowiek może popełnić to jakiś patologiczny, głupi sadyzm.

4. Bóg aby panować nad światem musiałby być wszechwiedzący, a więc też znający całą przyszłość już jak stwarzał świat. Wiedziałby zatem już wtedy kto jaki grzech popełni. Karanie zatem za grzechy byłoby nonsensem.

5. Sposób powstania spisanych Ewangelii jest znany. Arbitralnie wybrano jednego z kilku znanych "guru" gdyż cesarz Konstantyn chciał uspokoić waśnie religijne w cesarstwie i potrzebował nowej religii (poprzednia, oficjalna w Rzymie, już nikogo nie przekonywała).

6. Biblia jest dramatycznie niezgodna z nauką. Nie tylko o ewolucji ale też o powstaniu planet (ziemia powstała ze zderzenia dwóch planet) , słońca i wielkim wybuchu.

7. Człowiek całe życie się zmienia, miewa mikrowylewy, zatrucia aluminium, itp. Dlatego na starość może być bardzo innym człowiekiem od tego, który zgrzeszył czymś jako 25-latek, albo odwrotnie wtedy był super człowiekiem a potem nie. Nie ma sensu zatem kontynuacja jego istnienia w postaci duszy bo dusza w chwili śmierci może być infantylna poglądowo i emocjonalnie czyli niereprezentatywna. Nie można natomiast cofnąć jej do czasu świetności bo wtedy odebrałoby się człowiekowi jego tożsamość, ważne wspomnienia i poglądy z dalszych lat.
27-02-2018 12:34 
 0 na 4
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Rany, ale bełkot...
27-02-2018 12:51 
 0 na 2
MaxGolonko2 (438 punktów)
>Rany, ale bełkot...
Zgłosiłem Twoją wypowiedź Moderatorom. Doigrasz się tym prymitywnym atakowaniem mnie.
Jeśli wierzysz w spiskowe teorie o Żydach to współczuję bo są tak samo dobre jak o Eskimosach, Chińczykach i Anglikach

Agnos
Mariusz Agnosiewicz

Proponuję tygodniowego tylko bana dla Wwnf bo jest raczej ateistą (o ile znakomicie nie udaje takiego)
27-02-2018 14:27 
 Ocena 2 na 4
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Rany, ale bełkot...
>Zgłosiłem Twoją wypowiedź Moderatorom. Doigrasz się tym prymitywnym atakowaniem mnie.
>Jeśli wierzysz w spiskowe teorie o Żydach to współczuję bo są tak samo dobre jak o Eskimosach, Chińczykach i Anglikach

A wierzę?... Nie wiem, skądeś to wziął, ale stan twojego tzw. umysłu
jak widać płata różne niespodzianki.

>Agnos
>Mariusz Agnosiewicz
>Proponuję tygodniowego tylko bana dla Wwnf bo jest raczej ateistą (o ile znakomicie nie udaje takiego)

Nie rozumiem - kto tu co mówi - tj. podpisałeś się za p. Mariusza? Poza tym
- co to za idiotyczne uzasadnienie z religijnego klucza?
MaxGolonko2 (438 punktów)
>Nie rozumiem - kto tu co mówi - tj. podpisałeś się za p. Mariusza? Poza tym
>- co to za idiotyczne uzasadnienie z religijnego klucza?

Czyli jednak rozumiesz

Pozdrawiam
Max (Ateista)
p.s.
Nie odniosłeś się (moim zdaniem) dostatecznie twardo do bzdetów Arminiusa stąd postawiłem hipotezę że nie wykluczasz, że ma on trochę racji głosząc wybitnie haniebną i istotną dla świata rolę Mosadu.

Podtrzymuję prośbę o tygodniowego bana dla Wwnf za poprzedni post

a uzasadnienie z anty-religijnego klucza nie było skierowane do Ciebie ani wiążące dla Agnosa
27-02-2018 14:58 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)są wybitnie haniebni
>że ma on trochę racji głosząc wybitnie haniebną i istotną dla świata rolę Mosadu.

Rola oraz metody Mosadu i innych służb specjalnych Izraela są zaiste haniebne, brutalne i zasługujące na totalne potępienie. Izrael stworzył sekretną machinę do mordowania ludzi - często niewinnych, lub których wina nie została w pełni dowiedziona - która daleko wykracza poza to, co w tym zakresie osiągnęli hitlerowcy i staliniści razem wzięci. Detale wkrótce w zapowiedzianym wątku.
MaxGolonko2 (438 punktów)Odp: są wybitnie haniebni
>>że ma on trochę racji głosząc wybitnie haniebną i istotną dla świata rolę Mosadu.
>Rola oraz metody Mosadu i innych służb specjalnych Izraela są zaiste haniebne, brutalne i zasługujące na totalne potępienie. Izrael stworzył sekretną machinę do mordowania ludzi - często niewinnych, lub których wina nie została w pełni dowiedziona - która daleko wykracza poza to, co w tym zakresie osiągnęli hitlerowcy i staliniści razem wzięci. Detale wkrótce w zapowiedzianym wątku.
>
Arminius (25555 punktów)zatkało
>>>że ma on trochę racji głosząc wybitnie haniebną i istotną dla świata rolę Mosadu.
>>Rola oraz metody Mosadu i innych służb specjalnych Izraela są zaiste haniebne, brutalne i zasługujące na totalne potępienie. Izrael stworzył sekretną machinę do mordowania ludzi - często niewinnych, lub których wina nie została w pełni dowiedziona - która daleko wykracza poza to, co w tym zakresie osiągnęli hitlerowcy i staliniści razem wzięci. Detale wkrótce w zapowiedzianym wątku.
>>
>

