Racjonalista - Strona głównaDo treści
Fizyka pożywienia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
26-10-2019 11:07okragly (21676 punktów)Fizyka pożywienia
Johanna Budwig – niemiecka chemik i aptekarka, fizyk Pracowała naukowo jako główny konsultant z tytułem dr fizyki w Instytucie Badań Tłuszczu BAGKF Zajmowała się działaniem tłuszczów na zdrowie Uważała, iż duże znaczenie w powstawaniu chorób mają braki kwasów omega-3 (fakt, w raju było ich 8 x więcej) W 1952 r stworzyła dietę –„pastę dr Budwig” to olej lniany (kwasy omega-3 (ponad 50%) zmieszany z twarogiem),

W opisie diety wymagane intensywne ubijanie przez 15 minut lub blenderem 7 minut.

Czy dzieki intensywnemu mieszaniu (tłuszczu z białkiem) powstaje dodatkowa wartość, nowa jakość? O co chodzi?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Ja proponuję pastę dr. Dragana. Konserwę śledziową (na oleju lub pomidorach) wykładamy w całości do miseczki, rozdrabniamy widelcem, dodajemy dwie duże cebule skrojone na kostkę lub piórka, płaską łyżkę mielonego pieprzu i szczyptę soli do smaku, i mieszamy. Spożywamy z chlebem pszennym z makiem posmarowanym lekką margaryną. Doskonale działa przeciwko wszelkim pasożytom w otoczeniu (rezygnują z nawiązania kontaktu).

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
26-10-2019 12:11 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>     proponuję pastę dr. Dragana.
wiesz jaka jest idealna dieta?
mleko matki, dzieci inteligentniejsze o 10 pkt, tak bylo w raju.
jest nie do wytłumaczenia sztuczne mleko dla niemowlaka w sztucznej butelce, podgrzewanej na sztucznym ogniu, później sie dziwią że tyle plastyku w cialach dzieci i one głupie.

z diety dr Dragana zauważyłem ryby, a więc omega 3. dieta z raju Dlatego ludzie nadmorskie sa inteligentniejsze Japończycy, Koreanczycy, Holendrzy

lobię śledzie, pomyslec, że kiedyś to żarcie ubogich, tak jak mleko matki, klasa średnia kupuje sztuczne

Dragan masz szczęście, stosunkowo długo dostawałes cyca (nie sugeruje że z biedy, wprost przeciwnie)

>posmarowanym lekką margaryną.
to sztuczne, w raju nie wystepowało chyba ze celem co poniżej napisałeś
>Doskonale działa przeciwko wszelkim pasożytom w otoczeniu (rezygnują z nawiązania kontaktu).

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>to sztuczne, w raju nie wystepowało chyba ze celem co poniżej napisałeś

   Margaryny są całkowicie naturalne. Trochę oleju, mnóstwo wody i powietrza. Z konserwy śledziowej (woda, białko i tłuszcz) też da się ubić pianę.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
26-10-2019 15:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Margaryny są całkowicie naturalne.
sztuczna, jak sztuczne mleko dla niemowlakow, z tego mamy "głuptaki"
>Trochę oleju, mnóstwo wody i powietrza.
nie sądzę, wtedy z pasty dr. Dragana byłby "jobel" Margaryna jest trucizną.
>Z konserwy śledziowej (woda, białko i tłuszcz) też da się ubić pianę.
czy z tego pianobicia będzie wartość dodana jak w diecie niemki? lecz choroby? Pozywienie z raju jest lekarstwem

szukanie raju, moim celem
26-10-2019 14:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
> proponuję pastę dr Dragana Konserwę śledziową (na oleju) wykładamy do miseczki, rozdrabniamy widelcem, dodajemy cebule, pieprz i soli do smaku, i mieszamy.
i tu błąd, nie mieszamy ale intensywnie ubijamy, tworzymy nowa jakość. Czysta fizyka, od mieszania cherbata słodsza. Dla racjonalisty nie do pojęcia, ale tak wygląda życie w raju, magia


szukanie raju, moim celem
31-10-2019 12:22 
 Ocena 1 na 1
Bartosz Waskird (502 punktów)
> Spożywamy z chlebem pszennym z makiem posmarowanym lekką margaryną. - Narcyza Żmichowska

