Racjonalista - Strona głównaDo treści
Marmurowe katedry z patagońskiego jeziora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
03-04-2019 11:57Arminius (25555 punktów)Marmurowe katedry z patagońskiego jeziora
Ocena 1 na 1
W archipelagu Hebrydy u wybrzeży szkockich znajduje się mała, niezamieszkała wyspa Staffa a na niej jaskinia wymyta przez fale morskie w warstwach bazaltu, zwana grotą Fingala. O tym cudzie natury i artystach zainspirowanych urokiem tego miejsca traktował wątek: "Grota Fingala" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,670158). Dzisiaj podrzucam link do materiału o innym fenomenie natury, tym razem "marmurowych katedrach" z patagońskiego jeziora General Carrera/Buenos Aries.
Życzę estetycznych doznań oraz inspirującej medytacji!

"Whatever the time of year, visitors to Chile’s wild southern fringes would be well advised to pack for all four seasons. Menacing clouds can intensify or dissipate in minutes, and fierce winds ensure an ever-shifting forecast.
But on this morning in the early austral spring, as dawn breaks over the shore of Lago General Carrera, the water is calm. The lake, a glacier-fed giant that spans the border with Argentina and is one of the largest in South America, is host to one of Patagonia’s most spectacular natural wonders.
Boasting sculpted pillars, vaulted ceilings and ornate, textured walls, this unique geological formation on the western edge of the lake is known as the ‘marble cathedral’ by locals."


www.bbc.co(*)icas-stunning-marble-cathedral
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)

>jaskinia wymyta przez fale morskie w warstwach bazaltu, zwana grotą Fingala. Podrzucam materiału o innym fenomenie natury, tym razem "marmurowych katedrach" z patagońskiego jeziora General

dla mnie poniżej jest genialną tytułową katedrą i to z lodu a nie marmuru
-jest z lodu (lód słabym mat budowlanym)
-nad nią 100m śniegu (na twój dom spadnie 2m i choć z żelbetonu zawali się)
-zmieści sie boisko do piłki
-bez stali, żelbetonu, ciężkiej pracy, architektów, dzieje sie samo (tak było w raju)
-jakby takie były kościoły chodziłbym co tydzień podziwiać, może bym nauczył sie medytować?



forma ma wpływ na treść
żelbetonowe kościoły są porażką


szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365