Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gender a rozwój teorii umysłu, czyli dlaczego płeć ma znaczenie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
07-10-2018 11:20Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Gender a rozwój teorii umysłu, czyli dlaczego płeć ma znaczenie
Ocena 1 na 1
   Wyniki badań chińskich naukowców ujawniły, że wśród dzieci wychowywanych w rodzinach pełnych, chłopcy lepiej niż dziewczęta radzili sobie w zadaniach wymagających posługiwania się teorią umysłu. Wśród dzieci z rodzin niepełnych ― dziewczęta przewyższały pod tym względem chłopców. Co więcej, dziewczęta wychowujące się w rodzinach niepełnych posługiwały się teorią umysłu sprawniej nawet niż dziewczynki z rodzin pełnych.

   Jaka może być tego przyczyna?

Cytat:
Jak można przypuszczać, pewne znaczenie mają tutaj kulturowo uwarunkowane różnice w stylu wychowania dzieci obu płci. Dziewczęta w czasie zabawy i innych form aktywności częściej ze sobą rozmawiają, a tolerancja dla emocjonalnej bliskości między nimi jest większa, niż jest to zwyczajowo dopuszczalne w przypadku chłopców. Ponadto, pod nieobecność rodziców dziewczęta chętniej szukają wsparcia u koleżanek, co daje im więcej okazji do ćwiczenia teorii umysłu niż chłopcom.


Dalsze informacje:
lyubenogny(*)"skich-dzieci-z-terenów
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko3 (3459 punktów)
a propo Gender

Nie wierzę w boga.
Niemniej tej najnowszej, solidnie zweryfikowanej prawdy naukowej (może niewygodnej dla "rutynowej" lewicy) nie należy ukrywać.
Dywagacje, że można kogoś dorosłego "wyleczyć" z homoseksualizmu to bzdury.
Co innego z rozwojem chłopców. Nie należy eksponować ich na entuzjastyczne mówienie o miłości homoseksualnej bo można w ten sposób wpłynąć na ich życiorys (brak szans na dzieci w klasycznym związku - jeśli wpływy społeczne wykierują chłopca na homoseksualistę ).
Męski homoseksualizm nie u wszystkich chłopców jest wrodzony.
Były społeczności (przychylne bardzo męskiemu homoseksualizmowi), w których aż 20% mężczyzn wyrastało na homoseksualistę.
Bliźniaki jednojajowe w Szwecji jak trafiają do homoseksualizmu to zazwyczaj (w około 80%) bez brata który pozostaje heteroseksualny.
Wybrane fragmenty z linkowanego materiału.
Introduction
The prevalence of same-sex (or homosexual) sexual behavior
varies over time and geographical region; population-based
surveys suggest lifetime estimates of 3-20% for men and 2-
9% in women (Caceres, Konda, Pecheny, Chatterjee, & Lyerla,
2006; Sell, Wells, & Wypij, 1995).
Abstract
There is still uncertainty about the relative
importance of genes and environments on human sexual orientation.
One reason is that previous studies employed selfselected,
opportunistic, or small population-based samples.
We used data from a truly population-based 2005-2006 survey
of all adult twins (20-47 years) in Sweden to conduct the
largest twin study of same-sex sexual behavior attempted so
far. We performed biometric modeling with data on any and
total number of lifetime same-sex sexual partners, respectively.
The analyses were conducted separately by sex. Twin
resemblancewas moderate for the 3,826 studied monozygotic
and dizygotic same-sex twin pairs. Biometric modeling
revealed that, in men, genetic effects explained .34-.39 of the
variance, the shared environment .00, and the individualspecific
environment .61-.66 of the variance. Corresponding
estimates among women were .18-.19 for genetic factors,
.16-.17 for shared environmental, and 64-.66 for unique
environmental factors. Although wide confidence intervals
suggest cautious interpretation, the results are consistent with
moderate, primarily genetic, familial effects, and moderate to
large effects of the nonshared environment (social and biological)
on same-sex sexual behavior.

www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18536986

a tu tabela wyników z badania

www.racjon(*)/181714/029890001535502157.jpg

Pozdrawiam
07-10-2018 17:27 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
>a propo Gender

Ciekawy vlog:

www.youtube.com/watch?v=XeaB2DS68GM


"Głupi jak Niemiec"

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365