Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak kupować głosy nie wprost?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-07-2019 21:30Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Jak kupować głosy nie wprost?
Ocena 1 na 1
   Za nami jakieś tam wybory, a przed nami jakieś tam wybory. Z tej okazji będzie się dużo działo, żeby nic się nie działo. Nie jest to tanie, ale niektórych stać na to. Kiełbasy wyborczej nie kupuje się z własnej kiesy. Jak kiełbasę wyborczą się rozdaje, by wyglądała na coś innego niż jest? Jak kupuje się głosy lojalnych wyborców w wyborach samorządowych, parlamentarnych, prezydenckich, by nie wyglądało to na kupowanie głosów? Przykłady mile widziane, ale niekoniecznie. Abstrakcyjne spekulacje utrzymane w tonie ciszy wyborczej również ujdą.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)
Przede wszystkim, kupuje się głosy nie za, ale przeciw. Można oczywiście obiecywać to i tamto, ale nic tak nie przyciąga do urny jak strach. Filmy jak "Kler" i "Nie mów nikomu" zrobiły PiSowi świetną frekwencję, bo zmobilizowały najbardziej nawet leniwych sympatyków tej partii, co pewnie nie było intencją autorów, ale cóż... proroków nie sieją. Jeśli z zapowiadanym filmem Vegi o politykach będzie podobnie, to naprawdę jest powód do niepokoju.
Ja tam nie wiem, partie dają dużą kasę na różnych spin doktorów i innych guru pi-aru, a robią takie ruchy w temacie, że śmiech na sali.
25-07-2019 21:55 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Kto finansował te produkcje?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
25-07-2019 23:34 
 Ocena 1 na 1
mancziz (1830 punktów)
Będzie też coś ze stajni TVP o Amber Gold.

www.money.(*)yborami-6402736695261313a.html

"Ciężko powiedzieć co jest niemożliwe, gdyż wczorajsze marzenie to dzisiejsza nadzieja a jutrzejsza rzeczywistość." - Robert H. Goddard
Gorilla (1205 punktów)
By kiełbasa wyborcza nie wyglądała na kiełbasę, należy grupie docelowej tak ją przedstawić, by przekupywana gnida nie odczuła, że jest przekupną gnidą, lecz że gnidzie "się należy".

Świetny grunt dla sukcesu Kaczyńskiego i jego świty dała lewicowa klamliwa propaganda, że redystrybucja nie jest systemem powszechnego złodziejstwa, lecz szlachetną "sprawiedliwością społeczną".

Lewicowo wytresowany wyborca PiSu nie czuje się jak złodziej, gdy zleca partii rządzącej okradanie innych ludzi by dostać złodziejski łup.

Do tego skuteczne jest kłamliwe wskazanie przekupywanym, że dostaje nie łup zrabowany jemu samemu i innym zwykłym ludziom, lecz jakiejś niewielkiej grupie nielubianej. Sowieccy socjaliści internacjonalni wykombinowali w tym celu burżujów i obszarników. Socjaliści narodowi Żydów. A PiSowska "lewica pobożna" mafie VATowskie.
26-07-2019 05:23 
 Ocena 2 na 2
again fall (102 punktów)
(zablokowany)
>By kiełbasa wyborcza nie wyglądała na kiełbasę, należy grupie docelowej tak ją przedstawić, by przekupywana gnida nie odczuła, że jest przekupną gnidą, lecz że gnidzie "się należy".
>Świetny grunt dla sukcesu Kaczyńskiego i jego świty dała lewicowa klamliwa propaganda, że redystrybucja nie jest systemem powszechnego złodziejstwa, lecz szlachetną "sprawiedliwością społeczną".
>Lewicowo wytresowany wyborca PiSu nie czuje się jak złodziej, gdy zleca partii rządzącej okradanie innych ludzi by dostać złodziejski łup.
>Do tego skuteczne jest kłamliwe wskazanie przekupywanym, że dostaje nie łup zrabowany jemu samemu i innym zwykłym ludziom, lecz jakiejś niewielkiej grupie nielubianej. Sowieccy socjaliści internacjonalni wykombinowali w tym celu burżujów i obszarników. Socjaliści narodowi Żydów. A PiSowska "lewica pobożna" mafie VATowskie.
>

