Racjonalista - Strona głównaDo treści
Siedem mieszkań prezydenta

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-01-2019 09:17Arminius (25555 punktów)Siedem mieszkań prezydenta
Ocena 7 na 11
Rozpoczął się proces kreowania "religii gdańskiej" oraz "kanonizowania" jej czołowego świętego - zamordowanego niedawno prezydenta Gdańska. Wygląda na to, iż środowiska antypisowskie odpłacają przeciwnikowi za "religię smoleńską" tą samą monetą.
W sytuacji jak wyżej pozwolę sobie wystąpić w roli advocatus diaboli - i wleję kroplę dziegciu do przesłodzonego imagu prezydenta - jaki kształtują kapłani nowego kultu.
Bez zbędnych ceregieli przystąpię do meritum sprawy.

Primo: postawa prezydenta Gdańsk w sprawie afery pedofilskiej ks. Jankowskiego niewątpliwie kładzie się cieniem na jego wizerunku. Adamowicz - ministrant u Jankowskiego - przyjął taktykę wyciszania skandalu wokół księdza oraz był jednym z głównych inicjatorów zbudowania pomnika Jankowskiemu - pomnika, który ostatnio został zwandalizowany przez protestujących. Dopiero po niedawnej wrzawie prasowej oraz zwandalizowaniu pomnika jak wyżej - zmienił, oportunistycznie, stanowisko w sprawie

Secundo: Byłemu prezydentowi Gdańska zarzucano różnorakie machinacje natury finansowej. Prowadzono przeciwko niemu postępowania karne ora zawieszono go w członkostwie PO. Jakkolwiek nie został on skazany prawomocnie - pozostaje kwestia nieposzlakowaności opinii, jaką powinien cieszyć się każdy urzędnik ( nawet zwykły inspektor w gdańskim magistracie) oraz...święty nowego kultu. Adamowicz nigdy nie prowadził poważniej działalności gospodarczej - jednakże zdołał stać się właścicielem siedmiu mieszkań. Pytanie jest skąd wziął te miliony??? W tym kontekście raz jeszcze podkreślę skandaliczny wymiar decyzji władz Polski - o wysłaniu samolotu do dyspozycji wdowy po Adamowiczu.

Sytuacja jak wyżej, w kontekście analogicznej sytuacji a rebours, która miała miejsce po katastrofie smoleńskiej - przyprawia o niesmak i ból głowy. Czy w tym kraju znajdzie się jakaś trzeci siła - która skończy wreszcie ten schizofreniczny, afektywny, dwubiegunowy, trwający już tak długo POPiS?

"Siedem mieszkań prezydenta Adamowicza. CBA podejrzewa korupcję
Gdańsk rządzony od 15 lat przez Pawła Adamowicza (PO) przeżywa złotą dekadę. Ale Centralne Biuro Antykorupcyjne wzięło pod lupę majątek prezydenta. I nabrało podejrzeń...
W czasie wielomiesięcznej kontroli agenci CBA przesłuchali nawet glazurników, którzy wykańczali mieszkania należące do prezydenta Gdańska. Szczęśliwie jego żona nie wyrzuciła rachunków za usługi sprzed lat. Ale CBA przyjrzało się wielu innym sprawom i skierowało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez Pawła Adamowicza.

Wedle prezydenta chodzi o drobne nieścisłości i pomyłki w dokumentacji. Nie znamy szczegółów zarzutów CBA. Teraz postępowanie przygotowawcze prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu. Może zostać umorzone lub doprowadzić do postawienia prezydentowi zarzutów karnych, bo grożą one nawet za drobny błąd popełniony w oświadczeniu majątkowym."

wyborcza.p(*)damowicza__CBA_podejrzewa.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Zastanawia mnie - czy te plusy są dla Arminiusa, czy dla wyborczej?
Dziś prezydent lub burmistrz zarabia średnio 10-12 tys. zł. Przez dwadzieścia..., a nie wróć - ten artykuł jest sprzed pięciu lat. Pewnie tych nowszych też nie czytacie, ja zaś tyle co w darmowym limicie dają. Dzisiaj pierwszy lepszy prezes po miesiącu pracy może sobie kupić jedno małe mieszkanie, a po trzech wraz z odprawą apartament.

Święty nieświęty, nie wiem, ale skoro mieszkańcy tak tłumnie celebrują żałobę, to chyba coś znaczy. Komuś kto mieszka w dużym mieście które nigdy nie miało dobrego gospodarza może wydawać się to dziwne. Podobnie dobrego gospodarza mają mieszkańcy Łodzi. Odwiedzałem oba miasta kilka lat temu i teraz, i widzę różnicę.
18-01-2019 12:21 
 Ocena 3 na 7
Arminius (25555 punktów)znać proporcje mocium panie!
>Zastanawia mnie - czy te plusy są dla Arminiusa, czy dla wyborczej?
>Dziś prezydent lub burmistrz zarabia średnio 10-12 tys. zł. Przez dwadzieścia..., a nie wróć - ten artykuł jest sprzed pięciu lat. Pewnie tych nowszych też nie czytacie, ja zaś tyle co w darmowym limicie dają. Dzisiaj pierwszy lepszy prezes po miesiącu pracy może sobie kupić jedno małe mieszkanie, a po trzech wraz z odprawą apartament.
>Święty nieświęty, nie wiem, ale skoro mieszkańcy tak tłumnie celebrują żałobę, to chyba coś znaczy. Komuś kto mieszka w dużym mieście które nigdy nie miało dobrego gospodarza może wydawać się to dziwne. Podobnie dobrego gospodarza mają mieszkańcy Łodzi. Odwiedzałem oba miasta kilka lat temu i teraz.

Dobry gospodarz - włodarz miasta - też jest obowiązany do charakteryzowania się nieposzlakowaną opinią. Skoro podinspektor w urzędzie miasta takiego włodarza jest do tego zobligowany, to on tym bardziej też powinien.
A co Pan sadzi o wątku dot. zachowania Adamowicza w kontekście afery pedofilskiej i skandalicznego trybu życia ks. Jankowskiego???
Mieszkańcy "tłumnie celebrują" - bo emocje, rozniecane przez kapłanów kultu jak w wątku wiodącym - są na bardzo dużym poziomie. A gross Polaków ma rozum nie między uszami tylko w innej części ciała.
Wie Pan, że widziałem osoby płączące po śmierci Adamowicza??? Całkiem mu obce, z całkiem innej części kraju. Kiedyś widywałem podobne sceny z reportażu w Korei Północnej po śmierci Kim Ir Sena i byłem zaszokowany.
Zamach na Adamowicza był paskudną zbrodnią - ale - jak zwykle - należy zachować odpowiednie proporcje w reakcji na nią i nie dawać się porwać nastrojowi hurradefetyzmu, hurrahisterii, hurramesjanizmu i hurragresji.
18-01-2019 12:42 
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: znać proporcje mocium panie!
>....i nie dawać się porwać nastrojowi hurradefetyzmu, hurrahisterii, hurramesjanizmu i hurragresji.

