Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czym są strefy wpływu?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
26-12-2018 20:25Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czym są strefy wpływu?
Ocena 1 na 1
Pomiędzy społeczeństwami Zachodu w tym USA opartymi na własności prywatnych koncernów i społeczeństwami Wschodu w tym Rosji opartymi na własności państwowych koncernów toczy się walka o strefy wpływów, w tym także o wpływy w Polsce.

Wydawałoby się, że zachodnie i wschodnie mocarstwa nie mogą zyskać szczególnie wielkiego wpływu na odrębne i niepodległe państwo a jednak zyskują. Lwia część niemieckiej produkcji, eksportu i budżetu powstały z pracy polskiego robotnika.

Czym są strefy wpływu?

Czy pomylę się, jeśli porównam międzynarodowe zależności w strefie wpływu do stosunku pracy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   A może nie ma już żadnych stref wpływów, lecz tylko sieci i węzły współpracy?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
26-12-2018 22:23 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>    A może nie ma już żadnych stref wpływów, lecz tylko sieci i węzły współpracy?

Oczywiście, że nie ma.
Dlatego jeśli tylko prowadzisz działalność gospodarczą to zapewne zatrudniasz też Niemców i nie jest tak, że tylko Niemcy zatrudniają Polaków?

Prawda?
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Prawda?

Ciekawe pytanie, ale słyszałeś kiedyś o tym?
(Pierwszy linki należy przekopiować przed otwarciem strony).
en.wikipedia.org/wiki/MEDUSA_(weapon)
en.wikipedia.org/wiki/Sonic_weapon
en.wikiped(*)harassment#.22Psychotronics.22


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
26-12-2018 22:49 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>>Prawda?
>Ciekawe pytanie, ale słyszałeś kiedyś o tym?

Szarley też mnie przekonuje, że własność nie daje żadnego wpływu na innych ale mu nie wierzę.

Sądzisz, że mam paranoję?
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Sądzisz, że mam paranoję?

A dopuszczasz możliwość użycia przez kogoś wobec Ciebie jakichś form psychotroniki?

www.nytime(*)king-targeted-individuals.html


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
26-12-2018 23:11 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Doznanie sprzecznych przekonań z treści na smartfonie to już psychotronika, żadnych dodatkowych oddziaływań mikrofalowych więcej nie potrzeba.

Mam umiejętność postrzegania zmiany jakości własnego życia i na tej bazie buduję wnioski o zewnętrznych wpływach. Nie używam do tego dyrektora promieniowania.

Rozumiesz?

Jeśli systematycznie i długotrwałe pogarsza się mój dobrobyt a słyszę o najlepszych wynikach w całej historii to zaczynam podejrzewać spisek.
Czy to nie jest racjonalne podejście?

-----
Istnieje jeszcze inna optyka, w której do niczego się nie nadaję, ale tej jeszcze nie biorą pod uwagę.
26-12-2018 23:15 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Czy to nie jest racjonalne podejście?

   Racjonalne podejście - moim zdaniem - polega na tym, żeby mieć odwagę zadać sobie pytanie: Na jakim poziomie technologicznym są te rozwiązania dziś, skoro o wcześniejszej technologii podobnego rodzaju można już dziś swobodnie czytać w internecie?

en.wikipedia.org/wiki/LED_Incapacitator

   Przy okazji, wybacz zbyt osobiste może pytanie, ale czy nie pogorszył Ci się ostatnio wzrok?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
26-12-2018 23:38 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>    Przy okazji, wybacz zbyt osobiste może pytanie, ale czy nie pogorszył Ci się ostatnio wzrok?

Miałem na myśli wpływ ekonomiczny nie mikrofalowy i wybacz ale podejrzewam Cię o robienie mnie w konia na oczach innych, co ma dowodzić absurdalnosci moich przekonań i co mi się wcale nie podoba.

Ustalimy to i zamknijmy.
Nie chodziło mi o niszczycielski wplyw ukierunkowanych fal dźwiękowych.

Przy okazji przypomnę.
Kolonizacja polegała wyłącznie na przeniesieniu prawa na obcy teren i rozciagnieciu na ten teren działania organów ad administracji państwowej. Nic ponadto co w kraju matce. I jak na tym skolonizowani wyszli? Dobrze?

Bo jeśli źle to nie bądź taki cwany.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Bo jeśli źle to nie bądź taki cwany.

   Trudno sobie wyobrazić kogoś wystarczająco cwanego jak na realia współczesności?! Bo widzisz, to nie jest takie proste.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
quick (6851 punktów)
>Czym są strefy wpływu?
Obszarem kontroli tego ośrodka siły, którego sila jest dominująca w danej przestrzeni. Zasięg stref wpływu można podzielić na: strefy kontroli bezpośredniej, lub pośredniej (istnieją dalsze rozróżnienia). Rosyjska strefa bezpośredniego wpływu to np. Ukraina, a pośredniego np. Syria.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy to oznacza, że w strefach wpływu będą kopiowane normy, stosunki i struktury społeczne istniejące już w krajach dominujących a ośrodki władzy krajów dominujących roztoczą swoją władzę również na społeczeństwa krajów podległych?
27-12-2018 22:15 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Czy to oznacza, że w strefach wpływu będą kopiowane normy, stosunki i struktury społeczne istniejące już w krajach dominujących... (quick-?-)
To zależy od charakteru stref wpływu, o rozróżnienie czy mamy do czynienia ze strefa bezpośredniego wpływu czy strefa wpływu pośredniego.

>a ośrodki władzy krajów dominujących roztoczą swoją władzę również na społeczeństwa krajów podległych?
Nie oddzielając ośrodków władzy od społeczeństwa danego państwa, od jego całościowego funkcjonowania, należy rozumieć, ze władze nad strefą wpływu -będącą podległym państwem- roztacza państwo dominujące. Państwo rozumiane jako aparat wykonawczy woli żywiołu narodowego w nim zorganizowanego, w jego granicach, jak i poza nimi.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365