Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jeśli oni to mieli

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
18-12-2019 20:14Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Jeśli oni to mieli
Ocena 3 na 3
   Jeżeli potraktuje się obrazy o tematyce tzw. martwej natury jako realistyczne, to wówczas można dojść do wniosku, że już dawno rolnictwo europejskie dysponowało metodami uprawy dorodnych odmian wielu owoców, warzyw i innych plonów. Czy współczesne odmiany roślin uprawnych rzeczywiście są lepsze pod tym względem od tych znacznie dawniejszych?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

Przykład 1. Cytryny i oliwki na obrazie z ok. 1630 r.




"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
18-12-2019 20:19 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

Przykład 2. Winogrona i brzoskwinie na obrazie z ok. 1660 r.



"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
18-12-2019 20:22 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

Przykład 3. Dynie i śliwki na obrazie z ok. 1650 r.



"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
18-12-2019 20:29 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

Przykład 4. Brzoskwinie, cytryny, pomarańcze, winogrona na obrazie z ok. 1640 r.



"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

Przykład 5. Czereśnie i porzeczki na obrazie z ok. 1635 r.



"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Przykład 1. Cytryny i oliwki na obrazie z ok. 1630 r.
Na żyznej ziemi w sprzyjającym klimacie plony są dorodne i bez agrotechnicznych sztuczek.

A ta XVII-wieczna bułka prawie jak z Biedronki.

Choć akurat biedronki się zmieniły. Na np. takie:



Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
19-12-2019 00:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Na żyznej ziemi w sprzyjającym klimacie plony są dorodne i bez agrotechnicznych sztuczek.
ziemia jest wyjałowiona www.racjonalista.pl/forum.php/s,772038
>A ta XVII-wieczna bułka prawie jak z Biedronki.
w raju dziecko jak zobaczyło ludzka "kupe" omijało z daleka. Dzisiaj jeśli przemysł spożywczy wziąłby ja na "warsztat", zrobił sztucznie kolor, smak zjedlibyśmy ze smakiem

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ziemia jest wyjałowiona www.racjonalista.pl/forum.php/s,772038
Czyli warzywa z intensywnych upraw są napompowane, ale to nie oznacza jałowej ziemi.

>w raju dziecko jak zobaczyło ludzka "kupe"
Się mi widzi, że troszkę gówniany ten raj.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
19-12-2019 13:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ziemia jest wyjałowiona www.racjonalista.pl/forum.php/s,772038
>Czyli warzywa z intensywnych upraw są napompowane, ale to nie oznacza jałowej ziemi.
rolnicy dają tylko to co musza żeby urosło, wystarczy NPK. Często uprawia sie w wełnie mineralnej albo w wodzie (hydroponika), powietrzu (aeroponika?) dając roślinom tylko NPK dlatego wielu jest otyłych ale niedożywionych (brakuje im mikroskladnikow)

>>w raju dziecko jak zobaczyło ludzka "kupe"
>Się mi widzi, że troszkę gówniany ten raj.
raj jest na pewno pachnący, mily dla dzieci i kobiet, bezpieczny, słoneczny, zdrowy, niepracujący, roześmiany, spiewający, tańczący, bogaty, seksowny, nowoczesny, empatyczny ....interesujący
Będąc dzieckiem wrażenia nie robily placki krowie czy innych zwierząt ale ludzkie obchodzilem z daleka

szukanie raju, moim celem
19-12-2019 15:21 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wielu jest otyłych ale niedożywionych
Że niby "okrągłych, a w środku pustych"?

>raj jest na pewno [...] seksowny
Co to znaczy że raj jest seksowny?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
19-12-2019 18:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wielu jest otyłych ale niedożywionych
>Że niby "okrągłych, a w środku pustych"?
czasem określa sie "puste kalorie"
kobiety czasem mówią "popatrz jakam okrągła", szczególnie jak w ciąży.
dzisiaj przypadkiem znalazlem slowo HORTITERAPIA, jest nawet instytut, byloby dziwnw gdybyś wiedziala co znaczy. Czemu wymyślaja takie dziwne slowa, mogliby napisac leczenie ogrodem (ogród, eden nieodłączną częcia raju)
>>raj jest na pewno [...] seksowny
>Co to znaczy że raj jest seksowny?
nie mają napompowanego EGO które tworzy sztuczne bariery pomiedzy ludźmi (dlatego skąpo/ nie ubrani. W raju ludzie są blisko, jak są blisko to są blisko i nie było małżeństw które ograniczaja swobode kobiet
Ciekawostka; jak tak na kupie żyją, blisko, to mężczyźni wytwarzają lepszej jakości plemniki, z nich sie rodzą lepsi ludzie? tego nie wiem, ale na pewno nie gorsi
Można wymyśleć leczenie nieplodności rajem jakby sie to nazywalo? rajoterapia? instytut rajoterapi?