No chyba, ze hurrapokazacjakizydjestzly. Wtedy mozna dac sie porwac
18-01-2019 13:47 
 0 na 4
Arminius (25555 punktów)w żadnym wypadku
>>....i nie dawać się porwać nastrojowi hurradefetyzmu, hurrahisterii, hurramesjanizmu i hurragresji.
>No chyba, ze hurrapokazacjakizydjestzly. Wtedy mozna dac sie porwac

Oj, nie. Jeżeli chodzi o Żydów - emocje są, tym bardziej, złym doradcą.
18-01-2019 12:53 
 Ocena 4 na 6
romaro (25211 punktów)Odp: znać proporcje mocium panie!
>Zamach na Adamowicza był paskudną zbrodnią - ale - jak zwykle - należy zachować odpowiednie proporcje w reakcji na nią i nie dawać się porwać nastrojowi.

Przestań pan pajacować nad tą trumną.
18-01-2019 13:15 
 0 na 4
Arminius (25555 punktów)adres pomylony
>>Zamach na Adamowicza był paskudną zbrodnią - ale - jak zwykle - należy zachować odpowiednie proporcje w reakcji na nią i nie dawać się porwać nastrojowi.
>Przestań pan pajacować nad tą trumną.

Pod złym adresem wysłana uwaga. Ktoś inny winien to zrobić.
18-01-2019 19:59 
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: znać proporcje mocium panie!

>>Zamach na Adamowicza był paskudną zbrodnią - ale - jak zwykle - należy zachować odpowiednie proporcje w reakcji na nią i nie dawać się porwać nastrojowi.
>Przestań pan pajacować nad tą trumną.
To zdefiniuj "pajacowanie nad trumną".

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
18-01-2019 20:52 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>>Przestań pan pajacować nad tą trumną.
>To zdefiniuj "pajacowanie nad trumną".
Wydaje się to zbędne. Jesteś z Arminiusem po jednych pieniadzach.
18-01-2019 23:27 
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Przestań pan pajacować nad tą trumną.
>>To zdefiniuj "pajacowanie nad trumną".
>Wydaje się to zbędne.
Racjonalista nie pogardza ani definicją,

>Jesteś z Arminiusem po jednych pieniadzach.
ani innym racjonalistą.

(Tzn. mam nadzieję... )

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
19-01-2019 01:03 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Racjonalista nie pogardza ani definicją,
Przyzwoitość nie jest obowiązkowa.
>ani innym racjonalistą.
>(Tzn. mam nadzieję... )
Uprzejmość również, choć często staram się. Zawsze pamiętam, że po drugiej stronie łącza jest osoba z krwi i kości.
19-01-2019 20:47 
 Ocena 1 na 3
Arminius (25555 punktów)powściąganie się

>Uprzejmość również, choć często staram się.

Więcej się Pan musi starać - bo nie zawsze Panu wychodzi.

>Zawsze pamiętam, że po drugiej stronie łącza jest osoba z krwi i kości.

Nie zawsze. To chyba przez pana krewkość, a nie paskudny charakter. W każdym razie rekomenduję trening w powściąganiu empulsywnych reakcji.
19-01-2019 20:45 
 Ocena 1 na 3
Arminius (25555 punktów)etykietowanie nienawistne???
>>>Przestań pan pajacować nad tą trumną.
>>To zdefiniuj "pajacowanie nad trumną".
>Wydaje się to zbędne. Jesteś z Arminiusem po jednych pieniadzach.

Co to znaczy??? Czy to wypowiedź jak wyżej nie ma waloru.... mowy nienawiści???
18-01-2019 13:05 
 Ocena 2 na 2
Morvoren (311 punktów)Odp: znać proporcje mocium panie!

>Wie Pan, że widziałem osoby płączące po śmierci Adamowicza??? Całkiem mu obce, z całkiem innej części kraju. Kiedyś widywałem podobne sceny z reportażu w Korei Północnej po śmierci Kim Ir Sena i byłem zaszokowany.
Wcale mnie to nie dziwi. Psychika większości ludzi taka po prostu już jest. Też było mi przykro, gdy oberzałam relacje z Gdańska z tzw. światełka po śmierci Adamowicza. Piękna muzyka, miasto rozświetlone blaskiem zniczy i jeszcze ta flaga powiewająca na wietrze... Mam świadomość, że moja sfera emocjonalna jest wrażliwa na takie bodźce. I nie zmienię tego.
Pamiętam jak mój dziadek mi opowiadał - człowiek o techniczno-matematycznych zmysłach, racjonalista i pragmatyk nie tylko z wyboru, lecz z natury - jak za jego czasów, gdy nauczyciel w szkole poinformował o śmierci Stalina, prawie wszyscy zaczęli gwałtownie płakać, łacznie z nauczycielem a mój dziadek był jednym z nielicznych, który się "nie rozkleił".

>Zamach na Adamowicza był paskudną zbrodnią - ale - jak zwykle - należy zachować odpowiednie proporcje w reakcji na nią i nie dawać się porwać nastrojowi hurradefetyzmu, hurrahisterii, hurramesjanizmu i hurragresji.
Tak, był obrzydliwą zbrodnią. Olbrzymiego kontrastu nadaje też świadomość, że zginął w takich a nie innych okolicznościach (działając charytatywnie - opozycja ZŁO - DOBRO).
Adamowicz święty nie był, ale myślę, że gdańszczanie mogli o wiele gorzej "trafić"... I to się ceni. Włodarzu - spoczywaj w pokoju.
18-01-2019 13:23 
 Ocena 1 na 3
Arminius (25555 punktów)
> .....gdy nauczyciel w szkole poinformował o śmierci Stalina, prawie wszyscy zaczęli gwałtownie >płakać, łacznie z nauczycielem a mój dziadek był jednym z nielicznych, który się "nie rozkleił".

