Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nękanie infradźwiękami i hałasem niskich częstotliwości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
16-01-2019 03:01Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Nękanie infradźwiękami i hałasem niskich częstotliwości
Pytanie jak w tytule: Czy infradźwięki i hałas niskich częstotliwości mogą zostać wykorzystane do celowego nękania ludności zamieszkującej dany obszar (na przykład z użyciem urządzeń nagłaśniających z dużą zawartością tzw. basów)? Jakie mogą być skutki zdrowotne i psychologiczne (bezpośrednie i odroczone) użycia podobnego rodzaju broni?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)decybele jako broń?
>Pytanie jak w tytule: Czy infradźwięki i hałas niskich częstotliwości mogą zostać wykorzystane do
>celowego nękania ludności zamieszkującej dany obszar (na przykład z użyciem urządzeń nagłaśniających
>z dużą zawartością tzw. basów)? Jakie mogą być skutki zdrowotne i psychologiczne (bezpośrednie i
>odroczone) użycia podobnego rodzaju broni?


W podlinkowanym materiale nie chodziło chyba o użycie infradźwięków ale celem zamierzonym było również nękanie, tylko że popową muzyką wielce jazgotliwą.

"South Korea blasted North Korea with loud-volume pop music broadcasts on Friday, in a novel twist on its propaganda war against its nuclear-armed neighbour.
Two days after Pyongyang caused outrage by test-firing a nuclear bomb, South Korea used giant loudspeakers set up at the border to play songs by Seoul's top boy bands.
South Korea - which gave the world the novelty hit Gangnam Style by the rapper Psy - knows its music infuriates the regime in Pyongyang, which insists its citizens listen only to turgid state-approved pop."

www.telegr(*)ea-pop-music-loudspeakers.html
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: decybele jako broń?

Przykłady użycia takiej broni są potencjalnie doskonale znane, ale niektórzy mogli tego po prostu nie zauważyć. Rozumiesz?

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365