 |
Anglicy i polscy Zieloni rozumieją te sprawy. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-09-2019 16:54 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Anglicy i polscy Zieloni rozumieją te sprawy.
2 na 2 | Powstaje satelita mogący naprawdę skutecznie monitorować szkodliwy wpływ gazów na klimat na Ziemi. "Dotychczasowe misje satelitarne mierzyły głównie fale w średniej podczerwieni - to mniej niż 15 mikronów - Teraz chcemy mierzyć dłuższe niż 15 mikronów, czego nigdy wcześniej nie robiono z kosmosu, z bardzo wysoką dokładnością i zbardzo wysoką rozdzielczością spektralną, co oznacza, że naprawdę możemy zobaczyć odciski palców różnych gazów w atmosferze, szczególnie pary wodnej i naprawdę wiedzieć, jak zmienia się energia wypromieniowywana (lub nie) z powrotem w kosmos w czasie" Ziemia schładzała się do roku 1900 dość dobrze przez emisje w podczerwieni w kosmos ale teraz to promieniwanie po drodze utyka na czasteczkach CO2, których sporo dostarczyły do atmosfery ludzkie emisje (w ostatnim ćwierćwieczu głównie Chiny i USA). www.bbc.com/news/science-environment-49799760Dlatego głosuję na Zielonych. Miłego dnia | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Mogliby wymyślić niezniszczalne bezdętkowe opony. Ale ponieważ są na to za tępi, mam się cieszyć kosmicznym złomem? Jestem na nie. Ludzie są za głupi na rządzenie światem. Robią to, co umieją albo na co ma ją ochotę, a nie to, co potrzeba. Zieloni do spalarni! Skuteczne antropocydy pilnie poszukiwane!
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 2 na 2 | salek (4701 punktów) | > Mogliby wymyślić niezniszczalne bezdętkowe opony.
Ale przecież już są.
> Skuteczne antropocydy pilnie poszukiwane!
Skutecznie się je tępi.
|
|
|  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | >> Mogliby wymyślić niezniszczalne bezdętkowe opony. >Ale przecież już są.
Nie ma! I nie będzie, bo naukowe i techniczne przygłupy wolą wysyłać złom w kosmos, zamiast zająć się czymś użytecznym. Technologia kosmiczna to przeżytek naiwnej epoki. Bezpieczne fungicydy też by się przydały, od zaraz. Ale nie, naukowy kretyn robi sobie rakiety i satelity.
>Skutecznie się je tępi.
W produkcji antropocydów to akurat są dobrzy. Naukowcy i technicy - degeneraci, bezmózgi, dziwki, zbrodniarze!
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 1 na 1 | salek (4701 punktów) | > >Ale przecież już są.> Nie ma! I nie będzieTo poczytaj se o airless tire > >Skutecznie się je tępi.> W produkcji antropocydów to akurat są dobrzy. Naukowcy i technicy - degeneraci, bezmózgi, dziwki, zbrodniarze!Hahaha! You've made my day
|
|
2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Powstaje satelita mogący naprawdę skutecznie monitorować szkodliwy wpływ gazów na klimat na Ziemi.<<
Bardzo dobrze że powstaje. Skoro jednak dopiero wyniki pomiarów przeprowadzonych przez tę satelitę mają dać nam lepszy wgląd w bilans energetyczny Ziemi, to jaką wartość mają dotychczasowe dane, przy pomocy których straszy się nas wręcz katastrofalnym ociepleniem? Ale dopóki politycy się nie odpieprzą od badań naukowych, w tym badań nad zmianami klimatu, to będą generowane kolejne wersje straszaków, bo jak dotychczas tylko generując wyniki "zgodne z linią partii" można liczyć na granty i dotacje państwowe.
|
|
 | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Bardzo niedobrze, że ten pomysł w ogóle powstał. Nikogo nie podniecają takie projekty. Są one zupełnie bez sensu. Nic nie rozumieją, a do tego wszystko psują! Wywalić darmozjadów na bezrobocie! Astronomicznego złomu jest już dosyć, i na Ziemi, i w przestrzeni kosmicznej!
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | | DyktaFon (9281 punktów) | > >>Powstaje satelita mogący naprawdę skutecznie monitorować szkodliwy wpływ gazów na klimat na Ziemi.<<> Bardzo dobrze że powstaje. Skoro jednak dopiero wyniki pomiarów przeprowadzonych przez tę satelitę mają dać nam lepszy wgląd w bilans energetyczny Ziemi, to jaką wartość mają dotychczasowe dane, przy pomocy których straszy się nas wręcz katastrofalnym ociepleniem?> Ale dopóki politycy się nie odpieprzą od badań naukowych, w tym badań nad zmianami klimatu, to będą generowane kolejne wersje straszaków, bo jak dotychczas tylko generując wyniki "zgodne z linią partii" można liczyć na granty i dotacje państwowe.Hipoteza już jest (ocieplenie pod wpływem człowieka i że jest to okropne), teraz trzeba zebrać dane ją potwierdzające (i ukryć przeciwne...). Nic nowego na świecie, nie jedna wojna i zbrodnia w tym schemacie już się odbyła... Siadam przed telewizorem i podziwiam
|
|
Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Zieloni do spółki z Anglikami chcą nas wpakować z wojnę z Chinami i SZA? To są normalni ludzie?  Płatni zdrajcy, agenci, pachołki Windsorów? Wariaci, samobójcy? 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|