Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak Żydzi w USA wprowadzili numerus clausus dla gojów?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 22:24Arminius (25555 punktów)Jak Żydzi w USA wprowadzili numerus clausus dla gojów?
Ocena 1 na 1
Ukończenie renomowanej uczelni w USA nie jest może bezwzględną gwarancją zrobienia w tym kraju takiej czy innej kariery - jednakże z całą pewnością w zrobieniu takowej kariery bardzo pomaga. Renomowane uczelnie amerykańskie tworzą tak zwaną "Ivy Leauge". Dostanie się na nie jest bardzo trudne i nie jest to li tylko i wyłącznie kwestia posiadania stosownej sumy pieniędzy - ale także koloru skóry oraz politycznej poprawności, wyrażającej się w preferencyjnym traktowaniu określonych grup etnicznych.
I już wszyscy mający przynajmniej odrobinę rozumu w głowie zaskoczyli - o kim mowa. Tak, Oczywiście o Żydach. Żydzi stanowiący 1.5 % populacji amerykańskiej - na uniwersytetach Ivy League reprezentowani byli w 23 % - przy czym, ich poziom edukacji gdy opuszczali szkołę średnią był niższy niż na przykład studentów pochodzenia azjatyckiego, którzy stanowili 16 % studentów jak wyżej i białych nieżydów - którzy stanowili 23 % studentów jak wyżej ( sic!). Piszę w czasie przeszłym - bo patologia owa funkcjonowała jeszcze jakieś 10 lat temu. Żydzi - wykorzystując swoją trybalną solidarność sprzyjającą robieniu geszeftów - byli w stanie - dyskontując pozaedukacyjne przesłanki przyjmowania na uniwersytety Ivy League - doprowadzić do kwalifikowanej patologii - jak wyżej zobraozwana cyframi. Biali nie śmieli zanegować tych szubrawczych praktyk - obawiając się oskarżenia o antysemityzm. Na szczęście azjatyccy studenci nie mieli tego kompleksu i poszli walczyć o swoje prawa do sądu. Zrobiła się draka na czterdzieci fajerek - i w chwili obecnej sytuacja jest zauważalnie lepsza. To znaczy przyjmują na uniwerytety jak wyżej mniej Żydów, którzy są edukacyjnie gorsi od Azjatów i białych nieżydów.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"In actual words of Ron Unz, "Jews are enrolled at Harvard and other elite colleges at a rate some 1,000% greater than white Gentiles of similar academic performance". One thousand per cent, OMG! Provided that these Ivy League colleges are the only sure-fire way into American elites, into best jobs and into good and important positions, this biased enrolment guarantees the Jews their position of the top dog well into next generation.
In 1920s, Jews accused the WASPs of discriminating them at university admission. The WASPs kept them under 15% of admissions. Now with Jews at the top they show what real discrimination is all about. However, there is one major difference. Then, the Jews volubly complained, now the Christians do not even dare to complain.
While the White Christian Americans kept mum, the Asians dared to speak and went to court against the colleges. The colleges have been forced to explain how they admit students. The heavily-Jewish elites of the legal system and MSM allowed this case of Asian-Americans to proceed (after many years of rejection) for a good reason: they wanted to obscure this fragrant discrimination against white Gentiles by Jews by a SEP device.

"The UNZ essay is very long with its 26,000 words, too long for average reader, so here are its salient points:
Jews organized a clannish network to get themselves into best universities in numbers well beyond their share in population, and (!!!) well beyond their abilities;
their fight against discrimination of Blacks has being carried at the expense of America's white Christians. If previously discriminated minorities, be it Afro-Americans or whatever, enjoy the fruits of affirmative action (positive discrimination), it is no loss for Jews, as only Gentiles, once privileged WASPs are being screwed up.
if once upon a time Jews had got into best colleges because they were smart, smarter than Gentile kids, now they are noticeably less smart, but they get there anyway because they are Jews.
The numbers distilled by Ron Unz out of dusty spread sheets are terrifying. You can look at the diagram he compiled, or immerse yourself in the ocean of data he provides, to get convinced: the discrimination is very real."

www.unz.com/ishamir/unz-goes-nuclear/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Żydzi stanowiący 1.5 % populacji amerykańskiej - na uniwersytetach Ivy League reprezentowani byli w 23 % - przy czym, ich poziom edukacji gdy opuszczali szkołę średnią był niższy niż na przykład studentów pochodzenia azjatyckiego, którzy stanowili 16 % studentów jak wyżej i białych nieżydów - którzy stanowili 23 % studentów jak wyżej
23% Żydów + 16% Azjatów + 23% białych nie-Żydów daje zaledwie 62%, więc nasuwa się pytanie o etniczną kwalifikację pozostałych 38%.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
oportunista (1711 punktów)
"I już wszyscy mający przynajmniej odrobinę rozumu w głowie zaskoczyli - o kim mowa"

" Na szczęście azjatyccy studenci nie mieli tego kompleksu i poszli walczyć o swoje prawa do sądu. Zrobiła się draka na czterdzieci fajerek"

Starego Żyda pytają czy to prawda, że ciągle wszystko w rekach trzymają. A tam zaraz trzymają, garstka nas po wojnie została, trochę w rządzie, trochę w sądzie i to wszystko - odpowiada. Zobacz Azjaci dali radę. Bo widzisz Panie, na niewłaściwym, a może na nieaktualnym tropie jesteś, spisku nie już u Żydów ani nawet Masonów szukać należy, lecz u Azjatów. Na dniach ich sonda na księżycu wylądowała, o czym niechętnie donoszą nasze media, ich marynarka wojenna dorównała, niektórzy twierdzą przegoniła potencjałem bojowym USA. Połowa naszych rodaków nosi ichsze smart-fony w kieszeniach, że już nie wspomnę o połowie produkcji przemysłowej USA wykonywanej w Chinach i krajach azjatyckich. Ale jak ktoś sobie klapki na oczy wsadzi, to nic poza spiskiem żydowskim nie widzi. Może by się tak trochę rozejrzeć, nawet bez tej odrobiny rozumu.
03-01-2019 22:18 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)widzieć należy!
>Bo widzisz Panie, na niewłaściwym, a może na nieaktualnym tropie jesteś, spisku nie >już u Żydów ani nawet Masonów szukać należy, lecz u Azjatów. Na dniach ich sonda na >księżycu wylądowała, o czym niechętnie donoszą nasze media, ich marynarka woje
>Ale jak ktoś sobie klapki na oczy wsadzi, to nic poza spiskiem żydowskim nie widzi. >Może by się tak trochę rozejrzeć, nawet bez tej odrobiny rozumu.

Ależ piszę o Azjatach - i to sporo. Szkoda, iż Pan tego nie......widzi, pisząc, nietrafnie - jak wyżej.
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Jak Żydzi w USA wprowadzili numerus clausus dla gojów?
Arminius jest ordynarnym
i prostackim antysemitą.

Arminius ma chyba jakiś kompleks
antyżydowski, ale to można wyleczyć,
korzystając z porady psychologa
(albo) psychiatry.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Arminius (25555 punktów)zakompleksiony?
>Arminius jest ordynarnym
>i prostackim antysemitą.
>Arminius ma chyba jakiś kompleks
>antyżydowski, ale to można wyleczyć,
>korzystając z porady psychologa
>(albo) psychiatry.


A jak "zakompleksiony" nie chce się poddać leczeniu?

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365