Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy należy aresztować Stevena Spielberga???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-05-2018 11:58Arminius (25555 punktów)Czy należy aresztować Stevena Spielberga???
Ocena 1 na 1
"Reżyser Steven Spielberg podczas debaty z okazji 25. rocznicy powstania filmu "Lista Schindlera" z 1993 r. w ramach Tribeca Film Festival w Nowym Jorku, wspominał pracę nad tym obrazem w Polsce. Jak podają m.in. polskie media, reżyser przywołał sytuację w której jedna z Polek krzyknęła do ubranego w mundur SS aktora Ralpha Fiennesa, że bardzo jej się ten mundur podoba i życzyłaby sobie, żeby Niemcy "tu wrócili i znów nas chronili".
- Prawdopodobnie w Polsce zostanę aresztowany, po tym jak znowu tam pojadę, za to co powiedziałem - odkąd uchwalili swoje prawo - powiedział Spielberg."

Uchwalili swoje prawo zdecydowanie wcześniej pańscy pobratymcy w Izraelu panie Spielberg - zakazujące pod groźbą surowych kar tak zwanego "negowania holokaustu". Co więcej, przy pomocy lobby żydowsko - syjonistycznych przeforsowali uchwalenie tego prawa w kilku krajach. Tak więc bez względu na to jak oceniać decyzję strony polskiej - nie ona powinna w takim kontekście być pierwszym chłopcem do bicia. No chyba, że jest Pan starotestamentowo - talmudycznym hipokrytą i uprawia z powodzeniem zdublowaną etykę, polegającą na tym, iż co wolno Żydowi, to już gojowi w żadnym wypadku nie.
Jest także inny aspekt Pana wypowiedzi panie Spielberga - a mianowicie formalno - prawny. Twierdzić po 25 latach, iż miał miejsce incydent jak wyżej - nie przedstawiając na to żadnych konkretnych dowodów jest kwalifikowaną podłością.
Odpowiem Panu w tej samej manierze. 25 lat temu gdy byłem w Nowym Jorku podszedł do mnie rabin i powiedział mi że wyglądam na Polaka, a skoro tak to chce mi zakomunikować, iż nadaję się - wraz z całym mym narodem - do piachu. Paskudny naród Ci Żydzi, no nie???

www.polsat(*)-w-polsce-zostane-aresztowany/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)

    Nazi jokes są bardzo popularne w amerykańskiej kulturze. Amerykanie mają też znacznie luźniejszy stosunek do historii niż niektóre mniejsze narody.

youtu.be/90TW-p3rkQk


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
11-05-2018 19:48 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Amerykanie mają też znacznie luźniejszy stosunek do historii niż niektóre mniejsze narody.
Zupełnie luźniutki.


Cza być oszczędnym.
Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)

   Przypominam też, że w Polsce krążyły swego czasu zabawne powiedzonka na temat najlepszego sposobu na rozwiązanie różnych kłopotliwych kwestii, w rodzaju - "Wypowiedzmy wojnę [tu wstaw nazwę kraju z listy poniżej*], a następnie się poddajmy" albo "Wypowiedzmy wojnę [tu wstaw nazwę kraju z listy poniżej*], poddajmy się, a jak już wybudują nam autostrady/elektrownie atomowe/kosmodrom itp., wzniećmy powstanie!".

*m. in. Czechy, Szwecja, Niemcy, Finlandia, Stany Zjednoczone, Norwegia, Węgry.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Arminius (25555 punktów)czyja kultura?
>     Nazi jokes są bardzo popularne w amerykańskiej kulturze. Amerykanie mają też znacznie luźniejszy stosunek do historii niż niektóre mniejsze narody.
>youtu.be/90TW-p3rkQk

Spielberg jest jednakże przedstawicielem kultury żydowskiej - kultury małego narodu mającego obsesję na punkcie historii.
Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: czyja kultura?

>Spielberg jest jednakże przedstawicielem kultury żydowskiej - kultury małego narodu mającego obsesję na punkcie historii.

Łączę się z tobą w bólu.
youtu.be/ZeFPlu7bqxw

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy należy aresztować Stevena Spielberga???
www.youtube.com/watch?v=K-dTnU5uOsA

Była jeszcze wersja z Amonem Gothem, ale YouTube usunął xxD

www.youtube.com/watch?v=AkE7Ju0cK5Y

Wystarczy użyć wyobraźni !!!!!!
Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)

   W Stanach popularne są żarty o nazistowskim fetyszyzmie. Krąży też wiele żartów, nie zawsze smacznych, na temat słabości niektórych indywiduów do uniformów z czasów III Rzeszy.

youtu.be/g0sNEj7trqw


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Arminius (25555 punktów)żartownisie??
>    W Stanach popularne są żarty o nazistowskim fetyszyzmie. Krąży też wiele żartów, nie zawsze smacznych, na temat słabości niektórych indywiduów do uniformów z czasów III Rzeszy.

