 |
Atak na wieże World Trade Center - teoria niespiskowa Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-06-2019 10:33 | Arminius (25555 punktów) | Atak na wieże World Trade Center - teoria niespiskowa
1 na 3 | Z górą trzy lata temu zamieszczono na forum "Racjonalisty" wątek zatytułowany: "Tańczący Izraelczycy (i nie chasydzi)" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,702973) - w którym została postawiona teza, że izraelskie służby specjalne wiedziały o planowanym zamachu na wieże World Trade Center w 2001 roku, a być może nawet stymulowały ciąg zdarzeń zmierzających do niego zmierzających. Opinia jak wyżej spotkała się wówczas z zaciekłą polemiką - w której niewiele było argumentów merytorycznych, te zaś natury ideologiczno - emocjonalnej sprowadzały się do wykpiwania spiskowej teorii dziejów. Jednakże trzy lata później - po ujawnieniu części raportów FBI dotyczących zaangażowania służb izraelskich w zdarzenia związane z zamachem jak wyżej - teza owa staje się tym bardziej wiarygodna. Zainteresowanych problemem odsyłam do raportu na temat pióra Philipa Giraldi - byłego funkcjonariusza CIA, mającego za sobą 18 lat pracy w tej agencji. Tymczasem zaś powtórzę trzy zasadnicze elementy składające się na tezę jak wyżej: 1. służby specjalne Izraela miały wiedzę o zorganizowanym zamachu 2. jest wielce prawdopodobne iż uczestniczyły w - przynajmniej w jakimś stopniu - w jego zorganizowaniu 3. postawa jak wyżej wynikała z zasady is fecit cui prodest - gdyż w interesie Izraela było wygenerowanie w USA nastojów antyislamskich i zaangażowanie tego kraju w ciąg wojen na Bliskim Wschodzie - co zresztą zostało publicznie i expressis verbis przyznane przez funkcjonariuszy państwa Izrael. www.unz.com/pgiraldi/israels-role-in-9-11/"Now it is just possible that the Urban Moving Israelis were indeed uninvolved in 9/11 but nevertheless working for Mossad, which the Israeli government even subsequently admitted, but the new evidence suggests that the Israelis almost certainly had considerable prior knowledge and were likely involved in what developed. The new information reveals that minutes after the first plane struck the World Trade Center, five Israelis had taken up position in the parking lot of the Doric Apartment Complex in Union City, New Jersey, where they took pictures and filmed the attacks while also celebrating the fall of the towers and "high fiving." One eyewitness interviewed by the Bureau had seen the Israelis' van circling the building parking at 8:00 a.m. that day, more than 40 minutes prior to the attack, indicating prior knowledge of what was about to happen. The eyewitness testimony is supported by copies of photos taken by the men that the FBI seized. The photo reproductions were obtained via a FOIA request made by a private citizen and are of poor quality, deliberately made so by the FBI to conceal faces and other details. They constitute only 14 of over seventy photos taken by the Israelis. Nevertheless, they clearly demonstrate that a celebration was going on. One photo, intriguingly, shows Sivan Kurzberg holding a lit lighter in front of the Manhattan Skyline on September 10th, one day before 9/11. It was apparently taken at the Doric Complex on a reconnoitering visit made on that day and suggests that Kurzberg was simulating the attack on the towers on the following day. Why would the Israelis do it? Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu described 9/11 initially as "a good thing." He was later quoted as saying somewhat more expansively "We are benefiting from one thing, and that is the attack on the Twin Towers and Pentagon, and the American struggle in Iraq." To be sure, 9/11 was a gift to Israel and it is a gift that keeps on giving. America is at war in a number of Muslim countries and its troops blanket the Middle East, to include a base in Israel dedicated to the defense of that country. It is all a result of the Global War on Terror and the GWOT started with 9/11. And just maybe it was a fire that was ignited by Israel." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Spiskowa teoria - kolejna | Spiskowa jak najbardziej. Arminiusie!
Portal co żyje z wyszukiwania jakichkolwiek informacji spoza głównych portali kopiuje tekst jakiegoś człowieka. Ten człowiek (o ile istnieje a nie został wymyślony) pisze (o ile tego tekstu mu nie przypisano fałszywie) , że jakiś człowiek zrobił sobie zdjęcie z zapalniczka na tle wieżowców w złym dniu (o ie to da się sprawdzić) itp. Piąta woda po kisielu.
Niewykluczone że za grube tysiące dolarów naftowych islamiści opłacają kreatorów takich "newsów" i pseudo dziennikarskich śledztw.
Byli tacy co napisali że jakiś Jezus chodził po wodzie.
Nawet jeśli jakiś Żyd domyślał się wtedy że szykowany jest zamach i to utajnił z cynicznych powodów to jest to tak samo istotne jak to że jakiś ginekolog zgwałcił dwadziescia kobiet w Polsce i niedawno dostał wyrok dla oceny tego zawodu.
Twoim tokiem rozumowania idąc: GINEKOLODZY TO ZAKAŁA LUDZKOŚCI. ARESZTOWAĆ!
Ty jesteś ofiarą umysłową Kobylańskiego.
Ten facet miał obsesję wyniesioną z przedwojennej Polski na temat Żydów. BYŁO ICH DUŻO, MIELI UDANE INTERESY, liczni Polacy z takich czy innych wzgledów czuli się z tym trochę niekomfortowo.
Tak powstał psychol Kobylański (w którego idziesz ślady).
Wysyłał przez lata z Argentyny spora kasę Rydzykowi by ten umacniał antyżydowskie obsesje mimo ze po 1945 Żydów jest w Polsce tysiąc razy mniej niż przed. Rządzą Buzek, Miller, Tusk, Kaczyński. Polacy 100% (Ten ostatni trochę nietypowy bo Palikot ujawnił ze ponoć homoseksualista - czyli na pewno ateista tylko zakłamany - i JK nie zdementował).