szukanie raju, moim celem
19-12-2019 23:17 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czemu wymyślaja takie dziwne slowa, mogliby napisac leczenie ogrodem (ogród, eden nieodłączną częcia raju)
Sięgnęli po łacinę żeby grubiańskie gonienie frajerów do łopaty ucharakteryzować na naukową metodę.

>>>raj jest na pewno [...] seksowny
>>Co to znaczy że raj jest seksowny?
>nie mają napompowanego EGO które tworzy sztuczne bariery pomiedzy ludźmi (dlatego skąpo/ nie ubrani. W raju ludzie są blisko, jak są blisko to są blisko i nie było małżeństw które ograniczaja swobode kobiet
Ale niby co w tym wszystkim seksownego?


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
20-12-2019 14:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>Co to znaczy że raj jest seksowny?
>>nie mają napompowanego EGO które tworzy sztuczne bariery pomiedzy ludźmi (dlatego skąpo/ nie ubrani. W raju ludzie są blisko, jak są blisko to są blisko i nie było małżeństw które ograniczaja swobode kobiet
>Ale niby co w tym wszystkim seksownego?
-seksowny byl widok przerażonych kobiet gdy za plotem wyja tygrysy szablozebne (analogia z przerazoną dziewczynką której opowiada sie bajke o potworach -jest przerażona mimo to czuje sie bezpiecznie)
-seksowny byl matriarchat -kobiety używały wdzieków żeby zbudować zażyłe stado ludzkie, redukować, ukierunkowywac samczą agresję. A więc wszystko co rozwalało wspólnote np nieakceptowalny seks bylo przez nie eliminowane
-seksowne były relacje, nie 1+1 ale wiele kombinacji 8+8 (w tym homo-relacje), oddziaływanie jedni na drugich, żyli 24godz/dobę razem (monogamia, ale kobiety często zmienialy partnerów)
-seksowne, że wszyscy wszystko o sobie wiedza
więcej nie pamiętam w raju używali odpowiednich roślin, żeby sobie przypomniec


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale niby co w tym wszystkim seksownego?
>-seksowny byl widok przerażonych kobiet...
>-seksowny byl matriarchat -kobiety używały wdzieków...
>-seksowne były relacje, nie 1+1 ale wiele kombinacji 8+8...
>-seksowne, że wszyscy wszystko o sobie wiedza...
Nic z tej listy nie jest seksowne!!!!

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
21-12-2019 09:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Nic z tej listy nie jest seksowne!!!!
to co w życiu jest seksowne?
a na pewno występowało TO w raju.

chociaż, może raj nie jest seksowny, do tego potrzebne napięcie a tam permanentna nagość, od dzieciństwa opatrzyla sie im, jak i bliskość (często sie dotykali, sciskali). Nie było tego napiecia. Wtedy może wymyśliły mini spódniczki (z liści) i inne ozdoby, malowanie ciała (kobiety maja to z raju). słońce? nuda? energia?
Wg Ciebie, co było seksownego w raju? te emocje byly klejem zażyłego stada ludzkiego z raju, to byla duża siła

Czy wiesz co znaczy sublimacja? Freud uważał, że cywilizacja jest efektem sublimacji popędu seksualnego. W raju nie było sublimacji dlatego nie było cywilizacji


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Nic z tej listy nie jest seksowne!!!!
> to co w życiu jest seksowne?
Nie co, a kto, człowiek mianowicie. Seksualność służy zweryfikowaniu doboru, więc dla człowieka seksownym jest konkretny drugi człowiek.

> Wg Ciebie, co było seksownego w raju?
A twierdziłam, że coś było???

