>Obdzieranie żywcem ze skóry, na oczach kolejnych do uboju, cierpienie od urodzenia... >Czy osoba jedząca to mięso może być dobrym człowiekiem - tak! >Kto zdaje sobie sprawę jak wygląda przemysłowa produkcja mięsa - mało kto, zdecydowana większość je >je bezrefleksyjnie. >Człowiek zaczął traktować zwierzęta HODOWLANE jak rzeczy - a do rzeczy nie powinniśmy żywić >jakichkolwiek uczuć,
Czy w związku z tym jak wyżej zasadnym jest twierdzenie, iż - hipotetyczna - świadoma zagłada gatunku ludzkiego ( Armagedon nuklearny czy jakakolwiek inna przyczyna) byłaby czynem jak najbardziej pożądanym z punktu widzenia uniwersalnej moralności???
|