Racjonalista - Strona głównaDo treści
447 -restytucja żydowskiego mienia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-08-2019 11:59krzysiekniepieklo (290 punktów)447 -restytucja żydowskiego mienia
Ocena 3 na 3
wiadomosci(*)nia-ofiar-holocaustu-w/h4jk0vc


No ale w Jałcie i Teheranie sprzedali nas Stalinowi, jak worek ziemniaków. Chyba tam jeszcze ich podpisy pod dokumentami są. To oni biorą pełną odpowiedzialność za to, co w Polsce się działo od tych wydarzeń, do roku 1989, a może jeszcze trochę dłużej. Odpowiadają za to prawo, które w Polsce w tym czasie obowiązywało.Przejęcie mienia żydowskiego było zgodne z prawem PRL. Za to, co się w PRL działo nie musimy odpowiadać, bo za to odpowiadają ci zdrajcy z Jałty i Teheranu. Trzeba im to tylko jasno powiedzieć, bo ich społeczeństwa chyba niewiele o tym łajdactwie wiedzą.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Gorilla (1205 punktów)
Jeżeli jakiś amerykański obywatel uważa że mu się coś od Polski prawnie należy - niech tu przyjedzie, założy proces cywilny, wpłaci za ten proces i oczekuje zgodnego z prawem wyroku.

Ale to co wyczyniają szabesgoje w amerykańskim Senacie, to:

1. Nacisk na Polskę by łamała prawo.
2. Rasizm - bo chcą postawić jedną grupę etniczną w rasistowskim uprzywilejowaniu wobec innych.

Zatem zapraszam wszystkich Żydów świata do polskich sądów. Wasze kaucje, gdy po przegranym procesie wam przepadną, bardzo nam się przydadzą😎
06-08-2019 12:49 
 Ocena 2 na 2
krzysiekniepieklo (290 punktów)
>Jeżeli jakiś amerykański obywatel uważa że mu się coś od Polski prawnie należy - niech tu przyjedzie, założy proces cywilny, wpłaci za ten proces i oczekuje zgodnego z prawem wyroku.
>Ale to co wyczyniają szabesgoje w amerykańskim Senacie, to:
>1. Nacisk na Polskę by łamała prawo.
>2. Rasizm - bo chcą postawić jedną grupę etniczną w rasistowskim uprzywilejowaniu wobec innych.
>Zatem zapraszam wszystkich Żydów świata do polskich sądów. Wasze kaucje, gdy po przegranym procesie wam przepadną, bardzo nam się przydadzą😎
>

Ty ich tak nie zapraszaj. Chyba wiesz, jak to było z oddawaniem kamienic w Warszawie?
(prawo prawem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie)

Blog "Komunia dla każdego"
06-08-2019 13:05 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)prawnie i skutecznie

>Ty ich tak nie zapraszaj. Chyba wiesz, jak to było z oddawaniem kamienic w Warszawie?
>(prawo prawem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie)

Prawo też jest po polskiej stronie. Bo teza, iż majątek po Żydach, którzy nie pozostawili potomków należy się państwu Izrael czy organizacjom żydowskim jest sensu stricto bezprawna.
Podobnie jest/było nota bene z mieniem gmin żydowskich. Jego oddawanie odbywało się z drastycznym pogwałceniem przepisów prawnych, tak samo jak w przypadku osławionej komisji kościelnej.
Przy podnoszeniu kwestii jak wyżej, zawsze należy podkreślić, iż Żydzi nie mają praw ado jakiegokolwiek mienia w Polsce także z tego względu, iż zrabowali w sposób zbójnicki, w formule kolonialnej i neokolonialnej, zabijając i wypędzając setki tysięcy Palestyńczyków - mienie palestyńskie. Dopóki nie zwrócą go należytym właścicielom - nie ma powodu aby w ogóle rozpatrywać ich jakiekolwiek petycje w tych sprawach.
Z doświadczenia wiem, iż argument jak ostatni - robi wyśmienite wrażenie na wszystkich lewicowcach i liberałach z Zachodu.
06-08-2019 13:50 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)komisyjnie?
>Chyba wiesz, jak to było z oddawaniem kamienic w Warszawie?

Polecam wątek na temat:http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,673150

