Racjonalista - Strona głównaDo treści
Karnoprawne aspekty noszenia patriotycznego stringu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
13-11-2018 20:44Arminius (25555 punktów)Karnoprawne aspekty noszenia patriotycznego stringu
Ocena 1 na 1
Ostatnimi czasy furorę robi odzież patriotyczna - a w niej, jako swoisty, wyszukany podgatunek - bielizna patriotyczna i pościel patriotyczna. Nie będę się wypowiadał czy desusy jak wyżej są przykładem na wyrafinowany gust czy też na wyjątkowo kwalifikowane bezguście - bo jak wiadomo de gustibus...
Skoncentuję się w zamian na aspekcie prawnokarnym używania bielizny jak wyżej.
String patriotyczny to desus w bieli i czerwieni ze znakiem - na przykład - Polski walczącej na przodzie albo z boku i godłem Polski z tyłu.
Kodeks karny w art. 137 paragraf 1 tak stwierdza: "Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."
Zachowania podobne jak w zacytowanym przepisie penalizuje również Kodeks Wykroczeń. Z kolei Konstytucja RP gwarantuje ochronę prawną hymnowi, godłu i barwom narodowym Polski zaś art. 1 ust. 2 ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej konstatuje, że otaczanie symboli RP czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Polski oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji.
Z natury i konstrukcji stringu jednoznacznie wynika, iż przylega on ściśle do odbytu oraz cewki moczowej. W związku z powyższym nieuchronnym jest zbrukanie polskich symboli narodowych przez osobę, która nosi string - za przyczyną substancji - w co najmniej niewielkich ilościach - powszechnie uznanych za nieprzystojne - takich jak mocz, kał, periodyczna krew. Jest też faktem notoryjnym, że do zabrudzeń jak powyżej dochodzi podczas noszenia stringów i innej bielizny. W związku z powyższym osoby które decydują się na noszenie stringów patriotycznych - co najmniej godzą się na pokalanie ich polutantami jak wyżej. Z konstrukcji przepisu penalnego zawartego w KK - a zacytowanego powyżej - jednoznacznie wynika, iż znieważenie symboli narodowych musi mieć charakter publiczny. Jest to przesłanka obligatoryjna. W związku z powyższym, ktoś kto nosi string patriotyczny zakryty - na przyklad - spodniami, dopuszcza się - być może zachowania wysoce niestosownego - jednakża nie narusza prawa. Natomiast pojawienie się w bieliźnie jak wyzej - na przykład - na plaży, bedzie już wyczerpywało znamię publiczności zachowania - i w takiej sytuacji jak najbardziej pożądaną winna być sprawna interwencja organów ścigania.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Pan sobie żarty czynisz z przebarwień barw narodowych i do tego publicznie ale ja nie zupełnie o tym.

Czy zauważyłeś Pan, że klatka w jakiej na rok Pana umieszcza za te niesmaczne żarty, ogranicza pańskie działanie na granicy swojego wiązania?

Czy wiesz Pan, że każde ciało stanowi odrębną przestrzeń dla własnych czynności?

Wie Pan dlaczego umieszcza się ludzi w klatkach?
Żeby wywołać powszechny strach.
17-11-2018 21:04 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)Ja???
>Pan sobie żarty czynisz z przebarwień barw narodowych i do tego publicznie ale ja nie

Ja? Zapewniam pana, iż nie chodzę w bokserkach patriotycznych.
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Odp: Karnoprawne aspekty noszenia patriotycznego stringu
W USA nie mają z tym problemu... Są gorsze hmm.. rzeczy.

m.youtube.com/watch?v=yesJhbwyzsg

UWAGA!!! Grozi oslepnieciem i ogluchnieciem!!! Niewskazane dla estetów!!!!

Co Pan o tym sądzi?
19-11-2018 09:29 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)patriotyzm botoksowy???
>W USA nie mają z tym problemu... Są gorsze hmm.. rzeczy.
>m.youtube.com/watch?v=yesJhbwyzsg
>UWAGA!!! Grozi oslepnieciem i ogluchnieciem!!! Niewskazane dla estetów!!!!
>Co Pan o tym sądzi?


Fakt, chyba gorsze.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365