Zatkało Pana, nieprawdaż??? Stracił Pan tak zwaną "mowę w gębie".
MaxGolonko2 (438 punktów)Odp: zatkało
>>>>że ma on trochę racji głosząc wybitnie haniebną i istotną dla świata rolę Mosadu.
>>>Rola oraz metody Mosadu i innych służb specjalnych Izraela są zaiste haniebne, brutalne i zasługujące na totalne potępienie. Izrael stworzył sekretną machinę do mordowania ludzi - często niewinnych, lub których wina nie została w pełni dowiedziona - która daleko wykracza poza to, co w tym zakresie osiągnęli hitlerowcy i staliniści razem wzięci. Detale wkrótce w zapowiedzianym wątku.
>>>
>>
>Zatkało Pana, nieprawdaż??? Stracił Pan tak zwaną "mowę w gębie".
>

pleciesz jak Goebels

"kłamstwo wiele razy powtarzane ...." wnika w umysły - na to liczysz chory antysemicko dziwaku
27-02-2018 15:19 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: są wybitnie haniebni
Czekam na posty wychwalające pozostałe służby; lubię się pośmiać. Na pierwsze
miejsce proponuję CIA i Chile, później można lżej - choćby "Żelazo". Tylko po
popkorn i kolkę skoczę
Arminius (25555 punktów)tracą na ostrości
>Czekam na posty wychwalające pozostałe służby; lubię się pośmiać. Na pierwsze
>miejsce proponuję CIA i Chile, później można lżej - choćby "Żelazo". Tylko po
>popkorn i kolkę skoczę

Na tle służb specjalnych Izraela - "tracą na ostrości".
Może Pan coś skrobnie na ich temat??? Będziemy wówczas wzajemnie..."kompelementarni".
27-02-2018 15:29 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: tracą na ostrości
>>Czekam na posty wychwalające pozostałe służby; lubię się pośmiać. Na pierwsze
>>miejsce proponuję CIA i Chile, później można lżej - choćby "Żelazo". Tylko po
>>popkorn i kolkę skoczę
>Na tle służb specjalnych Izraela - "tracą na ostrości".

E... A może lepiej się kryją, albo mniej się przechwalają?

Moje założenie jest po prostu takie, że sama materia jest wyjątkowo
oporna badaniom, tj. wszelki pomiar na niej jest niewiarygodny po
prostu z zasad pierwszych. A że nasz kraj celuje w ujawnianiu tych
i onych - sprawa osobna.

>Może Pan coś skrobnie na ich temat??? Będziemy wówczas wzajemnie..."kompelementarni".

I-tam, a co ja - kopista jestem? Ja tylko się czepiam tu i ówdzie
i czytam, jeśli coś zda się interesującym. W tej chwili akurat
"Generałów" Ćwielucha. Delikatnie ujmując - niepokojące.
27-02-2018 15:17 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: Agent Mosadu ujawnia
>>Nie rozumiem - kto tu co mówi - tj. podpisałeś się za p. Mariusza? Poza tym
>>- co to za idiotyczne uzasadnienie z religijnego klucza?
>Czyli jednak rozumiesz

Higiena umysłu w moim wykonaniu w tym wątku (i nie tylko) oznacza
właśnie brak zrozumienia dla twojego postępowania.

>Pozdrawiam
>Max (Ateista)

Zaiste religijnie to podkreślasz. A i posta bijącego w Ducha Prawdy-ś usunął.
Zadziwiające. A może nie?

PS Prośby o bana kwalifikuję jako pospolity donos.
MaxGolonko2 (438 punktów)
>PS Prośby o bana kwalifikuję jako pospolity donos.

ile razy bedziesz pisał prymitywny epitet o moich postach? w koncu przekroczyles miare i nudne to

jesli usunalem jakis post to z przyczyn mertorycznych (widocznie cos nietrafnie sformuowałem) a nie w ramach sztuczek forumowych - nie pamietam czemu sorry winettou
27-02-2018 15:31 
 0 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>PS Prośby o bana kwalifikuję jako pospolity donos.
>ile razy bedziesz pisał prymitywny epitet o moich postach? w koncu przekroczyles miare i nudne to

Jesteś durniem?
MaxGolonko2 (438 punktów)
>>>PS Prośby o bana kwalifikuję jako pospolity donos.
>>ile razy bedziesz pisał prymitywny epitet o moich postach? w koncu przekroczyles miare i nudne to
>Jesteś durniem?
Ten post też zgłosiłem!
27-02-2018 17:34 
 Ocena-1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>>>PS Prośby o bana kwalifikuję jako pospolity donos.
>>>ile razy bedziesz pisał prymitywny epitet o moich postach? w koncu przekroczyles miare i nudne to
>>Jesteś durniem?
>Ten post też zgłosiłem!

Trudno, kapusiu.

PS a wystarczyło odpowiedzieć negatywnie - byłaby jeszcze jedna rzecz, w
którą wierzysz.
MaxGolonko2 (438 punktów)
>kapusiu.
śmiecisz non stop tymi atakami ad personam znajdź sobie innego gościa do atakowania epitetem

bo pomyślę, że jednak jesteś master trollem wierzącym w Jahwe który chce mnie zdyskredytować w oczach Moderatorów.

Zgłaszam!
27-02-2018 17:54 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>kapusiu.
>śmiecisz non stop tymi atakami ad personam znajdź sobie innego gościa do atakowania epitetem
>bo pomyślę, że jednak jesteś master trollem

Najpierw naucz się myśleć, później pogadamy.

> wierzącym w Jahwe który chce mnie zdyskredytować w oczach Moderatorów.

Ciebie dyskredytuje to, co piszesz, jak już wspomniałem z konwersacji
z Arminiusem - który swoje hople ma, ale trzyma 95% kultury osobistej.
Ja mogę trzymać 50%, bo mi nerwy puszczają, ty - trzymasz póki co
10% intelektu i 90% wiary.

