Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wolność zaczyna się tam, gdzie kończy się strach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
27-11-2019 23:04nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Wolność zaczyna się tam, gdzie kończy się strach
Ocena 6 na 6
Farmer pokazał mi inspirujący utwór Dezertera
youtu.be/vgK0wnxrYLo

a w nim tytułowa kwestia, która uświadamia mi, jak wiele z poczucia zniewolenia buduje we mnie strach.

Przypominają mi się zdarzenia z niemieckich budów, na których pracowałem „nielegalnie” i strach mój i wszystkich pozostałych „nielegalnych” pracowników przed złapaniem nas przez aparat państwowy i przed ukaraniem. Ukaraniem oczywiście za zło, które czynimy.

Przypomina mi się, że pracowaliśmy tam nie tylko na gębę, bez żadnych świadczeń, ubezpieczeń, ubrań roboczych, limitów godzinowych, urlopów chorobowych za psi grosz ale często zdarzało się, że wynagrodzenie po prostu nie było wypłacane.

Raz nawet gdy mi i 30 innym polskim pracownikom nie wypłacono żadnego wynagrodzenia za blisko 2 tygodnie pracy przy remoncie pokoi w znanym hotelu Berlin, powiadomiłem o tym nawet wszystkie służby i prasę, podając wszystkie swoje dane.
Nikt nie odpowiedział na moje zgłoszenie ale sporą przebudowę hotelu Berlin, przy której pracowało łącznie z 60 osób, w tym osoby z niemieckich firm następnego dnia zamknięto.

Teraz uświadamiam sobie, że mój strach i pozostałych osób był niewłaściwy, był wpojony, zaprogramowany, że dzięki niemu pozwalaliśmy sobą manipulować, że przez niego zostaliśmy zniewoleni.

Dlatego proszę wszystkich, którzy się boją, żeby przestali się bać.
vimeo.com/135748421
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
Kafelki w kiblu symbolem dzikiego kapitalizmu? Eeeeeeeee
Ta metafora do mnie nie trafia. Za małe poświęcenie. Rozwal coś droższego np bentleya szefa korporacji która wyzyskuje ludzi, o!

Niech to będzie mocne przesłanie do wszystkich uciemiężonych by przestali się bać. Rozbite kafelki nikogo nie natchną do zmian, ale rozbita limuzyna miliardera, a najlepiej jego głow... to znaczy chce powiedzieć, że symbol musi być wyrazisty i jaskrawy.
28-11-2019 07:40 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Kafelki w kiblu symbolem dzikiego kapitalizmu? Eeeeeeeee
>Ta metafora do mnie nie trafia.

To jest kibel Szarleya, który sądzi, że wlamalem się do niego, żeby mu go zabrać a ja przyszedłem tylko kafelki wymienic, "nielegalnie", za psi grosz, bez żadnych kwitow, bez podatku od biedy ale za to z pyłem, który ciężko wdychac.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>ale za to z pyłem, który ciężko wdychac.
Są maski przeciwpyłowe.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
28-11-2019 09:07 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>ale za to z pyłem, który ciężko wdychac.
>Są maski przeciwpyłowe.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Jest wiele użytecznych rzeczy.
Przydałoby się niektóre z nich mieć.

Wiem już dlaczego wielu ludzi na świecie nie potrafi się odpowiednio zabezpieczyć czy sprzeciwić kiedy należy.

Stan umysłu nie pozwala im na to.
Ich umyslami rządzą przeróżne emocje, strach, bezsilność, utrata nadziei, poczucie winy, wsyd.

Emocje wpojine im przez ich rodzicieli, którzy nie chcieli dla nich wcale źle, tyle, że sami tę emocje odczuwali i dalej je przez obcowanie szczepili.

To jest powód dlaczego ludzie pozostają w swoich warstwach społecznych.
Dziedzicza po rodzicach nie tylko geny ale także memy/emocje.
28-11-2019 09:10 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>ale za to z pyłem, który ciężko wdychac.
>Są maski przeciwpyłowe.

Ktoś powinien wydobyć lepsze memy i lepsze memy u innych zaszczepić wypierając te rodzicielskie, prymitywne.

Ludzie, którzy nie potrafią się odpowiednio zabezpieczyć a także sprzeciwić innym ludziom kiedy należy przez swoje osłabienie i wyniszczenie osłabiają i wyniszczaja całe społeczeństwo.
szarley (54911 punktów)
>To jest kibel Szarleya, który sądzi, że wlamalem się do niego, żeby mu go zabrać a ja przyszedłem tylko kafelki wymienic, "nielegalnie", za psi grosz, bez żadnych kwitow, bez podatku od biedy ale za to z pyłem, który ciężko wdychac.

Kiedy zatrudniłem kogokolwiek nielegalnie, za psi grosz bez kwitów, bez podatki i bez środków osobistej ochrony?

Masz jakieś dowody popełnienia przestępstwa ?

Powtórzę: MASZ JAKIEŚ DOWODY POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA?

Wiesz że czyniąc taki zarzut bez dowodu łamiesz prawo?
Uczciwości od ciebie nie wymagam bo nie rozumiesz znaczenia słowa "uczciwość"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-11-2019 17:32 
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Powtórzę: MASZ JAKIEŚ DOWODY POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA?
>Wiesz że czyniąc taki zarzut bez dowodu łamiesz prawo?
>Uczciwości od ciebie nie wymagam bo nie rozumiesz znaczenia słowa "uczciwość"

Nie uznaję waszego prawa pracy więc co za przestępstwo?

Wierzę w wolność umowy, prawo do dobrowolnej współpracy bez przemocy.

Skoro już chcesz mówić o kryminale to spójrz na waszą definicję własności, która zgodnie z waszym prawem może być ukrywania, nie jest opodatkowana ale jest panstwowo, przymusowo egzekwowana.
To jest dopiero kryminał!
28-11-2019 17:42 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Powtórzę: MASZ JAKIEŚ DOWODY POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA?
>>Wiesz że czyniąc taki zarzut bez dowodu łamiesz prawo?
>Nie uznaję waszego prawa pracy więc co za przestępstwo?

1 To nie dotyczy prawa pracy ale i innych praw
2 Nie możesz nie uznać prawa
3 Nie uznajesz prawa ale korzystasz z jego ochrony
4 Nie uzanjesz też czerwonych świateł na skrzyżowaniu
5 A co jeśli ja też nie uznaję prawa i zgwałcę twoje dziecko?

Oczywiście nie uznajesz prawa ale z jego ochrony korzystasz hipokryto

Zarzuciłeś mi przestępstwo po raz kolejny. To poważna sprawa.


>Skoro już chcesz mówić o kryminale to spójrz na waszą definicję własności, która zgodnie z waszym prawem może być ukrywania,
Tak, może być ukrywana. Mam prawo ukryć co mam, nie mam prawa ukryć dochodu
Zmień prawo a ja się dostosuję, ale teraz jest takie prawo, takie cię obowiązuje

>To jest dopiero kryminał!
Jak wprowadzisz kryskonizm to będzie. Jak dotąd kryminałem nie jest

Jak dotąd prawo jest jakie jest i zgodnie z prawem nie wolni ci zarzucać komuś przestępstwa nie mając dowodu.
Gdybyś za to stanął przed sądem nie wyłgasz się nieuznawaniem prawa


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-11-2019 17:53 
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
> Zarzuciłeś mi przestępstwo po raz kolejny. To poważna sprawa.

Do niemieckiego PIPu nie poszedłes to idź z tym na policję. Powiesz im, że jestem zły a Ty dobry i żeby mnie ukarali. Na ile poznałem wasz system jest szansa, że coś załatwisz, w końcu zapewniasz funkcjonariuszom dochód z podatku od biedy, powinni być Ci wdzięczni.

>Tak, może być ukrywana. Mam prawo ukryć co mam, nie mam prawa ukryć dochodu

Nie masz obowiązki zapłacenia żadnego podatku od posiadania, bo ten obowiązek ma biedota od każdej zjedzonej kromki chleba ale masz prawo do państwowej, przymusowej egzekucji twojej własności.

