Racjonalista - Strona głównaDo treści
Fotosynteza jako proces dostarczający energię?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
17-10-2019 09:57Arminius (25555 punktów)Fotosynteza jako proces dostarczający energię?
Ocena 1 na 1
W procesie fotosyntezy roślina produkuje cukier i tlen z wody i dwutlenku węgla. Cukry są transportowane z liści do łodyg i korzeni, a następnie część z nich, jako produkt zbędny, jest wydalana do gleby. Bakterie w glebie dokonują rozkładu owych cukrów wydzielając energię.
Energia owa jest przechwytywana przy pomocy katody i anody, zasilając mikrokondensator. Gdy ten zostaje naładowany, następuje "pstryk" i selfie roślinne jest zrobione.
Metoda jak wyżej może mieć bardzo istotne znaczenie w procesie monitorowania stanu przyrody. W chwili obecnej kamery używane do tego celu są zasilane głównie energią słoneczną, co czyi owo monitorowanie utrudnionym w miejscach zacienionych oraz zachmurzonych przez sporą część roku.
Zainteresowanych odsyłam do podlinkowanego materiału.
Tytułem dygresji. Energia jak wyżej to mikroenergia. Ale przecież w lesie - na przykład- drzemią ogromne pokłady energii, bo aby wyrosło duże drzewo, potrzebna jest spora porcja energii. A drzew w lesie ogrom. Oczywiście takie drzewo można ściąć i spalić pozyskują energię cieplną. Ale czy nie byłoby możliwym pozyskanie jakimś sposobem części owej energii jakie drzewo przeznacza na swój wzrost i rozwój? Dobry pszczelarz zabiera pszczołom część miodu, pozostawiając resztą potrzebną do należytego funkcjonowania pszczelej rodziny. Czy podobnie nie można by robić z bioenergią lasu?


"How plant energy is captured:

- Under sunlight, plants produce sugars and oxygen from water and CO2 (photosynthesis)

- These sugars do not remain in the leaves but are transported throughout the plant to the stem
and roots

- Some of these sugars are excreted by the roots as a waste product from the plant

- Soil micro-organisms break this down further, releasing Energy

- This energy is captured using an anode and a cathode and charge a super capacitor

- When the super capacitor is full, the power is discharged and a photo is taken


www.bbc.com/news/uk-england-london-50056665
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zeniu73 (6483 punktów)
Fotosynteza? Przeciez CO2 jest zle i musi byc zniszczone aby ludzkosc mogla przezyc. Posluchaj zielonych fanboyow to ci wytlumacza, ze CO2 jest szkodliwe dla drzew.
Dlatego najpierw trzeba zlikwidowac te zle CO2 a potem wziac sie za te zla fotosynteze.
17-10-2019 15:16 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)pogromca dwutlenku...
>Fotosynteza? Przeciez CO2 jest zle i musi byc zniszczone aby ludzkosc mogla przezyc. Posluchaj zielonych fanboyow to ci wytlumacza, ze CO2 jest szkodliwe dla drzew.
>Dlatego najpierw trzeba zlikwidowac te zle CO2 a potem wziac sie za te zla fotosynteze.


Przecież to właśnie fotosynteza bierze się za ten zły CO2 - i do tego jest jeszcze uboczny produkt w postaci energii na selfi jak w wątku inicjującym.
17-10-2019 17:52 
 Ocena 1 na 1
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: Fotosynteza jako proces dostarczający energię?
>>Dlatego najpierw trzeba zlikwidować te złe CO2 a potem wziąć sie za tę złą fotosyntezę.<<

Przestańmy wreszcie demonizować CO2. Zostawmy to mentalnie upośledzonym dziewczynkom.
Pamiętajmy, że całe ciepło na Ziemi, dzięki któremu żyjemy pochodzi od Słońca. Zobaczmy, co do nas dochodzi:

Widzimy, że z całego spektrum są obszary blokowane, ale głownie przez wodę (parę wodną). CO2 ma na to znikomy wpływ. Podobnie musi być z promieniowaniem emitowanym przez Ziemię, tyle że to jest tylko niewielki ułamek yego, co przychodzi do nas ze Słońca. Jak zatem to "straszne CO2" może zawracać podczerone promieniowanie z powrotem na Ziemię powodując tym samym jakiekolwiek ocieplenie?
A w ogóle to cieszmy się, że ciągle jest ciepło, a nie ma kolejnej epoki lodowcowej.
Wera (1540 punktów)
Gdyby ludzie mieli zdolność fotosyntezy, czy ludzie w Afryce byliby wszyscy otyli?
18-10-2019 14:54 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>Gdyby ludzie mieli zdolność fotosyntezy, czy ludzie w Afryce byliby wszyscy otyli?

A czy gdyby ludzie mieli zdolność myślenia, to większość wątków na tym forum by nie istniała?

Tak pytam, nie liczę na odpowiedź...
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Gdyby ludzie mieli zdolność fotosyntezy, czy ludzie w Afryce byliby wszyscy otyli?
Oczywiście, wystarczy spojrzeć na baobaby.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
918273465 (-5 punktów)
(zablokowany)
>W procesie fotosyntezy roślina produkuje cukier i tlen z wody i dwutlenku węgla. Cukry są
>transportowane z liści do łodyg i korzeni, a następnie część z nich, jako produkt zbędny, jest
>wydalana do gleby. Bakterie w glebie dokonują rozkładu owych cukrów wydzielając energię.
>Energia owa jest przechwytywana przy pomocy katody i anody, zasilając mikrokondensator. Gdy ten
>zostaje naładowany, następuje "pstryk" i selfie roślinne jest zrobione.
>Metoda jak wyżej może mieć bardzo istotne znaczenie w procesie monitorowania stanu przyrody. W
>chwili obecnej kamery używane do tego celu są zasilane głównie energią słoneczną, co czyi owo
>monitorowanie utrudnionym w miejscach zacienionych oraz zachmurzonych przez sporą część roku.
>Zainteresowanych odsyłam do podlinkowanego materiału.
>Tytułem dygresji. Energia jak wyżej to mikroenergia. Ale przecież w lesie - na przykład- drzemią
>ogromne pokłady energii, bo aby wyrosło duże drzewo, potrzebna jest spora porcja energii. A drzew w
>lesie ogrom. Oczywiście takie drzewo można ściąć i spalić pozyskują energię cieplną. Ale czy nie
>byłoby możliwym pozyskanie jakimś sposobem części owej energii jakie drzewo przeznacza na swój
>wzrost i rozwój? Dobry pszczelarz zabiera pszczołom część miodu, pozostawiając resztą potrzebną do
>należytego funkcjonowania pszczelej rodziny. Czy podobnie nie można by robić z bioenergią lasu?
>"How plant energy is captured:
>
>- Under sunlight, plants produce sugars and oxygen from water and CO2 (photosynthesis)
>- These sugars do not remain in the leaves but are transported throughout the plant to the stem
> and roots
>- Some of these sugars are excreted by the roots as a waste product from the plant
>- Soil micro-organisms break this down further, releasing Energy
>- This energy is captured using an anode and a cathode and charge a super capacitor
>- When the super capacitor is full, the power is discharged and a photo is taken
>www.bbc.com/news/uk-england-london-50056665

jak przebiega proces fotosyntezy sztucznej prosze sprawdzić śledząc nagrody nobla.

ten chlorofilowy prosze spojrzeć do podręcznika.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365