Pogratulować antenata!
18-01-2019 13:06 
 Ocena 1 na 1
Palimpsestos (113 punktów)
>A co Pan sadzi o wątku dot. zachowania Adamowicza w kontekście afery pedofilskiej i skandalicznego trybu życia ks. Jankowskiego???
Po reportażu w "Dużym Formacie" na temat księdza Jankowskiego, do prezydenta Gdańska napływają pytania, o stanowisko miasta i Kościoła w tej sprawie. - Gdyby się okazało, że jakieś złe zachowania, niezgodne nie tylko z prawdami wiary, ale i z kodeksem karnym miały miejsce, to nie mam wątpliwości, że ani nie będzie mógł być obywatelem honorowym miasta Gdańska, ani jego imieniem nie będzie mógł być nazywany skwer. Pomnik też nie będzie stał - zapewnia Paweł Adamowicz. Zaznacza jednak, że sprawę trzeba najpierw dokładnie zbadać.
www.tvn24.(*)ystko-jest-mozliwe,890276.html
Czy pan widzi w tym coś niestosownego?
18-01-2019 13:29 
 Ocena 4 na 4
Arminius (25555 punktów)hipokrytycznie?
>>A co Pan sadzi o wątku dot. zachowania Adamowicza w kontekście afery pedofilskiej i skandalicznego trybu życia ks. Jankowskiego???
>Po reportażu w "Dużym Formacie" na temat księdza Jankowskiego, do prezydenta Gdańska napływają pytania, o stanowisko miasta i Kościoła w tej sprawie. - Gdyby się okazało, że jakieś złe zachowania, niezgodne nie tylko z prawdami wiary, ale i z kodeksem karnym miały miejsce, to nie mam wątpliwości, że ani nie będzie mógł być obywatelem honorowym miasta Gdańska, ani jego imieniem nie będzie mógł być nazywany skwer. Pomnik też nie będzie stał - zapewnia Paweł Adamowicz. Zaznacza jednak, że sprawę trzeba najpierw dokładnie zbadać.
>www.tvn24.(*)ystko-jest-mozliwe,890276.html
>Czy pan widzi w tym coś niestosownego?

Po reportażu - jak Pan słusznie zauważył. A przed reportażem??? Przecież Adamowicz był ministrantem u Jankowskiego. Wiedział jak się sprawy mają. Dlaczego nic nie mówił??? Dlaczego już jako Prezydent miasta był entuzjastą budowy pomnika???
Obłuda to hołd jaki występek składa cnocie. W tej chwili Adamowicz jest namaszczany na świętego nowej religii. Parę tygodni temu - przy okazji debaty nad aferą dot. Jankowskiego - te same środowiska, które obecnie chcą go "kanonizować", krytycznie oceniały jego postawę względem casusu Jankowskiego. Trochę to niesmaczne, nieprawdaż???
18-01-2019 13:53 
 Ocena 1 na 1
Palimpsestos (113 punktów)Odp: hipokrytycznie?
> Trochę to niesmaczne, nieprawdaż???
Nie. Niesmaczne to by było gdyby wiedział, a nie powiedział. O tym, że jest podejrzewany wiedział na pewno bo Fakty i Mity piszą o tym od lat. Ja także krytycznie oceniam jego postawę ponieważ FiM czytałem i przez to trudno mi uwierzyć w niewinność Jankowskiego i budowy pomnika bym nie poparł. I nie smacznie by było gdyby coś Jankowskiemu udowodniono, a pomnik nadal by stał.
18-01-2019 15:03 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)plama?
>> Trochę to niesmaczne, nieprawdaż???
>Nie. Niesmaczne to by było gdyby wiedział, a nie powiedział.

Adamowicz wiedział, że Jankowski - mówiąc w skrócie - nie jest czysty. I gdyby był "świętym" - za jakiego zaczynają go niektórzy uważać - to dążyłby do wyjaśnienia przeszłości Jankowskiego. Tymczasem on robił coś dokładnie na odwrót. Milczał i podejmował działania promujące sylwetkę księdza - takie jak budowa pomnika. To rzuca plamę na jego image.
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Siedem mieszkań prezydenta

>"Siedem mieszkań prezydenta Adamowicza. CBA podejrzewa korupcję

Artykuł sprzed pięciu lat. Jeśli CBA i prokuratura, od trzech lat
całkowicie zależne od PiSu, nie znalazło nic na
byłego prezydenta Gdańska , to albo w tych instytucjach
pracują nieudacznicy i patałachy , albo Adamowicz nie ma nic na sumieniu.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
18-01-2019 13:33 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)pytania niepokojące?
>>"Siedem mieszkań prezydenta Adamowicza. CBA podejrzewa korupcję
>Artykuł sprzed pięciu lat. Jeśli CBA i prokuratura, od trzech lat
>całkowicie zależne od PiSu, nie znalazło nic na
>byłego prezydenta Gdańska , to albo w tych instytucjach
>pracują nieudacznicy i patałachy , albo Adamowicz nie ma nic na sumieniu.
>
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.


Można nie być skazanym prawomocnie przez sąd - a nie cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, iż każdy podwładny prezydenta w urzędzie gdańskim - musi cieszyć się taką opinią. Więc pryncypał chyba też??? A co do milionów na 7 - dem mieszkań - ma Pan jakiś koncept co do pochodzenia ich źródła???
A co Pan sądzi o postawie prezydenta w sprawie afery pedofilskiej ks. Jankowskiego???
18-01-2019 14:01 
 Ocena 2 na 2
Palimpsestos (113 punktów)Odp: pytania niepokojące?
>Pan jakiś koncept co do pochodzenia ich źródła???
On dobrze zarabiał przez wiele lat jako prezydent (12365 zł brutto miesięcznie), żona też pracuje... No to może wspólnie postanowili, że w coś ulokują swoje pieniądze. Dziwne?
18-01-2019 14:59 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)dziwne
>>Pan jakiś koncept co do pochodzenia ich źródła???
>On dobrze zarabiał przez wiele lat jako prezydent (12365 zł brutto miesięcznie), żona też pracuje... No to może wspólnie postanowili, że w coś ulokują swoje pieniądze. Dziwne?


Bardzo. Przy ich stylu życia trudno jest z pensji jak wyżej odłożyć 2-3 mln złotych. Kwota netto jego zarobków to jakieś 8 tysięcy zł.
18-01-2019 20:23 
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: pytania niepokojące?
Afera z ks. Jankowskim :

Całkowity i obiektywny obraz
sytuacji jest możliwy dopiero po tym,
jak kościół wyjawi całą swoją wewnętrzną
dokumentację i archiwa.


