 |
Szminkowanie szmelcu za ciężkie pieniądze Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-08-2019 20:12 | Arminius (25555 punktów) | Szminkowanie szmelcu za ciężkie pieniądze
6 na 6 | Rząd przeznaczy 1.75 mld złotych na modernizację kilkuset czołgów T-72. Modernizacja zostanie dokonana w zakładach Bumar Łabędy. Z czołgiem jak wyżej miałem okazję się zapoznać kilkadziesiąt lat temu, gdy byłem po studiach w SPR. Wtedy był to sprzęt nienajgorszy, chociaż pancerniacy na poligonie podkreślali, iż w porównaniu z niemieckim leopardem, wyraźnie przegrywa. Obecnie jest to kwalifikowany szmelc. I wydawanie na jego "moderniizację" tak dużej kwoty pieniędzy jest skandalem. To pieniądze wyrzucone w błoto - z punktu widzenia militarnego. A przecież broń produkuje się i modernizuje nie tylko po to, żeby dać miejsce pracy. Przede wszystkim po to, żeby dać nowoczesny oręż do ręki żołnierzowi. W przypadku konfliktu T - 72 zostaną rozstrzelane przez różnoraki rosyjski sprzęt - tak jak zostały one rozstrzelane w Iraku ( zresztą wiekszośc z nich było wyprodukowanych w Polsce) przez różnoraki sprzęt amerykański. I żadne modernizacje nic tutaj już nie pomogą "1,75 mld zł będzie przez 6 lat kosztować modernizacja czołgów T-72 w Zakładach Mechanicznych Bumar Łabędy w Gliwicach. Umowę w tej sprawie podpisał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki." www.money.(*)abedach-6405263537420417a.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Kulmin (4007 punktów) | To prawda. W ogóle wydatki na wojsko od wielu lat nie noszą znamion rozumu. A inwestowanie w czołgi to już w ogóle absurd. Stara koncepcja machiny wojennej, coraz mniej przydatna na polu walki, które przenosi się powoli w powietrze. To nawet Korea płn ma dość rozumu by inwestować w pierwszej kolejności w rakiety.
Jak już w coś ładować kasę to w drony i wywiad.
|
|
 | 4 na 4 | DyktaFon (9281 punktów) | >To prawda. W ogóle wydatki na wojsko od wielu lat nie noszą znamion rozumu. >A inwestowanie w czołgi to już w ogóle absurd. Stara koncepcja machiny wojennej, coraz mniej przydatna na polu walki, które przenosi się powoli w powietrze. To nawet Korea płn ma dość rozumu by inwestować w pierwszej kolejności w rakiety. >Jak już w coś ładować kasę to w drony i wywiad.
Kasę (nie swoją oczywiście) ładuje się w rzeczy pierwszorzędnej wagi, a nie w cokolwiek innego. A pierwszorzędne jest "nie odpaść od koryta" - wszystko inne jest drugorzędne, bo jak się odpadnie, to jakie znaczenie mają czołgi, armaty, drony i wywiad? Żadne. Prawdziwe pole walki odbywa się przy urnach, nie na polu bitwy. Wiem, że zaraz zostanę skarcony przez co niektórych, ale kto z czytających to forum strzelał ostatnio do ludzi? Pewnie raczej nikt... a kto brał udział w wyborach? Pewnie prawie wszyscy... To co jest ważniejsze i realnie istotne?
|
|
1 na 1 The Bear Jew (2544 punktów) (zablokowany) | |
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | mściwi Czesi? | > A wie Pan co to jest zemsta Czechów?> pl.wikipedia.org/wiki/Armatohaubica_wz._1977_DanaZemsta??? Czesi produkują /produkowali dobrą broń i umocnienia - ale mieli ogromne problemy z jej/ich użyciem. Nie twierdzę, iż taka postawa jest jednoznacznie zła - ale nazwa podana przez Pana sugeruje jakiś wielki duch bojowy i agresję w tym narodzie - a to nie jest chyba prawda. W tym roku jeździłem - między innymi - po pograniczu czesko, niemiecko - austriackim. Bunkrów tam masarykowskich bez liku, nad Morawą, co trzysta metrów stoją, przyciągają miłośników architektury militarnej, wiele w bardzo dobrym stanie, co nie dziwi bo ich wogóle nie użyto. Warto obejrzeć: pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Warowna_Stachelberg
|
|
3 na 3 | Gigo (484 punktów) | Odp: Szminkowanie szmelcu za ciężkie pieniądze | Do T-72 przynajmniej mamy polską amunicję. Do Leopardów - nie (możemy, póki co, kupować za ciężkie pieniądze w DR.). Tak czy siak, pewnie lepiej kasę wydac na miejsca pracy w Polsce, niz w DR, a na paradach oba nasze super tanki wypadają świetnie. W razie prawdziwej inwazji ze wschodu, też spełnią swoją rolę, od zawsze wyznaczaną Polsce: przedmurza - dawniej chrześcijaństwa, dziś tzw. zachodu. Mięso armatnie zawsze było potrzebne strategom z bunkrów na zapleczach.
