 |
Gen samozagłady Imperium Brytyjskiego Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-08-2019 09:06 | Arminius (25555 punktów) | Gen samozagłady Imperium Brytyjskiego
1 na 1 | Przez długi okres czasu Anglia/Wielka Brytania, zgodnie z osławioną maksymą ,iż Anglia nie ma wiecznych wrogów czy przyjaciół, ma zaś tylko wieczne interesy - prowadziła, dosyć skutecznie, politykę utrzymywania równowagi na kontynencie europejskim, starając się zawsze osłabiać to państwo, które w danym momencie zdawało się brać górę i dominować nad pozostałymi graczami na europejskiej szachownicy. Nowy premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, zapowiedział, iż wdrożenie w życie Brexitu jest nadrzędnym celem polityki jego rządu. Jeżeli tak się stanie, Wielka Brytania przez nikogo nie przymuszana, wyeliminuje się z europejskiej sceny politycznej, oddając ją "na pastwę" kondominium francusko - germańskiego, w którym wyraźnie dominująca rolę odgrywają Niemcy. Równocześnie - naturalną koleją rzeczy - Wielka Brytania "odpłynie" w stronę USA, swej byłej kolonii, i zawiśnie u jej klamki w roli petenta/ubogiego i słabego krewnego - który będzie zmuszony podporządkowywać się nakazom aroganckiego i agresywnego krewniaka. Jeżeli jeszcze do tego dojdzie "Scotexit" - na co wiele zaczyna wskazywać i o czym traktuje podlinkowany materiał - z Wielkiej Brytanii, kiedyś dumnego imperium - zostaną jakieś żałosne relikty. Nie potrafię sobie wyobrazić Wielkiej Brytanii bez Szkocji. To będzie jakaś kompletnie nowa jakość - oczywiście gorsza od obecnego status quo. W czasie I wojny światowej propaganda niemieckie ukuła hasło: "Boże ukarz Anglię"! (Gott strafe England !). Wygląda na to, iż w 2019r. ukarze się ona sama - ku satysfakcji (schadenfreude) niemieckich nacjonalistów. Czy w państwie brytyjskim wybudził się uśpiony gen samozagłady??? "Nicola Sturgeon has warned Boris Johnson against blocking a fresh referendum on Scottish independence after a poll found a majority would now vote yes. The first minister said it would be “undemocratic and unsustainable” for the Conservatives to oppose one after the poll by Lord Ashcroft put the yes vote at 52%, once don’t knows and non-voters were excluded. The poll, the first since Johnson’s visit to Scotland last week, also found that most Scots want a fresh independence referendum by 2021, once undecideds were excluded. Previous polls had shown only a minority of Scots wanted a second referendum that soon. In a further blow to pro-UK parties, it also found that a majority (52%) believed the yes campaign was likely to win, including a third of voters who rejected independence in the first referendum in 2014. Only 30% believed Scotland would now vote to remain within the UK after Brexit, and 18% did not know. Speaking on Monday evening at an Edinburgh festival fringe event, Sturgeon said Ashcroft’s poll had picked up an increasing sense of urgency about the need for independence she had been seeing for some time. Interviewed by the broadcaster Iain Dale, Sturgeon said: “I think there is growing support for independence in Scotland. And I think there is, accompanying that, a growing sense of urgency that if we don’t want to get dragged down a path – and I’m not just talking about Brexit here although largely that’s what I mean, but dragged down a sort of political path that we don’t want to go down – then we need to consider becoming independent sooner rather than later.” www.thegua(*)not-to-block-independence-vote | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Gorilla (1205 punktów) |
>Nowy premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, zapowiedział, iż wdrożenie w życie Brexitu jest >nadrzędnym celem polityki jego rządu. Jeżeli tak się stanie, Wielka Brytania przez nikogo nie >przymuszana, wyeliminuje się z europejskiej sceny politycznej, oddając ją "na pastwę" kondominium >francusko - germańskiego, w którym wyraźnie dominująca rolę odgrywają Niemcy.
I to ma być złe dla Wielkiej Brytanii? Była w UE zdominowana. Wychodzi ze zdominowania. Zysk nie strata.
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | zyski czy straty? | >Była w UE zdominowana. Wychodzi ze zdominowania.
Miała w UE silną pozycję, do tego swoiście autonomiczną. Mogła w istotnym stopniu wpływać na kształt europejskiej sceny politycznej. Teraz to traci, do tego pojawia się bardzo realna wizja niepodległej Szkocji oraz reaktywowanego terroryzmu ze strony IRA. A przecież problemy jakie miała będąc w EU pozostaną - bo akurat w tym przypadku imigranci to nie tylko pokłosie EU ale także jej przeszłości kolonialnej.
|
|
|  | | Gorilla (1205 punktów) | Odp: zyski czy straty? | >>Była w UE zdominowana. Wychodzi ze zdominowania. >Miała w UE silną pozycję, do tego swoiście autonomiczną. Mogła w istotnym stopniu wpływać na kształt europejskiej sceny politycznej.