Mnie tylko zastanawia dlaczego polscy publicyści i ekonomiści mówią że polityka socjalna pogrąży gospodarczo Włochy, a u nas nie?
26-07-2019 05:49 
 Ocena 2 na 2
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Mnie tylko zastanawia dlaczego polscy publicyści i ekonomiści mówią że polityka socjalna pogrąży gospodarczo Włochy, a u nas nie?

   A na czyje zamówienie i za czyje pieniądze tak mówią?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
26-07-2019 05:49 
 Ocena 2 na 2
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

> (...) redystrybucja nie jest systemem powszechnego złodziejstwa, lecz szlachetną "sprawiedliwością społeczną".

   Ta urojona REDYSTRYBUCJA to jakiś dyskurs czy framing na potrzeby kampanii? Bo ja tego nigdzie nie widzę. Coś się komuś przyśniło? A może to ja śnię jakiś inny sen? Ktoś im to napisał czy sobie sami wymyślili na lekcjach WOS?

>By kiełbasa wyborcza nie wyglądała na kiełbasę, należy grupie docelowej tak ją przedstawić, by przekupywana gnida nie odczuła, że jest przekupną gnidą, lecz że gnidzie "się należy".

   Stypendia, nagrody, honoraria? Bo jeśli chodzi o dotacje, umowy i wynagrodzenia, to chyba łatwiej je odczuć?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
26-07-2019 11:32 
 Ocena 1 na 1
Gorilla (1205 punktów)
>> (...) redystrybucja nie jest systemem powszechnego złodziejstwa, lecz szlachetną "sprawiedliwością społeczną".
>    Ta urojona REDYSTRYBUCJA

"Urojona"??? Gdzie ty żyjesz, na Marsie?
Usiądź sobie i policz, dokładnie jest b. trudno (system grabieży jest tak skomplikowany, byś miał problem z oceną skali grabieży :

Dostałeś pensję i teraz:
Podatek dochodowy
Haracz na ZUS
Podatki gruntowe i inne lokalne

A to dopiero początek... Bo najwięcej haraczy płacisz podczas nabywania towarów i usług. Przecież pensja to tylko impulsy w kompie lub papierki, trzeba to zamienić na potrzebne produkty, a w nich są ukryte takie haracze które ostatecznie ty płacisz:

VAT
Akcyza
CIT... czy ktoś protestuje? Przecież producent kalesonów przerzuca koszt CIT na ostatecznego konsumenta kupując kalesony płacisz część CIT.
Zaraz będą inne haracze, które są w tych kupowanych kalesonach:
Podatek gruntowy producenta kalesonów, podatki za prund, gaz, wodę, kanalizacjęw tej fabryce kalesonów, podatki za materiały budowlane użyte w czasie budowania fabryki i podatki budowlańców, podatkowe koszty pracy pracowników tej fabryki, akcyza i VAT za paliwo które zawiozlo kalesony do hurtowni a następnie do sklepu.

Identycznie doliczasz wszystkie podatkowe i parapodatkowe koszty że strony hurtowni kalesonów, firmy transportującej kalesony oraz dostawców surowców (tkaniny, gumki)

No i wyjdzie, że w sklepie zapłaciłeś kilka razy więcej za kalesony, niz by kosztowały bez tych haraczy ukrytych w kalesonach.

