Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy homoseksualiści są zniewieściałymi żołnierzami???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
25-01-2019 14:38Arminius (25555 punktów)Czy homoseksualiści są zniewieściałymi żołnierzami???
0 na 2
Na kilka lat przez wybuchem I wojny światowej, życiem politycznym Niemiec wstrząsnął skandal wywołany przez dziennikarza, Maksymiliana Hardena - asymilowanego polsko - niemieckiego Żyda. Skandal ujawnił funkcjonowanie wokół osoby niemieckiego monarchy niezwykle wpływowego lobby homoseksualnego - którego centralną postacią był książę Eulenburg. Przy okazji wyszło na jaw, iż podobne środowisko - wcale liczne i wpływowe - funkcjonuje wśród najwyższych oficerów niemieckiej armii. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego artykułu. A tymczasem pozwolę sobie na bliższe przyjrzenie się jednemu, szczególnie intrygującemu wątkowi. Otóż po nagłośnieniu skandalu jak wyżej, w prasie europejskiej naśmiewano się z Niemców i powszechnie ich wykpiwano. Celowali w tym szczególnie Francuzi, którzy przywołując rozpowszechniony wśród armii niemieckiej homoerotyzm - stawiali prognozy, iż tacy sfeminizowani wojacy (karykatury przedstawiały żołnierzy w pikielhaubach oraz w pointach baletniczych lub z doczepionymi różowymi skrzydełkami) nie będą żadnym poważnym przeciwnikiem dla krzepkich i męskich ( w domyśle heteroseksualnych) synów Marianny. Wojna która wybuchła zaraz potem - skorygowała dosyć boleśnie, opinie o zniewieściałych Prusakach. Jednakże ów stereotypowy pogląd o zniewieściałych homoseksualistach - którym brak typowych cech "męskich", to jest agresji i woli walki - utrzymuje się powszechnie, w zasadzie do dnia dzisiejszego.
A przecież w historii wojskowości mamy tradycję antyczną, która stoi w całkowitej sprzeczności z tezą jak wyżej. Przecież wojskowość Sparty oparta była na więzach homoseksualnych, a w świętym zastępie tebańskim - elitarnej jednostce wojskowej - homoerotyzm był wręcz staranie pielęgnowany i podsycany. Więc jacy - tak naprawdę - są żołnierze homoseksualiści???

"Afera Eulenburga wywołała żywe reakcje także poza granicami Rzeszy, wszak to po sprawie Oscara Wilde'a drugi tak głośny skandal homoseksualny w Europie. Homoseksualne afery w armii i wokół cesarza wzbudziły nacjonalistyczny entuzjazm Francuzów. Homoseksualizm w języku publicystyki francuskiej tamtego czasu to le vice allemand, niemiecki występek. "Zarażeni" homoseksualizmem Niemcy mieli być - w mniemaniu Francuzów - słabi, niezdolni do walki podczas wyczekiwanej konfrontacji z krzepkimi synami Marianny."

www.polity(*)lobby-w-otoczeniu-cesarza.read

"The exact date of the Sacred Band's creation and whether it was created before or after the Symposium of Plato (c. 424-347 BC) and the similarly titled Symposium by his rival Xenophon (c. 430-354 BC), has also long been debated. The generally accepted date of the Sacred Band's creation is between 379 and 378 BC.[11] Prior to this, there were references to elite Theban forces also numbering 300. Herodotus (c.484-425 BC) and Thucydides (c. 460-395 BC) both record an elite force of 300 Thebans allied with the Persians who were annihilated by Athenians in the Battle of Plataea (479 BC). Herodotus describes them as "the first and the finest" among Thebans. Diodorus also records 300 picked men present in the Battle of Delium (424 BC), composed of heníochoi (ἡνίοχοι, "charioteers") and parabátai (παραβάται, "those who walk beside"). Though none of these mention the Sacred Band by name, these may have referred to the Sacred Band or at least its precursors.[7][12] Historian John Kinloch Anderson believes that the Sacred Band was indeed present in Delium, and that Gorgidas did not establish it, but merely reformed it."

en.wikipedia.org/wiki/Sacred_Band_of_Thebes
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365