Racjonalista - Strona głównaDo treści
mam patent

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
09-06-2019 14:00okragly (21676 punktów)mam patent
Ocena 2 na 2
patent brzmi; wprowadźmy politykę 0 wynalazków

Po co wynalazki? żebyśmy szybciej biegali w kołowrotku elit!? Pracujemy więcej niż chlop pańszczyźniany (mieli co drugi dzien świeto kościelne)

zakazać wynalazków! Ja nie mam potrzeby nowych oprócz
-energia czysta, nie za tania i nie za droga – jak dzisiaj
-zdrowie do 77 lat, po 77 niech się popsuje w kilka dni i koniec. Taki patent (chyba też z raju)
-dziwne ze nic jeszcze nie wymyślili na ból zęba, próchnice, w raju nie do pomyślenia
-maść na porost włosów (w raju nie bylo lysych


Najbardziej mi brakuje wynalazków społecznych a nie technicznych ale wy przeciwnie wiecej liberalizmu (wolności indywidualności, od 2000 lat to samo)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Wynalazki techniczne i tak będą. Właśnie po to, by wynalazcy nie biegali, tylko jeździli, latali i pływali.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
09-06-2019 19:53 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>    Wynalazki techniczne i tak będą. Właśnie po to, by wynalazcy nie biegali, tylko jeździli, latali i pływali.
wlasnie o to chodzi, wymyslaja, wymyslaja a los czlowieka poczciwego sie nie poprawia. Pracujemy coraz cieżej od dziecka (szkoly), później praca, a podobno jesteśmy coraz glupsi i coraz krocej żyjemy w kraju ale i w USA. Wynalazki nie daja szczescia (oprócz niektórych np koła, udomowienie psa krowy i konia, wynalezienie internetu) Dlatego proponuje powrót do raju 10 000 lat wstecz, zdziczeć ale z internetem, krową, elektrownią wiatrowa i jeszcze kilkoma wynalazkami

na jaki wynalazek czekasz?


szukanie raju, moim celem
09-06-2019 21:51 
 Ocena 3 na 3
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

> na jaki wynalazek czekasz?

   Eutanalki - takie owocowe tabletki do rozwiązywania problemów, przyjemne w smaku i łatwe do przełykania.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
09-06-2019 22:24 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
>> na jaki wynalazek czekasz?
>    Eutanalki - owocowe tabletki do rozwiązywania problemów, przyjemne w smaku i do przełykania.
na tym polega potega reklamy, wymysla jakąś glupotę a potem ci wmówią że bez niej jesteś nieszczęśliwy i będziesz marzył, aż zadłużając sie w banku kupisz
dlatego patentem okraglego jest zakazanie patentow lepiej zakazać reklamy


szukanie raju, moim celem
10-06-2019 06:16 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

> na tym polega potega reklamy, wymysla jakąś glupotę a potem ci wmówią że bez niej jesteś nieszczęśliwy i będziesz marzył, aż zadłużając sie w banku kupisz

   To jest prawda, że ludzie czują się nieszczęśliwi bez reklam, reklamowanych produktów i kredytów. Jest to jednak pewne urozmaicenie. Bez tego - nuda, żmuda i rozpacz.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
10-06-2019 15:46 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>> potega reklamy, wymysla glupotę a potem ci wmówią że bez niej jesteś nieszczęśliwy
> czujemy się nieszczęśliwi bez reklam Jest to urozmaicenie. Bez tego - nuda, żmuda i rozpacz.
bym się nie zdziwił zależności -że im więcej reklam ogladasz tym bardziej nieszczęśliwy


szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Nieszczęśliwie - nie mogę na ten temat wiele powiedzieć, gdyż reklam nie oglądam w ogóle. Jeśli już, to kątem oka i niechcący.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Wera (1540 punktów)
>-dziwne ze nic jeszcze nie wymyślili na ból zęba, próchnice, w raju nie do pomyślenia

Wymyślili, to się nazywa "mycie zębów"
10-06-2019 08:58 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>-dziwne ze nic jeszcze nie wymyślili na ból zęba, próchnice, w raju nie do pomyślenia
>Wymyślili, to się nazywa "mycie zębów"
Dzisiaj każdy nastolatek ma próchnicę (myja zeby), w raju niedopomyślenia, na znalezione 14 623 zeby z raju (starsze niż 10 000 lat) tylko 5 miało ślady próchnicy.

jakby wymyslili szczepionke na próchnicę, silny ruch antyszczepionkowy, "umarłby" śmiercią naturalną
Wera, na jaki wynalazek czekasz?


szukanie raju, moim celem
13-06-2019 22:01 
 Ocena 1 na 1
Wera (1540 punktów)
>Dzisiaj każdy nastolatek ma próchnicę (myja zeby),

Ja nie miałam

>w raju niedopomyślenia, na znalezione 14 623 zeby z raju (starsze niż 10 000 lat) tylko 5 miało ślady próchnicy.

W raju nie było słodyczy

> jakby wymyslili szczepionke na próchnicę,

:D

>Wera, na jaki wynalazek czekasz?