>Zmień prawo a ja się dostosuję, ale teraz jest takie prawo, takie cię obowiązuje

Taki jest plan, do tego potrzeba złe prawo zakwestionowac co niniejszym czynię.

>>To jest dopiero kryminał!
>Jak wprowadzisz kryskonizm to będzie. Jak dotąd kryminałem nie jest

Wiele zła dzieje się na tym świecie, to się nie chce zmienić ale ludzi dobrej woli jest więcej.
szarley (54911 punktów)
>>Zarzuciłeś mi przestępstwo po raz kolejny. To poważna sprawa.

>Do niemieckiego PIPu nie poszedłes to idź z tym na policję.
Do PIPu nie poszedłem bo w twoje konfabulacje nie wierzę, a ty sam się ich wyprzesz

Nie pójdę na policję, ale gdybym poszedł do sądu zapłacisz odszkodowanie za zniesławienie w wysokości swojego rocznego dochodu!

>Na ile poznałem wasz system
Ten system chroni też ciebie

Zarzuciłeś mi popełnienie przestępstwa. Opamiętaj się, bo wchodzisz na cienki lód!
Poniosło cię? Przeproś.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-11-2019 19:16 
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Ten system chroni też ciebie

No tak, do Niemiec przyjechałem zdrowy dziś lekarz stwierdza u mnie astmę, przypadek?

>Zarzuciłeś mi popełnienie przestępstwa. Opamiętaj się, bo wchodzisz na cienki lód!
>Poniosło cię? Przeproś.

Ciebie czy symbol fundamentalisty podlego kapitalizmu?
Jest między Wami różnica?

Niczego Wam nie udowodnie, bo wszytko trzymanie w tajemnicy i rączka rączkę myje?
A za wyjawienie prawdy surowo karzecie?

Możliwe, sędzia też z tego żyje.
szarley (54911 punktów)
Zarzuciłeś mi popełnienie przestępstwa

udowodnij lub przeproś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-11-2019 20:01 
 Ocena-1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Zarzuciłeś mi popełnienie przestępstwa
>udowodnij lub przeproś

Czyli nie chcesz już bronić twojego tajnego i wolnego od wszelkich podatków prawa własności tylko będziesz obrazal się i groził, bo w tej chwili wygodniej Ci zająć taka pozycje, żeby, kiedy wyczujesz krew, znów zaatakować?

Czy rzygowine moralna, kundela i syna nie powiem kogo też ujwnisz w sądzie czy będziesz się starał utajnic?

Sądzisz, że swoimi grozbami wzbudzisz mój strach i znowu będziesz mną manipulowal?

Olewam twoje groźby.
Jeszcze bardziej olewam twoje określenia jakie to poważne.

Jesteś tylko zaklamanym manipulantem, który wierzy, że każdego poradzi zastraszyc przymusem państwowym.

Olewam twoje manipulacje.
Znowu kłamiesz dla własnej korzyści.
szarley (54911 punktów)
Zarzuciłeś mi popełnienie przestępstwa
udowodnij lub przeproś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Zarzuciłeś mi popełnienie przestępstwa
>udowodnij lub przeproś

Jak wyżej.
Poczekaj aż wyrażę coś, co pochwycisz jak wiatr w żagle i znowu zaczną się kundle.
28-11-2019 20:41 
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Zarzuciłeś mi popełnienie przestępstwa
>udowodnij lub przeproś
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Zawsze przechodzisz na tę pozycję, kiedy kończą Ci się argumenty.
Już Cię trochę poznałem.
29-11-2019 20:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
Zarzuciłeś mi popełnienie przestępstwa
udowodnij lub przeproś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-11-2019 21:14 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Ten system chroni też ciebie
>No tak, do Niemiec przyjechałem zdrowy dziś lekarz stwierdza u mnie astmę, przypadek?

vimeo.com/135748421

Rozwalasz łazienkę pyli jak sqrwensyn a ty zamiast przewietrzyć to zaczynasz p*****lić do kamerki o jakimś eksperymencie naukowym wdychając przy okazji szkliwo i stary klej w tym czasie aż cię krztusi.

Nawiązując do mojego pytania i twojej odpwiedzi
>Powiedz mi tak szczerze po co mam ujawniać tobie co posiadam? Zresztą to nie jest jakaś wielka tajemnica bo sąsiedzi rodzina wie co mam.

>Żebym uswiadomiony rozkładem dobra przestał być frajerem i zaczął podejmować lepsze >dla siebie decyzje.
>Symbolizuje w ten sposób każdego najemnego robola.

Bo żeby sobie maskę założyć albo choć kawał szmaty przy takiej robocie na twarz to nie trzeba nic więcej niż trochę oleju w głowie a nie rozkład dobra.



nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
> Bo żeby sobie maskę założyć albo choć kawał szmaty przy takiej robocie na twarz to nie trzeba nic więcej niż trochę oleju w głowie a nie rozkład dobra.

Maska, skąd maska?

Buty by się przydały albo spodnie.
Skaleczenia były na porządku dziennym.

To mnie nie dobilo.
Gorzej z tą chemią zmywana kerszerem przez 2 lata, po tym zacząlem systematycznie dostawać różnych zapalnen dróg oddechowych, dziś lekarz uznał, że to astma.

Nie chodzi mi już nawet o tą astmę i życie z kaszlem i płytkim oddechem ale o to całe poniżenie jakiego doznałem i o brak wyjścia z sytuacji.

Naprawdę farmer współczesny kapitalizm można zmienić i należy zmienić.
Nie rób się zgnilym konformista, których nienawidziłes jaki młody punk, sprzedać wszystko w co kiedyś wierzyłes za trochę luksusu na cudzym garbie?
29-11-2019 21:08 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>> Bo żeby sobie maskę założyć albo choć kawał szmaty przy takiej robocie na twarz to nie trzeba nic więcej niż trochę oleju w głowie a nie rozkład dobra.
>Maska, skąd maska?
>Buty by się przydały albo spodnie.
>Skaleczenia były na porządku dziennym.

Jakiś deficyt masek. To koszulkę się zakłada na głowę a nie kreci filmiki wdychając pył.
Dzień dwa no tydzień ale potem to chyba jesteś wstanie sobie kupić maskę.
Masz 40 lat na tym filmie a nie 17.
To już dość by wiedzieć że budowa to nie biuro.
W każdym systemie będzie pizgac albo będzie za gorąco.



>Naprawdę farmer współczesny kapitalizm można zmienić i należy zmienić.
>Nie rób się zgnilym konformista, których nienawidziłes jaki młody punk, sprzedać wszystko w co kiedyś wierzyłes za trochę luksusu na cudzym garbie?


Punk punkiem a BHP swoją droga. Trzeba każdego nianczyc w każdej sytuacji?
W życiu zdarzało mi się ubierać kask okulary buty specjalne do przejścia po pustej hali idąc do kibla albo gdy suwnica woziła kręgi po 7 ton i "modliłem" się żeby nic nie jeblo Ale gdy robiłem bruzdy pod kable diementowka to nie trzeba było mi doradców.

Mieszasz elementarne zasady swojego bezpieczeństwa z polityką.
29-11-2019 23:08 
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Mieszasz elementarne zasady swojego bezpieczeństwa z polityką.

Tak wiem, już milion razy słyszałem, ja jestem winny i zły, robię źle sobie i wszystkim, bo nie mam tej wartości co wartościowi ludzie, dlatego kapitał powinien pozostać tajny, nieopodatkowany, subwencjonowany podatkiem od biedy i państwowo egzekwowany. A kiedy kolejny Kulczyk zarobi 100 miliardów nie wiadomo jak to wszystko dobrze, bo źle byłoby, gdyby jakiś taksówkarz przewiózł klienta bez paragonu fiskalnego albo nie daj Boże sprzątaczka posprzątała bez kwitów. Wówczas potrzeba surowo ukarać taksówkarza i sprzątaczkę a Kulczyk zarobił to niech sobie ma.

