 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-08-2018 20:45 | Arminius (25555 punktów) | Woda nasza bezcenna! | Coraz częściej - z powodu wielkich upałów i suszy - pojawiają się w Polsce problemy z wodą. I nie chodzi tutaj o problemy jak wyżej w wymiarze ogólnym i abstrakcyjnym. Chodzi o sytuację in concreto - kiedy to po odkręceniu kurka, z kranu nic nie leci albo ledwie cieknie strużka wody. Wodę więc trzeba oszczędzać. Trzeba się tego nauczyć, tak jak już nauczyliśmy się oszczędzać - na przykład - gaz. Trzeba wykształcić w sobie nawyk umiarkowanego korzystania z wody. A więc czas na marynarskie prysznice, redukcje w częstotliwości prania naszych rzeczy, zakręcanie kurka od kranu gdy myjemy zęby, dokładne dokręcanie kurków, oszczędne korzystanie z wody w toaletach przy spłukiwaniu nieczystości, wykorzystywanie deszczówki z dni deszczowych ( praktykuję to na dużą skalę) w dniach upalnych - i tak dalej i tak dalej. Do władz natomiast wszelakich apeluję o drastyczną podwyżkę cen wody - bo trzepnięcie Polaka po kieszeni jest najlepszych motywatorem do wyrobienia sobie przez niego nawyków jak wyżej. “Szanowni Klienci. Informujemy, że z powodu upałów i bardzo wysokiego zapotrzebowania na wodę dostarczaną przez Aquanet, w kilku miejscowościach na terenie gmin: Mosina (Dymaczewo Stare i Nowe, Bolesławiec, Borkowice i Pecna), Kórnik (Gądki, Borówiec, Dachowa, Kamionki, Robakowo ) oraz Luboń (Żabikowo i Lasek), pojawiły się problemy z ciśnieniem wody aż do jej braku. Problemy te pojawiają się w godzinach największego rozbioru wody, tj. między 18.00 a 21.00. W związku z tym prosimy o ograniczenie podlewania ogrodów, jak również przesunięcie tej czynności na godziny późniejsze. Jednocześnie zapewniamy, że prowadzimy w tej chwili prace modernizacyjne naszej sieci wodociągowej, by zwiększyć jej wydolność i poprawić ciśnienie, co powinno nastąpić już w połowie czerwca. Za utrudnienia przepraszamy. Aquanet ” www.gazeta-mosina.pl/2018/susza-upal-brak-wody/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | W Berlinie nauczyli Berlinczykow oszczedzac wode. Do tego pralki i zmywarki zuzywajace 0,000000001 litra wody na jedno pranie. Wynik? A no zatkane rury, ktore trzeba co roku czyscic milionami litrow wtlaczanej wody (no i oczywiscie milionami €  . A wiec ani oszczednosci wody ani €. Ale sumienie spokojne
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | samoograniczanie | > W Berlinie nauczyli Berlinczykow oszczedzac wode.> Do tego pralki i zmywarki zuzywajace 0,000000001 litra wody na jedno pranie.> Wynik? A no zatkane rury, ktore trzeba co roku czyscic milionami litrow wtlaczanej wody (no i oczywiscie milionami € .> A wiec ani oszczednosci wody ani €. Ale sumienie spokojne  Rzecz w tym - żeby robić to z głową Polak zużywa przeciętnie 150 litrów wody dziennie - z czego tylko 2-3 to woda przez niego wypijana. Na początek niech się trochę ograniczy - w duchu filozofii minimalizmu - w takim szastaniu nią na prawo i lewo - i niech zredukuje zużycie do 100 litrów na dzień. Podwyżka cen wody na pewno mu w tym ogromnie pomoże, nieprawdaż???
|
|
|  | 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: samoograniczanie |
>Rzecz w tym - żeby robić to z głową >Polak zużywa przeciętnie 150 litrów wody dziennie - z czego tylko 2-3 to woda przez niego wypijana. Na początek niech się trochę ograniczy - w duchu filozofii minimalizmu - w takim szastaniu nią na prawo i lewo - i niech zredukuje zużycie do 100 litrów na dzień. Podwyżka cen wody na pewno mu w tym ogromnie pomoże, nieprawdaż??? >
Wody sie nie zuzywa. Wody sie uzywa. Woda uzywana przez czlowieka w 99% wraca do obrotu. Procent wody, ktora chemicznie "znika" jest znikomy.
