>3. Ludzie są sobie nierówni ale czy więcej niż do 3 rzędów wielkości? Ludzie są sobie równi, nierówny jest ich stan posiadania, od nieposiadających $ do posiadających miliardy $. >4. 1000$ miesięcznie jako bezwarunkowy dochód podstawowy dla nierobów, 1000000$ jako maksymalny zarobek dla twórczych naukowców-przedsiębiorców pchających ludzkość do przodu byłoby ok? Zero dla nierobów, zapewnić im tylko posiłki, ubranie i dach nad głową, czyli to, co mają więźniowie, dla pozostałych godne życie w zależności od poziomu gospodarczego, dla "twórczych" kilka razy więcej, ale bez przesady.... >5. Czy może >kilka% najgorszych eliminować - mechanizm doboru naturalnego pokazał, że najskuteczniej jest eliminować jak najwięcej - umożliwiając mniejszości dążyć do doskonałości. Jeśli społeczeństwo nie jest w stanie izolować najgorszych, wtedy powinno ich eliminować, ale póki co, nie ma takiej potrzeby - Trynkiewicz...
Nie ma Miłości bez solidarności. ...człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|