Niedobrze mi się robi już od tych oskarżeń.
Od tych kolejnych poniżeń.
Od tego mówienia, ja zrobiłbym wszystko lepiej, ba wszyscy zrobiliby wszystko lepiej niż Ty.

Ale, że świat jest zgniły i ohydny o tym nie mówmy, pokażmy jakiś pięknych i przez 15 minut szczęśliwych ludzi w telewizji i zapytajmy - da się?
29-11-2019 23:29 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Niedobrze mi się robi już od tych oskarżeń.
>Od tych kolejnych poniżeń.
>Od tego mówienia, ja zrobiłbym wszystko lepiej, ba wszyscy zrobiliby wszystko lepiej niż Ty.


Kujesz płytki i nagrywasz film o huj wie czym. Komentujesz to i wdychasz pył.

Qrwa mam wrażenie że ktoś z boku powiedział ci weź Krystkon nie gadaj tyle bo pyli. Może nawet powiedział weź Krystkon zaslon usta szmata bo szkoda płuc.

A ty na to wszystko ze ty zygasz tymi radami. Że Kulczyk zarobi 100miliardow.

Wiedząc że pyli nie zabezpieczasz płuc. Chcesz jawności bo nie chcesz być frajerem.
Ale robisz coś co nie wymaga wglądu do majątku innych.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>huj wie czym.

Nie tylko, ja też rozumiem treść własnych wypowiedzi.

W tamtym okresie chcieli mnie chyba eksmitować razem z dziećmi za zaległości w czynszu wobec Vonovi, to był ten okres, wiesz, bo mnie korygowałeś w sprawie setek tysięcy mieszkań, które Vonovia posiada, tej co w zeszłym roku ogłosiła miliard EUR zysku. Nie było na żadne maski, spodnie robocze czy buty. Wszystko było tylko na komorne, żeby jakoś przetrwać.

Chuj wie, do kogo ta Vonowia należy?
Co za ludzie z tym stoją?
Wiesz? Ja nie mam pojęcia. Wynajmuję od nich mieszkanie za tysiące EUR ale żaden nazwiskiem się nie podpisze, tylko nazwę wymyślili, żeby się pod nią ukryć.

Doskonale wiem co wyrażam, tyle, że staję w sprzeczności ze źle pojętym interesem Panów właścicieli - zatem nagle huj wie o co chodzi.

Jak nie wiadomo o co chodzi.
30-11-2019 19:30 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Doskonale wiem co wyrażam, tyle, że staję w sprzeczności ze źle pojętym interesem Panów właścicieli - zatem nagle huj wie o co chodzi.

>Żebym uswiadomiony rozkładem dobra przestał być frajerem i zaczął podejmować lepsze >dla >siebie decyzje.
>Symbolizuje w ten sposób każdego najemnego robola.





Łączysz kucie płytek z teoriami o czymś tam. Gdy piszesz o rozkładzie dobra żeby przestać być frajerem to jakbyś wdychał pył gdy możesz milczeć.

Ta teoria nie pomogła w kuciu. Przeszkadza.

Jak mawiał jeden zajebisty facet Richard Feynman

Jeśli chcesz jako fizyk zrobić kawałek naprawdę dobrej roboty, to musisz ją robić nieprzerwanie. A to dlatego, że jeśli układa się w całość pomysły mgliste i trudne do zapamiętania, to tak jakby budowało się domek z kart, bardzo chwiejny, a zapomnienie choćby jednej z nich powoduje rozsypanie się całej konstrukcji. Nie wiesz, jak doszedłeś do tego, co już miałeś i musisz zaczynać budowę od początku. a jeśli masz obowiązki administracyjne lub coś w tym rodzaju, to zawsze coś ci przerywa



>Potrafię to wyjaśnic.
>Znajduje się nagle z powodu przymusowej sytuacji w miejscu i świecie, których nie >rozumie, których nie jestem częścią.

>Cale zycie wcześniej siedziałem za biurkiem, względnie w samochodzie.

Pojechałbyś samochodem na łysych oponach w zimie w nocy bez świateł i nagrywał swój filmik?

Wg. mnie. Absurdalny jest twój wywód o rozkładzie dobra żeby przestać być frajerem. Tobie tak zwyczajnie brakuje doświadczenia. Tak normalnie.


















30-11-2019 19:58 
 Ocena-2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Nie sądzisz, że twoja decyzja o tym, co robisz, dla kogo i za ile jest w związku z tym ile wkładasz w system i ile z niego wyciagasz?

Wyobraź sobie teraz, że frajerzy zaczynają się w tym orientować. Rozumieć już nie tylko własny portfel lecz cały system.
Przerażające?

Ustalmy farmer nasze pozycje.
Ty przypuszczalnie sądzisz, że współczesny świat że swoim rozkładem dobra jest słuszny i sprawiedliwy ja tak nie uważam.

Sam jednak nie tyle koncentruje się na rozkładzie dobra, dlaczego Ty dostajesz bochenek chleba za minutę swojej pracy a ktoś inny nawet kromki lecz na konsekwencjach rozwojowych.
Koncentruje się na rozwoju umysłowym, na stanie emocjonalnym, na emocjach wyższych.
Nie chodzi o to, żeby ktoś najadl się chlebem, który Ty i tak zamierzałes wyrzucić ale ze zaczal się rozwijać tak jak Ty.
30-11-2019 20:29 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Sam jednak nie tyle koncentruje się na rozkładzie dobra, dlaczego Ty dostajesz bochenek chleba za minutę swojej pracy a ktoś inny nawet kromki lecz na konsekwencjach rozwojowych.
>Koncentruje się na rozwoju umysłowym, na stanie emocjonalnym, na emocjach wyższych.

Czyżby?

>Żebym uswiadomiony rozkładem dobra przestał być frajerem i zaczął podejmować lepsze >dla siebie decyzje.
>Symbolizuje w ten sposób każdego najemnego robola.

Zobacz gdzie odżyłeś:

>Na szczęście też trafiłem do polskiej firmy w Niemczech i gehenna totalnego wyzysku >skończyła się. Mogłem wreszcie trochę odpocząć, trochę zebrać myśli i sił, doznać >trochę szacunku i odzyskać zdolność obrony.

Czy wciąż symbolizujesz "najemnego robola"? Jesteś frajerem?
30-11-2019 21:24 
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Czyżby?

Czyzbym kiedyś usłyszał od Ciebie, że ujawnienie kapitału byłoby społecznie szkodliwe?
Czy tylko, że Ty tego nie chcesz?

Może wyraz to dla porządku, powiedz szczerze i z przekonaniem, że ujawnienie własności wszystkim zaszkodzi dlatego lepiej zachować ją w tajemnicy.

Zrobisz?
Czy w to sam nie wierzysz ale masz to w dupie, bo wg Ciebie zdrada tajemnicy mienia nie jest w twoim interesie?

>Czy wciąż symbolizujesz "najemnego robola"? Jesteś frajerem?

Kiedy wyrażam się w pierwszej osobie liczby pojedynczej w imieniu robola to symbolizuje robola.
Jesli pijesz do tego, że nie jestem już najemnym pracownikiem fizycznym za stawkę minimalną więc straciłem prawo się utożsamiać to się mylisz. Robol to już na zawsze cześć mojej tożsamości.
30-11-2019 21:50 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Czyżby?
>Czyzbym kiedyś usłyszał od Ciebie, że ujawnienie kapitału byłoby społecznie szkodliwe?
>Czy tylko, że Ty tego nie chcesz?
>Może wyraz to dla porządku, powiedz szczerze i z przekonaniem, że ujawnienie własności wszystkim zaszkodzi dlatego lepiej zachować ją w tajemnicy.
>Zrobisz?

