 |
Partia Zieloni w polskim parlamencie - perspektywy upadku lub sukcesu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-11-2019 01:40 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Partia Zieloni w polskim parlamencie - perspektywy upadku lub sukcesu
1 na 1 | W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje. Problemy ekologiczne naprawdę narastają szybko i oni są potrzebni! W następnych wyborach nie wejdą do Sejmu tylko jak pozwolą się ograć PIS-owi jak Zandberg=Razem w 2015. Razem zabrakło wtedy do wejścia do Sejmu przez trzy sprawy (zbędne w kontekście ich ekonomicznego programu co był ich "przebojem"). Te same trzy sprawy muszą w najbliższym czasie przemyśleć Zieloni: 1. Humanitaryzm jest zacną cechą każdego człowieka z dostateczną wyobraźnią, i choć elementarną empatią. Natomiast Zieloni nic nie załatwią jeśli będą postrzegani jako szaleńcy (jak święty co rozdał całe mienie i stał się bezdomnym, bosym nędzarzem). Każda partia z łatwością ogra Zielonych jeśli ci nie zauważą prawdy naszych czasów. Winnymi ocieplenia są ci co robią to z pełną wiedzą skutków. Chiny i USA. Największe kontynenty sa niefortunnie przy małej Europie i Europa stanowi naturalna drogę ucieczki od upadającego rolnictwa przez susze itp. Wychodzi na to, że problem światowy ma wziąć na swoje barki UE. Nie! Teoretycznie wypadałoby zaapelować do USA i Chin by przysłały tysiące statków, pociągów, autobusów, a praktycznie musimy odmawiać przyjmowania imigrantów bo za mali na to jesteśmy i nie nasza to wina (sic!). 2. Blisko 90% Polaków uważa prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne za absolutnie zły pomysł. 3. Można jeszcze zalecić Zielonym by nie konkretyzowali programu edukacji seksualnej w szkołach podstawowych. Na pewno mówienie dzieciom już w szkole podstawowej o homoseksualizmie jest przez Polaków uważane za bardzo niepokojące. Nauka zmieniła zdanie na temat elastyczności orientacji seksualnej (po urodzeniu). Nie można zatem entuzjastycznie podchodzić do tematu w szkole podstawowej bo byłoby to potencjalne wpływanie na życiorys niektórych chłopców. Jak Zieloni nie zmodernizują się w tym zakresie (1. i 2.) to jak widać do następnego Sejmu nie wejdą.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | okragly (21676 punktów) | Odp: Partia Zieloni w polskim parlamencie - perspektywy upadku lub suk |
> Największe kontynenty sa przy małej Europie i Europa stanowi naturalna drogę ucieczki od upadającego rolnictwa przez susze itp. trzeba ich przekonać żeby sie tak bogato nie rozmnażali (w Chinach byl program 1 dziecko)
szukanie raju, moim celem
|
|
3 na 3 | Elasp (6859 punktów) | >W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje.
Przypuśćmy, że zamknięte zostaną w Polsce wszystkie elektrownie węglowe. Skąd weźmiemy energię elektryczną, jaki jest koszt (w złotówkach) zapewnienia alternatywnego źródła i kto ten koszt poniesie?
|
|
 | | MaxGolonko3 (3459 punktów) | >>W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje. > Przypuśćmy, że zamknięte zostaną w Polsce wszystkie elektrownie węglowe. Skąd weźmiemy energię elektryczną, jaki jest koszt (w złotówkach) zapewnienia alternatywnego źródła i kto ten koszt poniesie?
zieloni zakładają wspomaganie ludzi w odchodzeniu od węgla przez państwo
OZE jest sporo typów (sic!) a ostatecznie można eksportować produkty polskie (nie tylko jabłka) a importować ciekły wodor lub energie z elektrowni slonecznych na poludniu i wiatrowych nad oceanami.
OZE:
biogaz panele fotowoltaiczne biomasa (drewno, rzepak, ..) kolektory sloneczne wiatraki blisko bałtyku wody geotermalne zapory wodne z turbinami byc może zaprzęg konny (?) i inne
|
|
|  | 2 na 2 | Elasp (6859 punktów) |
>zieloni zakładają wspomaganie ludzi w odchodzeniu od węgla przez państwo
Czyli przez wszystkich, bo rząd nie ma swoich pieniędzy.
