Racjonalista - Strona głównaDo treści
oprawa muzyczna na meczu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-09-2019 07:26klawik (759 punktów)oprawa muzyczna na meczu
Ocena 3 na 3
W czasie ostatniego siatkarskiego meczu Polska-Niemczy podczas przerw na tzw. challenge w tle puszczano: "My czterej pancerni" i czołówkę ze "Stawki większej niż życie". Co o tym sądzicie ? Głupota, bezmyślność a może celowe ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   To są bardzo dobre utwory, tak pod względem muzycznym, jak poetyckim. Oparte na doskonałych wzorach radzieckich. youtu.be/q7ke_xzw0Ew

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
07-09-2019 10:13 
 Ocena 4 na 4
Duch Prawdy (14787 punktów)
>    To są bardzo dobre utwory, tak pod względem muzycznym, jak poetyckim. Oparte na doskonałych wzorach radzieckich. youtu.be/q7ke_xzw0Ew
Amerykańskich, Komeda zainspirował się melodiami westernowymi.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Amerykańskich, Komeda zainspirował się melodiami westernowymi.

   Na pierwszy rzut ucha słychać, że źródłem inspiracji była radziecka muzyka filmowa do filmów gierojskich o wielkiej wojnie ojczyźnianej.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
-jad- (18783 punktów)
>Co o tym sądzicie ?
>Głupota, bezmyślność a może celowe ?

Zmagania sportowe z Niemcami często postrzegane są przez Polaków jako kontynuacja 2 wojny światowej

lp.2o@1daj
07-09-2019 11:41 
 Ocena 3 na 3
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Raczej wojny obronnej 1939. Ale nie trzeba kontynuacji.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
07-09-2019 11:54 
 Ocena 5 na 5
okragly (21676 punktów)

>>Głupota, bezmyślność a może celowe ?
zależy jak poczuli się Niemcy? raczej nie chcemy ich obrażać.
>Zmagania sportowe z Niemcami często postrzegane są przez Polaków jako kontynuacja 2 wojny światowej
Z Rosjanami podobnie. Sport jest cywilizowaną kanalizacją tej energii, potrzeby zjednoczenia, znalezienia swojego stada, policzenia się. Taki zawór bezpieczeństwa


szukanie raju, moim celem
szarley (54911 punktów)
>W czasie ostatniego siatkarskiego meczu Polska-Niemczy podczas przerw na tzw. challenge w tle
>puszczano: "My czterej pancerni" i czołówkę ze "Stawki większej niż życie". Co o tym sądzicie ?
>Głupota, bezmyślność a może celowe ?

Słyszałęm to samo na meczu Polska - Serbia i Polska - Tunezja
Głupota, bezmyślność a może celowe ?

Na meczu z Niemcami grano też Pieśń o małym rycerzu z Przygód pana Michała i Janosika
Głupota, bezmyślność a może celowe ?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-09-2019 14:17 
 Ocena 4 na 4
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Utwór XXX-lecia

   Być może środowiska kibicowskie mają jakieś umowy z resortem kultury na promocję polskiej sztuki. Szkoda, że z ostatnich trzydziestu lat nic nie zostało do promowania. Chyba że się mylę. Wtedy proszę o podanie przykładu czegoś ambitnego a popularnego z ostatnich trzech dekad.

youtu.be/quIl4qeEWog


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
07-09-2019 20:22 
 Ocena 1 na 1
klawik (759 punktów)Odp: oprawa muzyczna na meczu

>Słyszałęm to samo na meczu Polska - Serbia i Polska - Tunezja
>Głupota, bezmyślność a może celowe ?
>Na meczu z Niemcami grano też Pieśń o małym rycerzu z Przygód pana Michała i Janosika
>Głupota, bezmyślność a może celowe ?

A Ty jak zwykle do powiedzenia nic nie masz, ale za to w opozycji. Co mają tutaj do rzeczy mecze z innymi reprezentacjami? To, że grano też inne utwory nic przecież nie zmienia.
07-09-2019 20:38 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Słyszałęm to samo na meczu Polska - Serbia i Polska - Tunezja
>>Głupota, bezmyślność a może celowe ?
>>Na meczu z Niemcami grano też Pieśń o małym rycerzu z Przygód pana Michała i Janosika
>>Głupota, bezmyślność a może celowe ?
>A Ty jak zwykle do powiedzenia nic nie masz, ale za to w opozycji. Co mają tutaj do rzeczy mecze z innymi reprezentacjami? To, że grano też inne utwory nic przecież nie zmienia.

Skoro grano te utwory na meczach z Serbią i Tunezją, to dlaczego nie z Niemcami?