> Żebym uswiadomiony rozkładem dobra przestał być frajerem i zaczął podejmować lepsze >dla siebie decyzje.
>Symbolizuje w ten sposób każdego najemnego robola.



Mogę przeczytać raporty giełdowe i podjąć decyzję ale co ma mi dać świadomość że jakiś typ ma mieszkanie auto albo nie ma?

To są rozkminki dla analityków rynku firm researchingowych itd.
Zwykły człowiek nie jest aż takim debilem bo za Komuny ludzie wypierdalali na ten zgniły zachód.
Ty też tam pojechałeś a nie na Ukraine. Ta jawność która czyni ze zwykłego człowieka jakiś egzystencjalny podmiot jest potrzebna jak świni siodło.

Ja jebie człowieku dziś jesteś indeksowany przez algorytmy wszelkich systemów. Auta wiedzą gdzie jedziesz.Karta płatnicza powie co i gdzie. Rząd ma wprowadzić transakcje gotówkowe do 7k dla firm.....na dobrą sprawę to już to jest.

Tak się zastanawiam o huj ci chodzi z tą tajemnicą.
Zapytam jeszcze raz. Co ci to da. No co? Co da TOBIE info o nonajmie ?

Jak typ ma 10 tirów za gotówkę wartych milion a drugi 10 na kredyt to co ci to da?

Powiedz mi gdzie ta tajemnica. Gdzie?


>Czy w to sam nie wierzysz ale masz to w dupie, bo wg Ciebie zdrada tajemnicy mienia nie jest w twoim interesie?
>>Czy wciąż symbolizujesz "najemnego robola"? Jesteś frajerem?
>Kiedy wyrażam się w pierwszej osobie liczby pojedynczej w imieniu robola to symbolizuje robola.
>Jesli pijesz do tego, że nie jestem już najemnym pracownikiem fizycznym za stawkę minimalną więc straciłem prawo się utożsamiać to się mylisz. Robol to już na zawsze cześć mojej tożsamości.

>Żebym uswiadomiony rozkładem dobra przestał być frajerem i zaczął podejmować lepsze >dla siebie decyzje.
>Symbolizuje w ten sposób każdego najemnego robola.

Czyli frajerem też jesteś. Dziwne. Podjąłeś lepsze decyzje bez znajomości rozkładu dobra.


Zapytam. Gdybyś znał "tajemnice" to ile byś zyskał? Dla utrudnienia na rynku jest tylko praca w skuwaniu płytek. Brak wakatów za biurkiem. Można zostać kierowcą 3 tygodnie w trasie po Europie.






30-11-2019 22:14 
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Mogę przeczytać raporty giełdowe i podjąć decyzję

Taaa
A po co Ci komunikaty spółek albo, nie daj Boże, interesujesz się jeszcze spółka poza oficjalnym streamem?

Chcesz powiedzieć, ze wiedza nie ma znaczenia?
Przestań nie wyglupiaj się, nikt tego tu nie lyknie. Tu nie ma takich roboli, którym możesz nasadzic kartofli do głowy.
Z taką propagandą to do państwowej telewizji.

>ale co ma mi dać świadomość że jakiś typ ma mieszkanie auto albo nie ma?

Będę wiedział jaki powinienem wybrac podatek od jawnej własności w jawnym głosowaniu bezpośrednim.

>Ja jebie człowieku dziś jesteś indeksowany przez algorytmy wszelkich systemów. Auta wiedzą gdzie jedziesz.Karta płatnicza powie co i gdzie. Rząd ma wprowadzić transakcje gotówkowe do 7k dla firm.....na dobrą sprawę to już to jest.

Kto te indeksy kontroluje i kto ma do nich dostęp?
Magazynier Amazonu, który ma z góry określone przerwy na siku?
Wątpię.

>Tak się zastanawiam o huj ci chodzi z tą tajemnicą.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o odpoczynek albo o czas spędzony z rodziną zamiast pod komendą japiszona z Ferrari.

>Zapytam jeszcze raz. Co ci to da. No co? Co da TOBIE info o nonajmie ?

Jestem zadny wiedzy.
Chcę wiedzieć tyle co najbogatsi kapitalisci i rządy państw razem wzieci.
Jak Ty tego nie chcesz to nie musisz, możesz żyć w niewiedzy.

>Jak typ ma 10 tirów za gotówkę wartych milion a drugi 10 na kredyt to co ci to da?
>Powiedz mi gdzie ta tajemnica. Gdzie?

Gdzie tajemnica i w żadnym wypadku publicznie jawne świadectwa własności?

Ot cwaniacka retoryka.

Co mi da?
Dobrobyt, tego pragnę, dobrobytu.

>Zapytam. Gdybyś znał "tajemnice" to ile byś zyskał?

Dużo, trudno nawet oszacować jak wiele.
Ludzie od wywiadów i kontrwywiadow mogliby to lepiej oszacować.

>Dla utrudnienia na rynku jest tylko praca w skuwaniu płytek. Brak wakatów za biurkiem. Można zostać kierowcą 3 tygodnie w trasie po Europie.

Ze wszytkich możliwości pozostaje Ci tylko opcja A, którą opcję wybierzesz?
Dla utrudnienia podpowiem, że musisz wybrać opcję A.

Gdyby znieść tajemnice mienia, wasz podły kapitalizm zawalilby się w tydzień.

A gruzy jak to gruzy, dobry fundament pod nową budowę.
30-11-2019 22:50 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Chcę wiedzieć tyle co najbogatsi kapitalisci i rządy państw razem wzieci.
>Jak Ty tego nie chcesz to nie musisz, możesz żyć w niewiedzy.

Ahahaaa margin call człowieku. Lehman Brothers wywalił się niemal tak jak Ty. I co im dała ta wiedza? I nawet oni nie załapali się na too big to jail.

Dobra. Big Short pokazuje gówno tego świata. Owszem Burry założył się z Goldmanami że to jebnie, chodzi o :

Począwszy od 2005 roku, Burry zaczął skupiać się na rynku pożyczek hipotecznych wysokiego ryzyka (tzw. subprime credit). Dzięki jego analizie zwyczajów udzielania kredytów hipotecznych w 2003 i 2004 roku prawidłowo przewidział, iż bańka spekulacyjna "pęknie" w połowie 2007 roku.

pacz jaki skubany nie miał wiedzy o jawnyym kapitale i ugrał na tym whuj(100milionów dla siebie dolarów że rynek mieszkaniowy jebnie.....w tym czasie co niektórzy w Polsce nevermind
pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Burry
historia prawdziwa


>Gdyby znieść tajemnice mienia, wasz podły kapitalizm zawalilby się w tydzień.

Nie pozwolisz na to by ten twój system padł. Już ci to kiedyś pisałem.
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie pozwolisz na to by ten twój system padł. Już ci to kiedyś pisałem.

Oczywiście, bo to byłby scenariusz wszystkich filmów zoombies, moje życie i wszystko na czym mi zależy byłoby zagrożone.

Dlatego nawet nie w głowie mi rozwalanie systemu ale w głowie mi przeprowadzenie eksperymentu, jego rozwój, powolne przejmowanie kontroli na systemem, step by step, nie szybciej niż zdolności organizacyjne i radość ze swoich małych sukcesów.

Mam już w dupie dużo, teraz potrzebuję już tylko wystarczająco.
30-11-2019 07:01 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Niedobrze mi się robi już od tych oskarżeń.

Od oskarżania innych nie robi ci się niedobrze?
Kalemu wolno....

zarzuciłeś mi złamanie prawa
Masz jakiś dowód?
Nie? Przeproś.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54911 punktów)
>Jakiś deficyt masek. To koszulkę się zakłada na głowę a nie kreci filmiki wdychając pył.
>Dzień dwa no tydzień ale potem to chyba jesteś wstanie sobie kupić maskę.