Nie jest to łatwe, bo trudno ocenić ile np. podatku za prąd zużyty w fabryce przypadło na jedne kalesony. Kiedyś dałem takie zadanie kumplowi ekonomiście i doliczył się, że w sumie ok. 85% oddaję państwu do redystrybucji, przy czym zaznaczył, że może być jeszcze więcej bo nie wie czy nie pominął jakiegoś też opodatkowanego podmiotu w łańcuszku przerzucania haraczy, na końcu którego jest ostateczny konsument.
26-07-2019 13:46 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
> Kiedyś dałem takie zadanie kumplowi ekonomiście i doliczył się, że w sumie ok. 85% oddaję państwu do redystrybucji, przy czym zaznaczył, że może być jeszcze więcej bo nie wie czy nie pominął jakiegoś też opodatkowanego podmiotu w łańcuszku przerzucania haraczy, na końcu którego jest ostateczny konsument.
>

Iście naókowe źródło. Doliczył się? Jaką metodą? Dla jakich danych? Gdzie opublikował wyniki tej naókowej pracy?

Podałem liczby (!!!) obliczone przez Centrum im Adama Smitha, instytucję liberałów, z których poglądami się nie zgadzam, ale nie podważam wykonanych przez nich OBLICZEŃ
Zbliżone dane publikuje Liberální institut w Pradze

a Ty w opozycji do tego podajesz wyliczenia "kumpla - ekonomisty".
Goździkowa leczy gruźlicę!

To mają być źródła????
Może jeszcze pasjans mu wyszedł na potwierdzenie?

Najgorsze jest to, że nawet nie rozumiesz jak bardzo się zbłaźniłeś.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-07-2019 10:38 
 Ocena-1 na 1
Gorilla (1205 punktów)

>Podałem liczby (!!!) obliczone przez Centrum im Adama Smitha, instytucję liberałów, z których poglądami się nie zgadzam, ale nie podważam wykonanych przez nich OBLICZEŃ

Tylko ja nie wiem gdzie te obliczenia umieściłeś, by móc ocenić prawdopodobne błędy w metodologii obliczeń.

Masz wredną technikę manipulacji - pieprzysz coś jako spam w gdzieś w przypadkowym wątku nie dotyczącym twoich twierdzeń, a potem ubliżasz człowiekowi który nie wie gdzie tego szukać. I jeszcze te swoje szczekanie rozsiewasz po innych przypadowych wątkach. By sztucznie zrobić wrażenie na czytelnikach, że prawacy bredzą a lewacy sum najmundrzejsze w całej wsi, gdyby nie krowa sołtysa.

To zakłamana propaganda, bo nie zakładasz wątków tematycznych, o co cię wielokrotnie uprzejmie prosiłem.

Twoja działalność na tym forum niesie wszelkie cechy manipulacji i lewej propagandy. Nie dyskusji merytorycznej, bo w tej leżysz i kwiczysz, jak np. w dyskusji o tej samej płacy lub redystrybucji w słabo rozwiniętych krajach, a nawet w końcu poległeś w wielokrotnie i agresywnie przez ciebie wywlekanym wątku grzybiarza

>Najgorsze jest to, że nawet nie rozumiesz jak bardzo się zbłaźniłeś.

Jak na razie to ty się błaźnisz - nie potrafisz wskazać, że opisany przeze mnie sposób ustalania wszystkich haraczy które płacę jest błędny. Perfidia - najpierw lewusy ustalają taki wredny sposób nakładania haraczy, że nie sposób ich dokładnie obliczyć, a potem wrednie atakują że dokładnych obliczeń brak. Bezczelność.

Czekam na twoj wątek o tym, ale wiem z góry że chyba nieskuteczne, bo ty dyskutować nie potrafisz. Założyłem na twoje życzenie wątek o szczepionkach - i cisza, dotąd żadnego twojego wpisu.
27-07-2019 11:03 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>w końcu poległeś w wielokrotnie i agresywnie przez ciebie wywlekanym wątku grzybiarza
Z WIARĄ nie ma dyskusji a i czasu szkoda

Nie wiesz gdzie, nie wiesz kto, nie wiesz kiedy, ale wiesz że to było w nocy!
Prorok ludzie PROROK!!!!!!
AMEN

>>Najgorsze jest to, że nawet nie rozumiesz jak bardzo się zbłaźniłeś.
>Jak na razie to ty się błaźnisz - nie potrafisz wskazać, że opisany przeze mnie sposób ustalania wszystkich haraczy które płacę jest błędny.

