Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sposób na kontrolę totalną - wyeliminowania ludzkiego zła?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
01-02-2019 02:43Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Sposób na kontrolę totalną - wyeliminowania ludzkiego zła?
Ludzie bardzo wcześnie wykazują jacy będą jak dorosną - już wtedy należałoby rozpocząć program naprawczy aby nie trzeba było niszczyć już wyrosłych jednostek zdegenerowanych.

Rozwiązanie?

Każdy człowiek od wczesnego wieku powinien mieć wszczepioną kamerę rejestrującą jego zachowania - sztuczna inteligencja już/ za chwilę będzie w stanie rozpoznać te zwyrodniałe i *wysłać sygnał* do rozpoczęcia programu naprawczego; ew. kwalifikację do zniszczenia.

A co z już dorosłymi? Jeżeli robisz coś o czym nie chcesz aby inni wiedzieli, po prostu przestań to robić, chyba, że nikomu tym nie szkodzisz - to się nie przejmuj

*ważny szczegół: kto będzie miał nad tym kontrolę (?) - *totalna demokracja* i rządzący pod szczególnym nadzorem brzmi sensownie,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)wracamy do roku 1984 ???
>A co z już dorosłymi? Jeżeli robisz coś o czym nie chcesz aby inni wiedzieli, po prostu >przestań to robić, chyba, że nikomu tym nie szkodzisz - to się nie przejmuj.

Naiwniak z Pana i totalitarysta. A do tego forsuje Pan koncept wcale upiornej utopii czy tez raczej dystopii. Taki odkurzony wariant roku 1984.
01-02-2019 09:24 
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: wracamy do roku 1984 ???
>>A co z już dorosłymi? Jeżeli robisz coś o czym nie chcesz aby inni wiedzieli, po prostu >przestań to robić, chyba, że nikomu tym nie szkodzisz - to się nie przejmuj.
>Naiwniak z Pana i totalitarysta. A do tego forsuje Pan koncept wcale upiornej utopii czy tez raczej dystopii. Taki odkurzony wariant roku 1984.

"Wizja lokalna", Lema jak już (komputer ma być i kamera itp.)

Paradoksy mi się w tym podobały.
Drobner (19539 punktów)Odp: Sposób na kontrolę totalną - wyeliminowania ludzkiego zła?
>Każdy człowiek od wczesnego wieku powinien mieć wszczepioną kamerę rejestrującą jego zachowania - sztuczna inteligencja już/ za chwilę będzie w stanie rozpoznać te zwyrodniałe i *wysłać sygnał* do rozpoczęcia programu naprawczego; ew. kwalifikację do zniszczenia.

Napisanie kilku pierwszych słów postu, mającego na celu głoszenie Twojej "zwyrodniałej" koncepcji - spowodowałoby natychmiastowe uruchomienie procedury "samozniszczenia" autora, co zapobiegłoby publikacji.

Słusznie zresztą...

Drobner, z samokontrolą zachowań i publikacji...

'Duch prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
szarley (54913 punktów)
>Jeżeli robisz coś o czym nie chcesz aby inni wiedzieli, po prostu przestań to
>robić,
Dlaczego? Ja lubię pozycję "na bobra" ale nie mam ochoty, żeby ktoś to widział


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
01-02-2019 16:13 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Dlaczego? Ja lubię pozycję "na bobra" ale nie mam ochoty, żeby ktoś to widział

Później dodał "Chyba, że nikomu tym nie szkodzisz - to się nie przejmuj".
Mam nadzieję, że nie szkodzisz?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
01-02-2019 16:22 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Dlaczego? Ja lubię pozycję "na bobra" ale nie mam ochoty, żeby ktoś to widział
>Później dodał "Chyba, że nikomu tym nie szkodzisz - to się nie przejmuj".
>Mam nadzieję, że nie szkodzisz?

Mimo wszystko chciałbym to robić bez świadków.
W moim wieku zęby już nie tak ładne

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-02-2019 03:26 
 Ocena 2 na 2
mancziz (1830 punktów)
>Ja lubię pozycję "na bobra"

Pierwsze słyszę... Rozwiniesz trochę? (nie żebym chciał cię podglądać).
05-02-2019 07:33 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Ja lubię pozycję "na bobra"
>Pierwsze słyszę... Rozwiniesz trochę? (nie żebym chciał cię podglądać).