Zresztą pisanie moderator przez wielkie M i w liczbie mnogiej też 
wydaje mi się w czymś zabawne.

>Zgłaszam!

Nie oponuję - przyznam, że nawet jestem ciekaw "arbitrażu"; choć ja
za sygnalistę tu nie jestem.

Ozdrawiam.
28-02-2018 20:25 
 Ocena 4 na 4
Słupski (79 punktów)
(zablokowany)

>bo pomyślę, że jednak jesteś master trollem wierzącym w Jahwe który chce mnie zdyskredytować w oczach Moderatorów.
>Zgłaszam!

Maksiu (Ateisto)

Zdyskredytować znaczy zrzucić coś lub kogoś z piedestału. To Ci raczej z wiadomego powodu nie grozi.

Zdyskredytować znaczy też zrobić z kogoś pośmiewisko. W tym przypadku dzierżysz palmę pierwszeństwa.

Sam sobie przyjacielu szkodzisz.

Zaczynam się zastanawiać nad Twoim postulatem nr2...

3m się zdrowo
27-02-2018 17:03 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Max (Ateista)
>Zaiste religijnie to podkreślasz.

Dopóki nie przeczytałem wpisów Maxa, byłem przekonany, że ateizm opiera się na braku wiary, a nie na wierze. Zmieniłem zdanie. Cześć ateistów to ludzie, którym gorliwości wiary mógłbym tylko zazdrościć

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko2 (438 punktów)
>>>Max (Ateista)
>>Zaiste religijnie to podkreślasz.
>Dopóki nie przeczytałem wpisów Maxa, byłem przekonany, że ateizm opiera się na braku wiary, a nie na wierze. Zmieniłem zdanie.

Bzdury piszesz ja się kieruje żelazną i oczywistą logiką (a nie wiarą w brak znanego boga osobowego) oto ona:

1. Zalecenia religijne odnośnie seksu są sprzeczne z fizjologią co oznacza, że boga wymyślili ówcześni nieomal starcy dbający jedynie o rozród plemion, w których chcieli zmobilizować ludzi do swoich celów. Prawdziwy bóg nie natchnąłby ich tak niezgodnymi z cechami ludzkiego organizmu pomysłami (naukowcy stwierdzili, że absolutna wstrzemieźliwość seksualna u mężczyzn może powodować wzrost prawdopodobieństwa raka prostaty nawet o 30%).

2. Czasami rodzi się dziecko mniej sprawne umysłowo od szympansa. Tak samo zdarzało się, że pierwsze Homo Erectusy nieraz wydawały na świat dzieci mniej inteligentne niż żyjące wtedy jeszcze na świecie Australopiteki, od których pochodzimy. To ośmiesza koncepcję duszy nieśmiertelnej bo w niebie musiałby być też pra-małpy i tak dalej.

3. Kara piekła jest zbyt okrutna. Wiekuiste męki za skończoną ilość przestępstw jakie najgorszy nawet człowiek może popełnić to jakiś patologiczny, głupi sadyzm.

4. Bóg aby panować nad światem musiałby być wszechwiedzący, a więc też znający całą przyszłość już jak stwarzał świat. Wiedziałby zatem już wtedy kto jaki grzech popełni. Karanie zatem za grzechy byłoby nonsensem.

5. Sposób powstania spisanych Ewangelii jest znany. Arbitralnie wybrano jednego z kilku znanych "guru" gdyż cesarz Konstantyn chciał uspokoić waśnie religijne w cesarstwie i potrzebował nowej religii (poprzednia, oficjalna w Rzymie, już nikogo nie przekonywała).

6. Biblia jest dramatycznie niezgodna z nauką. Nie tylko o ewolucji ale też o powstaniu planet (ziemia powstała ze zderzenia dwóch planet) , słońca i wielkim wybuchu.

7. Człowiek całe życie się zmienia, miewa mikrowylewy, zatrucia aluminium, itp. Dlatego na starość może być bardzo innym człowiekiem od tego, który zgrzeszył czymś jako 25-latek, albo odwrotnie wtedy był super człowiekiem a potem nie. Nie ma sensu zatem kontynuacja jego istnienia w postaci duszy bo dusza w chwili śmierci może być infantylna poglądowo i emocjonalnie czyli niereprezentatywna. Nie można natomiast cofnąć jej do czasu świetności bo wtedy odebrałoby się człowiekowi jego tożsamość, ważne wspomnienia i poglądy z dalszych lat.
27-02-2018 17:35 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>Bzdury piszesz ja się kieruje żelazną i oczywistą logiką

Raczej żelbetonową.
27-02-2018 17:46 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Bzdury piszesz ja się kieruje żelazną i oczywistą logiką

www.racjonalista.pl/forum.php/s,737090#w737306:

dlaczego w wawelskiej katedrze chcesz zabronić kultu, bo grozi rakiem prostaty,
a tu:
pl.wikiped(*)a_Chrzciciela_w_Przemyślu
chcesz kult dozwolić?

Powtórzę pytanie miszczu logiki:
skoro kościół ma być zdelegalizowany za nienaukowy światopogląd wraz z konfiskatą majątku to kto i za co ma być zdelegalizowane za studia z homeopatii, teorie zamachu w Smoleńsku, wróżby w TV i horoskopy w gazetach! Komu i co zabrać za reklamy leków/suplementów itd?

