USA kierowane przez Donalda Trumpa przyjęło ostry, konfrontacyjny kurs względem Iranu - o czym świadczy przyjęte niedawno odnowienie amerykańskich sankcji gospodarczych przeciwko temu krajowi. EU, Rosja i Chiny zgłosiły względem tego aktu ekonomicznej wojny zdecydowane votum separatum - zapowiadając - de facto - bojkot decyzji amerykańskiej. USA jest kierowane przez Trumpa, a Trump jest - coraz mniej osób ma wątpliwości w tym względzie - marionetką syjonistyczno - żydowską trzymaną na bardzo krótkiej smyczy przez jego pana - więc summa summarum, to Żydzi prą do ostrej konfrontacji z Iranem. Z wojny handlowej lada moment może się zrobić wojna militarna - o czym zresztą nieustannie grzmi tak propaganda USA jak i izraelska - a wtedy konsekwencje mogą być bardzo poważne nie tylko dla regionu Bliskiego i Środkowego Wschodu - ale i dla całego świata. Bo wojna z Iranem oznacza drastyczny skok ceny ropy naftowej, co także - automatycznie - oznacza podrożenie drastyczne wszystkiego oraz bardzo realną możliwość zainicjowania globalnej zapaści ekonomicznej, przy której ta z 2008 roku będzie się jawić jako hetka z pętelką. Przy scenariuszu jak wyżej informacja, iż sytuacja jak wyżej wzmocni Rosje eksportującą duże ilości ropy i gazu - jest w zasadzie mało istotna. Jeżeli tak się stanie - odpowiedzialność za ów "doomsday scenario" - spadnie na lobby syjonistyczno - żydowskie nad Potomakiem oraz ściśle z nim współpracujące obecne władze Izraela. Czynnik żydowski był obecny i bardzo istotny w wielu kryzysach ekonomicznych mających miejsce w przeszłości - generując oczywiście spore pokłady postaw antyjudaistycznych u przeciętnych zjadaczy chleba - którzy padali ofiarą owych kryzysów. W chwili obecnej na naszych oczach zachodzi niemalże laboratoryjny eksperyment (lobby jak wyżej pcha USA do wojny z Iranem) - którego uważna obserwacja doskonale ukazuje mechanizmy funkcjonowania lobby jak wyżej. Tak więc jeżeli pewnego ranka obudzicie się i padnie z radio info, iż amerykańskie rakiety zaatakowały cele w Iranie a zaraz potem wartość złotówki spadnie do poziomu - na przykład - 7 złotych za Euro, będziecie już wiedzieć kto, tak naprawdę, za tym wszystkim stoi. "BRUSSELS (Reuters) - The European Union vowed on Monday to counter U.S. President Donald Trump's renewal of sanctions on Iran, in a test of the EU's ability to preserve a deal that saw Iran limit its nuclear ambitions in exchange for removing strict curbs on its economy.As Washington's so-called "snapback" sanctions are reinstated on Tuesday, a new EU law to shield European companies will also take effect to try to mitigate what EU officials say is their "unlawful" reach beyond U.S. borders. Despite protests from European allies, U.S. Secretary of State Mike Pompeo said Washington would fully enforce the sanctions. EU diplomats said they were awaiting details on Monday on how they will be implemented. The EU and other parties to the 2015 deal, China and Russia, are working to maintain trade with Iran, which has threatened to stop complying with curbs on its nuclear work if it fails to see the economic benefits of relief from sanctions under the deal." www.yahoo.(*)an-115915746.html?guccounter=1nationalin(*)mp’s-iran-policy-27682 |