>A co Pan sądzi o

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem , więc jeszcze raz ,
może dotrze do Ciebie :

Jeśli CBA i prokuratura, od trzech lat
całkowicie zależne od PiSu, nie znalazło nic na
byłego prezydenta Gdańska , to albo w tych instytucjach
pracują nieudacznicy i patałachy , albo Adamowicz nie ma nic na sumieniu.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
18-01-2019 21:39 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)zrozumienie
>Nie umiesz czytać ze zrozumieniem , więc jeszcze raz ,
>może dotrze do Ciebie :

Spokojnie, bez niepotrzebnego zacietrzewienia.

>Jeśli CBA i prokuratura, od trzech lat
>całkowicie zależne od PiSu, nie znalazło nic na
>byłego prezydenta Gdańska , to albo w tych instytucjach
>pracują nieudacznicy i patałachy , albo Adamowicz nie ma nic na sumieniu.

Pan z kolei winien zrozumieć - iż czyste sumienie na gruncie prawa nie równa się czyste sumienie na gruncie etyki. A jeżeli z kogoś robi się świeckiego świętego - to winien mieć czyste sumienie także na gruncie etyki. Raz jeszcze polecam panu przeanalizowanie pojęcia "cieszenie się nieposzlakowaną opinią", o którym już było kilka razy wyżej.
oportunista (1711 punktów)Odp: Siedem mieszkań prezydenta
Biedaku, nareszcie ktoś dyskutuje nad twymi wypocinami, choć nie wiem po co. Dziwi mnie, że nie wcisnąłeś gdzieś jakiejś wzmianki, że był Żydem, to było by coś - prawda. Wiem, idioci są wśród nas, byli zawsze i będą do końca istnienia naszego gatunku. Trochę dziwie się moderacji portalu, że toleruje takiego gnoma. Cenię sobie swobodę wypowiedzi, jednak są pewne granice. Zdaje sobie też sprawę, że nikt i nic Tobie już klepek nie poukłada, nawet sobie samemu się dziwię, że pisze to co piszę. Pogody ducha życzę na stare lata. Ja na twoim miejscu nie liczyłbym na etat adwokata w piekle, za wysokie progi.
18-01-2019 21:51 
 Ocena 1 na 3
Arminius (25555 punktów)klepki poukładać.
>Biedaku...

Skąd u pana taka pewność, iż jestem biedniejszy od pana???

>.....nareszcie ktoś dyskutuje nad twymi wypocinami, choć nie wiem po co.

Co więcej- nawet Pan to robi. I to już nie pierwszy raz. Z czego wniosek chyba taki, iż "moje wypociny" nie są chyba aż tak bardzo odrażające???

>Dziwi mnie, że nie wcisnąłeś gdzieś jakiejś wzmianki, że był Żydem, to było by coś - >prawda.

Z wszystkich posiadanych przeze mnie info wynika, iż nie był on Żydem. Pan ma jakiegoś "asa w rękawie" w tym względzie??? Bo byłoby to na pewno "coś" - przede wszystkim - dla kapłanów nowego kultu, prawda???

>Wiem, idioci są wśród nas, byli zawsze i będą do końca istnienia naszego gatunku.

Odkrywcze tezy Pan tu serwuje.

>Trochę dziwie się moderacji portalu, że toleruje takiego gnoma.

Proszę, a tyle się mówi - po zabójstwie gdańskiego prezydenta - o potrzebie neutralizowania mowy nienawiści. Proszę się powściągać - bo na przybierającej fali walki z hejtem - wpisy takie jak powyżej mogą być klasyfikowane jako niedozwolone.

>Cenię sobie swobodę wypowiedzi, jednak są pewne granice.

Tymi granicami - jak widać - sa pańskie subiektywne opinie na temat. Słowem proponujesz pan kaganiec i zamordyzm.

>Zdaje sobie też sprawę, że nikt i nic Tobie już klepek nie poukłada, nawet sobie >samemu się dziwię, że pisze to co piszę.

Otóż to. Proszę więc pierwej samemu sobie "klepki poukładać"

>Pogody ducha życzę na stare lata.

Dziękuję. Na pewno się przyda. Starość nie radość, młodość nie wesele.

>Ja na twoim miejscu nie liczyłbym na etat adwokata w piekle, za wysokie progi.

Jakie progi??? Piekła przecież niema. Tak samo jak nieba. Niech Pan wreszcie dojrzeje do oczywistych prawd.
20-01-2019 20:41 
 Ocena 4 na 4
pawel_wr (4297 punktów)Odp: klepki poukładać.
>>Biedaku...
>Skąd u pana taka pewność, iż jestem biedniejszy od pana???

Drogi Arminiusie !

W większości swych wypowiedzi kreujesz się za wielkiego erudytę,
dogłębnie znającego się na wszystkich dziedzinach wiedzy ( historia, geopolityka ,
judaistyka , socjologia...)
a nie potrafisz rozróżnić nędzarza od nędznika.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
20-01-2019 22:13 
 Ocena 1 na 3
Arminius (25555 punktów)nędza człowiecza?
>>>Biedaku...
>>Skąd u pana taka pewność, iż jestem biedniejszy od pana???
>Drogi Arminiusie !
>W większości swych wypowiedzi kreujesz się za wielkiego erudytę,
>dogłębnie znającego się na wszystkich dziedzinach wiedzy ( historia, geopolityka ,
>judaistyka , socjologia...)
>a nie potrafisz rozróżnić nędzarza od nędznika.
>
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.


Nikt nie jest doskonały. Jestem tylko człowiekiem.
21-01-2019 02:13 
 Ocena 1 na 1
Kulmin (4007 punktów)Odp: chyba raczej nie nędza
>Nikt nie jest doskonały. Jestem tylko człowiekiem.

Ja bym powiedział, że mamy spore szczęście bycia ludźmi, tzn wyobrażam sobie debatę pingiwnów nad hipotetycznymi modelami kosmologicznymi, pod koniec której pada konkluzja, że "jesteśmy tylko pingwinami.", natomiast nie wyobrażam sobie debaty fizyków na ten sam temat, pod koniec której pada zwrot analogiczny.
Myślę, że sam fakt, iż możemy powątpiewać we własne gatunkowe zdolności kognitywne, powinien nas tych wątpliwości pozbawiać. Nie znamy żadnej istoty ponad homo sapiens, więc zwrot typu: "jestem TYLKO człowiekiem" to jakiś nonsens, nieuzasadnione wartościowanie.
21-01-2019 20:43 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)niewinny zwrot
"Jestem TYLKO człowiekiem" to jakiś nonsens, nieuzasadnione wartościowanie.