>Freud uważał, że cywilizacja jest efektem sublimacji popędu seksualnego.
Bardziej kultura niż cywilizacja, ale to przecież nie najgorsza zamiana.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
21-12-2019 11:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>... dla człowieka seksownym jest konkretny drugi człowiek.
gdybyśmy wylądowali na bezludnej wyspie, spłodzilibyśmy gromadke dzieci (nie miałbym konkurencji ) Tak było w raju, seksownym jest każda kobieta, ludzi było bardzo mało 1/2 Warszawy na całym świecie, dlatego każda osoba była seksi

>> Wg Ciebie, co było seksownego w raju?
>A twierdziłam, że coś było???
byli rodziną, najbliższe stado ludzkie 50 km. Dzisiaj nas 10000000 x więcej, w raju każdy był seksi (dobro rzadkie)

>>Freud uważał, że cywilizacja jest efektem sublimacji popędu seksualnego.
>Bardziej kultura niż cywilizacja, ale to przecież nie najgorsza zamiana.
owoc zatrutego drzewa, dlatego tyle nieszczęścia

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>... dla człowieka seksownym jest konkretny drugi człowiek.
>gdybyśmy wylądowali na bezludnej wyspie, spłodzilibyśmy gromadke dzieci (nie miałbym konkurencji
A w biblijnej księdze rodzaju prokreacja chodzi jako wygnanie z raju.

>>>Freud uważał, że cywilizacja jest efektem sublimacji popędu seksualnego.
>>Bardziej kultura niż cywilizacja, ale to przecież nie najgorsza zamiana.
>owoc zatrutego drzewa, dlatego tyle nieszczęścia
Jeśli nie fajna jest cywilizacja, to co powinniśmy robić?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
21-12-2019 13:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>... dla człowieka seksownym jest konkretny drugi człowiek.
>>gdybyśmy wylądowali na bezludnej wyspie, spłodzilibyśmy gromadke dzieci (nie miałbym konkurencji
>A w biblijnej księdze rodzaju prokreacja chodzi jako wygnanie z raju.
przyczyną wygnania z raju było wymyślenie przez WAS, kobiety, ogrodnictwa, z niego rolnictwo i ... staliśmy się ciężko pracującymi niewolnikami

>Jeśli nie cywilizacja, to co?
zdziczeć? nie da się? to ...chociaż cofnąć się ... dwa kroki ... powrócić do ogrodnictwa i do naszej istoty, tj
do bycia ssakiem
do zażyłej wspólnoty (z tego wyjdzie samoistnie matriarchat)
do terytorializmu (ważne dla chłopców, w dziecinstwie przeganialem chłopakow z innego podwórka kamieniami


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>przyczyną wygnania z raju było wymyślenie przez WAS, kobiety, ogrodnictwa, z niego rolnictwo i ... staliśmy się ciężko pracującymi niewolnikami
I Ty, Okrągły, przeciwko mnie?

>>Jeśli nie cywilizacja, to co?
> zdziczeć? nie da się? to ...chociaż cofnąć się ... dwa kroki
I po takim zawróceniu w którą stronę się zwrócić? Od nowa dreptać do przodu, czy kontynuować świeżo zainicjowane cofanie?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
21-12-2019 16:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>przyczyną wygnania z raju było wymyślenie przez WAS, kobiety, ogrodnictwa, z niego rolnictwo i ... staliśmy się ciężko pracującymi niewolnikami
>I Ty, Okrągły, przeciwko mnie?

sluchalem wykladu O Tokarczuk, mówiła, że do Ameryki popłynął Kolumb, niestety z z chorobami, zginęło 90% tubylców, ich miasta zarosły, wyrosła puszcza, zmalała ilość CO2, u nas to skutkowało epoka lodowcowa, a z niej głód, wojna 30 letnia i napad Szwecji na nas (mówiła ze przeszli przez zamarznięty bałtyk?)

Byłyście w raju za mądre, skutków nie dało sie przewidzieć.

>>>Jeśli nie cywilizacja, to co?
>> zdziczeć? nie da się? to ...chociaż cofnąć się ... dwa kroki
>I po takim zawróceniu w którą stronę się zwrócić? Od nowa dreptać do przodu, czy kontynuować świeżo zainicjowane cofanie?
niema sprzeczności pomiędzy rajem (istotą) a współczesnością. po prostu siedzisz sobie z laptopem na kolanach w ogrodzie (edenie
rośliny same rosna
kury same znoszą jajka
mężczyźni sami zabiegaja o względy
kobiety zas sa nomimowane do nagrody nobla, ale wymyślenie ogrodnictwa to porazka jedyna do zaakceptowania , to te 2 kroki do tyłu

nie musimy ciągle iść do przodu, w raju nie mieli takiej potrzeby.
być tu i teraz


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Byłyście w raju za mądre
Definicja mądrości nie wyklucza nadmiaru?

