 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-11-2019 10:58 | okragly (21676 punktów) | flaga raju?
3 na 3 | Koło, błękit i zieleń odzwierciedlają nomadyzm pod niebieskim niebem, po zielonej ziemi, życie w ciągłej drodze W raju byliśmy nomadami, jak "szarańcza" wędrowaliśmy (z calym dobytkiem) od żerowiska do żerowiska. Buszmeni podobnie, chodza po pustyni-sawannie od żerowiska do żerowiska często "oskubują" okolicznych rolników  Cyganie, bo o nich mowa, to symbol, mem, idea, sposób zycia. Cygańskie życie. W bogatych krajach nomadyzm powraca do łask, wędrują po swiecie np w kamperach, to forma rekreacji ale i styl życia lato w Szwecji zima w Turcji, jak wedrowny ptak. Cyganie maja z rajem wiele wspólnego,właśnie nomadyzm, zycie w zwartych, odizolowanych, niewielkich grupach, nie pracowali, traktujac społecznosci miejscowe jako ekosystem, kradnąc okolicznym rolnikom kury i psy (do zjedzenia) zbierali im warzywa z pola Znali się na magii, wróżeniu, kuglarstwie, ziołach. Zbierali pokrzywy i mrówki do zup, uwielbiali jeze pieczone w glinie. Szkoda ze zabroniono im raju (nomadyzmu) jeśli lubicie pakować się do podróży i podróżować znaczy, że raj w was nie zaginął  tylko sie nie chcecie przyznac, nawed przed soba, że jesteście z raju.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Cyganie maja z rajem wiele wspólnego .. kradnąc okolicznym rolnikom kury i psy .. Szkoda ze zabroniono im raju (nomadyzmu) nie wiem nawet jak to skomentować... a idź ty do "raju" okrągły... ...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Cyganie maja z rajem wiele wspólnego .. kradnąc okolicznym rolnikom kury i psy .. Szkoda ze zabroniono im raju (nomadyzmu) >nie wiem nawet jak to skomentować... a idź ty do "raju" okrągły... ... "wiele wspólnego" tzn nie wszystko. W raju nie kradli bo nie bylo wlasnosci. Cyganie nas cyganią bo dla nich jesteśmy innym gatunkiem? Oni względem siebie sa honorowi i uczciwi. co ich nie usprawiedliwia, wprost przeciwnie.
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | >W raju nie kradli bo nie bylo wlasnosci. kradli pszczołom miód
człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>W raju nie kradli bo nie bylo wlasnosci. >kradli pszczołom miód miód był na wagę złota, mocno ryzykowali wspinając sie wysoko, będąc atakowanym przez pszczoły wybierając z barci miód. Wielu spadało. Dlatego w raju jeden mężczyzna miał kilka żon
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Wielu spadało. A kiedyś pisałeś, że byli zwinni i żyli długo...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Wielu spadało. >A kiedyś pisałeś, że byli zwinni byli zwinni, wchodzili na drzewa np 40m, pszczoly mieszkaly w górnej parti drzewa i jak zaatakował rój rozwścieczonych pszczół mógł sie zapomniec, maly bląd i leci >i żyli długo... tak piszą naukowcy, średnia dlugość 54 lata a w Polsce (2RP) 37lat
szukanie raju, moim celem
|
|
1 na 1 | hanging_bishop (1112 punktów) | Koło nie pasuje. Powinny być odciski ludzkich stóp.
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | >Koło nie pasuje. Powinny być odciski ludzkich stóp. ta flaga jest cygańska, koło symbol taboru. ale do raju nie pasuje, zgadzam sie. W przyszlosci nawet jakby powstal nowyraj, to raczej nie bedzie nomadyczny, symbol kola niestosownym
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 1 na 1 | klaio (1068 punktów) | Ale w raju nie znali koła! To późniejszy wynalazek. Dlatego byli szczęśliwi.
|
|
| |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > Ale w raju nie znali koła! Dlatego byli szczęśliwi.znali, dla nich było święte, nie chcieli profanować  skalaliśmy świętość, dlatego tyle cierpienia 
szukanie raju, moim celem
|
|
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Koło Flaga z czerwonym kołem pośrodku przywodzi na myśl Japonię.
>W raju byliśmy nomadami, jak "szarańcza" wędrowaliśmy (z calym dobytkiem) A co to za raj, w którym potrzebny jest dobytek?
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) |
>>W raju byliśmy nomadami, jak "szarańcza" wędrowaliśmy (z calym dobytkiem) >A co to za raj, w którym potrzebny jest dobytek? zgadza się, nie mieli nic. MINIMALIZM jest z raju
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 1 na 1 | Wera (1540 punktów) | >>>W raju byliśmy nomadami, jak "szarańcza" wędrowaliśmy (z calym dobytkiem) >>A co to za raj, w którym potrzebny jest dobytek? >zgadza się, nie mieli nic. MINIMALIZM jest z raju > szukanie raju, moim celem
Znam grupę ludzi, która żyje w sposób minimalny. Nie mają dobytku, nie pracują, zupełnie jak w raju. Znajdziesz ich pod najbliższym mostem.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> Znam grupę ludzi, która żyje w sposób minimalny. Nie mają dobytku, nie pracują, zupełnie jak w raju. Znajdziesz ich pod najbliższym mostem.czemu społeczeństwa chrześcijańskie produkują bezdomnych? W Turcji, Iranie nie ma bezdomnych. Bezdomnośc to objaw choroby społeczeństwa. Szczęście za pośrednictwem rzeczy? Przywiązywanie dużej wartości do rzeczy, przekonanie, że dadzą spełnienie, nie pomaga. Relacje daja wiecej radosci. Materializm jest narzędziem do zapychania dziur po straconym raju (ma kompensować niepewność, strach,niskie poczucie własnej wartości) Studiując raj, więcej sie dowiesz o człowieku niż studiując filozofów. Powinni skasowac filozofie z nauczania i wprowadzic naukę o raju  co sprowadzaloby sie do nauki o istocie człowieczeństwa.
szukanie raju, moim celem
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|