Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obłuda KRK

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
10-05-2018 21:08Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Obłuda KRK
Ocena 1 na 1
Znalazłem ciekawy wywiad z eks-księdzem i pomyślałem, że grzechem byłoby się nim z Wami nie podzielić

www.youtube.com/watch?v=rierR_4Kg5Q
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>www.youtube.com/watch?v=rierR_4Kg5Q
He he, katolik, który porzucił sutannę z powodu wiary w boga; tu mi się przypomina taka zagadka: który szewc jest gorszy, czy ten, który specjalnie robi złe buty, czy ten, który złe buty robi mimo woli.

Edit: a ja zaledwie dzień wcześniej zamieściłam to.


Cza być oszczędnym.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Znalazłem ciekawy wywiad z eks-księdzem i pomyślałem, że grzechem byłoby się nim z Wami nie
>podzielić
>www.youtube.com/watch?v=rierR_4Kg5Q

Bardzo smutne, a raczej ponure. O ile intencji swego postępku tak dokładnie były ksiądz nie opisał, jednak sugerował bardzo dużo między wierszami.
Mój siostrzeniec miał być księdzem. Tuż przed święceniem (bo miał już absolutorium jak się określa w cywil\nich uczelniach), dosłownie na pięć minut przed zrezygnował. nigdy nie powiedział nikomu co nim powodowało i odpowiadał pokrętnie i niezbyt jasno, choć, może nie trafnie, ale domyślam się dlaczego.
Czytałem także książkę napisaną przez byłego księdza i posła Romana Kotlińskiego "Byłem księdzem". Czytałem również książkę napisaną przez byłego księdza J.Stworę pt. "Co jest za tym murem". Wszyscy ci autorzy piszą w podobnym tonie jak wypowiedź na YT tego byłego księdza.
Tu rzeczywiście nie można się czuć zażenowanym określając ludzi w sutannach jako zorganizowaną mafię. Ja na ten przykład muszę przeprosić szanownych forumowiczów, gdy opiniowałem tych mężczyzn w sukienkach, wypowiadając się o klerze na łamach tego forum, jeśli poczuli się urażeni ostrością określeń kierowanych w ich stronę, nie inaczej jak pasożyty i bezwstydne nieroby. Co gorsza, z upływem lat, w moich oczach ocena taka się pogłębia i nawet jestem zdolny dopisywać im jeszcze gorsze określenia. A ponieważ, bardzo krótko, byłem ministrantem, to widziałem nadto w zakrystii i nie tylko to, co nigdy żaden "porządny" nawet parafianin nie zobaczy. Są to ludzie pozbawieni sumienia i empatii. Ich Bogiem to złoty cielec i rozkosze bogatego leniwego życia.
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365