Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie myślenie, dlaczego ludzie nie myslą?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-06-2019 11:12njumobile (160 punktów)Nie myślenie, dlaczego ludzie nie myslą?
Ocena 1 na 1
Jest to powszechne i zamiast pisać rozprawę jak ludzie nie myślą po prostu skupmy się dlaczego. Ludzie nie myślą, bo nie mają warunków życiowych czyli predyspozycji do tego żęby myśleć, biologicznych może nie, genetycznych tym bardziej. Więc po prostu warunków życiowych.Stąd ta szkoła, w której i tak mało kto się uczy. A wystarczy 10 minut dziennie albo raz w miesiącu 30 minut. I tyle. Przeczytaj to jak chcesz.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Ludzie nie myślom - to takie dziecinne...
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Ludzie nie myślą, bo myślenie nie jest potrzebne. Za dużo myślenia szkodzi światu i ludziom. Trzeba myśleć tyle, ile trzeba. Nadmiar myślenia to prawie zawsze jakaś dewiacja.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
20-06-2019 12:26 
 Ocena 3 na 3
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Poza tym, ignorancja to siła naszego gatunku.
20-06-2019 12:48 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
>Poza tym, ignorancja to siła naszego gatunku.

   Ignorancja to kondycja gatunku ludzkiego. Wszędzie ograniczenia - w percepcji, uwadze, myśleniu, pamięci...


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
rogaliczek (669 punktów)
Bo ludzie niczego nie robią. Wszystko się dzieje automatycznie pod wpływem impulsów.
21-06-2019 05:34 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
>Bo ludzie niczego nie robią. Wszystko się dzieje automatycznie pod wpływem impulsów.

Skąd impulsy?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
21-06-2019 21:34 
 Ocena 4 na 4
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Bo ludzie niczego nie robią. Wszystko się dzieje automatycznie pod wpływem impulsów.
>Skąd impulsy?
Pulsować albo nie pulsować; oto jest pytanie:
Czy szlachetniejszym jest znosić świadomie
Losu wściekłego bodźce i drgania,
Czy za broń porwać przeciw morzu impulsów,
Aby odparte znikły?



( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Bartosz Waskird (502 punktów)
>.
>Ludzie nie myślą, bo nie mają warunków życiowych ..............,
>
aby skonstatować fakt braku "warunków życiowych", to musieli to stwierdzić, co łączy się z myśleniem.
21-06-2019 04:09 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Ludzie nie myślą, bo nie mają warunków życiowych ..............,
>aby skonstatować fakt braku "warunków życiowych", to musieli to stwierdzić, co łączy się z myśleniem.
njumobile skonstatował


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ludzie nie myślą, bo nie mają warunków życiowych
Ale mają warunki do myślenia, że to Ty nie myślisz.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
Wera (1540 punktów)
>A wystarczy 10 minut dziennie albo raz w miesiącu 30 minut. I
>tyle.

A ty ile czasu sobie wyznaczasz na myślenie? Robisz to raz w miesiącu czy częściej?
04-07-2019 09:55 
 Ocena 1 na 1
njumobile (160 punktów)
>>A wystarczy 10 minut dziennie albo raz w miesiącu 30 minut. I
>>tyle.
>A ty ile czasu sobie wyznaczasz na myślenie? Robisz to raz w miesiącu czy częściej?

to nawet byłoby śmieszne, aż do momenetu kiedy odkryłem jak nauka odmóżdża.
Sashaok5 (37 punktów)
(zablokowany)
>Jest to powszechne i zamiast pisać rozprawę jak ludzie nie myślą po prostu skupmy się dlaczego.
>Ludzie nie myślą, bo nie mają warunków życiowych czyli predyspozycji do tego żęby myśleć,
>biologicznych może nie, genetycznych tym bardziej. Więc po prostu warunków życiowych.Stąd ta szkoła,
>w której i tak mało kto się uczy. A wystarczy 10 minut dziennie albo raz w miesiącu 30 minut. I
>tyle. Przeczytaj to jak chcesz.
W tym przypadku winna jest struktura publiczna i Internet. Sam Internet jest dobrą rzeczą, ale głównie ludzie czytają sieci społecznościowe, a nie przydatne informacje.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365