Chodziło o podkreślenie ograniczonych możliwości poznawczych człowieka. Nic ponadto. Nie przesadzajmy więc z tym....nonsensem.
Zetetyk (552 punktów)Odp: Siedem mieszkań prezydenta
>Rozpoczął się proces kreowania "religii gdańskiej" oraz "kanonizowania" jej czołowego świętego -
>zamordowanego niedawno prezydenta Gdańska. Wygląda na to, iż środowiska antypisowskie odpłacają
>przeciwnikowi za "religię smoleńską" tą samą monetą.

Nie dostrzegam obiektywnie związku z jakakolwiek kwestią filozoficzną, raczej polityczne przepychanki, które nie mają żadnego głębszego sensu oraz wartości.
19-01-2019 20:16 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)dwa razy tak, raz nie
>>Rozpoczął się proces kreowania "religii gdańskiej" oraz "kanonizowania" jej czołowego świętego -
>>zamordowanego niedawno prezydenta Gdańska. Wygląda na to, iż środowiska antypisowskie odpłacają
>>przeciwnikowi za "religię smoleńską" tą samą monetą.

>Nie dostrzegam obiektywnie związku z jakakolwiek kwestią filozoficzną...

Ja też nie.

>..raczej polityczne przepychanki...

Zgadza się.

>....które nie mają żadnego głębszego sensu oraz wartości.

Tu się z panem trochę nie zgadzam. Jakiś sens one mają. Czy głęboki czy nie - to już kwestia subiektywna i ocenna.
20-01-2019 18:16 
 Ocena 1 na 1
Zetetyk (552 punktów)Odp: dwa razy tak, raz nie
>>>Rozpoczął się proces kreowania "religii gdańskiej" oraz "kanonizowania" jej czołowego świętego -

>>Nie dostrzegam obiektywnie związku z jakakolwiek kwestią filozoficzną...
>Ja też nie.

>>..raczej polityczne przepychanki...
>Zgadza się.

Polityczne przepychanki nie mają żadnego związku z filozofią czy z filozoficznymi wartościami - raczej z władza.
Jaki głębszy sens maja przepychanki polityczne, które sztucznie rozdmuchujesz w dziale nie związanym z tematem filozofii?
Dlaczego nie piszesz o tym w sekcji politycznej lub bardziej dogodnej, skoro obaj zgodziliśmy się, że nie ma tutaj związku z filozofią?
Racjonalne to chyba nie jest?

20-01-2019 23:13 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)kategoryzacja?
>>>>Rozpoczął się proces kreowania "religii gdańskiej" oraz "kanonizowania" jej czołowego świętego -
>>>Nie dostrzegam obiektywnie związku z jakakolwiek kwestią filozoficzną...
>>Ja też nie.
>>>..raczej polityczne przepychanki...
>>Zgadza się.
>Polityczne przepychanki nie mają żadnego związku z filozofią czy z filozoficznymi wartościami - raczej z władza.
>Jaki głębszy sens maja przepychanki polityczne, które sztucznie rozdmuchujesz w dziale nie związanym z tematem filozofii?
>Dlaczego nie piszesz o tym w sekcji politycznej lub bardziej dogodnej, skoro obaj zgodziliśmy się, że nie ma tutaj związku z filozofią?
>Racjonalne to chyba nie jest?


Związku z filozofią nie ma socjotechniczny proces "kreowania religii gdańskiej", który ma miejsce. Bo jest to cybernetyka społeczna. Natomiast ocena tego fenomenu - ma już wymiar filozoficzny, a przede wszystkim etyczny. Stąd temat w takim a nie innym dziale. Zresztą, to kwestia drugorzedna w jakim dziale toczy się debata. Ważne, czy jest cokolwiek do powiedzenia na temat.
21-01-2019 10:19 
 Ocena 1 na 1
Zetetyk (552 punktów)Odp: kategoryzacja?

>Związku z filozofią nie ma socjotechniczny proces "kreowania religii gdańskiej", który ma miejsce. Bo jest to cybernetyka społeczna. Natomiast ocena tego fenomenu - ma już wymiar filozoficzny, a przede wszystkim etyczny. Stąd temat w takim a nie innym dziale. Zresztą, to kwestia drugorzedna w jakim dziale toczy się debata. Ważne, czy jest cokolwiek do powiedzenia na temat.

Nawet nie rozróżniasz MORALNOŚCI od ETYKI , a chcesz udowadniać, że chłam polityczny ma wymiar religijny albo filozoficzny?
Etyka - dotyczy charakteru , czasem tłumaczy się jako "zwyczaj" lub "obyczaj" , co oznacza ,że postępowanie etyczne dotyczy prawego charakteru choć częściej ; ćwiczenie prawego charakteru, urabiać swój charakter - Etyka nikomachejska( W najściślejszym znaczeniu.)
Moralność - z łaciny moralis , oznacza , jakie czyny są słuszne , a jakie niesłuszne, a nie charakteru osób, które ją spełniają.
Można to też wyjaśnić w inny sposób , ale nie usprawiedliwia to kazuistyki słów oraz błędne utożsamienie etyki - tam gdzie zachodzi ewidentne tło moralne( jeżeli już)
hahaha Ty zwracasz uwagę na sens merytoryczny?
Jesteś taki załgany , że chyba wierzysz swojej kazuistyce, czy tylko poetyzujesz ?
Nie widzisz, że sam bierzesz w cudzysłów szmelc polityczny - który wklejasz jako argument religijny? A teraz co ? Uzasadniasz to merytorycznie?

W kwestii merytorycznej, to strzeliłeś samobója ,bo zdecydowanie dużo gorzej wypada ponieważ - pisałem już - że sens merytoryczny tematu jaki zacząłeś jest porównywalny z poziomem przedszkolnym np:
Skąd niższość ma wiedzieć ile zarabiał x- skoro nawet X- nie wie dokładnie ?
- Ale niższość oczywiście wie. W istocie "na temat" to nikt nie może nic napisać, bo nikt nie posiada dostatecznie pewnej wiedzy, aby pisać na temat. Dlatego możecie się co najwyżej wykłócać , ale nie pisać na temat, ponieważ cały temat ponad wszelką wątpliwość znajduję się poza strefą filozoficznie sensownych zdań.

