Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przedziwne planety

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
26-02-2019 13:12MaxGolonko3 (3459 punktów)Przedziwne planety
Ocena 2 na 2
W chorym na bezczelną indoktrynację religijną kraju (Polsce) lada moment w szkołach zaczną wmawiać dzieciom rzeczywiste istnienie diabła. Nawet pokażą jego dzieło (6-kąt) na Saturnie!

6 najdziwniejszych planet we Wszechświecie.

I nasze planety mają swoje dziwności. Na Saturnie występuje sześciokątna burza, a Uran ma oś obrotu ustawioną pod kątem aż 98 stopni do ekliptyki.

Poza Układem Słonecznym zaproponowano:

PSR B1620-26 b (Matuzalem)
2.5 x masywniejszy od Jowisza i mający aż 12.7 miliarda lat życia. Krąży dookoła pary białego karła i pulsara

TrES-2b
Rozmiar Jowisza. 1000 stopni C. Niezwykle czarna. Odbija mniej niż 1% padającego światła. Jowisz odbija około 33%.

GJ 504 b
Zaledwie 57 lat świetlnych od nas. Bardzo młoda 100 - 200 milionów lat. Atmosfera koloru różowego (albo magneta).

KELT-9b
Zsynchronizowana z gwiazdą (stale ta sama strona zwrócona ku niej). Niezwykle gorąca. 4500 st C. Traci materię.

HD 189733 b
W jej atmosferze pada deszcz szkła - najpierw krople stopionego ale przy powierzchni zestalone.

Ponieważ wiatry osiągają tam aż 8700 km/godz to ten deszcz pada prawie poziomo niejako tnąc wszystko. Przyjemnie nie mają.

Więcej:

www.conowe(*)planet-we-wszechswiecie-28232/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)dowodowo?
>W chorym na bezczelną indoktrynację religijną kraju (Polsce) lada moment w szkołach zaczną >wmawiać dzieciom rzeczywiste istnienie diabła. Nawet pokażą jego dzieło (6-kąt) na Saturnie!

Po co sięgać w kosmos - na Ziemi jest więcej lepszych dowodów na jego - ewentualne - istnienie.
R.Brzeziński robbo (-281 punktów)Odp: Przedziwne planety
>W chorym na bezczelną indoktrynację religijną kraju (Polsce) lada moment w szkołach zaczną wmawiać
>dzieciom rzeczywiste istnienie diabła. Nawet pokażą jego dzieło (6-kąt) na Saturnie!
>6 najdziwniejszych planet we Wszechświecie.
>I nasze planety mają swoje dziwności. Na Saturnie występuje sześciokątna burza, a Uran ma oś obrotu
>ustawioną pod kątem aż 98 stopni do ekliptyki.
>Poza Układem Słonecznym zaproponowano:
>PSR B1620-26 b (Matuzalem)
>2.5 x masywniejszy od Jowisza i mający aż 12.7 miliarda lat życia. Krąży dookoła pary białego karła
>i pulsara
>TrES-2b
>Rozmiar Jowisza. 1000 stopni C. Niezwykle czarna. Odbija mniej niż 1% padającego światła. Jowisz
>odbija około 33%.
>GJ 504 b
>Zaledwie 57 lat świetlnych od nas. Bardzo młoda 100 - 200 milionów lat. Atmosfera koloru różowego
>(albo magneta).
>KELT-9b
>Zsynchronizowana z gwiazdą (stale ta sama strona zwrócona ku niej). Niezwykle gorąca. 4500 st C.
>Traci materię.
>HD 189733 b
>W jej atmosferze pada deszcz szkła - najpierw krople stopionego ale przy powierzchni zestalone.
>Ponieważ wiatry osiągają tam aż 8700 km/godz to ten deszcz pada prawie poziomo niejako tnąc
>wszystko. Przyjemnie nie mają.
>Więcej:
>www.conowe(*)planet-we-wszechswiecie-28232/
>

Nie znam możliwości w obliczu światła gwiazd "ujrzenia" ,dokładnego ujrzenia planet.
A i zauważyłem,że podane na stronie rysunki to nie tyle zdjęcia,fotografie tylko malowidła.
Wierzę w możliwość pośredniego ustalenia składu gwiazd,pewnie planet,tylko to pośrednie nie ukazuje nam w pełni "postaci"planet.
A wiele tajemnic ukrywa przed nami nasza planeta,np.głębiny oceanów,jak i niezwykłych zjawisk,miejsc itp.
I jeśli nawet istnieją niezwykłe planety,nic to się ma do wiary w ich stworzenie,czy dania możliwości ich zaistnienia i istnienia.
W kosmosie jest wiele niezwykłych miejsc.Takimi na pewno są "czarne dziury",taka energia itp.
Niezwykłość miejsc może dowodzić niezwykłości ich twórcy,tak jak dowodzi ich niezwykłości.
Pewnie jednak może ,ale nie musi.
Kulmin (4007 punktów)
>Nie znam możliwości w obliczu światła gwiazd "ujrzenia" ,dokładnego ujrzenia planet.
>A i zauważyłem,że podane na stronie rysunki to nie tyle zdjęcia,fotografie tylko malowidła.
>Wierzę w możliwość pośredniego ustalenia składu gwiazd,pewnie planet,tylko to pośrednie nie ukazuje nam w pełni "postaci"planet.
>A wiele tajemnic ukrywa przed nami nasza planeta,np.głębiny oceanów,jak i niezwykłych zjawisk,miejsc itp.
>I jeśli nawet istnieją niezwykłe planety,nic to się ma do wiary w ich stworzenie,czy dania możliwości ich zaistnienia i istnienia.
>W kosmosie jest wiele niezwykłych miejsc.Takimi na pewno są "czarne dziury",taka energia itp.
>Niezwykłość miejsc może dowodzić niezwykłości ich twórcy,tak jak dowodzi ich niezwykłości.
>Pewnie jednak może ,ale nie musi.



pl.wikipedia.org/wiki/De_rerum_natura

Już 2100 lat temu filozofowie greccy i rzymscy wyrośli mentalnie z koncepcji, w które ludzie XXI wieku dalej wierzą. Niezwykłe.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365