Racjonalista - Strona głównaDo treści
Każda dusza pragnie władzy!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
30-11-2018 22:54Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Każda dusza pragnie władzy!
Karzemy innych ludzi za złe zachowania ale tylko na własnym terenie, jakby granica naszej własności była granicą panowania naszej moralności, granicą panowania naszej woli. Poza nią panuje już odmienna moralność, której źródła upatrywać w obcej woli.
Wychodzimy jednak poza granicę naszej własności, poza granicę własnej moralności, żeby z własnej woli wejść w przeróżne układy ze sprzecznym moralnie zewnętrzem – społeczne, handlowe, zbrojeniowe, środowiskowe – dlaczego?
Dlaczego paktujemy ze złem?
Brakuje nam wpływu, organizacji nie mamy wystarczająco siły, zdolności, możliwości, żeby zło przewalczyć i zło zdominować dlatego układamy się z nim dla własnej korzyści.
Sprzeczne moralnie zewnętrze, zło, które my widzimy w nim, widzi w nas, i paktując z nami także paktuje ze złem.
Toczy się odwieczna walka dobra ze złem a o podziale na dobrych i złych wiemy już tyle, że my jesteśmy dobrzy a niezgodni są źli i dlatego powinniśmy ich pokonać i zdobyć nad nimi władzę. Nasi przeciwnicy widzą to identycznie jedynie wektor dobra i zła im się odwraca i w ich pojęciu oni są dobrzy a my źli przez co to nas należy pokonać i opanować.
Ja pozostałe zwierzęta nie potrafimy oderwać się od własnego instynktu, od własnego poczucia dobra i zła, od własnego poczucia sprawiedliwości i niesprawiedliwości od własnego poczucia prawdy i fałszu dlatego jak każda żywa istota podążamy za własnymi emocjami.
Kiedy walka dobra ze złem dobiegnie końca?
Kiedy ktoś jeden pochłonie wszelką materię? Opanuje wszelki ruch? Stanie się rzeczywistością? Przemieni się w Boga?
I co wtedy?
Nastąpi nowy wielki wybuch wg nowych praw?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

R.Brzeziński robbo (-281 punktów)

Twoje wołanie za nowym i lepszym zostało zapowiedziane,jako to, czego powinna oczekiwać,i czego powinna spodziewać się ludzkość.
Możesz o tym przeczytać w Apok.21:1-5
"I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,bo pierwsze niebo i ziemia przeminęły...".
Potem,że to sam stworzyciel uczyni to osobiście.
"I otrze z ich oczu wszelką łzę ,a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby,ni krzyku,ni trudu już nie będzie,bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Oto czynię wszystko nowe.
I mówi napisz:słowa te wiarygodne są i prawdziwe".

To zapowiedź lepszego niż to co jest.
Tym kimś nie jest ktoś ,kto "przemieni się" w stwórcę.
Tylko on sam.
Twoje rozterki znikną,tak jak i twoje życzenie o lepsze ,o lepszy świat zostanie spełnione.
Zapewne jednak nie o takie zmiany ci idzie.
Jeżeli jednak w istocie "słowa te wiarygodne są i prawdziwe",to się wypełnią.
Kulmin (4007 punktów)
O siedzeniu na krześle możesz przeczytać u Gombrowicza.
Jest to sposób siedzenia którego ludzkość się nie spodziewała:

"Lecz on siedział, a siedząc siedział i siedział jakoś tak siedząc. Tak się zasiedział w siedzeniu swoim, tak był absolutny w tym siedzeniu, że siedzenie, będąc skończenie głupim, było zarazem przemożne."

Dalej czytamy o specyfice nosa:

"I zdjąwszy z nosa binokle, przetarł je chusteczką, po czym nałożył na nos, a nos... był czymś nie do zwalczenia. Był to nos nosowy, zdawkowy, banalny. Belfrowaty, długi dosyć. Złożony z dwu rurek równoległych, ostatecznych."

To tak w ramach mody na cytowanie nowelek, powieści i innych fikcji literackich, oraz komentarza do nich.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365