Co mam Tobie napisać na temat skoro widzę , że tego nie pojmujesz. Nie pojmujesz, bo nie rozróżniasz chłamu politycznego od doniosłych kwestii filozoficznych. To już wiem.
O jakiej ocenie fenomenu Ty bredzisz?
- chłam się ignoruje. Jak chcesz oceniać to zjawisko?
Tak jak napisałeś "etycznie", "wymiar etyczny" ?
Przecież Ty nieuku samemu nawet nie rozumiesz co piszesz. A skoro nie pojmujesz znaczenia używanych słów, to jak możesz coś oceniać( nawet błędnie) ?

Jak już musisz wklejać polityczny chłam, to przynajmniej nie obrażaj filozofii , zniesławiając ją swym poziomem rozumowym , poznawczym, merytorycznym. Przecież:
wcześniej zgodziliśmy nie, że nie ma związku z filozofią, a teraz - co zdumiewające - jeden komentarz dalej - już dostrzegasz związek.
Jaka jest wartość merytoryczna osoby, która pisze w ten sposób?
W skali 1- 10 ?
Nie chodzi, o jakieś pozorne zaprzeczenie, ale o całokształt.
28-01-2019 07:30 
 Ocena 2 na 2
mancziz (1830 punktów)
>Nawet nie rozróżniasz MORALNOŚCI od ETYKI , a chcesz udowadniać, że chłam polityczny ma wymiar religijny albo filozoficzny?
>Etyka - dotyczy charakteru , czasem tłumaczy się jako "zwyczaj" lub "obyczaj" , co oznacza ,że postępowanie etyczne dotyczy prawego charakteru choć częściej ; ćwiczenie prawego charakteru, urabiać swój charakter - Etyka nikomachejska( W najściślejszym znaczeniu.)
>Moralność - z łaciny moralis , oznacza , jakie czyny są słuszne , a jakie niesłuszne, a nie charakteru osób, które ją spełniają.

sjp.pwn.pl/szukaj/etyka.html

Po lewej lista synonimów .
Zetetyk (552 punktów)

>sjp.pwn.pl/szukaj/etyka.html
>Po lewej lista synonimów .
>

Tak ,zgadza się. To są jedynie synonimy etyki. Ja rozróżniałem etykę od moralności, ponieważ z czasem ( pojęcia te) stopniowo upodabniały się. Wszelako odmienny jest ich źródłosłów, o czym już pisałem. Znaczy byłem łaskaw napisać
20-01-2019 22:53 
 Ocena 1 na 1
Zetetyk (552 punktów)Odp: dwa razy tak, raz nie
>>>Rozpoczął się proces kreowania "religii gdańskiej" oraz "kanonizowania" jej czołowego świętego -
>>>zamordowanego niedawno prezydenta Gdańska

STOP!
Arminius - powiem za Ciebie jaki to ma sens.
Przeczytaj proszę wątek PYTANIA . Ja rozumiem ,żyjemy w XXI wieku i takie pierdy jak pobicie, molestowanie, drobna kradzież, nie robi na Tobie wrażenia. To jeszcze nie to, o co Tobie chodzi. To mało spektakularne, mało widowiskowe, kameralne, dobre dla prasy brukowej. Co innego - KREW, żywa akcja, padający trup , wychodzące bebechy , teorie spiskowe, które dewiant kopiuje i napędza drugiego dewianta - to was rajcuje! A wszystko to szajs, polityczne resentymenty. Czym się zajmujesz? Czy wiesz co czynisz?
Tym właśnie w istocie się zajmujesz otwierając temat tandetny ( nie zgodny z filozofią) Dlatego musisz być teraz krytykowany, ponieważ nie jesteś w stanie przedstawić żadnej merytorycznej wartości z tego co robisz. Istotne też jest środowisko ,gdzie puszczasz ten szmelc, które będzie to czytać a potem się przepychać - w zależności od swych fikcji, które się dowiedzieli z tv.
Teraz chodzi o to, abyś zrozumiał za co jesteś przeze mnie krytykowany.
Płaca Tobie za to , abyś to roztrząsał ? Tym żyjesz? Prowadzisz statystyki?
Dlaczego to robisz? Nadmiar czasu, z głupoty , czy partykularny interes- jesteś dziennikarzem? Brak interesującego tematu do dyskusji, czy coś innego?
Nie rozumiesz, że ludzie na poziomie, nie będą wnikać , ani się tym zajmować?
Tym zajmuje się ( moim zdaniem) niższość , ile zarabiał, ile miał pieniędzy, tym, ile miał lat, tym , że mógł jeszcze pożyć z 15- 20 lat itp Przekupki, mohery, emeryci, którzy będą dużo o tym mówić, a potem roztrząsać kolejnej takie sprawy i kolejne.
Chcesz być do nich podobny?
Teraz chodzi o to , abyś wyciągnął wnioski i nie kierował się najniższymi instynktami, ponieważ ci wszyscy , którzy się tym zajmują, oni tak robią wyłącznie aby gadać, DUŻO GADAĆ I BEZ SENSU! Ale w dyskusji merytorycznej, filozoficznej, nabierają wody w usta. Nie potrafią nic uzasadni. W istocie nie potrafią uzasadnić nawet tego, czy wybór takiego tematu ( czy innego ) jest słuszny czy nie?
Oczywiście , że słuszny ( dla nich) na ich poziomie, zgodny z ich wiedzą, predylekcją , inteligencją , umiejętnościami i potrzebami. I ja już się z tym spotkałem w realnym życiu i napomniałem i nie mieli żadnego argumentu, dlaczego o tym mówią. Jedyną jego reakcją był fakt, że mnie to w ogóle nie interesuje. Gdyby mnie to interesowało angażował bym się politycznie podejmując odpowiednie kroki. Takie rozmowy z równym powodzeniem mogłyby się odbywać w przedszkolu z dziećmi. ( Chodzi o sens argumentacji )
Pomyślałeś o tym?
Zalewają tym chłamem tv, internet, radio, praktycznie cała Europę, ale to mało, zdecydowanie za mało - dla Ciebie - trzeba jeszcze pisać o tym na portalu Racjonalista w dziale filozofii. Otwierać nowe wątki o tym - jak owiec - dla osła...
20-01-2019 23:21 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)ja już wiem jaki to....bezsens
>Arminius - powiem za Ciebie jaki to ma sens.
>Przeczytaj proszę wątek PYTANIA . Ja rozumiem ,żyjemy w XXI wieku i takie pierdy jak >pobicie, molestowanie, drobna kradzież, nie robi na Tobie wrażenia. To jeszcze nie to, >o co Tobie chodzi. To mało spektakularne, mało widowiskowe, kameralne, dobre dla prasy >brukowej. Co innego - KREW, żywa akcja, padający trup , wychodzące bebechy , teorie >spiskowe, które dewiant kopiuje i napędza drugiego dewianta - to was rajcuje! A >wszystko to szajs, polityczne resentymenty. Czym się zajmujesz? Czy wiesz co czynisz?