>
margaryna - tłuszcz trans - najnowsze, to zakazywany(czas do zakazania w usa biegnie)
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Polecam również przepis na pastę dr. Michałka (ulubionego kolegi i bardzo bliskiego współpracownika dr. Dragana). Cztery duże cebule kroimy na półtalarki i smażymy w rondelku do zarumienienia na kilku łyżkach oleju słonecznikowego. Odstawiamy do wystygnięcia. Dodajemy kilka kopiastych łyżek soczewicy ugotowanej do miękkości. Podduszamy do odparowania z dodatkiem łyżki pieprzu i szczypty soli do smaku. Spożywamy na ciepło z gotowanymi lub pieczonymi ziemniakami.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Można doprawić lekkim koncentratem pomidorowym lub łagodnym ketchupem.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
28-10-2019 16:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>    Można doprawić lekkim koncentratem pomidorowym lub łagodnym ketchupem.
pożywienie (rajskie) daje wiecej radości niż pieniądze, które w raju nie wystepowaly a mimo to ludziom geba z radości sie nie zamykala

w raju nie bylo pieniedzy, czasu, pracy i chorób. Ot zwierzaki. Wygnanie z raju to pozbawienie nas zwierzecości

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W opisie diety wymagane intensywne ubijanie przez 15 minut lub blenderem 7 minut.
>Czy dzieki intensywnemu mieszaniu [...] powstaje dodatkowa wartość, nowa jakość?
Tak, np. herbata staje się słodka od mieszania, cukier tylko wskazuje jak długo mieszać.


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
27-10-2019 13:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>W opisie diety wymagane intensywne ubijanie przez 15 minut lub blenderem 7 minut.
>>Czy dzieki intensywnemu mieszaniu [...] powstaje dodatkowa wartość, nowa jakość?
>Tak, np. herbata staje się słodka od mieszania, cukier tylko wskazuje jak długo mieszać.
tak i tu, czy nie wystarczy widelcem na jednolita masę? że trzeba intensywnie

Wg Ciebie powstaje nowa jakość która decyduje o wlaściwosci, może po intensywnym mieszaniu lepiej sie wchlaniaja składniki. Kiedyś czytalem, że sztuczne mleko dla niemowlat ma taki sam sklad jak matczyne, ale wiele pierwiastkow organizm dziecka nie wchłania (za malo intensywnego mieszania?)

szukanie raju, moim celem
27-10-2019 14:01 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>W opisie diety wymagane intensywne ubijanie przez 15 minut lub blenderem 7 minut.
>>>Czy dzieki intensywnemu mieszaniu [...] powstaje dodatkowa wartość, nowa jakość?
>>Tak, np. herbata staje się słodka od mieszania, cukier tylko wskazuje jak długo mieszać.
> tak i tu, czy nie wystarczy widelcem na jednolita masę? że trzeba intensywnie
U mnie w domu akurat jest pewne nomen omen zamieszanie z powodu źle ubitej śmietanki. I doczytywanie, że trzeba było stopniowo zwiększać obroty, czyli intensywność ubijania właśnie.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>U mnie w domu akurat jest pewne nomen omen zamieszanie z powodu źle ubitej śmietanki. I doczytywanie, że trzeba było stopniowo zwiększać obroty, czyli intensywność ubijania właśnie.
Znak czasów, ludzie już tak bardzo oddalili się od natury, że muszą o tym czytać...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
31-10-2019 10:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>W opisie diety wymagane intensywne ubijanie przez 15 minut lub blenderem 7 minut.
>>>>Czy dzieki intensywnemu mieszaniu [...] powstaje dodatkowa wartość, nowa jakość?
>U mnie w domu jest pewne nomen omen zamieszanie z powodu źle ubitej śmietanki. I doczytywanie, że trzeba było stopniowo zwiększać obroty, czyli intensywność ubijania właśnie.
magia
czy wiesz, że zjedzenie słonecznika, orzechów laskowych, włoskich to inne substancje niż po 12 godz moczeniu? chciałoby sie napisac -mocz głupcze!
słonecznik moczony ma o 30% więcej mocy. Magia z raju. Gdzie tu racjonalność?
mocz chętna r.

szukanie raju, moim celem
31-10-2019 18:12 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>słonecznik moczony ma o 30% więcej mocy. Magia z raju.
Czyli "mocz magii".