Powtórzę pytanie miszczu logiki:
Skoro kościół ma być zdelegalizowany za pedofilię księdza, to komu i co zabrać za pedofila - policjanta lub pedofila - nauczyciela

Nadal czekam na odpowiedź

A już Twoje twierdzenie, że teoria ewolucji jest dogmatem i ubolewanie, że są tacy, którzy w NIE WIERZĄ, świadczy o tym, że wiara zastępuje ci rozum

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko2 (438 punktów)
>A już Twoje twierdzenie, że teoria ewolucji jest dogmatem i ubolewanie, że są tacy, którzy w NIE WIERZĄ, świadczy o tym, że wiara zastępuje ci rozum

Jest faktem i to Ty sie kompromitujesz w kwestii rozumu.

A dygresje o moim innym wątku są nie na temat.

Mosad nie jest czymś szczególnym na świecie i jego demonizowanie jest chore.
27-02-2018 17:51 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>A dygresje o moim innym wątku są nie na temat.
>Mosad nie jest czymś szczególnym na świecie i jego demonizowanie jest chore.

No tak, ale po tym, jak sam odpączkowałeś w TYM wątku piętnowanie
dygresji jest nieco nie na miejscu. Czytasz co piszesz? (4 możliwości,
bo i jedno i drugie można robić z albo bez zrozumienia).
MaxGolonko2 (438 punktów)
>No tak, ale po tym, jak sam odpączkowałeś w TYM wątku piętnowanie
>dygresji jest nieco nie na miejscu.

Tylko że moja dygresja o 7 powodach do niewiary zmierzała do skonfrontowania Arminiusa z argumentami przeciwko istnieniu Jahwe.

Istniał (moim skromnym zdaniem) cień szansy, że po analizie tych 7 punktów stanie się ateistą.

On jednak chyba zamyka oczy na taka argumentację. "Jahwe jest" i czytanie jakiejkolwiek jego krytyki jest mu zbędne. To jest tak zwana ślepa wiara.

Emituje swoje pieszczoły o Żydach o Einsteinie itp.

Trolle wierzące w boga (jawnie lub skrycie) oblazły racjonalista.pl

Cóż robić

Nec Hercules contra plures

Pozdrawiam
Max (Ateista)
27-02-2018 19:40 
 Ocena 5 na 5
Arminius (25555 punktów)niepotrzebne konfrontacje
>Tylko że moja dygresja o 7 powodach do niewiary zmierzała do skonfrontowania Arminiusa >z argumentami przeciwko istnieniu Jahwe.......

Ale po co ta "konfrontacja" jak wyżej??? Ja mam bardzo krytyczny stosunek do Jahwe - eufemistycznie rzecz ujmując. Do innych bogów też raczej krytyczny. Ale wojujący ateizm tak samo mi nie odpowieda jak wojujący teizm. Zdecydowanie bardziej wolę ateizm rytu "egzystencjalno - stoickiego. Proszę pamiętać: "dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba" - pod warunkiem iż będzie się postępowało w formule kantowskiej.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: niepotrzebne konfrontacje
Hm. Podpisuję się czterema kończynami.
MaxGolonko2 (438 punktów)
>Hm. Podpisuję się czterema kończynami.

I dodam, że bez wojujących ateistów nie pojawią się argumenty wprost podważające wiarę w Jahwe, a takie też są potrzebne, a nie tylko świecenie przykładem, że ja akurat nie chodzę do kościoła i nie wierze.

Teoria ewolucji, chora logika nieskończonego w czasie piekła, powstanie kościoła (Rzym - cyniczna polityka Konstantyna) trzeba ludziom ujawniać.
27-02-2018 22:09 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Hm. Podpisuję się czterema kończynami.
>I dodam, że bez wojujących ateistów nie pojawią się argumenty wprost podważające wiarę w Jahwe, a takie też są potrzebne, a nie tylko świecenie przykładem, że ja akurat nie chodzę do kościoła i nie wierze.

A kogo obchodzi, co ty dodasz? Póki co w...łeś się między wódkę a zagrychę.

Ale niech tam - uwalimy cię i tutaj - więc do tablicy: jak podważasz
wiarę? Bo ja po prostu dla siebie uważam, że wierzyć w boga/ów jest
bez sensu, ale nawracaniem - odpolskokatolicko - brzydzę się nad wyraz!

Wyczytałem dziś na forum GW takie mądre powiedzonko - religia jest jak
penis w tym sensie, że nie jest dobrze widziane epatować tym publicznie.

Słowem - przestań tutaj wymachiwać, po prostu ekshibicjonizm w naszej
strefie geopolityczno-cywilizacyjnej nie przystoi. Ew. jeśli wymachujesz,
nie dziw się, że ci ludzie zwracają kulturalnie uwagę.

>Teoria ewolucji, chora logika nieskończonego w czasie piekła, powstanie kościoła (Rzym - cyniczna polityka Konstantyna) trzeba ludziom ujawniać.

Polska język trudna język.
MaxGolonko2 (438 punktów)
"Wojujący ateizm" jest metodą jak i niewojujący może być metodą.

Jeśli którykolwiek z nich choć jednego Polaka przestawi na ateizm to jest OK.

Oczywiście SKRYCI trolle z frondy udają, za pisrydzykami i klerem, że "wojujący ateizm" to organizowanie lub chęć fizycznej napaści na księży, skrobanie swoich embrionów dla zasady itp.

NIE!
27-02-2018 22:11 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>"Wojujący ateizm" jest metodą jak i niewojujący może być metodą.

Kwestia na co...

>Jeśli którykolwiek z nich choć jednego Polaka przestawi na ateizm to jest OK.

Kwestia, czy pięciu nie popchnie do wiary czy bycia klientem tej czy
owej instytucji religijnej - choćby przez odstręczenie twoim stylem.

>Oczywiście SKRYCI trolle z frondy udają, za pisrydzykami i klerem, że "wojujący ateizm" to organizowanie lub chęć fizycznej napaści na księży, skrobanie swoich embrionów dla zasady itp.
>NIE!

A ktoś takie coś ci tutaj powiedział? Czy znów głosy dokoła głowy?