Pan nietrafnie odczytuje istotę sprawy. Nie tyle chodzi o akt zabójstwa prezydenta i jego sylwetkę. Zdecydowanie bardziej zajmuje mnie proces kreowania religii politycznej, która ma doprowadić do odbicia władzy z rąk obecnej ekipy, metodą wielce analogiczną do tej, która obecnje ekipie zapewnila dojśce do władzy. Kiedyś były trumny smoleńskie, teraz mamy trumnę gdańską. Mam powyżej uszu tego schizofreniczno - funeralnego przetaczanie się od jednego bieguna do drugiego. To chocholi taniec - jak z Wesela Wyspiańskiego. Mierzi mnie to - oczekuję normalności i ....haustu świeżego powietrza.
Nikt mi za to co robię nie płaci. Po prostu jako wolny obywatel tego kraju - wyrażam swój pogląd korzystając z praw które mi przysługują.
Zetetyk (552 punktów)Odp: ja już wiem jaki to....bezsens
>Pan nietrafnie odczytuje istotę sprawy. Nie tyle chodzi o akt zabójstwa prezydenta i jego sylwetkę. Zdecydowanie bardziej zajmuje mnie proces kreowania religii politycznej, która ma doprowadić do odbicia władzy z rąk obecnej ekipy, metodą wielce analogiczną do tej, która obecnje ekipie zapewnila dojśce do władzy. Kiedyś były trumny smoleńskie, teraz mamy trumnę gdańską. Mam powyżej uszu tego schizofreniczno - funeralnego przetaczanie się od jednego bieguna do drugiego. To chocholi taniec - jak z Wesela Wyspiańskiego. Mierzi mnie to - oczekuję normalności i ....haustu świeżego powietrza.
>Nikt mi za to co robię nie płaci. Po prostu jako wolny obywatel tego kraju - wyrażam swój pogląd korzystając z praw które mi przysługują.

Najprostszym sposobem , aby oderwać się od religii i polityki, jest wyjazd nad morze , tam można np; uzupełnić jod, haustem świeżego powietrza.

Bardzo trudno oderwać się od polityki komuś , kto pisze o polityce lub wkleja , to na czym religia+ polityka żeruje.
( Precyzyjniej polityka wspierana przez główny nurt chrześcijaństwa )
Ja rozumiem, że to musi mierzić , być uciążliwe- jak się w to angażuje. To jest zupełnie zrozumiałe.
Proponuje Kościół i antyklerykalizm. Choć, to mało twórcze - na dalszą metę. Ale można do tego wracać pisząc coś interesującego. Tam piszesz zdecydowanie lepiej i na temat.
-Powodzenia!

Przejdźmy na ty. - Nie mam najmniejszej ochoty panować.
21-01-2019 11:37 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)wolę góry
>Najprostszym sposobem , aby oderwać się od religii i polityki, jest wyjazd nad morze , tam >można np; uzupełnić jod, haustem świeżego powietrza.

Wolę góry. Ale idea jest chyba ta sama?

>Bardzo trudno oderwać się od polityki komuś , kto pisze o polityce lub wkleja , to na czym >religia+ polityka żeruje.
>( Precyzyjniej polityka wspierana przez główny nurt chrześcijaństwa )
>Ja rozumiem, że to musi mierzić , być uciążliwe- jak się w to angażuje. To jest zupełnie >zrozumiałe.
>Proponuje Kościół i antyklerykalizm. Choć, to mało twórcze - na dalszą metę. Ale można do tego >wracać pisząc coś interesującego. Tam piszesz zdecydowanie lepiej i na temat.

Być może. Ale - proszę mieć na uwadze - iż to wszystko jest względne. Na temat elektrotechniki nie będę pisał - bo się na niej w ogóle nie znam. Na polityce - i owszem, więc czasami coś piszę. Można się z tym nie zgadzać, można to krytykować, można tego nie czytać. Rzecz tylko w tym, żeby nie reagować hejtem na tezę, która podana w "przepisowy", dopuszczalny sposób wydaje się komuś skandaliczna czy kontrowersyjna. To co Pan mi proponuje -to rodzaj autocenzury.

>Przejdźmy na ty. - Nie mam najmniejszej ochoty panować.

Proszę się tak do mnie zwracać - ja pozostanę przy formie "Pan". Zachowanie tej formy generuje pewien dystans - co przy ostrej wymianie zdań, ułatwia unikanie hejtu i staczania się w pieniste szambo.
21-01-2019 15:04 
 Ocena 1 na 1
Zetetyk (552 punktów)Odp: wolę góry
>Być może. Ale - proszę mieć na uwadze - iż to wszystko jest względne. Na temat elektrotechniki nie będę pisał - bo się na niej w ogóle nie znam. Na polityce - i owszem, więc czasami coś piszę. Można się z tym nie zgadzać, można to krytykować, można tego nie czytać. Rzecz tylko w tym, żeby nie reagować hejtem na tezę, która podana w "przepisowy", dopuszczalny sposób wydaje się komuś skandaliczna czy kontrowersyjna. To co Pan mi proponuje -to rodzaj autocenzury.

No nie zupełnie wszystko jest względne. Dla przykładu : gdybyś pomyślał, otworzył byś ten watek w dziele Kościół i antyklerykalizm. Nie tylko poparłby go , ale może dodał nieco argumentów. Byłby przynajmniej w tamtych okolicznościach merytoryczny.
- Nie pomyślałeś, a to był właściwy wybór. Mam słuszność czy nie mam słuszności?
No ale jak dla kogoś - WSZYSTKO JEST WZGLĘDNE- to dla drugiego znaczy PISZE NIE NA TEMAT. Moderator widać, też z kategoryzacją i racjonalizmem ma na bakier.