To się nazywa "na złość babci odmrożę sobie uszy"

Najprostsza maska przeciwpyłowa kosztuje 1,5 złotego

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>To się nazywa "na złość babci odmrożę sobie uszy"
>Najprostsza maska przeciwpyłowa kosztuje 1,5 złotego

Już nagle pracodawca nie zapewnia masek ani wiedzy, że należy je stosować?
To nic, społeczeństwo zapłaci za leczenie.

Potrafię to wyjaśnic.
Znajduje się nagle z powodu przymusowej sytuacji w miejscu i świecie, których nie rozumie, których nie jestem częścią.

Cale zycie wcześniej siedziałem za biurkiem, względnie w samochodzie.

Znalezienie się w tej sytuacji było dla mnie wówczas absurdem, niedorzecznoscia, sytiacja, w którą ani nie mogłem uwierzyć ani nie potrafiłem się w niej właściwie zachowac, bo nie byłem na to psychicznie przygotowany.

Wówczas zaczęły się mnie rozwijać przekonania, które kwestioninowaly cały znany mi świat, dosłownie wszytko.
Ludzie dookoła bardzo antagonistycznie reagowali na moje przekonania, odrwacali sie ode mnie, atakowali mnie, nieustannie zarzycali mi choroby psychiczne.

Sam minimum 50x zarzucales mi choroby psychiczne i działanie pod wpływem narkotyków.

Lat potrzebowałem, żeby na to zareagować i zacząć się bronić na różnych płaszczyznach.

Na szczęście też trafiłem do polskiej firmy w Niemczech i gehenna totalnego wyzysku skończyła się. Mogłem wreszcie trochę odpocząć, trochę zebrać myśli i sił, doznać trochę szacunku i odzyskać zdolność obrony.

Obrony przed podlym świtem, który sam wczesniej tworzyłem.

Zaczalem ten świat też atakować.
Jak widzisz gardze waszą utajniona i nieopodatkowana własnością, podatkiem od biedy VAT, lichwiarskim systemem pieniężnym publicznie używając przy tym własnego nazwiska i adresu zamieszkania a kolejne zarzuty choroby psychicznej, upadku moralnego i działalności terrorystycznej nie rania mnie już tak jak dawniej.

Już się trochę uodpornilem na dziadostwo, pojalem też jego chciwa i bezwzględna naturę.
szarley (54911 punktów)
>Już nagle pracodawca nie zapewnia masek ani wiedzy, że należy je stosować?
Musi zapewnić. Twierdzisz, że nie zapewniam, więc zarzucasz mi przestępstwo

Ty napisałeś:
Cytat:
To jest kibel Szarleya, który sądzi, że wlamalem się do niego, żeby mu go zabrać a ja przyszedłem tylko kafelki wymienic, "nielegalnie", za psi grosz, bez żadnych kwitow, bez podatku od biedy ale za to z pyłem, który ciężko wdychac.


Więc udowodnij że to u mnie tak pracowałeś
Udowodnij lub przeproś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Więc udowodnij że to u mnie tak pracowałeś
>Udowodnij lub przeproś

Przestań już gledzic fundamentalisto podlego kapitalizmu opartego na utajnionej, nieopodatkowanej, subwencjonowanej podatkiem od biedy VAT, państwowo, przymusowo egzekwowanej własności.

Praca jako przestępstwo to wasza chora bzdura, w którą nigdy nie uwierzę.
szarley (54911 punktów)
>Praca jako przestępstwo to wasza chora bzdura,
Widać jak bardzo jesteś najarany. Kompletnie nie wiesz co inni do cienie piszą.

Zarzuciłeś mi przestępstwo
Udowodnij lub przeproś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Praca jako przestępstwo to wasza chora bzdura,
>Widać jak bardzo jesteś najarany. Kompletnie nie wiesz co inni do cienie piszą.
>Zarzuciłeś mi przestępstwo
>Udowodnij lub przeproś

Nazwij to przestępstwo, jeśli nie jest ono zatrudnieniem drugiego człowieka do pracy dla Ciebie, trzeźwy manipulancie, symbolu chciwego, bezwzględnego dziadostwa, które postanowiło przedostać się do gwiazd na garbie najemnych roboli!
szarley (54911 punktów)
Zarzuciłeś mi przestępstwo
Udowodnij lub przeproś

Twoje opinie na mój temat kompromitują ciebie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Zarzuciłeś mi przestępstwo
>Udowodnij lub przeproś
>Twoje opinie na mój temat kompromitują ciebie

Zarzucam Ci prymitywna moralnosc, twoich i moich dziadów.
Zarzucam Ci prymitywny instynkt społeczny.

I co mi zrobisz?
Oskarzysz mnie przed waszymi sądami w nadziei, że mnie ukarza?
Że mi odbiorą przemoca odbiorą i dadzą Tobie a jak zbiednieje i zakosztuje cierpienia to przestane podakakiwac takim kozakom jak Ty?

Jesteś prymitywnie moralny.
Twój instynkt społeczny sprawdziłby się w gormadzie pawianow.
szarley (54911 punktów)
Twoje opinie na mój temat kompromitują ciebie

>Zarzucam Ci...

Cokolwiek zarzucasz powinieneś udowodnić, a skoro zarzucasz jedynie swoje wymysły błaźnisz się ty sam

Jeśli jednak bez dowodu zarzucasz przestępstwo, łamiesz prawo.

Twierdzisz, że remontowałeś moją łazienkę bez środków osobistej ochrony, na czarno, bez ubezpieczenia. Kłamiesz, ale zamieściłeś nawet film z tej rzekomo moje łazienki. Gdybym kogoś chciał naprawdę zatrudnić, to mógłby mi odmówić kierując się tymi twoimi kłamstwami. Gdybym tego argumentu użył przed sądem, dodatkowo zażądał zadośćuczynienia za moralne szkody, musiałbyś kilka miesięcy za darmo pracować.
Takie jest prawo, które też ciebie chroni. I nie wybronisz się "argumentoma" że tobie wolno ... (wpisz cokolwiek: kraść, gwałcić, zabijać) bo ciebie prawo nie dotyczy. Dotyczy.

Radzę ci więc na spokojnie, żebyś nie naruszał prawa, bo jeśli trafisz na kogoś naprawdę chciwego, to cię pozwie i zażąda xxx000 eurów odszkodowania i zapłacisz, a fakt, że będziesz się znów użalał na fR na złych komorników, nie poprawi nastoju twojej żony, która drugi sezon będzie musiała chodzić w tych samych butach.

Niemniej skoro cię podnieca wymyślanie sobie chochoła, to onanizuj się dalej mnie nic do tego

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Twierdzisz, że remontowałeś moją łazienkę bez środków osobistej ochrony, na czarno, bez ubezpieczenia. Kłamiesz, ale zamieściłeś nawet film z tej rzekomo moje łazienki. Gdybym kogoś chciał naprawdę zatrudnić, to mógłby mi odmówić kierując się tymi twoimi kłamstwami. Gdybym tego argumentu użył przed sądem, dodatkowo zażądał zadośćuczynienia za moralne szkody, musiałbyś kilka miesięcy za darmo pracować.

Aha czyli po 5 latach naszej dyskusji, po tysiącach kurw i chuji rzuconych w moim kierunku, bo osmielilem się mieć pogląd inny niż twój, ta alegoria nie była dla Ciebie albo dla innych zrozumiała?

Aaaa dla wszytkich była zrozumiała tylko wciąż naiwnie wierzysz, że jak mi zagrozisz to się zamknę?

Mam w dupie twoje groźby, idź do swojego sądu, zdania nie zmienię, nie będę milczał, nie zastraszysz mnie.

Ty kłamałes pisząc, że nie pracowałem X-Press jakbyś sprawdził. Ja mam twoje nazwisko od racjinalistki i twoje oświadczenie, iz cieszysz się, że nie WIEM gdzie mieszkasz, bo rzekomo spalilbym Co dom albo Cię zabił. Porównywales mnie nawet do mordercy, kto to czytał nie uwierzył, że zrobiłem Ci łazienkę.