Na meczu z Tunezją grano "Małego rycerza". Antymuzułmańska prowokacja?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-09-2019 20:51 
 Ocena 2 na 2
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Muzułmanów trudno sprowokować takimi prymitywnymi żartami, bo oni od wieków stoją na wyższym poziomie rozwoju niż wschodni Europejczycy. Puszczają to mimo uszu, i tyle z tego zostaje.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
07-09-2019 20:58 
 Ocena 1 na 1
klawik (759 punktów)

>Skoro grano te utwory na meczach z Serbią i Tunezją, to dlaczego nie z Niemcami?
>Na meczu z Tunezją grano "Małego rycerza". Antymuzułmańska prowokacja?

Wątek dotyczy meczu z Niemcami. Jak chcesz pogadać o meczach z Tunezją czy Serbią to załóż nowy wątek. Poza tym nie przypominam sobie, żeby Polska wojowała z Serbią czy Tunezją. Tak czy inaczej czy nie byłoby lepiej gdyby w wydarzenia sportowe nie wkładano utworów o podłożu wojennym?
07-09-2019 22:05 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Wątek dotyczy meczu z Niemcami.

   Trochę chłopy dreptały i trawę deptały. Dzieciaki się cieszyły przez kilka minut, potem marudziły do tatusiów, że chcą siku. Przez większość meczu szukali toalety. Później szukali drogi na trybuny. W międzyczasie przeoczyli wiele reklam na banerach i wyświetlaczach. Tatuś rozmawiał z jakąś panią, a ja jadłem loda, a później jeszcze loda i popkorn. Jacyś panowie się szarpali i uciekliśmy z tatusiem na parking. Tam już był spokój.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Arminius (25555 punktów)pancerniacy?
>W czasie ostatniego siatkarskiego meczu Polska-Niemczy podczas przerw na tzw. challenge w tle
>puszczano: "My czterej pancerni" i czołówkę ze "Stawki większej niż życie". Co o tym sądzicie ?
>Głupota, bezmyślność a może celowe ?

Kto dokładnie był za to odpowiedzialny? Chodzi mi o to czy byli to organizatorzy czy też kibice/kibole?

Najpewniej jest to przykład na szczeniactwo i niedojrzałość, podszyte politycznym, antyniemiekcim kompleksem niższości - ale pewności w tym względzie nabiorę po uzyskaniu odpowiedzi na wyżej postawione pytanie.
07-09-2019 20:34 
 Ocena 1 na 1
klawik (759 punktów)Odp: pancerniacy?
Muzyka szła z głośników, więc myślę, że odpowiada za to organizator.
07-09-2019 20:52 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
>Muzyka szła z głośników, więc myślę, że odpowiada za to organizator.

   Nie umieli zagrać albo nie było ich stać na instrumentalistów i wokalistów. Bieda pozostaje biedą, gdy pęka bańka propagandowa sportu narodowego.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: oprawa muzyczna na meczu
>>Głupota, bezmyślność a może celowe ?<<
Powinni jeszcze zaprosić Faraona-Zelnika, żeby recytował:
"Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
Ni dzieci nam germanił."
07-09-2019 22:01 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Trzeba by wpierw zapytać jego agenta o stawkę od wiersza.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
08-09-2019 17:10 
 Ocena 3 na 3
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>    Trzeba by wpierw zapytać jego agenta o stawkę od wiersza.<<

Stawka większa niż życie.
finerbijk (17282 punktów)
>W czasie ostatniego siatkarskiego meczu Polska-Niemczy podczas przerw na tzw. challenge w tle
>puszczano: "My czterej pancerni" i czołówkę ze "Stawki większej niż życie". Co o tym sądzicie ?
Może Niemcy w rewanżu zagrają 'Horst-Wessel-Lied', czy coś w tym stylu? Będzie ok?
07-09-2019 23:32 
 Ocena 1 na 1
klawik (759 punktów)

>Może Niemcy w rewanżu zagrają 'Horst-Wessel-Lied', czy coś w tym stylu? Będzie ok?

Może zagrają, ale to daleko od ok.
Jacholek (5699 punktów)
>Głupota, bezmyślność a może celowe ?
Po co robić z igły widły, w sumie to ta cała afera jest śmieszna, bo kto pamięta takie retro przeboje, szczególnie niemieccy sportowcy ??
10-09-2019 16:49 
 Ocena 1 na 1
klawik (759 punktów)

>Po co robić z igły widły, w sumie to ta cała afera jest śmieszna, bo kto pamięta takie retro przeboje, szczególnie niemieccy sportowcy ??

Tak śmieszna jak ta reklama:
www.youtube.com/watch?v=7nQ9lmriWOc

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365