 |
Czy należy aresztować Stevena Spielberga??? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-05-2018 11:58 | Arminius (25555 punktów) | Czy należy aresztować Stevena Spielberga???
1 na 1 | "Reżyser Steven Spielberg podczas debaty z okazji 25. rocznicy powstania filmu "Lista Schindlera" z 1993 r. w ramach Tribeca Film Festival w Nowym Jorku, wspominał pracę nad tym obrazem w Polsce. Jak podają m.in. polskie media, reżyser przywołał sytuację w której jedna z Polek krzyknęła do ubranego w mundur SS aktora Ralpha Fiennesa, że bardzo jej się ten mundur podoba i życzyłaby sobie, żeby Niemcy "tu wrócili i znów nas chronili". - Prawdopodobnie w Polsce zostanę aresztowany, po tym jak znowu tam pojadę, za to co powiedziałem - odkąd uchwalili swoje prawo - powiedział Spielberg." Uchwalili swoje prawo zdecydowanie wcześniej pańscy pobratymcy w Izraelu panie Spielberg - zakazujące pod groźbą surowych kar tak zwanego "negowania holokaustu". Co więcej, przy pomocy lobby żydowsko - syjonistycznych przeforsowali uchwalenie tego prawa w kilku krajach. Tak więc bez względu na to jak oceniać decyzję strony polskiej - nie ona powinna w takim kontekście być pierwszym chłopcem do bicia. No chyba, że jest Pan starotestamentowo - talmudycznym hipokrytą i uprawia z powodzeniem zdublowaną etykę, polegającą na tym, iż co wolno Żydowi, to już gojowi w żadnym wypadku nie. Jest także inny aspekt Pana wypowiedzi panie Spielberga - a mianowicie formalno - prawny. Twierdzić po 25 latach, iż miał miejsce incydent jak wyżej - nie przedstawiając na to żadnych konkretnych dowodów jest kwalifikowaną podłością. Odpowiem Panu w tej samej manierze. 25 lat temu gdy byłem w Nowym Jorku podszedł do mnie rabin i powiedział mi że wyglądam na Polaka, a skoro tak to chce mi zakomunikować, iż nadaję się - wraz z całym mym narodem - do piachu. Paskudny naród Ci Żydzi, no nie??? www.polsat(*)-w-polsce-zostane-aresztowany/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
Nazi jokes są bardzo popularne w amerykańskiej kulturze. Amerykanie mają też znacznie luźniejszy stosunek do historii niż niektóre mniejsze narody. youtu.be/90TW-p3rkQk
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Amerykanie mają też znacznie luźniejszy stosunek do historii niż niektóre mniejsze narody. Zupełnie luźniutki.
Cza być oszczędnym.
|
|
|  | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
Przypominam też, że w Polsce krążyły swego czasu zabawne powiedzonka na temat najlepszego sposobu na rozwiązanie różnych kłopotliwych kwestii, w rodzaju - "Wypowiedzmy wojnę [tu wstaw nazwę kraju z listy poniżej*], a następnie się poddajmy" albo "Wypowiedzmy wojnę [tu wstaw nazwę kraju z listy poniżej*], poddajmy się, a jak już wybudują nam autostrady/elektrownie atomowe/kosmodrom itp., wzniećmy powstanie!".
*m. in. Czechy, Szwecja, Niemcy, Finlandia, Stany Zjednoczone, Norwegia, Węgry.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | czyja kultura? | > Nazi jokes są bardzo popularne w amerykańskiej kulturze. Amerykanie mają też znacznie luźniejszy stosunek do historii niż niektóre mniejsze narody.> youtu.be/90TW-p3rkQkSpielberg jest jednakże przedstawicielem kultury żydowskiej - kultury małego narodu mającego obsesję na punkcie historii.
|
|
|  | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: czyja kultura? |
> Spielberg jest jednakże przedstawicielem kultury żydowskiej - kultury małego narodu mającego obsesję na punkcie historii.Łączę się z tobą w bólu. youtu.be/ZeFPlu7bqxw
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
1 na 1 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy należy aresztować Stevena Spielberga??? | |
|
 | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
W Stanach popularne są żarty o nazistowskim fetyszyzmie. Krąży też wiele żartów, nie zawsze smacznych, na temat słabości niektórych indywiduów do uniformów z czasów III Rzeszy. youtu.be/g0sNEj7trqw
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | | Arminius (25555 punktów) | żartownisie?? | > W Stanach popularne są żarty o nazistowskim fetyszyzmie. Krąży też wiele żartów, nie zawsze smacznych, na temat słabości niektórych indywiduów do uniformów z czasów III Rzeszy. Wypowiedź jak w wątku inicjującym - autorstwa Spielberga, nie miała charakteru żartu. Chyba że Żydzi mają swoja własną - odbiegajacą od uniwersalnej - definicję tego pojęcia.