Weź proszki i nie nudź. Rany - jak to dobrze, że ateizm nie jest
zorganizowany... Wstydziłbym się za współprzynależność z tym typem.
MaxGolonko2 (438 punktów)
>>Jeśli którykolwiek z nich choć jednego Polaka przestawi na ateizm to jest OK.
>Kwestia, czy pięciu nie popchnie do wiary czy bycia klientem tej czy
>owej instytucji religijnej - choćby przez odstręczenie twoim stylem.

To jest gołosłowne. Styl stylem ale jak wojujący ateista przedstawia dowody logiczne na absurdy Jahwe, Jezusa i wiary to jest to robota w dobrym kierunku.

Nie piszemy brzydkich słów - my - wojujący ateiści.

Pozdrawiam
Max (Ateista)
28-02-2018 14:18 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Ale co najmniej jeden z was pisze głupio i nadgorliwie - a to wypadałoby
zostawić religijnym.

Pomijam, że mało składnie i nielogicznie, ale atakowanie religii katolickiej
to jedno z jej kół napędowych. Odnoszę wrażenie, że trzeba być mocno ograniczonym,
żeby tego w polskich realiach nie zauważyć.
28-02-2018 10:26 
 Ocena 3 na 3
Fizyk (17637 punktów)
> ... wojujący ateizm tak samo mi nie odpowiada jak wojujący teizm. Zdecydowanie bardziej wolę ateizm rytu egzystencjalno-stoickiego.

Co do wojowania...
28-02-2018 10:38 
 Ocena 1 na 3
Arminius (25555 punktów)zbrodnie wojującego ateizmu
>> ... wojujący ateizm tak samo mi nie odpowiada jak wojujący teizm. Zdecydowanie bardziej wolę ateizm rytu egzystencjalno-stoickiego.
>Co do wojowania...

Piękne, ale nieprawdziwe.

Był czas gdy wojujący ateiści w Sowietach popełniali masowe zbrodnie. A na ich czele stał..... Żyd nazwiskiem Jemieljan Jarosławski (właśc. Miniej Izrailewicz Gubelman).
Podrzucam tekst z Wikipedii w celu dokształcenia się.

"The League of Militant Atheists aided the Soviet government in killing clergy and committed believers.[53] The League also made it a priority to remove religious icons from the homes of believers.[54] Under the slogan, "the Storming of Heaven," the League of Militant Atheists pressed for "resolute action against religious peasants" leading to the mass arrest and exile of many believers, especially village priests. By 1940, "over 100 bishops, tens of thousands of Orthodox clergy, and thousands of monks and lay believers had been killed or had died in Soviet prisons and the Gulag."[55]

The LMG had reduced the number of religious communities of all faiths from 50,000 in 1930 to 30,000 by 1938 and 8,000 by 1941. The last figure includes, however, 7,000 communities in the annexed western territories (so that only 1,000 actually remained in the rest of the country"

en.wikipedia.org/wiki/League_of_Militant_Atheists
04-03-2018 11:19 
 Ocena 5 na 5
Fizyk (17637 punktów)Odp: zbrodnie wojującego ateizmu
> Był czas gdy wojujący ateiści w Sowietach popełniali masowe zbrodnie.

Naciągasz. W Związku Sowieckim rządzili bolszewicy, którzy walczyli z wszelką opozycją - w tym z opozycją zorganizowanych religii - podpinając się w tej walce pod sztandar nauki i ateizmu. Zarówno z nauką bywali na bakier (np. Łysenko) jak z ateizmem (np. obietnice swobody wyznawania islamu zaraz po rewolucji październikowej). Dla bolszewików ateizm był narzędziem walki politycznej a nie celem samym w sobie. Wielu bolszewików prywatnie wierzyło w Boga (co nie groziło konsekwencjami), a wielu ateistów prywatnie było przeciwnych bolszewizmowi (co już było groźniejsze).

> en.wikipedia.org/wiki/League_of_Militant_Atheists

A co do tego Związku, to tyle on miał związku z ateizmem co PRL z władzą ludu.
04-03-2018 19:18 
 Ocena-1 na 3
Arminius (25555 punktów)naciągacz naiwny
>Naciągasz.

Pan zdecydowanei bardziej z tym wizerunkiem dobrotliwego i nieszkodliwego ateisty. Twirzysz Pan fejki - ktore nie mają potwierdzenia w rzeczywistyości historycznej - przy czym fałszujesz Pan ją w sposób ewidentnie grubiański stawiając tezy typu: tak bolszewicy burzyli kościoły, mordowali kler, zapędzali wiernych za wiarę do więzień i gułagów - ale oni..... nie byli prawdziwymi ateistami. Obudź się Pan. Takie argumenty bardzo staniały ostatnio na giełdzie.
27-02-2018 20:18 
 Ocena 6 na 6
szarley (54913 punktów)Odp: Agent Mosadu ujawnia
>>A już Twoje twierdzenie, że teoria ewolucji jest dogmatem i ubolewanie, że są tacy, którzy w NIE WIERZĄ, świadczy o tym, że wiara zastępuje ci rozum
>Jest faktem i to Ty sie kompromitujesz w kwestii rozumu.

Nie olsoń.
Teoria ewolucji nie jest dogmatem i wiara w nią nie różni się od innych wiar
Jest falsyfikowalną naukową teorią i wbrew Tobie nie należy jej podawać na wiarę
Nauka nie uznaje dogmatów. Dogmaty są fundamentem religii

>A dygresje o moim innym wątku są nie na temat.
Znów olsonisz. Przyłapany na kompromitującym braku logiki, uciekasz w "nie na temat"
Powtórzyć pytania czy z góry uciekasz od logicznych odpowiedzi miszczu "logiki"?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Nosacz Sundajski (75 punktów)
Ale rynsztok...