Oszczedzac na piciu? Glupota. Nie bede ograniczal picia tylko dlatego zeby statystyka lepiej sie Tobie podobala.
W Berlinie problemem wynikajacym z "oszczedzania" wody sa nie tylko zatkane rury. Rowniez jakosc wody jest coraz gorsza (bo dluzej stoi w rurach). A zeby jakosc polepszyc szprycuje sie te wode chemia.
"Oszczedzanie" wody w sensie zeby nie zabraklo wody jest bez sensu bo tak jak powyzej napisalem czlowiek wode uzywa a nie zuzywa.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | złote myśli | >Wody sie nie zuzywa. Wody sie używa
Powiedz to Pan tym ludziom z podlinkowanego materiału - którym nie leci z kranu jak odkręcą kurek. Powiedz im Pan - że jak będą wodę "używać", a nie "zużywać" - to problem jej braku automatycznie się rozwiąże, bez względu na ilość "używanej" wody. Ale się ucieszą ludziska!!!
|
|
| | |  | 1 na 1 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: złote myśli | >>Wody sie nie zuzywa. Wody sie używa >Powiedz to Pan tym ludziom z podlinkowanego materiału - którym nie leci z kranu jak odkręcą kurek. Powiedz im Pan - że jak będą wodę "używać", a nie "zużywać" - to problem jej braku automatycznie się rozwiąże, bez względu na ilość "używanej" wody. Ale się ucieszą ludziska!!! >
To, ze w kosmosie nie ma powietrza do oddychania nie znaczy, ze przez rzadzsze oddychanie na ziemi przybedzie go w kosmosie.
To, ze ja mniej wypije nie sprawi, ze na saharze pojawi sie woda.
Sugerujesz, ze "zaoszczedzona" wode zawieziesz do tych kurkow, z ktorych woda nie leci??? Zawieziesz tez "zaoszczedzony" chleb i powietrze?
Zalozmy, ze "oszczedzam" i nie pije. Co wtedy? Jak w kurkach, o ktorych wspomniales pojawi sie wtedy woda?
|
|
| romaro (25211 punktów) | Odp: Woda nasza bezcenna! | >Do władz natomiast wszelakich apeluję o drastyczną podwyżkę cen wody - bo trzepnięcie Polaka po kieszeni jest najlepszych motywatorem do wyrobienia sobie przez niego nawyków jak wyżej. Che, Che, z kunia spodłeś, cy cuś? Ta władza bez takich głupich apyli cyne na wode podniesie. Przecie musi sie to jejm zwrócić, te pincet. A gdy o te kunie - ponoć tego co to ze stadniny wywalili, to teroz proszą, co by wrócić chcioł. Nie wim, może i Tuska tyż poproszą... Bydzie woda, nic sie nie mortw, bydzie woda, i rużańce tyż bydom.
PS Szarlej, w dupę z tymi niechandlowymi niedzielami. Kumpla kobita do 23 dzisiaj w supermarkecie chandluje, a ja muszę kumplowi towarzyszyć co by nie spostrzegła, że wychlał za dużo. A mam jeszcze mieć niedziele dla rodziny...Nie mam zdrowia. Nie mam już zdrowia, a to na razie tylko dwie soboty w miesiącu... Tu gdzie jestem jest dużo wody tylko nie wiem gdzie zrobić zdjecie. Na insztagramie czy na fejczbuku?
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | pożądany obiektywizm! | >Tu gdzie jestem jest dużo wody tylko nie wiem gdzie zrobić zdjecie.