"Osławiona - czy też raczej zniesławiona - Komisja Majątkowa, której działania celem był zwrot kościołowi katolickim mienia utraconego z naruszeniem prawa w okresie PRL, już nie działa. W atmosferze skandalu została rozwiązana 4 lata temu. W ciągu 22 lata swojej działalności rozpatrzyła ok. 2.8 tysiąca decyzji. Jej funkcjonowanie dotknięte było szeregiem skandalicznych defektów. Decyzje podejmowano arbitralnie, bez konsultacji z samorządami, nie przeprowadzano fachowej wyceny nieruchomości, wreszcie - last but not least - od decyzji Komisji nie było odwołania - co było jawnym pogwałceniem zasady instancyjności obowiązującej w polskim prawie.
Wydawałoby się, iż wraz z likwidacją Komisji Majątkowej problem został definitywnie rozwiązany.
Niestety nic podobnego.
Istnieje bowiem druga komisja, Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich, powołana do życia w 1997 r., która do 2002 r. przyjęła wnioski o zwrot mienia lub rekompensatę mienia w ilości 5, 5 tysiąca sztuk - to jest dwa razy więcej niż Komisja Kościelna (sic!!!!!). Funkcjonowanie tego ciała - powołanego na podstawie ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w RP i działającego na podstawie zarządzenie ministra spraw wewnętrznych z 1997r. - dotknięte jest takimi samymi patologiami jak przypadek Komisji Kościelnej!!!!! A więc nakazowo - rozdzielczy tryb wydawania decyzji ( bez konsultacji z samorządami), brak fachowej wyceny wartosci nieruchomości, brak instancyjności w procedurze działania!!!!
Do tej pory Komisja Regulacyjna "odzyskała" 90 mln złotych oraz ogromną liczbę nieruchomości, których ceny nie znamy ze względu na zasadę niewyceniania ich wartości!!!!
Wygląda więc na to, iż w świetle prawa/bezprawia ma miejsce dziesiątkowanie polskiego mienia, szczególnie komunalnego.
Jako przykład in concreto można podać Kraków. Władze tego miasta musiały do tej pory - egzekwując decyzje Komisji Regulacyjnej - wypłacić tytułem odszkodować 11 mln złotych, oddać 2 nieruchomości zastępcze (5 mln złotych) ora zoddać 16 kamienic, których wartosć - ze względu na patologię opisaną powyżej - nie jest znana. Zważywszy jednak, iż większość z owych 16 kamienic to obiekty w ścisłym centrum miasta ( znajdowały się w nich instytucje użyteczności publicznej takie jak: szkoły, przychodnie, uczelnie), śmiało można mówić o tym, iż kasa miejska uszczupliła się o sto kilkadziesiat milionów złotych - ostrożnie licząc. Są to kwoty - przypominam - dotyczące tylko jednego miasta."
finerbijk (17282 punktów)Odp: 447 -restytucja żydowskiego mienia
>Odpowiadają za to prawo, które w Polsce w tym czasie obowiązywało.Przejęcie mienia żydowskiego było zgodne z prawem PRL.
Przejęcie mienia bezdziedzicznego przez państwo jest zgodne z prawem każdego kraju i nie ma tu dyskusji. Kiedy pierwszy raz się pojawiła ta sprawa, to ogólnie ją lekceważono. Gadali: to niech Jankesi oddają mienie bezspadkowe Irokezom, Siouxom i innym. Teraz już trwa gotowanie żaby na całego.

Jak chcą 300 mld to pewnie mierzą na 100. Kasy nie ma więc pójdą nieruchomości, udziały w spółkach państwowych, lasy, czy co tam jeszcze. Po wyborach się okaże. PiS już deklaruje głosami różnych polityków, że ci co się sprzeciwiają grabieży to antysemity. Po co były 'polskie obozy', współsprawstwo za Holocaust i podobne kwiatki? Nie z czystej nienawiści lub głupoty bynajmniej, chodzi o konkretny pieniądz.
06-08-2019 21:18 
 Ocena 1 na 1
DEMONICON (4893 punktów)
>Przejęcie mienia bezdziedzicznego przez państwo jest zgodne z prawem każdego kraju i nie ma tu dyskusji. Kiedy pierwszy raz się pojawiła ta sprawa, to ogólnie ją lekceważono. Gadali: to niech Jankesi oddają mienie bezspadkowe Irokezom, Siouxom i innym. Teraz już trwa gotowanie żaby na całego.

Widzisz, jak zrobisz raz precedens, to i inni będą chcieli kasy, dawne kolonie od kolonizatorów, czarnoskóre dzieci niewolników od dzieci oprawców. Raz się weźmie, to można brać w innych przypadkach i oczywiście Izrael na tym ucierpi, bo ktoś kiedyś też na tym terenie mieszkał. Patologiczna moda na mentalność wiecznej ofiary i z tego powodu należą się benefity. Prawo jest prawem, ale liczy się zadośćuczynienie krzywdzie na stanie emocjonalnym i to daje człowiekowi status. Smutne czasy słabych ludzi z roszczeniami bez umiejętności szukania dialogu.

>Jak chcą 300 mld to pewnie mierzą na 100. Kasy nie ma więc pójdą nieruchomości, udziały w spółkach państwowych, lasy, czy co tam jeszcze. Po wyborach się okaże. PiS już deklaruje głosami różnych polityków, że ci co się sprzeciwiają grabieży to antysemity. Po co były 'polskie obozy', współsprawstwo za Holocaust i podobne kwiatki? Nie z czystej nienawiści lub głupoty bynajmniej, chodzi o konkretny pieniądz.

Chodzi o konkretny pieniądz, ale ten który Polska ma dostać od Niemiec za IIWŚ. Prosty rachunek, w Polsce żyło tyle, a tyle Żydów, więc jakaś część tej kasy się im powinna należeć, jako obywatelom tego kraju. Widzą kasę, więc chcą coś uzyskać. Cóż polityka to brutalna gra dla sukinsynów. Czy Niemcy nie dostają wścieklizny tyłka na myśl o odszkodowaniach za wojnę? Przecież wszystko jest załatwione. Jest? Wszystko jest kwestią siły - czasem argumentu, czasem pięści, a zazwyczaj jednego i drugiego jednocześnie. Czy może być inne? Nie. Każdy kraj ma wycelowane w siebie pistolety, zawsze tak było, ale zasłania nam oczy literatura o jelonku Bambi.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365