 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-09-2019 16:38 | okragly (21676 punktów) | murarz
2 na 2 | Na budowie to tylko my trzej są Polacy, kierownik, majster i ja (murarz- brygadzista). Gdyby nie było Ukraińców moje dochody byłyby x 2 (należy mi się wyrównanie?)
Wnioskuje, jeśli potrzebujemy pracowników z zagranicy, to sprowadzajmy proporcjonalnie (np 20%), murarzy, ogrodników, lekarzy, ministrów, profesorów, prawników, biznesmenów, architektów, wójtów a nie tylko murarzy, ich pomocników i ogrodników (i dziwki).
ja (propaństwowiec) bym sie zorientował jakie zawody nas najwięcej kosztują i tam zatrudniał za 50% Ukraińców np prezes banku państwowego zamiast 1 000 000, Ukraińcowi damy 500 000, ogromne oszczędności. nie oszczedzajmy na dziwkach, nianiach, murarzach i ogrodnikach ale na tych najdroższych profesjach np sędzia sodu krajowego (Ukrainiec będzie bezstronny), lekarz ukrainiec w każdej gminie, prywatnie za 50 zł(zamiast 150), ksiądz Ukraiński za ... zł | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | |
|
 | 2 na 2 |
|  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Praca męczy i jest szkodliwa dla zdrowia, dlatego najlepiej w ogóle nie pracować. W wielu krajach zachodnich są po prostu gangi. Chłopaki chodzą sobie albo biegają. Kradną, rabują, mordują. Nikt ich nie potrafi złapać. Gwałcą rzadko, bo to nudne albo nic o tym nie wiadomo, bo nie znaleziono zwłok. Tylko takie najlepsze mają szansę. Trudno ich rozpoznać, bo wszystkie zadresowane i zakapturzone. Zupełnie inne niż te w garniturach. Bardzo fajne są.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Do tego wprowadźmy w szkołach obowiązkowe lekcje ukraińskiego, bo przecież trzeba będzie się z nimi porozumieć.
|
|
 | 3 na 3 | okragly (21676 punktów) | > wprowadźmy w szkołach obowiązkowe lekcje ukraińskiego, trzeba będzie się z nimi porozumieć. zmotywowani bardzo szybko sie ucza, znam kilku (na budowie) których byś nie odróżnił po mowie. Co byś powiedział jakby w twoim zawodzie 80% opanowali Ukraińcy? Czemu nie może być kierownik budowy, majster Ukraińcem, tak jak i sedzia, nauczyciel, architekt, minister, lekarz Jak wszyscy to wszyscy
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >> Czemu nie może być kierownik budowy, majster Ukraińcem, tak jak i sedzia, nauczyciel, architekt, minister, lekarz Jak wszyscy to wszyscy<<
Ależ może być. Jedynym kryterium jest jego fachowość i oczywiście kultura. Nie wiem, jak byśmy się porozumiewali, ale pewnie i jakieś podobieństwa między polskim, ukraińskim i rosyjskim były by pomocne.
|
|
| |  | 3 na 3 | okragly (21676 punktów) | > >> Czemu nie może być kierownik budowy, majster Ukraińcem, tak jak i sedzia, lekarz Jak wszyscy to wszyscy<<> Ależ może być. Jedynym kryterium jest jego fachowość i oczywiście kultura.jest wiele ograniczeń prawnych np uprawnienia budowlane do ...., Dlatego na budowie kierowniki majster są Polakami a reszta Ukraińcami. W szpitalu lekarze i pielęgniarki Polkami a salowe (nie potrzeba uprawnień) Ukrainkami. Ukraińcy też mają "uprawnienia" ale te ich kawałki papieru u nas nie maja mocy 
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Najlepiej nie pracować i nie chorować. Każdy bogacz ci to powie.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Po co to budowaliście? Mało to pustostanów?
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 4 na 4 | okragly (21676 punktów) | > Po co to budowaliście? Mało to pustostanów?podobno mamy najmniej mieszkań (m2) na osobę w Europie. Z drugiej strony wymaganie żeby każdy miał swój pokój to przesada? W raju żyli na kupie jak w PRL-u po wojnie  mnie wk-wia, że sa zawody chronione (bez konkurencji, mogą zarabiac ile chca), a ja muszę konkurować z Ukraińcami
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Wszędzie pustotany. Mają po kilka mieszkań i domy. Niby dla siebie, ale w żadnym sobie miejsca nie potrafią znaleźć i siedzą za granicą. Chcieliby wynajmować, ale tak, żeby się nie niszczyło. Stawki za wynajem biorą z sufitu albo z księżyca. Jak jest za dobre, to zaraz remontują i psują. Dziwić się, że się włamują i pomieszkują za darmo? I tak nikt się nie orientuje, bo opłaty licznikowe za jedną czy kilka osób są symboliczne. Trzeba sobie poszukać i osiedlić. Są też sklepy, gdzie można łatwo ukraść coś do jedzenia, ubrania. Trzeba tylko mieć szeroką bluzę albo spódnicę. Nie trzeba tak martwić się o pracę.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > Wszędzie pustotany [...] się włamują i pomieszkują za darmo?...Trzeba sobie poszukać i osiedlić. Są sklepy, gdzie można łatwo ukraść jedzenie, ubrania. Trzeba tylko mieć szeroką bluzę Nie trzeba tak martwić się o pracę. ciekawe jak się mieszka w więzieniu?
szukanie raju, moim celem
|
|
2 na 2 | AngelikaGa (69 punktów) | Efekt wyjazdu Polaków za granicę oraz brak chętnych do nauki zawodu. W tym roku syn startował do szkoły branżowej: monter robót wykończeniowych. W miastach Chrzanów, Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice taka szkoła otworzyła się tylko jedna: 10 osób. Cud, bo gdyby nie pełny skład chętnych np. 9 kandydatów to nie byłoby kierunku.
Sprawdziłam statystyki w moim mieście: na 690 dzieci po podstawówce, tylko 59 wybrało szkołę zawodową, reszta chce robić szkołę średnią.
Ja interesuję się tym teraz z racji syna w tym wieku, ale niewykluczone, że ta tendencja trwa od lat. Nic dziwnego, że są braki na rynku pracy. I raczej lepiej nie będzie.
|
|
 | 3 na 3 | okragly (21676 punktów) | > syn startował do szkoły branżowej: monter robót wykończeniowych. ciężka praca (młodemu chłopakowi może się podobać) i mało płatna (pracuje się w prywatnych malych firmach a tam właściciele nie dbają o ludzi, tu jest problem w naszym kraju)
>Sprawdziłam statystyki w moim mieście: na 690 dzieci po podstawówce, tylko 59 wybrało szkołę zawodową, reszta chce robić szkołę średnią. mamy w kraju nie najlepszy stosunek do ludzi pracy, potwierdzaja to ci co wyjechali i zobaczyli jak ich za granicą pracodawcy traktują, w obcym kraju, a jak są traktowali w Polsce przez pracodawców. Pogarsza sprawę fakt, że sprowadzaja z zagranicy, co psuje rynek pracownika
szukanie raju, moim celem
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|