Opisany???????
Śwagier locuta causa finita, to jest sposób obliczania?

>Perfidia - najpierw lewusy ustalają taki wredny sposób nakładania haraczy, że nie sposób ich dokładnie obliczyć, a potem wrednie atakują że dokładnych obliczeń brak. Bezczelność.
Można policzyć, są takie instytucje jak CAS, które to liczą. Przedstawiłem Ci wyniki obliczeń.

>Czekam na twoj wątek o tym, ale wiem z góry że chyba nieskuteczne, bo ty dyskutować nie potrafisz. Założyłem na twoje życzenie wątek o szczepionkach - i cisza, dotąd żadnego twojego wpisu.
1 Nie znam się na szczepieniach. Nie znam się więc pytam, a ponieważ się nie znam, nie komentuję
2 To nie jest wątek o szczepionkach tylko o lewactwie - jak wszystkie Twoje wątki

Przykro mi, ale nie ma sensu rozmawiać z prorokami, jasnowidzami i ich śwagrami

Teraz możesz publicznie napisać, że pokonałeś szarleya w dyskusji
NIE WYTRZYMUJĘ POZIOMU INTELEKTUALNEGO TWOICH PROROCTW


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Gorilla (1205 punktów)
>>w końcu poległeś w wielokrotnie i agresywnie przez ciebie wywlekanym wątku grzybiarza
>Z WIARĄ nie ma dyskusji a i czasu szkoda
>Nie wiesz gdzie, nie wiesz kto, nie wiesz kiedy, ale wiesz że to było w nocy!
>Prorok ludzie PROROK!!!!!!
>AMEN

Nie wiedzialeś kiedy - ale "wiedziałeś" że to było w dzień, choć to była wersja mało prawdopodobna. Z twoją wiarą nie ma dyskusji, zakłamany proroku lewicy

>>Jak na razie to ty się błaźnisz - nie potrafisz wskazać, że opisany przeze mnie sposób ustalania wszystkich haraczy które płacę jest błędny.
>Opisany???????
>Śwagier locuta causa finita, to jest sposób obliczania?

Nie możliwe, byś był aż tak tępy, by nie odróżnić "sposobu ustalania" od "obliczania".
Przedstawiłem jakie haracze należy uwzględniać, a nie obliczenie ich wysokości.

>Można policzyć, są takie instytucje jak CAS, które to liczą. Przedstawiłem Ci wyniki obliczeń.

Nie przedstawiłeś, bo nie przeglądam setek wątków. Nie jestem prorokiem by przewidzieć, że w wątku o d... Maryny będzie twe pitolenie o podatkach

>>Czekam na twoj wątek o tym, ale wiem z góry że chyba nieskuteczne, bo ty dyskutować nie potrafisz. Założyłem na twoje życzenie wątek o szczepionkach - i cisza, dotąd żadnego twojego wpisu.
>1 Nie znam się na szczepieniach. Nie znam się więc pytam, a ponieważ się nie znam, nie komentuję

Skomentowaleś i to bardzo agresywnie, z obelgami, w wątku... o tym czy stworek w ludzkiej macicy jest człowiekiem czy nie. Ale dobrze że sam przyznałeś, że Dyżurny Lewus szarley nie zna się, ale komentuje nienawistnym jadem plując.
26-07-2019 14:21 
 Ocena 2 na 2
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Nie piszesz o REDYSTRYBUCJI, tylko o PODATKACH. Te były wysokie już za CEZARA AUGUSTA. Spisy ludności też wtedy mieli, podobnie jak pieniądze, inflację, regulację cen, gangi polityczne, idealizację przywódców i propagandę. REDYSTRYBUCJĘ też mieli, tyle że konkretną - jednym zabierali majątki, a innym oddawali. To się nazywało WYWŁASZCZENIE. Taką REDYSTRYBUCJĘ masz na myśli?

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365