 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-10-2018 09:51 | Arminius (25555 punktów) | Królowe z Marsa
1 na 1 | Kobiety są z Wenus, mężczyźni są z Marsa - głosi popularny pogląd. Ale jak większość tego typu uproszczonych sloganów - nie odpowiada on prawdzie. Na łamach Forum poruszano już problem kobiet uprawiających domową przemoc wobec członków rodziny na skalę wielokrotnie większą, niż się powszechnie przyjmuje. Ciekawym uzupełnieniem tego problemu są konkluzje płynące z analizy polityki zagranicznej prowadzonej przez władczynie europejskie w latach 1480 - 1913, obejmujące 193 rządy w 18 różnych podmiotach. Wynika z nich, że władczynie były o 27 % bardziej skłonne angażować się w międzypaństwowe konflikty zbrojne w porównaniu z władcami. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego omówienia pracy oraz do lektury samej analizy. "It’s a popular trope: Women are from Venus, men are from Mars. Women are more nurturing, disapprove of violence and strive more for peaceful diplomacy. Men are more aggressive and more likely to approve of violence or war. But is any of that really true? Probably not. A study recently published by the National Bureau of Economic Research shines some fascinating historical light on this question. The paper looked at female rulers of European countries from 1480 to 1913 (including 193 reigns in 18 different polities) and whether their countries ever engaged in military conflict. As it turns out, women have a pretty bad record as peace-keepers: Queens were 27 percent more likely than kings to participate in inter-state conflicts." www.washin(*)rect=on&utm_term=.6be43a17b7cd | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > konkluzje płynące z analizy polityki zagranicznej prowadzonej przez władczynie europejskie w >latach 1480 - 1913, obejmujące 193 rządy w 18 różnych podmiotach. Wynika z nich, że władczynie> były o 27 % bardziej skłonne angażować się w międzypaństwowe konflikty zbrojne angażowały się, bo były skuteczne. Kobiety w czasach betonowego patriarchatu grały w grę stworzoną przez mężczyzn dla mężczyzn i ..... wygrywały! Baby są genialne. Moim obrazowym wyjaśnieniem zjawiska będzie pojedynek na szable, leworęcznego z praworęcznym. To leworęczny wygra, ponieważ on zawsze walczył/ trenował z praworęcznymi tak jak i praworęczny. Dla praworęcznego, leworęczny to szok, dezorientacja, brak umiejętności w efekcie porażka. Kobiety wygrywały ponieważ były "leworęczne" dla mężczyzn Gdy powstaną społeczności matriarchalne, co nieuchronnie następuje (np. Norwegia, Szwecja), będzie zdecydowanie mniej konfliktów zbrojnych, większa równość i zamożność społeczna. www.okragledomy.com/ksiazeczka.pdf
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | model maskulinistyczny | >Gdy powstaną społeczności matriarchalne, co nieuchronnie następuje (np. Norwegia, Szwecja), >będzie zdecydowanie mniej konfliktów zbrojnych, większa równość i zamożność społeczna.
Skandynawski model - miedzy innymi ze swoim pacyfizmem - to twór sensu stricto męski - wykreowany przez socjalistów mężczyzn.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: model maskulinistyczny | > >Gdy powstaną społeczności matriarchalne, co nieuchronnie następuje (np. Norwegia, Szwecja), >będzie zdecydowanie mniej konfliktów zbrojnych, większa równość i zamożność społeczna.> Skandynawski model - miedzy innymi ze swoim pacyfizmem - to twór sensu stricto męski - wykreowany przez socjalistów mężczyzn.chciałem dodać, że kobiety mają mniej testosteronu, to nie wyklucza ich z sukcesów ponieważ lepiej kalkulują, skłonne są do długoterminowej rozgrywki, mężczyźni nie mają cierpliwości, chcą szybko mieć efekty i często rywalizują choć nie maja szans (testosteron utrudnia walkę?) www.okragledomy.com/ksiazeczka.pdf
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | kobiecy modus operandi? | >chciałem dodać, że kobiety mają mniej testosteronu, to nie wyklucza ich z sukcesów ponieważ >lepiej kalkulują, skłonne są do długoterminowej rozgrywki, mężczyźni nie mają cierpliwości, >chcą szybko mieć efekty i często rywalizują choć nie maja szans (testosteron utrudnia walkę?)
Więc jednak są z Marsa - tylko preferują inny model walki/rozgrywki???
|
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: kobiecy modus operandi? |
> Więc jednak są z Marsa Odległość pomiędzy Wenus a Marsem ogromna. Zbiory mężczyzn i kobiet wzajemnie się przenikają. Są mężczyźni, męscy -maja palec wskazujący krótszy od serdecznego, są mężczyźni kobiecy mają palec wskazujący dłuższy od serdecznego. Kobiety kobiece maja palec wskazujący dłuższy od serdecznego, kobiety męskie maja dłuższy palec serdeczny  www.okragledomy.com/ksiazeczka.pdf
|
|
| | | |  | 2 na 2 | 4poryroku (951 punktów) | > >Są mężczyźni, męscy -maja palec wskazujący krótszy od serdecznego, są mężczyźni kobiecy mają palec wskazujący dłuższy od serdecznego. Kobiety kobiece maja palec wskazujący dłuższy od serdecznego, kobiety męskie maja dłuższy palec serdeczny  A ja w swej naiwności myślałem, że chodzi o dodatkowy palec pomiędzy paluchami lub jego brak.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|