|
|
6 na 6 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Rząd przeznaczy 1.75 mld złotych na modernizację kilkuset czołgów T-72. Modernizacja zostanie dokonana w zakładach Bumar Łabędy.<<
A po jaką cholerę potrzebne nam te czołgi, śmigłowce czy jakieś przestarzałe USAmańskie latające gówna? Tego się otwarcie nie mówi, taki niby temat-tabu, ale w domyśle (tych przejawiających alternatywne myślenie) to ma być przeciwko putinowskiej Rosji. Putin to z tego nawet się nie śmieje, olewa to ciepłym moczem. Było kiedyś, raczej niedawno, na internecie, że przeprowadzano symulowane zmagania się polskiego lotnictwa z (chyba ruskimi, ale tego nie wyartykułowano) i wynik był taki, że polskie lotnictwo praktycznie przestało istnieć po CZTERECH godzinach. Z tymi czołgami, dla których pewnie zabraknie paliwa, albo i nawet ważnych części zamiennych będzie podobnie. Ja bym proponował dogadać się z Putinem. Przede wszystkim w sprawach gospodarczych. Tak żeby jednym i drugim się to opłacało. Żeby i oni i my na tym mogli zarobić. A USAmanów olać, tak jak oni olali nas sprzedając nas w Jałcie.
|
|
 | 4 na 4 | okragly (21676 punktów) |
>A po jaką cholerę potrzebne nam te czołgi, śmigłowce czy jakieś przestarzałe USAmańskie latające gówna Ja bym proponował dogadać się z Putinem. Tak żeby jednym i drugim się to opłacało. zrobić z sąsiada wroga, -sąsiada przyjaciela. To byłby majstersztyk. A i dla nas ogromna Rosja jako teren do ekspansji. Na zachodzie na "zmywaku" w Rosji moglibyśmy wiele zdzialać
szukanie raju, moim celem
|
|
 | | finerbijk (17282 punktów) | >Ja bym proponował dogadać się z Putinem. Przede wszystkim w sprawach gospodarczych. Tak żeby jednym i drugim się to opłacało. Żeby i oni i my na tym mogli zarobić. Nie może być żadnego dogadania z Putinem i swobodnego handlu bo są sankcje unijne i amerykańskie. W razie złamania kara byłaby straszna.
|
|
 | 5 na 5 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >A po jaką cholerę potrzebne nam te czołgi czołgami można spacyfikować obywateli
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
|  | 3 na 3 | okragly (21676 punktów) | >>A po jaką cholerę potrzebne nam te czołgi >czołgami można spacyfikować obywateli w 1RP szlachta utrzymywała wojsko nie by bronić granic a trzymac w strachu niewolników -chłopów pańszczyźnianych.Do tego byli szkoleni- pacyfikacji buntów.
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Na fantastów od marzeń o byciu pacyfikowanym obywatelem nie potrzeba czołgów. Wystarczy ich ignorować. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | |
|
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Wątek oparty na samych plotkach i domysłach. Tytuł wręcz wulgarny. Miejmy nadzieję, że ktoś w końcu tym się zajmie. Armi, uspokój się i nie obrażaj ludzi, którzy bronią tego kraju!
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | kto kogo obraża? | > Wątek oparty na samych plotkach i domysłach. Tytuł wręcz wulgarny. Miejmy nadzieję, że ktoś w końcu tym się zajmie. Armi, uspokój się i nie obrażaj ludzi, którzy bronią tego kraju!
Na plotkach? Pan...obraża premiera tego kraju. Ja zaś nie obrażam ludzi tego kraju wykazując troskę o sprzęt z jakim im przyjdzie ewentualnie walczyć.
|
|
|  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: kto kogo obraża? |
Uważasz słowo szmelc za typowe dla kulturalnego stylu wypowiadania się?!!
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | |
|
| |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | Odp: kto kogo obraża | > Uważasz słowo szmelc za typowe dla kulturalnego stylu wypowiadania się?!! > "Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Tak. Szczególnie jeżeli mowa o materii nieożywionej.
|
|
| | |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
>Tak. Szczególnie jeżeli mowa o materii nieożywionej.
To widać.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | widoczny | >>Tak. Szczególnie jeżeli mowa o materii nieożywionej. > To widać.
Jak szminkę na skorodowanej blasze?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|