Racjonalista - Strona głównaDo treści
zagadka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
19-07-2019 15:28iwonakalinaa (2 punktów)zagadka
Ocena 1 na 1
Życie to jedna wielka zagadka
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

dżentelmen (2000 punktów)
>Życie to jedna wielka zagadka.

Życie jest piękne, gdy się żyć umie, gdy jedno serce drugie rozumie, gdy oba serca płoną miłością i pragną kochać się z wzajemnością !


"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
R.Brzeziński robbo (-281 punktów)
>Życie to jedna wielka zagadka
Jak do tej pory trzy zagadnienie nie obce nauce,pozostają bez odpowiedzi.
To znaczy jest ich wiele,niemniej wszystkie one to teorie równe siebie.
Nie jednakowe w swojej heurystyce ,niemniej pozostające w świecie domysłów.
Idzie o :
I.Powstanie wszechświata
II.Powstanie życia
III.Powstanie rozumu w człowieku,czy rozumnego człowieka.

Na ich powstanie istnieje wiele ,niemniej zaprzeczających sobie hipotez.

Jak do tej pory wszystkie te zjawiska spowija mrok,ewentualnie półmrok.

Nie ma żadnych pewnych odpowiedzi.
mancziz (1830 punktów)
>Nie ma żadnych pewnych odpowiedzi.

Na pierwsze jest - Wszechświat nie powstał. Co do reszty zgoda.

"Ciężko powiedzieć co jest niemożliwe, gdyż wczorajsze marzenie to dzisiejsza nadzieja a jutrzejsza rzeczywistość." - Robert H. Goddard
Gorilla (1205 punktów)

>Na pierwsze jest - Wszechświat nie powstał. Co do reszty zgoda.

Nie wiadomo czy Wszechświat powstał czy istniał zawsze.
Za to nie powstał jeszcze człowiek rozumny. Powstawały kolejne małpiszony, kolejne troszkę rozumu miały, ale tego rozumnego jeszcze ani Bozia ani Matka Ewolucja nie zmajstrowała.
21-07-2019 09:18 
 Ocena 1 na 1
R.Brzeziński robbo (-281 punktów)

Z perspektywy "wielkiego wybuchu" miał początek,z tej przyczyny powstał.
Mówienie o tym co było p r z e d traci sens,ponieważ wraz z nim zaistniał czas.
Nie ma jednak powodu,żeby zaistniał sam siebie.
Zapewne stwórca zapalił "iskrę".
Tak jak niektórzy uważają,że w przypadku życia.
Niemniej wyjaśnienia w tych kwestiach pozostają domeną domysłów,a stworzenie przekonuje wierzących.
Niewierzący je odrzucają.
21-07-2019 19:32 
 Ocena 1 na 1
Springus (1174 punktów)
>Mówienie o tym co było p r z e d traci sens,ponieważ wraz z nim zaistniał czas.

Zależy... Ostatnio modna jest teoria wielu światów. Także można uważać, że coś było przed naszym.
21-07-2019 21:37 
 Ocena 1 na 1
tarkos (10757 punktów)
>Nie ma jednak powodu,żeby zaistniał sam siebie.
>Zapewne stwórca zapalił "iskrę".
A czy stwórca zaistniał sam z siebie, czy od "iskry"?
>
21-07-2019 21:45 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Nie ma jednak powodu,żeby zaistniał sam siebie.
>>Zapewne stwórca zapalił "iskrę".
> A czy stwórca zaistniał sam z siebie, czy od "iskry"?
Stwórca jest wieczną "iskrą" i czasami zaiskrzy tu i tam.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
22-07-2019 08:23 
 Ocena 2 na 2
tarkos (10757 punktów)
>Stwórca jest wieczną "iskrą" i czasami zaiskrzy tu i tam.
Podobnie chaos może być odwieczny i czasami wymsknie mu się jakaś .. wszechświatowa fluktuacyjka.
>
23-07-2019 05:48 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Stwórca jest wieczną "iskrą" i czasami zaiskrzy tu i tam.
>Podobnie chaos może być odwieczny i czasami wymsknie mu się jakaś .. wszechświatowa fluktuacyjka.
Zastanawiające, gdy wybucha bomba to powstaje chaos, a gdy wybucha chaos to powstaje porządek...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
23-07-2019 10:20 
 Ocena 1 na 1
Springus (1174 punktów)
>Zastanawiające, gdy wybucha bomba to powstaje chaos, a gdy wybucha chaos to powstaje porządek...

Wielki wybuch to dosyć nieprecyzyjne określenie, nie należy tego porównywać z bombą
24-07-2019 00:40 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Zastanawiające, gdy wybucha bomba to powstaje chaos, a gdy wybucha chaos to powstaje porządek...
>Wielki wybuch to dosyć nieprecyzyjne określenie, nie należy tego porównywać z bombą
Tym bardziej, że wielki wybuch dał życie, a bomba zabiera.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
tarkos (10757 punktów)
>Stwórca (..) czasami zaiskrzy tu i tam.

Faktycznie wybuch rodzi zamieszanie. Na szczęście z czasem spaliny (w tym woda)) stygną i możemy trochę posprzątać po "boskich zapłonach".

> gdy wybucha chaos to powstaje porządek...
Jak sobie wyobrażasz "wybuch chaosu"?

[W porządnym chaosie musi się trafić trochę regularności. Podobnie jak w rozwinięciu dziesiętnym liczby pi ".. mój numer telefonu, Twój numer koszuli.. " /za Szymborską/.]
>
26-07-2019 01:59 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>> gdy wybucha chaos to powstaje porządek...
>Jak sobie wyobrażasz "wybuch chaosu"?
Nie potrafię sobie tego wyobrazić.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365