Racjonalista - Strona głównaDo treści
Anglicy i polscy Zieloni rozumieją te sprawy.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
25-09-2019 16:54MaxGolonko3 (3459 punktów)Anglicy i polscy Zieloni rozumieją te sprawy.
Ocena 2 na 2
Powstaje satelita mogący naprawdę skutecznie monitorować szkodliwy wpływ gazów na klimat na Ziemi.

"Dotychczasowe misje satelitarne mierzyły głównie fale w średniej podczerwieni - to mniej niż 15 mikronów -
Teraz chcemy mierzyć dłuższe niż 15 mikronów, czego nigdy wcześniej nie robiono z kosmosu, z bardzo wysoką dokładnością
i zbardzo wysoką rozdzielczością spektralną, co oznacza, że ​​naprawdę możemy zobaczyć odciski palców różnych gazów w atmosferze,
szczególnie pary wodnej i naprawdę wiedzieć, jak zmienia się energia wypromieniowywana (lub nie) z powrotem w kosmos w czasie"

Ziemia schładzała się do roku 1900 dość dobrze przez emisje w podczerwieni w kosmos ale teraz to promieniwanie po drodze utyka na czasteczkach CO2,
których sporo dostarczyły do atmosfery ludzkie emisje (w ostatnim ćwierćwieczu głównie Chiny i USA).

www.bbc.com/news/science-environment-49799760

Dlatego głosuję na Zielonych.

Miłego dnia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Mogliby wymyślić niezniszczalne bezdętkowe opony. Ale ponieważ są na to za tępi, mam się cieszyć kosmicznym złomem? Jestem na nie. Ludzie są za głupi na rządzenie światem. Robią to, co umieją albo na co ma ją ochotę, a nie to, co potrzeba. Zieloni do spalarni! Skuteczne antropocydy pilnie poszukiwane!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
25-09-2019 18:46 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
> Mogliby wymyślić niezniszczalne bezdętkowe opony.

Ale przecież już są.

> Skuteczne antropocydy pilnie poszukiwane!

Skutecznie się je tępi.
26-09-2019 06:16 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
>> Mogliby wymyślić niezniszczalne bezdętkowe opony.
>Ale przecież już są.

Nie ma! I nie będzie, bo naukowe i techniczne przygłupy wolą wysyłać złom w kosmos, zamiast zająć się czymś użytecznym. Technologia kosmiczna to przeżytek naiwnej epoki. Bezpieczne fungicydy też by się przydały, od zaraz. Ale nie, naukowy kretyn robi sobie rakiety i satelity.

>Skutecznie się je tępi.

   W produkcji antropocydów to akurat są dobrzy. Naukowcy i technicy - degeneraci, bezmózgi, dziwki, zbrodniarze!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
26-09-2019 10:12 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>Ale przecież już są.
>Nie ma! I nie będzie
To poczytaj se o airless tire

>>Skutecznie się je tępi.
>W produkcji antropocydów to akurat są dobrzy. Naukowcy i technicy - degeneraci, bezmózgi, dziwki, zbrodniarze!
Hahaha! You've made my day
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Powstaje satelita mogący naprawdę skutecznie monitorować szkodliwy wpływ gazów na klimat na Ziemi.<<

Bardzo dobrze że powstaje. Skoro jednak dopiero wyniki pomiarów przeprowadzonych przez tę satelitę mają dać nam lepszy wgląd w bilans energetyczny Ziemi, to jaką wartość mają dotychczasowe dane, przy pomocy których straszy się nas wręcz katastrofalnym ociepleniem?
Ale dopóki politycy się nie odpieprzą od badań naukowych, w tym badań nad zmianami klimatu, to będą generowane kolejne wersje straszaków, bo jak dotychczas tylko generując wyniki "zgodne z linią partii" można liczyć na granty i dotacje państwowe.
26-09-2019 06:21 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Bardzo niedobrze, że ten pomysł w ogóle powstał. Nikogo nie podniecają takie projekty. Są one zupełnie bez sensu. Nic nie rozumieją, a do tego wszystko psują! Wywalić darmozjadów na bezrobocie! Astronomicznego złomu jest już dosyć, i na Ziemi, i w przestrzeni kosmicznej!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Powstaje satelita mogący naprawdę skutecznie monitorować szkodliwy wpływ gazów na klimat na Ziemi.<<
>Bardzo dobrze że powstaje. Skoro jednak dopiero wyniki pomiarów przeprowadzonych przez tę satelitę mają dać nam lepszy wgląd w bilans energetyczny Ziemi, to jaką wartość mają dotychczasowe dane, przy pomocy których straszy się nas wręcz katastrofalnym ociepleniem?
>Ale dopóki politycy się nie odpieprzą od badań naukowych, w tym badań nad zmianami klimatu, to będą generowane kolejne wersje straszaków, bo jak dotychczas tylko generując wyniki "zgodne z linią partii" można liczyć na granty i dotacje państwowe.

Hipoteza już jest (ocieplenie pod wpływem człowieka i że jest to okropne), teraz trzeba zebrać dane ją potwierdzające (i ukryć przeciwne...).

Nic nowego na świecie, nie jedna wojna i zbrodnia w tym schemacie już się odbyła...

Siadam przed telewizorem i podziwiam
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

    Zieloni do spółki z Anglikami chcą nas wpakować z wojnę z Chinami i SZA? To są normalni ludzie?
   Płatni zdrajcy, agenci, pachołki Windsorów? Wariaci, samobójcy?

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365