To najwybitniejsza naukowo misja kosmiczna Rosji od czasu rozpadu ZSRR. "Spektr-RG". Wraz z Niemcami zbudowali i wysłali w kosmos rewelacyjny, rekordowy co do rozdzielczości teleskop do badania kosmosu na falach rentgenowskich (X). Trafi do jednego z punktów Lagrange'a czyli bynajmniej nie na naszą orbitę tylko dalej (tam jest korzystnie jednostajna sytuacja). "Naukowcy oczekują, że dane będą objawieniem" - translator odleciał w mistykę  Pozwoli wykryć trzy miliony super-masywnych czarnych dziur i znakomicie polepszyć oszacowania zjawiska kosmicznej ekspansji. Najważniejszym celem będzie dokładniejsze rozpoznanie zagadnień ciemnej energii i ciemnej materii, włącznie z ich rozwojem w czasie. www.bbc.com/news/science-environment-48966645p.s. Ciemna materia to akurat nie "ciemny lud" o którym znany polityk PIS (ale chyba nie ten znany homoseksualista w PIS co wyszyscy tam udają że nie wiedzą o jego upodobaniach) powiedział że "to kupi".  |