Max napisał, że teoria ewolucji jest faktem, więc to ty się skompromitowałeś. Dlatego go obrażasz, czy to jakiś prywatny uraz?
16-03-2018 19:23 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Przeczytałeś to, co komentujesz?
Max (podobnie jak Olson) słowa "dogmat"i "fakt" traktuje jak synonimy

>Max napisał, że teoria ewolucji jest faktem, więc to ty się skompromitowałeś. Dlatego go obrażasz, czy to jakiś prywatny uraz?

Czy ja napisałem, że nie jest faktem?
Napisałem, że nie jest dogmatem, a więc nie należy jej przyjmować na wiarę.

Max napisał wiele debilizmów, po czym natychmiast uciekał, odczekiwał kilka tygodni i debilił znów. Jest człowiekiem bardzo gorliwej wiary, niestety z misjonarskim odjebem.
Powinienem napisać, że sam się przekonasz, ale Twój styl wypowiedzi i słownictwo od dawna są na tym forum


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Nosacz Sundajski (75 punktów)
>Przeczytałeś to, co komentujesz?
>Max (podobnie jak Olson) słowa "dogmat"i "fakt" traktuje jak synonimy

Czyli czepiasz się słówek by zracjonalizować swoje chamstwo? Już zgłosiłem twoje rynsztokowe posty do moderacji.

>>A już Twoje twierdzenie, że teoria ewolucji jest dogmatem i ubolewanie, że są tacy, którzy w NIE WIERZĄ, świadczy o tym, że wiara zastępuje ci rozum
>Jest faktem i to Ty sie kompromitujesz w kwestii rozumu.

Max napisał, że teoria ewolucji jest faktem, a ty przekręcasz jego słowa.
27-02-2018 12:48 
 Ocena 3 na 3
Arminius (25555 punktów)czym jest Mosad?
>Drogi Arminiusie (Trollu z Frondy wierzący w boga Jahwe)

Dlaczego Pan pisze "Drogi" - skoro zaraz potem imputuje mi trolling na rzecz portalu, którego Pan organicznie nie cierpi???

>Ja akurat znam sprawę i brałem udział w niejednej dyskusji mega inteligentnych ludzi >na temat ataku na WTC.

To ze Pan brał udział w dyskusji - nie przesądza o pańskiej merytorycznej jakości. Można być bowiem kwalifikowanym ignorantem i brać udział w debacie że aż się kurzy.

>Mosad jest odpowiedzią na zabicie >kilkunastu izraelskich sportowców w Monachium >podczas olimpiady swego czasu i tego >typu sprawy a nie od zabijania prezydentów.

Doskonale, że Pan poruszył ten problem - i to jeszcze w takiej formule jak wyżej. Riposta będzie miażdżąca - z powołaniem się na opracowanie byłego pracownika służb specjalnych Izraela. Nie chcę w tej chwili poruszać problemu - żeby nie zarżnąć przedwcześnie wielce interesującego wątku. W ciągu kilku dni postaram się go zamieścić - nawiązując do pańskiej wypowiedzi.

>Jesteś żenująco głupi albo naiwny albo nie wiem co!

Ja??? jeżeli już to były agent Mosadu - Ostrovsky

>Jarcia Kaczyński człowiek ukrywający swoją orientację seksualną [o czym ujawnili >Palikot,Biedroń,Wałęsa] (ateista żyjący głownie polityką i to polityką odegrania się >- np na Wałęsie) specjalnie sprowokował Żydów (ustawa i ustami Morawieckiego) aby dać >polskiemu "ciemnemu ludowi" nowego wroga co się wtrąca w nasze sprawy. Tym samym >odwraca uwagę od trudniejszych spraw i kombinacji PIS-u w Polsce.....................

Co powyższe ma do meritum sprawy???
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: czym jest Mosad?
> Riposta będzie miażdżąca - z powołaniem się na opracowanie byłego pracownika służb specjalnych Izraela.

Jakość tej miażdżącości została już podsumowana... A tzw. Maxa "miażdży"
się zupełnie inaczej.
Arminius (25555 punktów)metody Mosadu
>> Riposta będzie miażdżąca - z powołaniem się na opracowanie byłego pracownika służb specjalnych Izraela.
>Jakość tej miażdżącości została już podsumowana...

Jak można podsumować coś, czego jeszcze nie było??? Oj, tupeciarskie ma Pan zacięcie i predylekcję do bufonady.

>A tzw. Maxa "miażdży" się zupełnie inaczej.

Nie tzw. Maksa będę miażdżyć - tylko jego opinię o Mosadzie. Daleki jestem od stosowania metod.....Mosadu.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: metody Mosadu
>>> Riposta będzie miażdżąca - z powołaniem się na opracowanie byłego pracownika służb specjalnych Izraela.
>>Jakość tej miażdżącości została już podsumowana...
>Jak można podsumować coś, czego jeszcze nie było??? Oj, tupeciarskie ma Pan zacięcie i predylekcję do bufonady.

Gdybyś istotnie był prawnikiem, zauważyłbyś wielki kwantyfikator
w moich rozważaniach. Ale jeśli logikę od kogoś odpisałeś na 3--,
to nie ma się czemu dziwić.

>>A tzw. Maxa "miażdży" się zupełnie inaczej.
>Nie tzw. Maksa będę miażdżyć - tylko jego opinię o Mosadzie. Daleki jestem od stosowania metod.....Mosadu.

Czy zaniechanie czegokolwiek jest metodą Mosadu?
Arminius (25555 punktów)mosadowe zaniechania
>Czy zaniechanie czegokolwiek jest metodą Mosadu?