>Takie jest prawo, które też ciebie chroni.

No mnie i innych.
Wciskaj, wciskaj kit, że prawo ma mnie obronić a nie twoją własność. Może komuś trochę tego kitu wcisniesz ale nie mi. Uodoornilem się na waszą propagandę.

>I nie wybronisz się "argumentoma" że tobie wolno ... (wpisz cokolwiek: kraść, gwałcić, zabijać) bo ciebie prawo nie dotyczy. Dotyczy.

Wcale nie twierdzę, że się wybornie przed waszym ustrojowym sądem. Sędzia będzie miał pewnie poglądy zbliżone do twoich a zatem będzie mnie zwalczal jako niezgodnego podobnie jak Ty.
Mimo to mam w dupie twoje groźby.

>Radzę ci więc na spokojnie, żebyś nie naruszał prawa, bo jeśli trafisz na kogoś naprawdę chciwego, to cię pozwie i zażąda xxx000 eurów odszkodowania i zapłacisz, a fakt, że będziesz się znów użalał na fR na złych komorników, nie poprawi nastoju twojej żony, która drugi sezon będzie musiała chodzić w tych samych butach.

Ty mi niczego nie radzisz tylko mi ordynarnie grozisz.
I w dupie z tym.

>Niemniej skoro cię podnieca wymyślanie sobie chochoła, to onanizuj się dalej mnie nic do tego

Kiedy okreslasz moralną rzygowina, bo postuluje ujawnienie własności w miejsce fiskalnej ewidencji każdej transakcji na 5zl robotnika budowlanego, taksówkarza i sprzątaczki, bo postuluje demokratyczny podatek od własności w miejsce podatku od biedy VAT, bo postuluje kreacje i emisję pieniądza poprzez nieoprocentowany dług wyłącznie wobec systemu pieniężnego a nie poprzez lichwiarski dług wobec lichwiarza to mnie czy mojego chochola?
szarley (54911 punktów)
Twierdzisz, że remontowałeś moją łazienkę bez środków osobistej ochrony, na czarno, bez ubezpieczenia. Kłamiesz, ale zamieściłeś nawet film z tej rzekomo moje łazienki.

Zarzucasz mi przestępstwo
Udowodnij lub przeproś.

>Ty kłamałes pisząc, że nie pracowałem X-Press jakbyś sprawdził.
To była prowokacja za którą przeprosiłem



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Twierdzisz, że remontowałeś moją łazienkę bez środków osobistej ochrony, na czarno, bez ubezpieczenia. Kłamiesz, ale zamieściłeś nawet film z tej rzekomo moje łazienki.
>Zarzucasz mi przestępstwo
>Udowodnij lub przeproś.
>>Ty kłamałes pisząc, że nie pracowałem X-Press jakbyś sprawdził.
>To była prowokacja za którą przeprosiłem

Kłamstwo zwane prowokacja, też może być.

Moje było alegoria, za którą nie przepraszam.

Gdybym wierzył, że ktokolwiek mi uwierzył, przeprisilbym za kłamstwo.
Ale nie wierzę, żadnego kłamstwa nie było i nie przepraszam.
30-11-2019 20:13 
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)

>Moje było alegoria, za którą nie przepraszam.

Wklejasz film z remontu łazienki rzekomo u Szarleja.
Ktoś może odpuścić sobie fuchę bo stwierdzi że ten film dziwny (kto kręci film z remontu i wstawia na net ot tak) a majster z filmu totalnie do dupy skoro nawet maski nie potrafi odpowiedniej założyć za to pitoli jak na grzybkach. Więc pewnie miejsce jakieś nie za bardzo na poważnie a tyle wyboru jest.
O to tu chodzi.
30-11-2019 20:31 
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Wklejasz film z remontu łazienki rzekomo u Szarleja.

Co nabrales się?

>Ktoś może odpuścić sobie fuchę bo stwierdzi że ten film dziwny.
Jaką fuche?
W kiblu?
To niech odpuszcza, znajdzie inną.
30-11-2019 20:39 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Wklejasz film z remontu łazienki rzekomo u Szarleja.
>Co nabrales się?
>>Ktoś może odpuścić sobie fuchę bo stwierdzi że ten film dziwny.
>Jaką fuche?
>W kiblu?
>To niech odpuszcza, znajdzie inną.

napisałeś:
To jest kibel Szarleya, który sądzi, że wlamalem się do niego, żeby mu go zabrać a ja przyszedłem tylko kafelki wymienic, "nielegalnie", za psi grosz, bez żadnych kwitow, bez podatku od biedy ale za to z pyłem, który ciężko wdychac.

Czyli co, piszesz jakieś gówno nazywasz to alegorią a jak szarley pisze że nie robiłeś w X-Press to jest to kłamstwo.

Qrwa co za pojebana akcja. Czyli nabrałeś się.......
30-11-2019 20:59 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
To się nazywa hipokryzja

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>napisałeś:
> To jest kibel Szarleya, który sądzi, że wlamalem się do niego, żeby mu go zabrać a ja przyszedłem tylko kafelki wymienic, "nielegalnie", za psi grosz, bez żadnych kwitow, bez podatku od biedy ale za to z pyłem, który ciężko wdychac.

Ooo sfora zwiera szereg.
Szarley raz przeprosił i od razu mężem stanu.
Trzeba było go mężem stanu mianowac gdy rzucał największymi k***ami i chujami.
Malo kto na tym świecie potrafi tak przeklinać drugiego człowieka jak Szarley.

>Czyli co, piszesz jakieś gówno nazywasz to alegorią a jak szarley pisze że nie robiłeś w X-Press to jest to kłamstwo.
>Qrwa co za pojebana akcja. Czyli nabrałeś się.......

Nie przypominam sobie, żebym w związku z "prowokacja" Szarleya groził mu procesem o zniesławienie, żebym straszył go wielkim odszkodowaniem, tym, że jego dzieci i żona nie będą miały w co się ubrać.
A może mi przypomnisz?

Aaaaa
Już rozumiem.
Szarley mi wcale grozi to tylko kolejny bluff i kolejna prowokacja.

Ale co on mnie tak próbuje zmylic i koniecznie sprowokować?

Aaaa chcę mną manipulować.
Nauczyl się dziad przez całe życie na wszystkich frajerach, zadziałało i na mnie próbuje tego samego?

Jak nie rzygowina moralną, jak nie synem k***y to straszenie sądem, oskarżeniem i surową karą.

Znajdź sobie Szarley innego frajera, bo ja mam chwilowy defekt strachu przed dziadostwem.

Tfuuu dziadostwo!
30-11-2019 20:23 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>Ale nie wierzę, żadnego kłamstwa nie było i nie przepraszam.

Twierdzisz, że remontowałeś moją łazienkę bez środków osobistej ochrony, na czarno, bez ubezpieczenia. Kłamiesz, ale zamieściłeś nawet film z tej rzekomo mojej łazienki.

> żadnego kłamstwa nie było

Podtrzymujesz, że ten filmik kręciłeś w mojej łazience?
Naprawdę jesteś taki odważny czy aż tak głupi?

Na twoje szczęście nie jestem chciwy i na twoje szczęście mam litość nad debilem, który chce zostać męczennikiem, bo żona obsypie cię pocałunkami za konieczność zapłaty odszkodowania...
Wg Ciebie jestem chciwy, więc 100 000 euro...

Na twoje szczęście chciwy jest tylko twój chochoł, mnie wystarczy zabawa z idioty
a odpowiadając swojemu chochołowi zawsze wychodzisz na idiotę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
30-11-2019 20:44 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Twierdzisz, że remontowałeś moją łazienkę bez środków osobistej ochrony, na czarno, bez ubezpieczenia. Kłamiesz, ale zamieściłeś nawet film z tej rzekomo moje łazienki.
>Zarzucasz mi przestępstwo
>Udowodnij lub przeproś.
>>Ty kłamałes pisząc, że nie pracowałem X-Press jakbyś sprawdził.
>To była prowokacja za którą przeprosiłem

A ja się pytam czemu? Za co? To w końcu co z tym kiblem bo tu ktoś jawnie kpi z Ciebie.
Pozwalasz sobie?
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>To była prowokacja za którą przeprosiłemA ja się pytam czemu? Za co? To w końcu co z tym kiblem bo tu ktoś jawnie kpi z Ciebie.
>Pozwalasz sobie?

