Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co było przed wielkim wybuchem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
22-08-2018 22:26MaxGolonko3 (3459 punktów)Co było przed wielkim wybuchem
Ocena 1 na 1
Film - Wykład wybitnego fizyka co było przed wielkim wybuchem - przełomowa teoria.
Konspektując:

Rewelacja. Przemiłe słuchanie. Zachęcam.

Teoria strun okazała się jałowa, niesprawdzalna i - jako taka - zmarnowała ludziom sporo czasu.

Na starcie naszej materii nie był punkt o nieskończonej gęstości i zerowym promieniu lecz malutki.
Miał jakieś różnorodności bo inaczej nie pojawiłby się galaktyki i pustki.
Teoria Einsteina uwzględniała tu tylko grawitację i wychodziła nieskończona gęstość (i zapewne zerowa objętość).
Ale ...
Spin cząstek powoduje odpychanie się cząstek w przeciwieństwie do masy. BINGO!

To samo "ratuje" sam środek czarnej dziury przed osobliwością (z teorii względności).
Cząstki które wpadały do czarnej dziury wnoszą "spin i skręcenie".
W samym centrum gdy są bardzo blisko spin tworzy odpychanie już silniejsze niż "przyciąganie grawitacyjne".

Co więcej materia ta odbija się tam (w centrum czarnej dziury) i jest to tunel czasoprzestrzeni do nowego, rosnącego wszechświata.
Nasz wszechświat jest też potomkiem czarnej dziury z dawnego/innego wszechświata.
Miało miejsce tak zwane wielkie odbicie.

Efekty kwantowe mogą stworzyć ogromną masę (bo sumaryczna energia pozostaje zerowa) więc masa poprzedniego wszechświata - z którego czarnej dziury powstał nasz - mogła powstać z niczego w pustej przestrzeni.
Oprócz pewnych subtelnych cech mikrofalowego promieniowania tła być może też pewne cechy czarnych dziur też pozwolą potwierdzić tę teorię.

Na pytanie skąd się wziął przodek naszej matczynej czarnej dziury padła odpowiedź. Nie wiemy, może były poprzednie pokolenia i tak dalej, trudno liczyć na uzyskanie odpowiedniej informacji o owych "przodkach".


youtu.be/FVvh8oqVT0g

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365