>niepodległość zawdzięczamy komunistom, gdyby nie ich przewrót, to Rosja byłaby wśród zwycięzców >1wś i zabrałaby pod swe skrzydła także ziemie zaboru pruskiego i austriackiego.
Z Pana jak widzę miłośnik historii alternatywnej? Skoro tak, dostroję się do pańskiej częstotliwości i postawię tezę równie(nie)trafną jak pańska, iż niepodległość zawdzięczamy.... Niemcom, bo gdyby nie ich zaplombowany wagon z komunistami ( większość Żydzi) translokowany w odpowiednim momencie do Rosji - to nie byłoby przewrotu jak wyżej.
|