Oczywiście, że bywa metodą. Na przykład jak się kogoś strąci do rzeki - a potem nie poda pomocnej dłoni. Zaniechanie w prawie może nosić znamiona działania. Oberlogik jak pan winien o tym wiedzieć.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: mosadowe zaniechania
No cóż, tak ktoś kiedyś powiedział o Bushu... Że jeśli się widzi tonącego,
i nie jest Bushem, Blairem, Cheney'em, etc., to należy wskoczyć i ratować.
Ale - jak stwierdził mówiący - nie jest to jego problem, bo nie umie pływać;
czym wywołał swego rodzaju wesołość.

Miałem na myśli raczej model zaniechania polegający na tym, że "wystarczy
pozwolić mówić" - i niech się typ skompromituje. Ale jak widzisz, staram
się odpowiadać lokalnemu edukatorowi.

PS I nie imputuj mi oberlogikowatości. Po prostu zwróciłem ci uwagę na
dziurę logiczną w twojej wypowiedzi. Do uwagi oczywiście-ś się nie odniósł.
Wnioski - publika se dośpiewa.
Nosacz Sundajski (75 punktów)Odp: Agent Mosadu ujawnia
>Jarcia Kaczyński człowiek ukrywający swoją orientację seksualną [o czym ujawnili Palikot,Biedroń,Wałęsa]

Wielkie autorytety hahahahaha

>I udowodnij swoją inteligencję odnosząc się do poniższych punktów.
>1. Zalecenia religijne odnośnie seksu są sprzeczne z fizjologią co oznacza, że boga wymyślili ówcześni nieomal starcy dbający jedynie o rozród plemion, w których chcieli zmobilizować ludzi do swoich celów. Prawdziwy bóg nie natchnąłby ich tak niezgodnymi z cechami ludzkiego organizmu pomysłami (naukowcy stwierdzili, że absolutna wstrzemieźliwość seksualna u mężczyzn może powodować wzrost prawdopodobieństwa raka prostaty nawet o 30%).

Od tych zaleceń powstają zboczenia seksualne, dlatego wśród księży jest aż tak rażący odsetek pedofilów względem normalnej części społeczeństwa.
Arminius (25555 punktów)Wstań i zabij - czyli pitawal izraelskich sekretnych zbrodni
W dyskusji jaka się rozwinęła na kanwie wątku "Agent Mosadu ujawnia" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,762761), komentator MaxGolonko2 zamieścił następujący pogląd: "Mosad jest odpowiedzią na zabicie kilkunastu izraelskich sportowców w Monachium podczas olimpiady swego czasu i tego typu sprawy a nie od zabijania prezydentów. Jesteś żenująco głupi albo naiwny albo nie wiem co!" Pomińmy litościwym milczeniem...żenujący styl wypowiedzi, odwołujący się do formuły argumentum ad personam - i przejdźmy bezpośrednio do meritum sprawy. Otóż tak się przypadkowo złożyło, iż wypowiedź jak wyżej zbiega się w czasie z opublikowaniem książki pt. "Rise Up and Kill: The Secret History of Israel's Targeted Assassinations." Autorstwa Ronena Bergmana - emerytowanego pracownika służb specjalnych Izraela. Tytuł opracowania, liczącego 750 stron, jest wielce wymowny ("Powstań i zabij: Sekretna historia politycznych zabójstw dokonanych przez Izrael") i jednoznacznie wskazuje na tematykę, którą autor - wcale nienajgorzej "zapoznany" praktycznie z tematyką jak w tytule książki - bierze pod lupę i rozmienia na czynniki pierwsze. Nie czytałem - jeszcze - tej pozycji. Ale zaznajomiłem się już z kilkoma jej recenzjami. Podrzucam, zainteresowanym, dwie z nich do gruntownego przestudiowania, a tymczasem pozwolę sobie na kilka luźnych refleksji. Otóż z tego co piszą w recenzjach wynika jednoznacznie i niewątpliwie - iż Izrael stworzył potężną, skuteczną, brutalną, nie liczącą się z prawem (międzynarodowym) i etyką uniwersalną machinę do sekretnego mordowania jego przeciwników politycznych. Nasuwa się tutaj nieodmiennie skojarzenie z sektą Asasynów starca z Gór - czemu sprzyja użycie słowa "assassination" w tytule książki - w moim odczuciu nieprzypadkowe. Sukcesy machiny jak wyżej, pozostawiły w tyle - wcale przecież imponujące - osiągnięcia reżimów stalinowskiego i nazistowskiego w dziele sekretnego likwidowania ludzi. Szczególnie odrażającym jest bezwzględność morderców - którzy nie wahają się zabijać ludzi niewinnych, takich których wina nie jest jednoznacznie ustalona oraz - last but not least - poświęcać życie przypadkowych ofiar - jeżeli tylko cel ma być osiągnięty. Słowem po trupach do celu przy zastosowaniu zasady odpowiedzialności zbiorowej. Bergman ujawnia wiele faktów i rozwiewa wiele mitów. Na przykład ten wykreowany przez żydowskiego propagandystę Spielberga w filmie "Munich" z 2005 r. Otóż według niego wszyscy bojownicy palestyńscy, którzy w 1972 roku zabili 11 izraelskich sportowców na olimpiadzie w Monachium w 1972 r. - zostali później przez agentów Mosadu wytropieni i zlikwidowani. W rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca. Większość z Palestyńczyków, którzy wzięli udział w zamachu w Monachium nie została przez Mosad wykryta i zlikwidowana. Zlikwidowano natomiast - w większości wypadków - ludzi, którzy nic nie mieli wspólnego z zamachem w Monachium. Bergman wyjaśnia, iż Spielberg oparł swój film na wspomnieniach Żyda, który miał być liderem komanda zabójców Osadu. Tymczasem, w rzeczywistości był on kontrolerem bagażu na lotnisku w Tel Awiwie.
Rzecz intrygująca, iż wielu szefów izraelskich służb specjalnych - po pewnym okresie czasu pracy w nich - zaczyna miewać wątpliwości natury moralnej - i rzuca pracę, a nierzadko także przechodzi na pozycje ostrej krytyki metod działania struktur, na których czele jeszcze nie tak dawno stali. Co więcej - co bardziej inteligentni z nich - dostrzegają, iż rezultatem pracy podległych im służb jest jeszcze więcej krwi, cierpienia, terroru. Że sukcesy służb jak wyżej - tak naprawdę są porażkami całej żydowskiej społeczności (zabójstwa polityczne jak wyżej muszą mieć placet premiera Izraela, a metoda takiego właśnie "rozwiązywania problemów" cieszy się poparciem większości Żydów w Izraelu), za które kiedyś przyjdzie im drogo zapłacić. Bo kto jak kto ale Żydzi doskonale znają słowa ich boga: "iż uderzę z wielką pomstą i zapalczywością na tych, którzy braci mych otruć i zniszczyć próbują.I poznacie, że imię me Pan,gdy uczynię pomstę moją nad wami". Apeluję do was Żydzi, abyście się opamiętali i......wzięli sobie do serca starotestamentowy passus jak wyżej.