Sygnaturka w stopce świata nie naprawi.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Czy dzieki intensywnemu mieszaniu (tłuszczu z białkiem) powstaje dodatkowa wartość, nowa jakość? O co chodzi?
O maksymalne połączenie tłuszczu z białkiem, przy jednoczesnym minimum węglowodanów. Tłuszcz powoduje, że szybko czujemy sytość, a więc mniej jemy.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Ja z kolei polecam pastę jajeczną dr. Karolka (to bliski kolega dr. Michałka, współpracownika i bliskiego kolegi dr. Dragana). Cztery świeże kurze jajka gotujemy na miękko. Zostawiamy w lodówce do ostygnięcia. Obieramy ze skorupki, rozdrabiamy widelcem w miseczce. Dodajemy dwie łyżki sfermentowanego jogurtu Bieluch z Chełma, płaską łyżeczkę pieprzu i szczyptę soli do smaku. Podajemy na chlebie słonecznikowym bądź sojowym posmarowanym Masłem Roślinnym z Kruszwicy lub Margaryną Rośliną z Bielska Białej.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
27-10-2019 13:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
> [...] Podajemy na chlebie bądź sojowym
80% pożywienia dzisiaj to 4 zboża (pszenica, kukurydza, soja i ryż) w raju nie występowały. Zboża (nasiona trawy) są dla ptaków a nie dla nas. Z raju są jajka, ryby, orzechy, warzywa, mięso, miód


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Z raju są jajka, ryby, orzechy, warzywa, mięso, miód
A co z owocami? Bez kuszących jabłuszek to żaden raj!


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Z raju są jajka, ryby, orzechy, warzywa, mięso, miód
>A co z owocami? Bez kuszących jabłuszek to żaden raj!
Od czasu pamiętnej wpadki zakazane.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
01-11-2019 12:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Z raju są jajka, ryby, orzechy, warzywa, mięso, miód
>A co z owocami? Bez kuszących jabłuszek to żaden raj!
zauważyłaś
znawcy paleodiety odradzają a współczesnie coraz częściej słyszy się, że owoce to sam cukier. W raju jeśli był wybór to nie jedli owoców, uwielbiali za to miód.

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Z raju są jajka, ryby, orzechy, warzywa, mięso, miód
>>A co z owocami? Bez kuszących jabłuszek to żaden raj!
>zauważyłaś
>znawcy paleodiety odradzają a współczesnie coraz częściej słyszy się, że owoce to sam cukier.
Ty zdaje się jakiś diabeto-raj proponujesz.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
01-11-2019 16:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>znawcy paleodiety odradzają a współczesnie coraz częściej słyszy się, że owoce to sam cukier.
>Ty zdaje się jakiś diabeto-raj proponujesz.
w raju nie mieli z tym problemu
poparte jest to obserwacja. U "dzikusów" współczesnych, nie spożywają dzikich pomarańczy, ani żadnych innych owocow, choć maja ich wiele, Głównym pożywieniem małpki kapucynki, przysmakiem mózgi Oprócz tego orzechy, jakieś bulwy i miód.


szukanie raju, moim celem
27-10-2019 20:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>O maksymalne połączenie tłuszczu z białkiem, przy jednoczesnym minimum węglowodanów. Tłuszcz powoduje, że szybko czujemy sytość, a więc mniej jemy.
tu, rozchodzi sie o Omega 3 w oleju lnianym, zwieksza np IQ dziecka o wiele pkt a jego brak w wieku dojrzalym może być przyczyna np nowotworzenia (ta dieta ma byc lekarstwem na raka)

Skąd się biorą zdrowi, szczęśliwi ludzie czy geniusze? Ze środowiska, jest nim na pewno odżywianie mózgu. Mózg to materia organiczna o najwyższym poziomie rozwoju ewolucyjnego, ceną jednak za tę złożoność jest wyjątkowa wrażliwość na poziom wszystkich składników odżywczych w pożywieniu we właściwej proporcji wszystkie niezbędne aminokwasy, witaminy i mikroelementy. Odżywianie mózgu wpływa silnie (szczególnie u dzieci jak mózg rośnie) na inteligencje, otwiera geny,
np u pszczół to odżywienie larw (czy dostają mleczko czy pylek z nektarem) decyduje czy wyrośnie królowa czy niewolnica

szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365