Proszę nie oceniać sytuacji w oparciu o swój krótkowzroczny subiektywizm.
|
|
| Wera (1540 punktów) | Odp: Woda nasza bezcenna! | U nas to jeszcze nic. W Rosji po odkręceniu kurka krany piją wodę!! youtu.be/1Tzq_XIAMvs
Miała matka syna, a chciała mieć córkę Poszła więc zrobiła sobie córkę z wujkiem
|
|
 | | -jad- (18783 punktów) | To akurat naturalne zjawisko. Nie tylko w Rosji  lp.2o@1daj
|
|
|  | | Wera (1540 punktów) | Rozumiem, że twój prysznic od czasu do czasu wysysa wilgoć z powietrza? Bo mój akurat nie.
Miała matka syna, a chciała mieć córkę Poszła więc zrobiła sobie córkę z wujkiem
|
|
| |  | | -jad- (18783 punktów) | > Rozumiem, że twój prysznic od czasu do czasu wysysa wilgoć z powietrza? Bo mój akurat nie.Z powietrza to ciężko zauważyć ale koleś daje mu pić ze szklanki  Jakim cudem kran pije- "Wody nie ma" mówi się potocznie. W rzeczywistości jest tylko nic jej akurat nie pompuje więc stoi (wisi) sobie w rurach doprowadzających. To szczelny układ. Ale koleś odkręca kran i woda zaczyna spływać skąd przyszła albo gdzieś indziej  W ten sposób tworzy się podciśnienie i w miejsce wody kran wpuszcza do rur powietrze. No chyba że ktoś przyłoży szklankę z wodą to wtedy wodę. Ale takie pomysły tylko w Rosji. lp.2o@1daj
|
|
1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Nie popieram podnoszenia cen w celu oszczędzania. Brzydki to system ekonomiczny który tak bije ludzi po portfelu.
W Polsce nie mamy problemu z wodą. Woda jest, tylko nie ta zdatna do picia. Zamiast podnosić ceny coby ją oszczędzać, lepiej zapewnijmy sobie jej większe ilości: budujmy zbiorniki na wodę pitną, dbajmy o to, żeby woda była mniej zanieczyszczona.
Zapotrzebowanie i tak będzie wzrastać. Chociaż dzieje się to kulawo i niezgrabnie, to jednak Polska rośnie w siłę, a ludziom żyje się dostatniej. Coraz więcej ludzi ma w swoich łazienkach wanny i kabiny które mają więcej funkcji niż mój komputer. Przydomowe baseny rosną jak grzyby po deszczu i z roku na rok są coraz większe.
Tak samo jest z energią elektryczną: kochamy coraz większe telewizory, tablety, smartfony, podświetlanie, oświetlanie i wyświetlanie wszystkiego co się da, a już w szczególności pokochaliśmy klimatyzatory.
Zamiast iść pod prąd, czy to wodny czy elektryczny, zaakceptujmy pewne zmiany i sprostajmy większemu zapotrzebowaniu.
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | cnota oszczędzania | >Nie popieram podnoszenia cen w celu oszczędzania. Brzydki to system ekonomiczny który tak bije ludzi po portfelu.
Żeby pomóć w ukształtowaniu bardzo pożądanych nawyków.
>W Polsce nie mamy problemu z wodą. Woda jest, tylko nie ta zdatna do picia.
May, i jeżeli globalne ocieplenie będzie trwać i się pogłębiać - to problemy będą coraz większe. Proszę sobie poczytać załączony materiał prasowy - a takich miejsc jak w nim opisanych jest w kraju coraz więcej.
>Zamiast podnosić ceny coby ją oszczędzać, lepiej zapewnijmy sobie jej większe >ilości:
Zapewnianie sobie większych ilośći wody - bez wykształcania nawyków oszczędzania niewiele da. Bo każdą rezerwę - jak jest się rozrzutnycm i niechlujnym (i przeświadczonym, iż są ogromne rezerwy wody) w gopospodarownaiu surowcem - bardzo szybko można zuzyć.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|