Racjonalista - Strona głównaDo treści
Selfie z Auschwitzu?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
10-08-2018 08:32Arminius (25555 punktów)Selfie z Auschwitzu?
Ocena 2 na 2
Środowiska żydowskie oskarżyły brytyjskich turystów o nieprzyzwoite zachowywanie się na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Konkretnie chodzi o pozy przez nich przybierane i wyraz twarzy (uśmiech) - w momencie robienia sobie zdjęcia na terenie jak wyżej. Problem jest szerszy i wykracza poza zachowania Brytyjczyków. Tak samo dotyczy - na przykład - Żydów, którzy też potrafią robić sobie kontrowersyjne selfie, żeby nie wspomnieć o znacznie bardziej skandalicznych zachowaniach typu kradzieże czy oddawanie moczu.
Przeglądnąłem przykładowy zestaw zdjęć jak wyżej - zamieszczony w podlinkowanym materiale. Wydaje mi się, iż w przypadku niektórych z nich, reakcje jak wyżej są zdecydowanie przesadzone. Bo w końcu trudno jest wymagać od turystów nieustannego prezentowania "boleściwego" wyrazu twarzy - w trakcie pobytu na terenie byłego obozu. Ale de gustibus...
Dotykamy tutaj istoty sprawy. Otóż były KL Auschwitz to atrakcja turystyczna. Obiekt nastawiony na - de facto - masową turystykę. Kto nie wierzy niech sobie pojedzie do Krakowa i zobaczy jak branża turystyczna dyskontuje były kacet. A skoro tak - to niestety należy się pogodzić z pojawieniem się wszelakich skutków ubocznych, które niesie ze sobą taki rodzaj turystyki - często negatywnych. Rozwiązaniem problemu - i wielu innych nota bene - byłaby zmiana formuły, przekwalifikowanie turystyki masowej jak wyżej na turystykę kwalifikowaną - z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym, wcześniejszą rezerwacją, kompleksową i całościową opieką przewodników ( którzy zarazem staliby na straży należytych zachowań, ograniczeniem wiekowym, wymogiem należytego stroju, itd.).
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

www.dailym(*)nbelievably-crass-selfies.html

"Jewish groups slam British tourists for 'unbelievably crass' photographs taken at Auschwitz, where Nazis murdered 1.1 million people
•Images show visitors smiling and posing at the Auschwitz-Birkenau death camp
•Jewish groups have reacted with fury at the 'unbelievably crass' photographs
•One of the pictures shows a woman taking a selfie next to children's shoes
•Another features a man with sunglasses smiling while on a rail track at the camp"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kosmodeusz (41 punktów)
Trochę jak z Orwella. Kto niedostatecznie ubolewa na twarzy, zostanie wyproszony przez ochronę...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365