Wypowiedź jak w wątku inicjującym - autorstwa Spielberga, nie miała charakteru żartu. Chyba że Żydzi mają swoja własną - odbiegajacą od uniwersalnej - definicję tego pojęcia.
Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: żartownisie??

   Jak już wspomniałem, w Polsce krążyły i były swego czasu bardzo popularne dowcipy o tym, jak to należałoby wypowiedzieć wojnę Niemcom, poddać się po 10 minutach, a jak wybudują autostrady, to wzniecić powstanie. Cytowany przez Spielberga żart jakiejś Polki jest utrzymany w bardzo podobnym tonie i nie jest wykluczone, że anegdota jest oparta na jakimś autentycznym zajściu na planie filmowym. Nietrudno sobie wyobrazić, że i grubsze żarty padają na planie filmowym poza kadrem - w garderobie czy charakteryzatorni. Jakaś aktorka zobaczyła kolegę aktora, jak szykownie prezentuje się w kostiumowym mundurze z czasów III Rzeszy, i pozwoliła sobie zażartować, że takiemu szykownemu Niemcowi sama dobrowolnie dałaby się podbić i zniewolić. Nieprawdopodobne?
youtu.be/erkPj4z8gBs


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
finerbijk (17282 punktów)Odp: Czy należy aresztować Stevena Spielberga???
Poużywać sobie na Polaczkach, to dzisiaj modne jest w szerokim świecie. Może to irytować nawet najbardziej wyrozumiałego dla cudzej niewiedzy i głupoty. Ale jeszcze bardziej irytuje postawa obecnych polskich władz. Przypomina to zabawę gówniarza, który miesza kijem gniazdo os, a potem spierdala byle dalej, twierdząc że nic się nie stało.

Może myśleli, że jak się spoufalą z Chabad-Lubawicz, to już wszystko wolno. Nie ma tak łatwo panowie. Trump okazał się chodzić na żydowskim pasku, w rozklekotanej Unii sojuszników nie przybywa, z Rosją nie wypada, bo to i tamto.. Nikt już nas nie lubi Bo niby za co miałby? Za tę niekonsekwencję w obronie własnych racji? Pokładanie wiary w sojusznikach, którzy nas już paskudnie zawiedli? Wewnętrzne tarcia przebiegające w pionie i poziomie i pod każdym możliwym kątem? Że prezydent wystawiony przez wygraną partię robi jej kuku?
Takich narodów się nie szanuje, można je najwyżej wykorzystać w sposobnym czasie i miejscu.
Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)
>Poużywać sobie na Polaczkach, to dzisiaj modne jest w szerokim świecie.

   Dajesz się wkręcać paranoicznej prawicowej propagandzie, która od czasu do czasu wygrzebuje skądś albo odgrzewa różne tzw. pierdoły, żeby w odpowiednim momencie podrzucić złaknionej publice kawałek płacz-pornografii o nękanej przez wszystkich ojczyźnie.

pl.wikiped(*)sobowość_paranoiczna

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
finerbijk (17282 punktów)
>odgrzewa różne tzw. pierdoły, żeby w odpowiednim momencie podrzucić złaknionej publice kawałek płacz-pornografii o nękanej przez wszystkich ojczyźnie.
Mów to żydowskim organizacjom holocaustu i Trumpowi, że kilkaset mld $ to pierdoły niewarte uwagi.
13-05-2018 14:33 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nikt już nas nie lubi...
>Takich narodów się nie szanuje...
Nie lubią nas, nie szanują, to może nas chociaż kochają, co kwiatuszku?

Cza być oszczędnym.
Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)

Każda potwora
Znajdzie amatora.

youtu.be/tXB5gmL-HD0

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
finerbijk (17282 punktów)
>Nie lubią nas, nie szanują, to może nas chociaż kochają, co kwiatuszku?

Słoneczko, bez lubienia i szanowania to trudna miłość jest.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Nie lubią nas, nie szanują, to może nas chociaż kochają, co kwiatuszku?
>Słoneczko, bez lubienia i szanowania to trudna miłość jest.
A nawet bym powiedziała, misiaczku, że "trudna do pojęcia".

Cza być oszczędnym.
finerbijk (17282 punktów)
>A nawet bym powiedziała, misiaczku, że "trudna do pojęcia".
Nie pozostaje mi nic innego, jak się zgodzić skarbeńku.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365