Już pojutrze! Wieczorem. Księżyc w cieniu Ziemi ale zajdzie też jednocześnie kilka innych ciekawych zjawisk (tzw kumulacja)! Księżyc będzie czerwony bo atmosfera korzystnie zakrzywia kwanty czerwonego światła (analogicznie zjawisko jak w pryzmacie) i te sięgną go. Kwanty niebieskiego światła grzęzną w gruncie Ziemi. Detale tutaj: scontent-f(*)0ead8b7382bca9a184&oe=5BDE6830Pozdrawiam Max (ateista) |