Jesteś psychicznie nakręcony antysemicko. Armi. To jest już obsesja.
Może da sie z tego jakos wyleczyć i zajmiesz się normalnymi, istotnymi dla nas i dla świata problemami (np CO2).
Babranie się w tematyce Izraela/Żydów jest tematem zastępczym który idealnie pasuje pisrydzykom aby mogli kręcić swoje lody a ludzie zajmowali się pie**ołami.
Miłego p.s. Moja mama i tata byli katolikami, jestem ochrzczony byłem u komunii. Nie znam Żydów, nie rozpoznaję, dla mnia są tak samo w centrum uwagi jak Eskimosi z Kanady czy Chińczycy z Brazylii.
Zajmij się prawdziwymi problemami i szansami Polski.
Zrób coś pożytecznego.
Polacy na wsi nie wierzą nawet w teorie ewolucji i dlatego głosuja w wyborach na zaplecze pedofili (PIS+Krk)
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | twarde fakty | >Ty jesteś ofiarą umysłową Kobylańskiego.
>Jesteś psychicznie nakręcony antysemicko. Armi. To jest już obsesja.
>Może da sie z tego jakos wyleczyć i zajmiesz się normalnymi, istotnymi dla nas i dla świata >problemami
Pana riposta -nawiązująca znów do spiskowej teorii dziejów - ugarnirowana jest obficie argumentami ad personam, co oczywiście w jakimkolwiek stopniu nie zmienia wymowy faktów zawartych przecież w raportach CIA, a nie w "Protokołach Mędrców Syjonu". Zachęcam raz jeszcze do uważnej lektury podlinkowanego materiałów porzucenia kabotyńskich, w świetle twardych faktów - oskarżeń o antysemityzm.
|
|
2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Atak na wieże World Trade Center - teoria niespiskowa | interesuje mnie, czy gdyby nie CIA w naszym kraju dokonała sie rewolucja? Może coś wiesz? Jeśli tak to temat na wątek.
szukanie raju, moim celem
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | rewolucja | > interesuje mnie, czy gdyby nie CIA w naszym kraju dokonała sie rewolucja? Może coś wiesz? >Jeśli tak to temat na wątek.
Dokonałaby się???
|
|
1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Atak na wieże World Trade Center - teoria niespiskowa | Dla mnie, wyznawcami teorii spiskowych są ci, którzy wierzą, że po tygodniowym kursie pilotażu arabscy fanatycy potrafiliby nawigować kilkuset tonowymi maszynami tak, żeby nie nieniepokojeni zdołali precyzyjnie namierzyć cele w strategicznych strefach najbardziej zmilitaryzowanego kraju na świecie. Niszcząc lub uszkadzając je prawie wszystkie, w tym nawet te, które nie zostały trafione ani tknięte, jak budynek 3 WTC. Czy tylko Żydzi? Raczej nie, bez przyzwolenie Bushów by to się nie mogło udać. Cóż, świat jest pełen spisków.. i nikt oprócz tych dobrze poinformowanych nie ma pewniejszego sposobu, żeby je odróżniać od faktów jak 'zdrowy osąd', który też czasem zawodzi.
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | analogie historyczne | > Dla mnie, wyznawcami teorii spiskowych są ci, którzy wierzą, że po tygodniowym kursie pilotażu arabscy fanatycy potrafiliby nawigować kilkuset tonowymi maszynami tak, żeby nie nieniepokojeni zdołali precyzyjnie namierzyć cele w strategicznych strefach najbardziej zmilitaryzowanego kraju na świecie. Niszcząc lub uszkadzając je prawie wszystkie, w tym nawet te, które nie zostały trafione ani tknięte, jak budynek 3 WTC.> Czy tylko Żydzi? Raczej nie, bez przyzwolenie Bushów by to się nie mogło udać. Cóż, świat jest pełen spisków.. i nikt oprócz tych dobrze poinformowanych nie ma pewniejszego sposobu, żeby je odróżniać od faktów jak 'zdrowy osąd', który też czasem zawodzi.Cała sprawa jest w zauważalnym stopniu analogiczna do zatopienia przez Izrael "USS Liberty" - i reakcji władz USA na ten fakt. www.racjonalista.pl/forum.php/s,707718
|
|
|  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: analogie historyczne | >Cała sprawa jest w zauważalnym stopniu analogiczna do zatopienia przez Izrael "USS Liberty" - i reakcji władz USA na ten fakt. Czekać tylko jaką fałszywą flagę wywieszą teraz nad Iranem. Zagrażający światu 'Chemiczny Ali' Saddama chyba już nie wystarczy.
|
|
1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Atak na wieże World Trade Center - teoria niespiskowa | > że izraelskie służby specjalne wiedziały o planowanym zamachu na wieże World Trade >Center w 2001 roku, a być może nawet stymulowały ciąg zdarzeń zmierzających do niego zmierzających.
Przypuśćmy,że Arminius jet lekarzem..... Przychodzi baba do lekarza: - Co pani jest ? - Żydówka.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | funkcjonariusze | >> że izraelskie służby specjalne wiedziały o planowanym zamachu na wieże World Trade >>Center w 2001 roku, a być może nawet stymulowały ciąg zdarzeń zmierzających do niego zmierzających. >Przypuśćmy,że Arminius jet lekarzem..... >Przychodzi baba do lekarza: >- Co pani jest ? >- Żydówka.
Philip Giraldi jest byłym funkcjonariuszem CIA. A raporty na których bazuje pisali nie lekarze, tylko jego koledzy z tej służby.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|