|
|
| |  | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: żartownisie?? |
Jak już wspomniałem, w Polsce krążyły i były swego czasu bardzo popularne dowcipy o tym, jak to należałoby wypowiedzieć wojnę Niemcom, poddać się po 10 minutach, a jak wybudują autostrady, to wzniecić powstanie. Cytowany przez Spielberga żart jakiejś Polki jest utrzymany w bardzo podobnym tonie i nie jest wykluczone, że anegdota jest oparta na jakimś autentycznym zajściu na planie filmowym. Nietrudno sobie wyobrazić, że i grubsze żarty padają na planie filmowym poza kadrem - w garderobie czy charakteryzatorni. Jakaś aktorka zobaczyła kolegę aktora, jak szykownie prezentuje się w kostiumowym mundurze z czasów III Rzeszy, i pozwoliła sobie zażartować, że takiemu szykownemu Niemcowi sama dobrowolnie dałaby się podbić i zniewolić. Nieprawdopodobne? youtu.be/erkPj4z8gBs
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: Czy należy aresztować Stevena Spielberga??? | Poużywać sobie na Polaczkach, to dzisiaj modne jest w szerokim świecie. Może to irytować nawet najbardziej wyrozumiałego dla cudzej niewiedzy i głupoty. Ale jeszcze bardziej irytuje postawa obecnych polskich władz. Przypomina to zabawę gówniarza, który miesza kijem gniazdo os, a potem spierdala byle dalej, twierdząc że nic się nie stało. Może myśleli, że jak się spoufalą z Chabad-Lubawicz, to już wszystko wolno. Nie ma tak łatwo panowie. Trump okazał się chodzić na żydowskim pasku, w rozklekotanej Unii sojuszników nie przybywa, z Rosją nie wypada, bo to i tamto.. Nikt już nas nie lubi  Bo niby za co miałby? Za tę niekonsekwencję w obronie własnych racji? Pokładanie wiary w sojusznikach, którzy nas już paskudnie zawiedli? Wewnętrzne tarcia przebiegające w pionie i poziomie i pod każdym możliwym kątem? Że prezydent wystawiony przez wygraną partię robi jej kuku? Takich narodów się nie szanuje, można je najwyżej wykorzystać w sposobnym czasie i miejscu.
|
|
 | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) | > Poużywać sobie na Polaczkach, to dzisiaj modne jest w szerokim świecie. Dajesz się wkręcać paranoicznej prawicowej propagandzie, która od czasu do czasu wygrzebuje skądś albo odgrzewa różne tzw. pierdoły, żeby w odpowiednim momencie podrzucić złaknionej publice kawałek płacz-pornografii o nękanej przez wszystkich ojczyźnie. pl.wikiped(*)sobowość_paranoiczna
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | | finerbijk (17282 punktów) | >odgrzewa różne tzw. pierdoły, żeby w odpowiednim momencie podrzucić złaknionej publice kawałek płacz-pornografii o nękanej przez wszystkich ojczyźnie. Mów to żydowskim organizacjom holocaustu i Trumpowi, że kilkaset mld $ to pierdoły niewarte uwagi.
|
|
 | 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Nikt już nas nie lubi...> Takich narodów się nie szanuje...Nie lubią nas, nie szanują, to może nas chociaż kochają, co kwiatuszku? 
Cza być oszczędnym.
|
|
|  | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
Każda potwora Znajdzie amatora. youtu.be/tXB5gmL-HD0
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | | finerbijk (17282 punktów) | > Nie lubią nas, nie szanują, to może nas chociaż kochają, co kwiatuszku?  Słoneczko, bez lubienia i szanowania to trudna miłość jest.
|
|
| |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> >Nie lubią nas, nie szanują, to może nas chociaż kochają, co kwiatuszku?  > Słoneczko, bez lubienia i szanowania to trudna miłość jest.A nawet bym powiedziała, misiaczku, że "trudna do pojęcia".
Cza być oszczędnym.
|
|
| | |  | | finerbijk (17282 punktów) | >A nawet bym powiedziała, misiaczku, że "trudna do pojęcia". Nie pozostaje mi nic innego, jak się zgodzić skarbeńku.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|