"The book catalogues Israel's six-decade history of "negative treatment" (the Hebrew euphemism for targeted killing operations) against its enemies, which, over time, ranged from fugitive German war criminals and rocket scientists to front-line Arab leaders to Iraqi nuclear officials (under Saddam Hussein) and then scientists in Iran's nuclear program. And always, of course, there were the Palestinian leaders, and later Iran-backed Hezbollah militants, to be "liquidated."
One reviewer said Rise Up (taken from the Talmudic instruction, "If someone comes to kill you, rise up and kill him first") begins to read like "an endless police blotter [of] Israel's greatest hits." But over some 750 heavily footnoted pages, many top Israeli officials confess to moral qualms, foul-ups and mistakes-killing the wrong person or innocent bystanders, or murdering a Palestinian leader who might have made a good partner in peace negotiations."

"The Mossad, of course, has loomed large in fiction. One of the biggest myths, depicted in Steven Spielberg's 2005 film Munich, was that its agents hunted down and assassinated the Palestinians who carried out the murder of 11 Israeli athletes and a German policeman at the 1972 Olympic Games. In fact, he says, "Most of the people who were involved in Munich were never killed or caught. The Mossad started to kill whoever they could. The people that they killed-most of them-had nothing to do with Munich."

www.newswe(*)ons-secret-history-797888.html

www.washin(*)ry.html?utm_term=.3b32426bebb3
MaxGolonko2 (438 punktów)Odp: Wstań i zabij - czyli pitawal izraelskich sekretnych zbrodni
Przeczytałem i nie wstrząsnęło mną. Równie dobrzy autorzy tych sensacji są w rzeczywistości eks-mechanikami lub napisali to dla kasy - równie wiarygodne będzie napisanie przez jakiegoś Rosjanina książki o podłożeniu bomby w Tupolewie z Kaczyńskimi co wleciał w las i spadł w 2010.

Cytując fragment z cytatem z Biblii (ostrzeżenie) podsuwasz mi myśl, że jesteś krypto-wierzący, bo wierzący lubią takie fragmenty a ponadto nigdy nie napisałaś wprost zdania, że nie wierzysz w Boga. (co najwyżej jakieś sugestie "... efemistycznie")

Ponadto twoje namiętne czepianie się Żydów na tym portalu wskazuje na pisrydzkowo-kościelne idee w głębi "duszy".

Żydzi zabili Jezusa, znali chrześcijaństwo więc są najgorszymi (bo dobrze znającymi detale) wrogami z punktu widzenia czarnej mafii żyjącej z ogłupiania ludzi bajkami o Jezusie.

Pozdrawiam
Max (Ateista)
28-02-2018 09:40 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)określone tendencje???
>Przeczytałem i nie wstrząsnęło mną. Równie dobrzy autorzy tych sensacji są w rzeczywistości eks-mechanikami lub napisali to dla kasy - równie wiarygodne będzie napisanie przez jakiegoś Rosjanina książki o podłożeniu bomby w Tupolewie z Kaczyńskimi co wleciał w las i spadł w 2010.

Ale jak byli księża "piszą dla kasy" - to Pan nie ma z ich tezami żadnych kłopotów i żadnego sceptycyzmu u Pana się nie zauważa??? Czy w związku z tym nie jest Pan aby przypadkiem trochę..tendencyjny???


>Cytując fragment z cytatem z Biblii (ostrzeżenie) podsuwasz mi myśl, że jesteś >krypto->wierzący, bo wierzący lubią takie fragmenty a ponadto nigdy nie napisałaś >wprost zdania, że nie wierzysz w Boga. (co najwyżej jakieś sugestie "... >efemistycznie")

Biblia to nie tylko księga objawniona z punktu widzenia religijnego. Można cytować biblię - i nie uznawać jej sakralności, więcej można cytować biblię i uznawać jej niedorzeczności, wskazując, na przykład na jej kontradykcje czy też etyczne zagwozdki.
Musi Pan porzucić dogamtyczno - fundamentalistyczną formułę ateizmu, którą Pan uprawia - a wtedy zrozumie Pan więcej i dojrzy Pan więcej.

>Żydzi zabili Jezusa, znali chrześcijaństwo więc są najgorszymi (bo dobrze znającymi detale) wrogami z punktu widzenia czarnej mafii żyjącej z ogłupiania ludzi bajkami o Jezusie.

Sami też wzorcowo ogłupiają i...jak świadczy zaprezentowany przez jednego z nich materiał....... zabijają.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365