No no. Taki stary a nie wie jeszcze...


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
05-02-2019 15:55 
 Ocena 1 na 1
mancziz (1830 punktów)
Mea culpa. Znalazłem coś takiego ale wciąż mam wątpliwości.

05-02-2019 09:24 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Ja lubię pozycję "na bobra"
>Pierwsze słyszę... Rozwiniesz trochę? (nie żebym chciał cię podglądać).
Jeśli duży bober to i tak nic nie zobaczysz.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
05-02-2019 17:25 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Ja lubię pozycję "na bobra"
>Pierwsze słyszę... Rozwiniesz trochę? (nie żebym chciał cię podglądać).

Klasyka, tylko jedno z partnerów gryzie drzewo w lesie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-02-2019 17:46 
 Ocena 1 na 1
mancziz (1830 punktów)
>Klasyka, tylko jedno z partnerów gryzie drzewo w lesie

Jak w publicznym to mam prawo popatrzeć, prawda?
05-02-2019 07:23 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Jeżeli robisz coś o czym nie chcesz aby inni wiedzieli, po prostu przestań to
>>robić,
>Dlaczego? Ja lubię pozycję "na bobra" ale nie mam ochoty, żeby ktoś to widział

Szarley'u! Każda pozycja dobra, może być i "na bobra".
Przecież nie chodzi i nic innego jak o ten tłok i cylinder.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jeżeli robisz coś o czym nie chcesz aby inni
> wiedzieli, po prostu przestań to robić

Z relacji penitencjariuszy kryminalnych, oraz psychiatrów więziennych wynika ze sporo - o ile nie większość - zabójców, czy też ludzi łamiących rażąco reguły współżycia społecznego np. agresją, robi to z przyjemności.

Naprawdę uważasz, że jeśli ktoś robi coś o czym nie chce, aby inni wiedzieli + jest to dla innych szkodliwe, po prostu przestanie to po twoim apelu robić?

Co do pomysłu kształtowania ludzi od dziecięctwa pod kątem korekt dewiacji i patologii: pomysł szczytny, z wykonaniem gorzej.
Psychologia i psychiatria w naszych czasach wciąż spiera się, co do przyczyn danych zachowan agresywnych, czy tez destruktywnych.
Powody zachowania bywają bardzo skomplikowane i rozłożone w czasie, właściwie za kazdym razem mają indywidualne podłoże w osobistej historii życia, historii przodków, genach, hormonach itd.
Uważam, że przewidywanie oraz modelowanie tego typu zachowań, właściwie jest dziś niemożliwe.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
05-02-2019 07:31 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>> Jeżeli robisz coś o czym nie chcesz aby inni
>> wiedzieli, po prostu przestań to robić
>Z relacji penitencjariuszy kryminalnych, oraz psychiatrów więziennych wynika ze sporo - o ile nie większość - zabójców, czy też ludzi łamiących rażąco reguły współżycia społecznego np. agresją, robi to z przyjemności.
>Naprawdę uważasz, że jeśli ktoś robi coś o czym nie chce, aby inni wiedzieli + jest to dla innych szkodliwe, po prostu przestanie to po twoim apelu robić?
>Co do pomysłu kształtowania ludzi od dziecięctwa pod kątem korekt dewiacji i patologii: pomysł szczytny, z wykonaniem gorzej.
>Psychologia i psychiatria w naszych czasach wciąż spiera się, co do przyczyn danych zachowan agresywnych, czy tez destruktywnych.
>Powody zachowania bywają bardzo skomplikowane i rozłożone w czasie, właściwie za kazdym razem mają indywidualne podłoże w osobistej historii życia, historii przodków, genach, hormonach itd.
>Uważam, że przewidywanie oraz modelowanie tego typu zachowań, właściwie jest dziś niemożliwe.

Czyli pomysł spalony zanim się narodził. Ja tylko proszę nie podpierać się śp. S. Lemem. Nawet tego cynicznego sarkazmu Lema, jego czytelnik nie zauważył. Poczytaj również "Kongres futurologiczny" autorstwa oczywiście Stanisława Lema.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365