No to albo miała silną autonomiczną pozycję, albo była zdominowana. Logicznie to się kupy nie trzyma.
|
|
| |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | rule Britannia? | >>>Była w UE zdominowana. Wychodzi ze zdominowania. >>Miała w UE silną pozycję, do tego swoiście autonomiczną. Mogła w istotnym stopniu wpływać na kształt europejskiej sceny politycznej. >No to albo miała silną autonomiczną pozycję, albo była zdominowana.
A teraz nie będzie zdominowana? USA ich zdominują znacznie bardziej niż EU, zwłaszcza jak jeszcze odpadnie od nich Szkocja.
|
|
| | |  | | Gorilla (1205 punktów) | Odp: rule Britannia? |
>A teraz nie będzie zdominowana? USA ich zdominują znacznie bardziej niż EU,
A to tylko przypuszczenia. Brytyjczycy mają niezłą pozycję wyjściową, londyńskie City to nadal centrum finansowe Europy. LME to nadal największa giełda metali na świecie.
Jedyne co ich gubi, to zlewaczenie. Przez to już nie mają kolonii, przez to ich kolonizują muslimy. Już nawet burmistrza Londynu muslimy narzucily swojego. Ale to problem całej zachodniej Europki, skazanej przez lewactwo na zagładę
|
|
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: Gen samozagłady Imperium Brytyjskiego |
Twierdzenie, że Wielka Brytania ma wielkie interesy, nie jest przesadzone. Ale wielkie interesy mają też inni. Stąd specyficzny zapaszek unoszący się nad Londynem. youtu.be/0lBxRPSJzyA
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Brexit to jest bardzo długi i fascynujący temat. Trudno to opisać w jednym wątku. Proces pokazuje jednak doskonale jak w demokratycznym systemie, można dokonać manipulacji i zmienić przyszłość całego państwa być może doprowadzając do jego rozpadu. W tym zwierciadle możemy przyjrzeć się my sami - Polacy, karmieni hasełkami o 'złej UE' przez PiS. Jednym zdaniem cały ten proces pokazuje jak wiara i mityczne legendy giną w zderzeniu z rzeczywistością, której naród nie chciał bądź nie umiał poznać. Oto garść kilku faktów, których Brytyjczycy nie chcieli zaakceptować:
1) W życiu nie ma wyboru idealnej opcji tylko wybór z dostępnych alternatyw. Zachowanie narodu brytyjskiego przypomina pasażera statku, który niezadowolony z warunków podróży wyskakuje z tego statku do oceanu i dopiero wtedy .... zastanawia się co dalej zrobić.
2) UK nie jest imperium dlatego, że ma 66mln obywateli i gospodarkę mniejszą niż Kalifornia. W UE czy poza - to się nie zmieni
3) Nie można mieć granicy w 80% (to jest relacja binarna), podobnie jak nie można wyjść i pozostać
4) UK nie wychodzi z mitycznej Brukseli tylko ze stowarzyszenia 28 państw, w którym współdecydowała o każdym prawie, jeśli Brytyjscy politycy tworzyli głupie prawa to wyjście z UE tego nie zmieni - Ci politycy zostaną w UK
5) Prawami człowieka (tutaj piszę o słynnym problemie Jordańskiego terrorysty, którego UK nie mogła odesłać) zajmuje się Rada Europy. Rada Europy nie jest instytucją unijną, należy do niej np. Rosja czy Turcja i jest to organizacja założona przez ... UK. Jeśli prawa człowieka są problemem to zdaje się, że pomylili organizację, z której się wypisują.
6) Granica jest (zazwyczaj) tworem symetrycznym - blokuje z obu stron
7) UK jest położone w Europie i jest otoczone krajami unijnymi lub członkami europejskiej wspólnoty gospodarczej (Norwegia, Islandia). Wyjście z UE tego nie zmieni i nie przesunie geograficznie wysp brytyjskich do USA albo Australii
8) UK, mimo wygranej wojny ma mniejszą gospodarkę od Niemiec bo ... ma mniejszą gospodarkę - wyjście z UE nie spowoduje, że Niemiecka gospodarka się zmniejszy
9) Głosowanie w parlamencie nie czyni zimy w środku lata ani deszczu - jak wierzył polski sejm. To, że brytyjski parlament wykluczy wszystkie dostępne opcje (no-deal, deal, stay ) nie oznacza, że rzeczywistość się zmieni - opcja no-deal jest domyślna.
Podsumowując: Boris ma rację - hard brexit to najlepsze rozwiązanie, jakikolwiek deal będzie musiał obnażyć powyższe fakty, a BoJo obiecał, że rzeczywistość jest zgoła inna i nie chce się kompromitować umową. W przypadku hardbrexitu, Boris powie Brytyjczykom, że miał rację ale UE wszystko spieprzyła żeby UK ukarać i będzie miał szanse wygrać kolejne wybory ... tylko jakim kosztem dla UK.
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|