> niema sprzeczności pomiędzy rajem (istotą) a współczesnością. po prostu siedzisz sobie z laptopem na kolanach w ogrodzie (edenie

Przecież to się nazywa "wakacje"!
Bo przecież trzeba po jakimś czasie wrócić do roboty w fabryce tych laptopów.

>rośliny same rosna
>kury same znoszą jajka
>mężczyźni sami zabiegaja o względy
Sami? Jestem w szoku.

> kobiety zas sa nomimowane do nagrody nobla
Kopernik nominowana do nobla?

>nie musimy ciągle iść do przodu, w raju nie mieli takiej potrzeby.
A jakie mieli?
Przecież wszelka przyjemność wynika z zaspokajania potrzeb.


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
22-12-2019 09:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> niema sprzeczności pomiędzy rajem (istotą) a współczesnością. po prostu siedzisz sobie z laptopem na kolanach w ogrodzie (edenie
>Przecież to się nazywa "wakacje"!
tak żyli wielcy myśliciele starożytnej Grecji, mieli czas na pisanie książek i odbieranie nagród
>Bo przecież trzeba po jakimś czasie wrócić do roboty w fabryce tych laptopów.
np codziennie kury znosza 30 jajek, zamieniasz je na używanego laptopa (jajka od szczesliwych kur są w cenie)

>>nie musimy ciągle iść do przodu, w raju nie mieli takiej potrzeby.
>A jakie mieli?
byli zwierzakami, żyli tu i teraz
>Przecież wszelka przyjemność wynika z zaspokajania potrzeb.
potrzeby są wykreowane MINIMALIZM jest z raju Dzieci sa minimalistami (bo nie maja EGO?), nie potrzebuja wiele, cyca, bliskości, słońca i stada Nic wiecej. Elity poprzez mas-media pokazują co powinniśmy mieć, jak żyć, żeby być szczęśliwym, w rzeczywistości rozchodzi się o ich biznesy (pracujemy i kupijemy u nich)


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Bo przecież trzeba po jakimś czasie wrócić do roboty w fabryce tych laptopów.
>np codziennie kury znosza 30 jajek, zamieniasz je na używanego laptopa
Pytanie co było pierwsze, używany laptop czy kura?

>Elity poprzez mas-media pokazują co powinniśmy mieć, jak żyć, żeby być szczęśliwym
A skąd Ty wiesz co pokazują mas-media?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
22-12-2019 10:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Bo przecież trzeba po jakimś czasie wrócić do roboty w fabryce tych laptopów.
>>np codziennie kury znosza 30 jajek, zamieniasz je na używanego laptopa
>Pytanie co było pierwsze, używany laptop czy kura?
pierwsza była myśl
powrotu do istoty
czyli do bycia ssakiem, stadnym i terytorialnym
później samo się dzieje/ spada z nieba
>>Elity poprzez mas-media pokazują co powinniśmy mieć, jak żyć, żeby być szczęśliwym
>A skąd Ty wiesz co pokazują mas-media?
... po tym co pisze Wenancjusz

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Bo przecież trzeba po jakimś czasie wrócić do roboty w fabryce tych laptopów.
>>>np codziennie kury znosza 30 jajek, zamieniasz je na używanego laptopa
>>Pytanie co było pierwsze, używany laptop czy kura?
>pierwsza była myśl
>powrotu do istoty
>czyli do bycia ssakiem, stadnym i terytorialnym
>później samo się dzieje/ spada z nieba
W raju używane lapki spadają z nieba, gdzie mają lapki zrobione w jakimś produkcyjnym piekle?

>>A skąd Ty wiesz co pokazują mas-media?
> ... po tym co pisze Wenancjusz
O, to Wenancjusz jest Twoim medium.