Jak mam nie czytać dział filozofii , skoro zajmuje się filozofią? A , że brak związku, a na domiar polityczny chłam- którego nie chce czytać- upieranie się bez cienia racji, to dalece gorsze. Usiłowałeś uzasadnić poprawność kategoryzacji i jedynie się ośmieszyłeś.
A ośmieszyłeś się dlatego, ponieważ, zbyt swobodnie wszystko relatywizujesz. Tak robią politycy właśnie. Tak robi Kościół. Przy czym dwa ostatnie wzajemnie sobie przeczą, kiedy twierdza inaczej. Powinieneś uszanować to , co chcę czytać oraz to czego nie chcę czytać.
Od tego są sekcje tematyczne. W działy "polityka" - nie zaglądam.
Zetetyk (552 punktów)Odp: ja już wiem jaki to....bezsens

>Pan nietrafnie odczytuje istotę sprawy. Nie tyle chodzi o akt zabójstwa prezydenta i jego sylwetkę. Zdecydowanie bardziej zajmuje mnie proces kreowania religii politycznej, która ma doprowadić do odbicia władzy z rąk obecnej ekipy, metodą wielce analogiczną do tej, która obecnje ekipie zapewnila dojśce do władzy.

A ja znalazłem pewien spór nazwałbym go ideologiczny.

1 ogłoszenie żałoby narodowej przez prezydenta jako słuszne. vs
2 "Kochani, kolejna żałoba narodowa odebrała pracę wielu artystom! W zeszłym tygodniu odwołano Cudowną Terapię w Wejherowie, w Warszawie i Bodo Musical w Nowej Soli. Współczuję wszystkim osieroconym, ale beztroska polityków w ustalaniu zasad życia publicznego jest wyrazem ich przekonania o swojej wszechwładzy! Nie ma na to zgody!"
- napisał na Facebooku Dariusz Kordek.

Kto ma słuszność?
Prezydent, który chciał uczcić tragiczne wydarzenie, czy krytyka tego postanowienia?
Przenieśmy teraz te wydarzenie na grunt filozofii.
26-01-2019 20:41 
 Ocena 1 na 3
Arminius (25555 punktów)w niczym nie należy przesadzać
>>Pan nietrafnie odczytuje istotę sprawy. Nie tyle chodzi o akt zabójstwa prezydenta i jego sylwetkę. Zdecydowanie bardziej zajmuje mnie proces kreowania religii politycznej, która ma doprowadić do odbicia władzy z rąk obecnej ekipy, metodą wielce analogiczną do tej, która obecnje ekipie zapewnila dojśce do władzy.
>A ja znalazłem pewien spór nazwałbym go ideologiczny.
>1 ogłoszenie żałoby narodowej przez prezydenta jako słuszne. vs
>2 "Kochani, kolejna żałoba narodowa odebrała pracę wielu artystom! W zeszłym tygodniu odwołano Cudowną Terapię w Wejherowie, w Warszawie i Bodo Musical w Nowej Soli. Współczuję wszystkim osieroconym, ale beztroska polityków w ustalaniu zasad życia publicznego jest wyrazem ich przekonania o swojej wszechwładzy! Nie ma na to zgody!"
>- napisał na Facebooku Dariusz Kordek.
>Kto ma słuszność?
>Prezydent, który chciał uczcić tragiczne wydarzenie, czy krytyka tego postanowienia?

Żałoba po smierci prezydenta Gdańska - winna być ogłoszona w Gdańsku, ewentualnie na terenie województwa do którego to miasto przynależy. Żałoba ogłoszona na terenie całego kraju - była przesadną reakcją.
Zetetyk (552 punktów)Odp: w niczym nie należy przesadzać
>>Kto ma słuszność?
>>Prezydent, który chciał uczcić tragiczne wydarzenie, czy krytyka tego postanowienia?
>Żałoba po smierci prezydenta Gdańska - winna być ogłoszona w Gdańsku, ewentualnie na terenie województwa do którego to miasto przynależy. Żałoba ogłoszona na terenie całego kraju - była przesadną reakcją.
>

No powiedzmy, że się przychylę.
( Nikt rzeczywiście nie będzie obchodził żałoby osobistej , z tego powodu - choć istotnie, może być mu smutno z tego co się dowiedział z telewizji )

A gdyby występy były właśnie w Gdańsku?
Występy charytatywne, które wspierają np; dom dziecka lub wspierają zorganizowanie pieniędzy na sprzęt ratujący życie dzieci chorych na ( wybór pozostawiam ).

Na razie ustaliliśmy, że zmniejszamy zasięg z państwowego na wojewódzki, bardziej lokalny.
27-01-2019 19:25 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>>>Kto ma słuszność?
>>>Prezydent, który chciał uczcić tragiczne wydarzenie, czy krytyka tego postanowienia?
>>Żałoba po smierci prezydenta Gdańska - winna być ogłoszona w Gdańsku, ewentualnie na terenie województwa do którego to miasto przynależy. Żałoba ogłoszona na terenie całego kraju - była przesadną reakcją.
>>
>No powiedzmy, że się przychylę.
>( Nikt rzeczywiście nie będzie obchodził żałoby osobistej , z tego powodu - choć istotnie, może być mu smutno z tego co się dowiedział z telewizji )
>A gdyby występy były właśnie w Gdańsku?
>Występy charytatywne, które wspierają np; dom dziecka lub wspierają zorganizowanie pieniędzy na sprzęt ratujący życie dzieci chorych na ( wybór pozostawiam ).
>Na razie ustaliliśmy, że zmniejszamy zasięg z państwowego na wojewódzki, bardziej lokalny.

To jest sprawa polityczna, która więcej ma wspólnego z charakterem śmierci zamordowanego niż z jego znaczeniem społecznym.
Zetetyk (552 punktów)
>To jest sprawa polityczna, która więcej ma wspólnego z charakterem śmierci zamordowanego niż z jego znaczeniem społecznym.
>
Wiem, że to jest sprawa polityczna, ale nie dlatego , ponieważ liczy się tu ( jedynie) charakter śmierci , ale także dlatego, ponieważ dokonuje wyboru prezydent. A wybór jest pomiędzy ogłoszeniem żałoby narodowej, a pozwoleniem na imprezy masowe o charakterze charytatywnym. ( czyli brak ogłoszenia żałoby narodowej)

Innymi słowy, ktoś ma talent, jest artystą , chce wspomóc i pośrednio przyczynić się do jakiegoś dobra,np; do uratowania życia przez zakup sprzętu medycznego ( pieniądze z imprezy o charakterze charytatywnej), ale nie może tego uczynić, ponieważ prezydent uniemożliwił takie działanie , w ten sposób , że przedłożył martwe ciało nad żywymi ( dziećmi).

Pytam ; jakie racje przemawiają za takim wyborem prezydenta?

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365