Czekam na trwałe połączenie VR z rzeczywistością.
15-06-2019 17:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Dzisiaj każdy nastolatek ma próchnicę (myja zeby),
>Ja nie miałam
>>w raju niedopomyślenia, na znalezione 14 623 zeby z raju tylko 5 miało ślady próchnicy.
>W raju nie było słodyczy
w raju były owoce i miód, jest gatunek ptaków który pokazuje rajskiemu czlowiekowi gdzie miód (widziałem na Yu-Tub, może Cejrowski?)

>>Wera, na jaki wynalazek czekasz?
>Czekam na trwałe połączenie VR z rzeczywistością.
....?.....

szukanie raju, moim celem
Arminius (25555 punktów)rajskie życie
-zdrowie do 77 lat, po 77 niech się popsuje w kilka dni i koniec. Taki patent (chyba też z raju)

W "raju" żyli 37 - 47 lat. Przeciętnie. 77 lat - to już był wiek matuzalemowy, czyli absolutnie wyjątkowy.
10-06-2019 17:38 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: rajskie życie
>-zdrowie do 77 lat, po 77 niech się popsuje w kilka dni i koniec. Taki patent (chyba też z raju)
>W "raju" żyli 37 - 47 lat. Przeciętnie. 77 lat - to już był wiek matuzalemowy, czyli absolutnie wyjątkowy.
-w XXIw też przeciętna dł życia to 40 lat (uwzględniajac aborcje)
-wczoraj wypisali ze szpitala dziecko z waga urodzeniową 350 gr, wszyscy sie chwalą, cieszą a ja mam sprzeczne mysli
-w materialach które mi linkujesz ("prymitywne" plemiona) zawsze jest babcia 90 letnia (na stado 25 osob)
-w raju średnia 37-47 (wg mnie zaniżone) uwzgledniajac smiertelnosc dzieci i wypadki to daje dokladnie 77 lat w zdrowiu by nastepnie w kilka dni umrzec z usmiechem na twarzy
-w życiu nie wazna dlugosc a jakość. W raju nie chodzili do żłobka, przedszkola, szkoly (cierpienie) do pracy (cierpienie). W raju 99% to urlop chodzili na grzyby, ryby, podgladali przyrode, spiewali, tańczyli, chodzili na dlugie spacery


szukanie raju, moim celem
11-06-2019 14:40 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)czas na raj?
W raju nie chodzili do żłobka, przedszkola, szkoly (cierpienie) do pracy (cierpienie). W raju 99% to urlop chodzili na grzyby, ryby, podgladali przyrode, spiewali, tańczyli, chodzili na dlugie spacery

To czas najwyższy na wariant waldenowski i zasmakowanie....pokrzywy???

www.facebo(*)ature/videos/2240311522721533/
11-06-2019 17:18 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)Odp: czas na raj?
> W raju nie chodzili do żłobka, przedszkola, szkoly (cierpienie) do pracy (cierpienie). W raju 99% to urlop chodzili na grzyby, ryby, podgladali przyrode, spiewali, tańczyli, chodzili na dlugie spacery
dodam; dla noworodka poród współczesny to szok, mega stres, ze względu na np ostre światło (w raju w nocy, przy księżycu), ostry zapach środków dezynfekujących, rękawiczek lateksowych, metaliczny brzęk narzędzi chirurgicznych

a umieranie wspolczesnie to meka, w raju znacznie "przyjemniej"

>To czas najwyższy na wariant waldenowski i zasmakowanie....pokrzywy???
waldenowski ? domyslam sie z filmu
>www.facebo(*)ature/videos/2240311522721533/
nie rozumiem o czym mowia, piszą, sądzę, że bohaterzy są indywidualistami (jak forumowa racjonalistka), co w raju znaczy śmierć Istotą noworaju jest stworzenie stada autonomicznego, nie potrzebuje żłobka, przedszkola, szkoly (dzieci wychowuja sie radośnie samopas) sklepu (oprócz np dostep do internetu), lekarza (maja wlasną wiedźmę), księży (maja wlasne wierzenia)

Arminius (wojowniku), na jaki wynalazek czekasz? Czy bez smart fonu gubisz sie w lesie, mieście?


szukanie raju, moim celem
12-06-2019 09:36 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)smart(nie fon)
>Czy bez smart fonu gubisz sie w lesie, mieście?

Pan mnie nie docenia. Jestem smart, więc nie mam smartfonu. Komórkę zaś zwykłą mam tylko ze względu na konieczność opieki nad sędziwymi rodzicami - i tylko do tego celu mi służy. Pasjami zaś uwielbiam jazdę rowerem "gdzie dusza poniesie" i marsze na "azymut", szczególnie łożyskami potoków w górach i wzdłuż biegu rzek.
Bardzo polecam.
13-06-2019 15:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: smart(nie fon)
>Pasjami jeżdżę rowerem "gdzie dusza poniesie" i marsze na "azymut", łożyskami potoków Bardzo polecam.
w raju mężczyźni czesto spacerowali po kilkanaście km, Nasladowanie ludzi z raju daje poczucie szczęścia i zdrowia (a ty piszesz, że krótko żyli, co jest nieprawdą)
warto zadbać również o pożywienie z raju (dzialka ogrodnicza) i stado z raju i 100lat gwarantowane (podawales przyklad wysp)

szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365