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
22-12-2019 11:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>Pytanie co było pierwsze, używany laptop czy kura?
>>pierwsza była myśl, powrotu do istoty
>>później samo się dzieje/ spada z nieba
>W raju używane lapki spadają z nieba
w starym raju wymieniali sie dobrami pomiędzy stadami, oddalonymi od siebie 50km, to też było przyjemne. Nowy Raj dysponowałby niezwyklymi produktami i usługami i wymienial na dobra których nie jest w stanie wytworzyć

szukanie raju, moim celem
22-12-2019 11:55 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nowy Raj dysponowałby niezwyklymi produktami i usługami i wymienial na dobra których nie jest w stanie wytworzyć
Dopóki jacyś rajscy Fenicjanie nie wynajdą pieniędzy?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
22-12-2019 12:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Nowy Raj dysponowałby niezwyklymi produktami i usługami i wymienial na dobra których nie jest w stanie wytworzyć
>Dopóki jacyś rajscy Fenicjanie nie wynajdą pieniędzy?
w starym raju korzystali z osiągnięć technicznych np rozpalanie ognia, produkcja luków tak i w nowym raju korzystaliby z laptopa jak i wymiany poprzez pieniądze. Ale o pieniądze rozwalaja sie małżeństwa to i rozwala stadność (istotę) nowego raju. Ciekawe jak radza sobie z pieniędzmi w zakonach? klasztorach? że nie rozbijają społeczności zakonu?


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>o pieniądze rozwalaja sie małżeństwa
A nie z ich braku? Za to dzięki pieniądzom się - dla odmiany - ziszczają?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
22-12-2019 23:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>o pieniądze rozwalaja sie małżeństwa
>A nie z ich braku? Za to dzięki pieniądzom się - dla odmiany - ziszczają?
pieniądz genialnym wynalazkiem, nie wszystkie wynalazki, nawet genialne są korzystne.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,771958

W raju pieniądz nie występował, stada ludzkie żyły w harmonii i zgodzie. Gdy badacze przyjeżdżali po kontaktach raju z pieniądzem, trafiali do innego świata! Spory były na porządku dziennym i rozstrzygano je siłą. Społecznością nie rządzili najbardziej szanowani, ale najbogatsi Osada wyglądała inaczej. Centralny plac był pusty, albo w ogóle znikał, a chaty były odwrócone do siebie "plecami".
PIENIĄDZ ZLIKWIDOWAŁ RAJ, ŻYCIE SPOŁECZNOŚCI, MENTALNOŚĆ I MORALNOŚĆ. Co nie znaczy że tak musi być. Co zrobić, żeby pieniądz nie dzielił a łączył? Za odpowiedź nagroda nobla, racjonalistko wymyśl coś! na poczatek napisz co zrobisz z nagrodą, -1 000 000 $


szukanie raju, moim celem
23-12-2019 02:48 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Co zrobić, żeby pieniądz nie dzielił a łączył? Za odpowiedź nagroda nobla
Ty ją przyznasz?
Żeby pieniądz nie dzielił trzeba go - uwaga uwaga - d o d r u k o w a ć ! ! !

>napisz co zrobisz z nagrodą, -1 000 000 $
Jak to co, zrobię sobie raj!

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
23-12-2019 09:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Żeby pieniądz nie dzielił trzeba go - uwaga uwaga - d o d r u k o w a ć ! ! !
dobry pomysł W raju byl glodny, szedł do "galeri", brał i jadł.

>>napisz co zrobisz z nagrodą, -1 000 000 $
>Jak to co, zrobię sobie raj!
żebyś nie była zaskoczona, zacznij go sobie wizualizować


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>napisz co zrobisz z nagrodą, -1 000 000 $
>>Jak to co, zrobię sobie raj!
>żebyś nie była zaskoczona, zacznij go sobie wizualizować
Bujam się na hamaku, a ty mnie wachlujesz palmowym liściem i biegasz po napoje.


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
23-12-2019 13:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>napisz co zrobisz z nagrodą, -1 000 000 $
>>>Jak to co, zrobię sobie raj!
>>żebyś nie była zaskoczona, zacznij go sobie wizualizować
>Bujam się na hamaku, a ty mnie wachlujesz palmowym liściem i biegasz po napoje.
problem z wizualizowaniem taki, że się czasami spełnia