No nie!
Zakpilem z Szarleya a on okazał mi tyle respektu. Co za Nie wdzięczność!

Przeprosił tylko dlatego, że nie miał żadnego potwierdzenia i zauważył iż traci wiarygodność.

Mnie nie przepraszal lecz innych za to, że ich w błąd wprowadził.
Mimo to nawet takie przeprosiny przyjąłem.

Szarleyu nie pozwalaj sobie!
Zrób coś w końcu!
Tylko co?
szarley (54911 punktów)
>Przeprosił tylko dlatego, że nie miał żadnego potwierdzenia i zauważył iż traci wiarygodność.

I to nas różni. Ja (prowokacyjnie) napisałem, że nie pracowałeś w poligrafii i przeprosiłem

Ty pokazujesz film jak pracujesz w MOIM domu ŁŻESZ, zarzucasz przestępstwo, ale nie przepraszasz. Co więcej przedstawiasz sfałszowane dowody!




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Przeprosił tylko dlatego, że nie miał żadnego potwierdzenia i zauważył iż traci wiarygodność.
>I to nas różni. Ja (prowokacyjnie) napisałem, że nie pracowałeś w poligrafii i przeprosiłem
>Ty pokazujesz film jak pracujesz w MOIM domu ŁŻESZ, zarzucasz przestępstwo, ale nie przepraszasz. Co więcej przedstawiasz sfałszowane dowody!

Nazwij to przestępstwo!
Dlaczego nie chcesz tego zrobić?
Boisz się, że to kolejna kwestia dyskusyjna a Ty nie masz argumentów, żeby jej bronić?

NAZWIJ PRZESTĘPSTWO, KTÓRE CI ZARZUCIŁEM!

Niech wszyscy przeczytają i zrozumieją.
A jeżeli nie masz racji i już to czujesz, to zawsze możesz się przyznać i zmienić zdanie.
szarley (54911 punktów)
>Nazwij to przestępstwo!

Zatrudnianie pracownika na czarno (bez umowy o pracę i ubezpieczenia) jest przestępstwem
Zatrudnianie pracownika bez odprowadzenia należnych podatków jest przestępstwem
Zatrudnianie pracownika bez zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy jest przestępstwem

Te przestępstwa mi zarzuciłeś, W dodatku trzeci z zarzutów zilustrowałeś sfałszowanym dowodem w postaci filmiku zrobionego rzekomo w moim domu

Wystarczy?
Dostałeś wyczerpującą odpowiedź, teraz pora na twoje dowody lub przeprosiny

Napisałeś też że cię straszę sądem, tymczasem otwarcie napisałem, że cię nie pozwę, ale lepiej kłamać na mój temat.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Nazwij to przestępstwo!
>Zatrudnianie pracownika na czarno (bez umowy o pracę i ubezpieczenia) jest przestępstwem
>Zatrudnianie pracownika bez odprowadzenia należnych podatków jest przestępstwem
>Zatrudnianie pracownika bez zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy jest przestępstwem
> Te przestępstwa mi zarzuciłeś, W dodatku trzeci z zarzutów zilustrowałeś sfałszowanym dowodem w postaci filmiku zrobionego rzekomo w moim domu
>Wystarczy?

Praca jako przestępstwo?
Niemożliwe

Kazdy racjonalny człowiek potrafi się samodzielnie zabezpieczyć i ochronić, bez pomocy Panów opiekunów, chyba że jest tak społecznie zredukowany i silnie podporządkowany, że przestaje być racjonalny.

Wiem skąd wynika wasze prawo pracy.
To jest pochodna waszego podlego prawa własności.
Daliście tak potężne uprawnienia Panom właścicielom w prawie własności, że musieliscie wprowadzić ograniczenia pod postacią prawa pracy, że w wyzysku człowiek nie zniszczyl człowieka.

>Dostałeś wyczerpującą odpowiedź, teraz pora na twoje dowody lub przeprosiny

Praca to żadne przestępstwo.
Praca może być przestępstwem tylko w waszym kapitalizmie opartym na tajnej i nieopodatkowanej własności, którego ja nie uznaje a zatem i takie zasady określania przestępstwa olewam

>Napisałeś też że cię straszę sądem, tymczasem otwarcie napisałem, że cię nie pozwę, ale lepiej kłamać na mój temat.

Jesli napisałeś gdzieś wśród gróźb, że mnie nie pozwiesz to nie zauważyłem, zgubilo sie.
Ale w porzo.
Umiejętność zniesienia sprzecznego poglądu bez sięgania po przemoc jest ważnym czynnikiem rozwojowym.
Znaczy rozwijasz się.
Zmieniasz się.
Co zresztą da się zauważyć po stonowaniu twojej agresji.

Mówiłem Ci, odpowiednio silny argument może pokonać wszytkie sprzeczne poglądy, problem, że dobry argument bardzo ciężko zbudować.
Ja czasem do budowy jednego argumentu podchodzę 100x i na koniec dalej mam wrażenie, że jest do bani
szarley (54911 punktów)
Udajesz idiotę?
A może nie musisz udawać?
Przeczytałeś co napisałem?

>>>Nazwij to przestępstwo!
>>Zatrudnianie pracownika na czarno (bez umowy o pracę i ubezpieczenia) jest przestępstwem
>>Zatrudnianie pracownika bez odprowadzenia należnych podatków jest przestępstwem
>>Zatrudnianie pracownika bez zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy jest przestępstwem
>> Te przestępstwa mi zarzuciłeś, W dodatku trzeci z zarzutów zilustrowałeś sfałszowanym dowodem w postaci filmiku zrobionego rzekomo w moim domu
>>Wystarczy?
>Praca jako przestępstwo?

Przeczytaj jeszcze raz, a skoro mój wpis przekracza twoje intelektualne zdolności to może poproś żonę żeby ci wyjaśniła

Nie praca jest przestępstwem, ale zatrudnianie kogoś w taki sposób jaki pokazujesz
Tak więc zarzucasz mi przestępstwo

UDOWODNIJ lub PRZEPROŚ
Na razie zamiast rzeczywistego dowodu jest sfałszowany dowód w postaci filmiku

Resztę przeczytam, kiedy udowodnisz że swój filmik kręciłeś w moim domu, lub przeprosisz za potwarz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
30-11-2019 19:59 
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)

>Znajduje się nagle z powodu przymusowej sytuacji w miejscu i świecie, których nie rozumie, których nie jestem częścią.

Ktoś Ciebie wywiózł przymusowo do tych Niemiec czy jak?

>Cale zycie wcześniej siedziałem za biurkiem, względnie w samochodzie.

I w chacIe sam nic nie naprawiałeś?
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Znajduje się nagle z powodu przymusowej sytuacji w miejscu i świecie, których nie rozumie, których nie jestem częścią.
>Ktoś Ciebie wywiózł przymusowo do tych Niemiec czy jak?
>>Cale zycie wcześniej siedziałem za biurkiem, względnie w samochodzie.
>I w chacIe sam nic nie naprawiałeś?

Wolałbym decyzję podejmować w stanie wiedzy niz niewiedzy.

O nic innego w swoich postulatach nie zabiegam, tylko o to, żeby zwykli ludzie zaczęli wiedzieć i zaczęli rozumieć.

To ciągle oskarzanie mnie o całe zło znaczenia mioch postulatów nie zmieni.

