Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak lobby żydowskie przesądziło o porażce Cartera w 1980 r.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
14-02-2019 09:52Arminius (25555 punktów)Jak lobby żydowskie przesądziło o porażce Cartera w 1980 r.
Ocena 1 na 3
Stuart Eizenstat polityczny doradca prezydenta Cartera, Żyd, członek lobby syjonistyczno - żydowskiego nad Potomakiem, napisał ostatnimi czasy książkę pt. "Jimmy Carter, The White House Years,". Przyznał w niej, iż Carter, będący zdecydowanym przeciwnikiem powstawania i rozwoju nielegalnych osiedli żydowskich na palestyńskich terytoriach okupowanych przez Izrael - został skutecznie zablokowany w swej polityce jak wyżej przez wpływowe lobby jak wyżej, którego działania zadecydowały o tym, iż przegrał on wybory prezydenckie w 1980 roku. Fakt funkcjonowania lobby jak wyżej w USA jest już dobrze znany. Jednakże zawsze warto zaznajomić się z opinią na temat kogoś, kto w tej strukturze odgrywał i nadal odgrywa znaczącą rolę. Eizenstat nazywa lobby jak wyżej "fenomenem unikalnym w annałach dyplomacji, które działa jak sui generis ministrstwo spraw zagranicznych". Z punktu widzenia obserwatora postronnego funkcjonowanie takiej struktury to nic innego jak typowa V kolumna. W podlinkownaym materiale znajduje się wątek poświęcony Zbigniewowi Brzezińskiemu - który, jako doradca ds. bezpieczeństwa narodowego - zdawał sobie sprawę z tego, iż forsowanie li tylko i wyłącznie jednej, prożydowskiej opcji w sporze żydowsko - palestyńskim - jest szkodliwe dla interesu USA.
Zainteresowanym problemem podrzucam link ze strony lewicowo - liberalnych Żydów.
Wątek niniejszy wskazanym jest czytać w kontekście odbywającej się w Warszawie konferencji na tematy bliskowschodnie.

"As Eizenstat states bluntly, Israel relies on the lobby as a sort of foreign ministry, a relationship "unique in the annals of diplomacy." And other politicians heeded Carter's experience:
It is even clearer in the decades since, that progress on these same intractable issues with which Carter was struggling forty years ago can come only with a president willing to take enormous domestic political heat and plow ahead. None have done so since with the same combination of his grit and determination-indeed, perhaps because of the political wounds he suffered.
The story of Carter's repeated and bitter clashes with Israel and its American Jewish lobby is told with meticulous care by the Washington lawyer. And Eizenstat cannot be impeached because he is himself part of the lobby. He served as Hillary Clinton's liaison to the Jewish community during her 2016 campaign, and after meeting with Netanyahu, per Wikileaked emails, he pressed Clinton to promise that she would welcome Netanyahu soon after she took office so as to repair the damage Obama had done, and conveyed to the campaign Netanyahu's advice on fighting boycott ("Attack, attack, attack).
His book came out last April but has gotten no attention for these revelations. Just as the running theme of Ben Rhodes's White House foreign policy memoir has been ignored: Obama fought the lobby at every turn, to the point of anguish that he was being called an anti-semite for pushing the Iran deal: "Come on... This is aggravating... This isn't about anti-Semitism... They're trying to take away our best argument, that it's this or war."
Last month in the New York Times, Michelle Alexander wrote that the Israel lobby's power is "well-documented." Maybe it is: but only in books like this and transgressive websites. If the mainstream reported on Eizenstat's book, they would be forced to acknowledge that for 50 years the Israel lobby has nullified American policy on an important Middle East issue, Israeli colonization of the West Bank and East Jerusalem and the Golan Heights, thus destroying the possibility of a two state solution. The occupation is an American Jewish achievement."

mondoweiss(*)ttlements-alienated-eizenstat/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Stuart Eizenstat polityczny doradca prezydenta Cartera, Żyd, członek lobby syjonistyczno -żydowskiego nad Potomakiem,...<<

DORADCA PREZYDENTA. Cóż za eufemizm? Nie można wprost powiedzieć, że był nadzorcą prezydenta z ramienia rządu Izraela? Przecież stosunki Izrael-USA są klarownym przykładem stosunków imperium-kolonia. Niezłą analizę tej sytuacji mamy np. w poniższym linku:
www.counte(*)y-colonized-the-united-states/
Porównując układ Anglia-Indie z układem Izrael-USA autor pokazuje, ile analogicznych relacji tutaj mamy.
Dodać by tylko warto, że ta analiza dotyczy układów z czasów prezydentury Obamy. Obecnie mamy sytuację, w której nadzorcą prezydenta USA jest jego zięć, ortodoksyjny żyd.
Arminius (25555 punktów)dobry tekst
>>>Stuart Eizenstat polityczny doradca prezydenta Cartera, Żyd, członek lobby syjonistyczno -żydowskiego nad Potomakiem,...<<
>DORADCA PREZYDENTA. Cóż za eufemizm? Nie można wprost powiedzieć, że był nadzorcą prezydenta z ramienia rządu Izraela? Przecież stosunki Izrael-USA są klarownym przykładem stosunków imperium-kolonia. Niezłą analizę tej sytuacji mamy np. w poniższym linku:
>www.counte(*)y-colonized-the-united-states/
>Porównując układ Anglia-Indie z układem Izrael-USA autor pokazuje, ile analogicznych relacji tutaj mamy.
>Dodać by tylko warto, że ta analiza dotyczy układów z czasów prezydentury Obamy. Obecnie mamy sytuację, w której nadzorcą prezydenta USA jest jego zięć, ortodoksyjny żyd.
>

Dobry tekst podlinkowany
pawel_wr (4297 punktów)Odp: dobry tekst

>>
>Dobry tekst podlinkowany

Rozpowszechniasz bzdety.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
14-02-2019 21:57 
 Ocena 2 na 2
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>>
>>Dobry tekst podlinkowany
>Rozpowszechniasz bzdety.<<<

Czyżby to oznaki kolonizacji kraju nad Wisłą przez Izrael?
pawel_wr (4297 punktów)
>>>>>>Dobry tekst podlinkowany
>>Rozpowszechniasz bzdety.<<<
>Czyżby to oznaki kolonizacji kraju nad Wisłą przez Izrael?

Taaa ..... , ale opisz dokładnie,
co masz na myśli . . . .

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Arminius (25555 punktów)rozpowszechniacz?
>>>
>>Dobry tekst podlinkowany
>Rozpowszechniasz bzdety.

A co Pan rozpowszechnia? Jak Pan myśli???

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365