>OZE jest sporo typów (sic!) a ostatecznie można eksportować produkty polskie (nie tylko jabłka) a importować ciekły wodor lub energie z elektrowni slonecznych na poludniu i wiatrowych nad oceanami.
To oznacza brak niepodległości i uzależnienie od innych.
>OZE: >biogaz >panele fotowoltaiczne >biomasa (drewno, rzepak, ..) >kolektory sloneczne >wiatraki blisko bałtyku >wody geotermalne >zapory wodne z turbinami >byc może zaprzęg konny (?) >i inne
Jakie są koszty tego przedsięwzięcia w skali, w której byłoby zaspokojone potrzeby energetyczne Polski? Przecież od razu widać, że koszt to setki miliardów złotych. Skąd je wziąć?
|
|
 | 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | > Przypuśćmy, że zamknięte zostaną w Polsce wszystkie elektrownie węglowe. Skąd weźmiemy energię elektryczną, jaki jest koszt (w złotówkach) zapewnienia alternatywnego źródła i kto ten koszt poniesie? Produkować prąd może każdy obywatel ćwicząc na rowerze stacjonarnym w domu, 10 milionów mieszkań - 10 milionów lub więcej rowerów, bo w jednym domu/mieszkaniu może być więcej niż 1 rower, żeby "dzieci nie musiały czekać, kiedy babcia/dziadek zwolni rower". Rowery zakupione przez obywateli produkują na ich konto, zakupione przez państwo produkują na konto budżetu państwowego aż do momentu spłacenia kosztów roweru, podłączenia do sieci, a po tym dla obywateli. Oprócz produkcji prądu poprawi się zdrowie obywateli.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
3 na 3 | Jan Rylew (3965 punktów) | > W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje.> Problemy ekologiczne naprawdę narastają szybko i oni są potrzebni!Wygląda na to, że te problemy narastają wprost proporcjonalnie do liczby Zielonych  . > Te same trzy sprawy muszą w najbliższym czasie przemyśleć Zieloni:Proponuję: Primum non nocere.
|
|
 | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > >W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje.> >Problemy ekologiczne naprawdę narastają szybko i oni są potrzebni!> Wygląda na to, że te problemy narastają wprost proporcjonalnie do liczby Zielonych .To podobnie, jak kiedyś z czerwonymi lub czarnymi (i nie mówię tu o kolorze skóry...) A wystarczy zająć się rzeczywistością, zamiast malowaniem świata na ulubione kolory.
|
|
| MaxGolonko3 (3459 punktów) | OZE (odnawialne żródła energii) oprócz juz wymienionych przeze mnie siedmiu czy ośmiu to także pompy ciepła.
Jak nie zastopujemy globalnego ocieplenia to sfera beztlenowa dotrze kiedyś gwałtownie do powierzchni oceanów i wyemituja one tryliony ton siarkowodoru który zabije ludzi nawet w Norwegii i w Nowej Zelandii.
To się już kiedyś zdarzyło i wtedy wszystkie zaawansowane istoty lądowe zdechły.
|
|
| MaxGolonko3 (3459 punktów) | Biogazownie są bardzo nie lubiane przez polityków wielkich partii, bo w przeciweństwie do wielkiej energetyki węglowej, opartej na nielicznych. ogromnej mocy elektrowniach, nie da się nimi centralnie zarządzać z niewielu wysokich, dobrze płatnych stanowisk na styku gospodarki i polityki. *** Unia Europejska może dać dobry przykład światu, zero-emisyjnością CO2, a jednocześnie postawić twarde warunki (karne gospodarczo) wobec USA, Chin i innych krajów, które nadal będą kopały i paliły miliardy ton węgla, ropy i gazu ziemnego. Biogazownie moga zastapić sporo z tego (sic!). *** Biogazownia - to zakład produkujący biogaz z biomasy roślinnej, odchodów zwierzęcych, odpadów organicznych (na przykład z przemysłu spożywczego), odpadów poubojowych lub osadu biologicznego ze ścieków. Biogaz nie dodaje ani grama dwutlenmku węgla do atmosfery bo to co ulega zgazowaniu i spaleniu na drugi rok odbiera się z atmosfery podczas wzrostu kolejnych roślin na biomasę.
Takie rzeczy wiedzą i promują politycznie Zieloni. Brawo!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|