Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co wiesz o wierze, że ja negujesz?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
11-02-2019 16:01Pratchet (221 punktów)
(zablokowany)
Co wiesz o wierze, że ja negujesz?
Ocena -3 na 3
Według mnie, był Jezus, nie wiedział na początku kim jest. Ale czytał pisma i domyślił się że jest wybrańcem, który da świadectwo o Bogu. W tych pismach była także informacja że zostanie zabity (nic dziwnego skoro miał zniszczyć cały system) dlatego przepowiadał że umrze, ale wróci. Jeżeli przyjmiemy że ktoś taki jak Bóg istnieje. Nie może istnieć bez postaci Jezusa. Ponieważ on jest jedynym i prawdziwym świadkiem.

To nic że ludzie robią z tego biznes i maszynę do sterowania umysłami, a z samej postaci Jezusa jądro ciemności. Ale tak było.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
>Według mnie był Jezus nie wiedział na początku kim jest. Ale czytał pisma i domyślił się że jest
>wybrańcem, który da świadectwo o Bogu. W tych pismach była także informacja że zostanie zabity (nic
>dziwnego skoro miał zniszczyć cały system) dlatego przepowiadał że umrze, ale wróci. Jeżeli
>przyjmiemy że ktoś taki jak Bóg istnieje. Nie może istnieć bez postaci Jezusa. Ponieważ on jest
>jedynym i prawdziwym świadkiem.
>To nic że ludzie robią z tego biznes i maszynę do sterowania umysłami, a z samej postaci Jezusa
>jądro ciemności. Ale tak było.

Do bazgrołów.
11-02-2019 18:20 
 Ocena 9 na 9
Drobner (19539 punktów)
>Do bazgrołów.

Protestuję!
Proszę nie zaśmiecać działu 'Bazgroły'!

TU jest odpowiedni dział na takie brednie...


'Duch prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
DyktaFon (9281 punktów)
Co wiesz o krasnoludkach, że je negujesz?
12-02-2019 06:57 
 Ocena 1 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Co wiesz o krasnoludkach, że je negujesz?
Co wiesz o Bogu, że go negujesz?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
12-02-2019 19:32 
 Ocena 1 na 3
Drobner (19539 punktów)
>>Co wiesz o krasnoludkach, że je negujesz?
>Co wiesz o Bogu, że go negujesz?

Mankiewicz vel 'Duch Prawdy', 30-01-2017:
... mój obecny stan wiedzy jest taki, że [Jezus] nie istniał.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,734555#w734778


Już od dwóch lat nie umiesz opowiedzieć na pytanie: co wiesz o Jezusie, że go negujesz?

Ujawnij forumowiczom swój "stan wiedzy", którym się chwalisz i przekonaj, jak z tego "stanu wiedzy" wynika, że "[Jezus] nie istniał".

Bez tego wyjaśnienia - głosisz Kłamstwo


'Duch prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
12-02-2019 19:51 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
Szanowna moderacjo, wypowiedź jest atakiem personalnym, proszę o wysłanie jej na oślą ławkę i zablokowanie trolla.
"Z atakami personalnymi się nie dyskutuje, lecz wysyła je na oślą ławkę."
Mariusz Agnosiewicz (moderator)

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902
oszusta, manipulanta: www.racjonalista.pl/forum.php/s,773897 )

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
12-02-2019 19:58 
 Ocena 1 na 3
Drobner (19539 punktów)
> ... wypowiedź jest atakiem personalnym...

Kłamiesz


'Duch prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

Że niby ktoś neguje wiarę?

Pełno jest wkoło wiary, zdaje się, że większość to wierzący, nikt tego nie neguje.

A już tzw. niewierzący to niemal programowo wierzą, że ci wszyscy wierzący wierzą.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
oportunista (1711 punktów)
Ale tak konkretnie to jak, pogubiłem się. Poważnie ja nie neguje istnienia Jezusa, może było jak piszesz, czytał sobie czytał i wyczytał - super. Mój ojciec twierdził, że od czytania to się głupiego rozumu dostaje. Na Twoim miejscu to bym temat rozwinął. Widzisz dziś każdy ciul czytać potrafi, fakt wielu ma problem z rozumieniem sensu tego co czytają, no ale czytają - więc pisz.
TyDraniu (6569 punktów)
>Według mnie, był Jezus, nie wiedział na początku kim jest. Ale czytał pisma i domyślił się że jest wybrańcem, który da świadectwo o Bogu.

Zaprawdę tak było, Jezus przeczytał: "Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel", domyślił się Wszystkiego i rzekł: "Zaprawdę powiadam Wam, trochę Imiona się nie Zgadzają, ale to Jam Jest".
12-02-2019 20:25 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>... Emmanuel...

Może 'na drugie' mu tak dała...

'Duch prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365