Są na tym świecie potezni ludzie, którzy swoją władzę opierają na tajemnicach, niewiedzy i strachu.
Czas z tajemnicami, niewiedza i strachem skończyć, żeby do wladzy doszli wreszcie ludzie pracowici i zdolni zamiast agresywnych i cwanych.
30-11-2019 20:21 
 Ocena 2 na 2
j23a (1186 punktów)
>>Ktoś Ciebie wywiózł przymusowo do tych Niemiec czy jak?
>>>Cale zycie wcześniej siedziałem za biurkiem, względnie w samochodzie.
>>I w chacIe sam nic nie naprawiałeś?
>Wolałbym decyzję podejmować w stanie wiedzy niz niewiedzy.
>O nic innego w swoich postulatach nie zabiegam, tylko o to, żeby zwykli ludzie zaczęli wiedzieć i zaczęli rozumieć.

Nie odpowiedziałeś na pytanie - do Niemiec wywzieźli przymusowo?
Teraz? Przecież to nie II wojna światowa. Nawet granicy nie ma
Jakaś prostytucja i mocne prochy jak na śmiesznych filmach z netu o ofermach gorszych odemnie (a o to trudno) co z Niemiec nawiać nie potrafią czy co?

I co trzeba wiedzieć że jak jest kurz to się zakłada maskę?

>To ciągle oskarzanie mnie o całe zło znaczenia mioch postulatów nie zmieni.
>Są na tym świecie potezni ludzie, którzy swoją władzę opierają na tajemnicach, niewiedzy i strachu.

Cienko coś im idzie to straszenie jak pitolisz tyle lat i nawet komornika nie potrafią za długi w PRL nasłać.

Tu jest szansa że Szarlej się wkurzy (jak to nie ta sama osoba co Ty) i sprawę założy.
30-11-2019 21:02 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Tu jest szansa że Szarlej się wkurzy (jak to nie ta sama osoba co Ty) i sprawę założy.

Przecież o to mu chodzi. Chce być męczennikiem za sprawę.
Nie zdziw się jeśli napisze, że już dostał pozew i za ignorowanie go zapłacił 700 Ojro kary....

Ja nie zdziwię się jeśli okaże się że podszywa się pod cudzą tożsamość. Krystian Hemrlik - Konopka skończył studia, ten z którym rozmawiam, stwarza wątpliwości czy skończył gimnazjum

A necie można sobie przypisać każde nazwisko


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
30-11-2019 21:05 
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie odpowiedziałeś na pytanie - do Niemiec wywzieźli przymusowo?

Przymusowo egzekwowali ode mnie cudzą własność.

Załóżmy j23a, że jestem tym bezwartościowy i zły, głupi i leniwym+, nieopdowiedzialny i roszczeniowy, który jedyne czego pragne to naplodzic jak najwięcej dzieci i żeby inni zajęli się ich wychowaniem.

Czy to automatycznie czyni moje postulaty bezwartościowymi i złymi?

95 na 100 uderzeń jest we mnie.
Dyskusja o jawności kapitału, podatku od własności czy nowej kreacji pieniądza to były zaledwie przeblyski w rzece zarzutów i oskarżeń.

Napieprzacie we mnie jak zwariowani bo czerpiecie garściami z utajenia kapitału, zwolnienia własności od wszelkiego opodatkowania, kreacji lichwiarskiego pieniądza państwowego czy dopłat do rozwoju własności z podatku od biedy VAT.

Ale jak chcecie wygrać i zapewnić panowanie zgnilego kapitalizmu jeszcze przez 100 lat to musicie się zdobyć na dobre argumenty.

Samo oskarzanie mnie o całe zło nie wystarczy.
Wera (1540 punktów)
Inny przykład złego wpływu strachu: kobieta i mężczyzna trwający w nieszczęśliwym związku, bo boją się spróbować inaczej...
01-12-2019 20:57 
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Inny przykład złego wpływu strachu: kobieta i mężczyzna trwający w nieszczęśliwym związku, bo boją się spróbować inaczej...

Sądzę, że byłby mniejszy, gdyby oboje potrafili się samodzielnie utrzymać.
Kultura patriarchalna, opiekunstwo, poprzez wadliwy rozwój kreuje problem niesamodzielnosci i zależności.

Dla mnie osobiście patriarchalizm to katastrofa, to okropna kultura, która stwarza wiele poważnych problemów, czyni wszytkich nieszczęśliwymi.

Taki islam w wersji light.

Którego źródłem jest oczywiście kościół katolicki.
01-12-2019 21:33 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Inny przykład złego wpływu strachu: kobieta i mężczyzna trwający w nieszczęśliwym związku, bo boją się spróbować inaczej...
>Sądzę, że byłby mniejszy, gdyby oboje potrafili się samodzielnie utrzymać.

Byłoby super!!!

Krystian Hamerlik - Konopka zostawił w Polsce dziecko bez środków na utrzymanie i zwiał do Berlina. Na to dziecko bierze Kindergeld (!!) ale nie dzieli się nim z matką dziecka drąc ryja, że nikt nie powinien egzekwować alimentów, bo podatki powinni płacić inni

I tylko Chętnie_racjonalistka broni takiego (----)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Byłoby super!!!
>Krystian Hamerlik - Konopka zostawił w Polsce dziecko bez środków na utrzymanie i zwiał do Berlina. Na to dziecko bierze Kindergeld (!!) ale nie dzieli się nim z matką dziecka drąc ryja, że nikt nie powinien egzekwować alimentów, bo podatki powinni płacić inni
>I tylko Chętnie_racjonalistka broni takiego (----)
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


dopiero przepraszałeś.

Trochę się uniosłem przepraszam.
Nie powinienem odpowiadać natychmiast, tylko zawsze trochę przeczekać.
Nie mogę pozwalać się prowokować, bo wyjdę na głupca.
szarley (54911 punktów)
Sam widzisz jak przykry jest zarzut łamania prawa.

Mój jest nieuzasadniony. Nie mam żadnych dowodów i była to prowokacja

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
>Sam widzisz jak przykry jest zarzut łamania prawa.
>Mój jest nieuzasadniony. Nie mam żadnych dowodów i była to prowokacja

Olewam to czy zarzucasz mi łamanie waszego prawa ale Ty zarzuciłes mi brak miłości wobec własnego dziecka a ja kocham swoje dzieci.

Niepotrzebnie chwilami ulegam twoim prowokacjom, wciąż się na to nabieram a tobie udaje się mną przez chwilę manipulować.

Uodpornie się na to, muszę jeszce zdobyć trochę doświadczenia a będzie plynelo po mnie jak po kaczce.
01-12-2019 23:49 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Sądzę, że byłby mniejszy, gdyby oboje potrafili się samodzielnie utrzymać.
>Byłoby super!!!
>Krystian Hamerlik - Konopka zostawił w Polsce dziecko bez środków na utrzymanie i zwiał do Berlina. Na to dziecko bierze Kindergeld (!!) ale nie dzieli się nim z matką dziecka drąc ryja, że nikt nie powinien egzekwować alimentów, bo podatki powinni płacić inni
>I tylko Chętnie_racjonalistka broni takiego (----)

Opowiem taką anegdotkę.
Stary baca stale na Krupówkach siedział na tym samym kamieniu zamyślony. Grupa go witając turystów przechodzą tamtędy widziała go i zaciekawiona chciała go zaczepić. Na prędce wymyślono tematy zaczepki i grzecznie go witając zaczynają rozmowię
-My tu przechodzimy i widzimy, że pan stale siedzi tutaj i taki zamyślony
-Ano siedze i myślę.
-O czym?
-O wszystkim.
-A jak pan nie myśli?
-To tylko siedze.
Na to włącza się młodociany dowcipas:
-Baco, czy to prawda, że te czarne owce to mniej jedzą?
Baca się zamyślił.
-Ano prowda.
-Ale wie pan dlaczego?
-Wim. Bo jest ich mnij.
Automatycznie skojarzyłem z naszą forumową Chętnie_racjonalistką
W każdym stadzie bywają "corne łowce". Ale jest ich mnij.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365