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>problem z wizualizowaniem taki, że się czasami spełnia
Skoro czasem, to najpewniej bez związku z wizualizacją.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
23-12-2019 21:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>problem z wizualizowaniem taki, że się czasami spełnia
>Skoro czasem, to najpewniej bez związku z wizualizacją.
mi sie spełnilo marzenie/ wizualizacja z dzieciństwa, doslownie, teraz wiem, że to nie byl najlepszy wybór (dlatego ostrzegam ), ale nie ma co narzekać, nie byl najgorszy.
Twoje marzenie, też sie spełniło (jestem przekonany)

szukanie raju, moim celem
21-12-2019 18:46 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>przyczyną wygnania z raju było wymyślenie przez WAS, kobiety, ogrodnictwa, z niego rolnictwo i ... staliśmy się ciężko pracującymi niewolnikami
>I Ty, Okrągły, przeciwko mnie?
>>>Jeśli nie cywilizacja, to co?
>> zdziczeć? nie da się? to ...chociaż cofnąć się ... dwa kroki
>I po takim zawróceniu w którą stronę się zwrócić? Od nowa dreptać do przodu, czy kontynuować świeżo zainicjowane cofanie?

Ależ Ty piszesz specjalnie trudno. Przecież "Okrągły" chyba nie rozumie, bo dotychczas piszący z tęsknotą za rajem który sobie wydumał, o którym nic nie wie, gdzie wg niego nikt nie chodzi do szkół, pracuje się 2 godz. dziennie i to z przymusu/konieczności, gdzie jedynym zmartwieniem jest tyko jaką dziś dziewczynę wychędożyć, gdzie wszystko co potrzebne spada z nieba bez zamartwiania się, gdzie się tylko leży i głupoty wymyśla, gdzie się staje jednostką zarozumiałą i aspołeczną, nieruchawą i niesprawną, przeżartą ilością kalorii niepotrzebnych, zalany własnym tłuszczem obrzydliwie, stający się karykaturą człowieka z umysłem zapleśniałym od nieróbstwa i brakiem sprawności fizycznej z lenistwa/nieróbstwa, gdzie się po prostu nie rozwija. To jest raj "okrągłego". Nic nie robić, żreć ile można i tylko psuć dziewice. To jest jego filozofia. Nie pasuje do naszych czasów, gdzie trwa cały czas walka o przetrwanie. To są stymulacje napędzające rozwój. Lenistwo i poczucie fałszywego bezpieczeństwa (które ma zapewnić KTO?) nie jest i nie będzie nigdy powodem raju. Baran przypiął się do tego raju na tym forum jakby chciał zaprezentować swoją ciekawą osobowość. Z taką filozofią życia jest po prostu pasożytem niezwykłym i beznadziejnym na lepsze jutro.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
22-12-2019 00:46 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>I po takim zawróceniu w którą stronę się zwrócić? Od nowa dreptać do przodu, czy kontynuować świeżo zainicjowane cofanie?
>Ależ Ty piszesz specjalnie trudno. Przecież "Okrągły" chyba nie rozumie
Dotąd było spoko.

>bo dotychczas piszący z tęsknotą za rajem [...] gdzie się staje jednostką zarozumiałą i aspołeczną, nieruchawą i niesprawną, przeżartą ilością kalorii niepotrzebnych, zalany własnym tłuszczem obrzydliwie, stający się karykaturą człowieka z umysłem zapleśniałym od nieróbstwa i brakiem sprawności fizycznej z lenistwa/nieróbstwa, gdzie się po prostu nie rozwija.
Jakiś czas temu spotkałam się z taką wizją przyszłego społeczeństwa, wg której odsetek pracujących miałby topnieć na rzecz profesji artystycznych; z obserwacji mi wynika, że ku temu idzie. Co wydaje się bliskie okrąglackiemu rajowi i raczej zapewnia rozwój osobowości na najwyższym poziomie.

>Baran przypiął się do tego raju...
I chyba nigdy żadnego chama nie nazwał baranem.


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
22-12-2019 09:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> piszący z tęsknotą za rajem [...]
> spotkałam się z taką wizją społeczeństwa, wg której odsetek pracujących miałby topnieć na rzecz profesji artystycznych; z obserwacji wynika, że ku temu idzie.
obiecali już 100 lat temu, że będziemy niby dziś pracowac po 4 godz/dziennie, jest odwrotnie. Było wielkie oburzenie że wolne niedziele, jak to?
Najmniej pracują Duńczycy, Szwedzi, Niemcy i są jednocześnie najbardziej inowacyjnii. Najwięcej pracują Polacy i Grecy i jesteśmy najmniej inowacyjni. Żeby być Kopernikiem, Einsteinem trzeba nic nie robić (nieabsorbująca fucha w urzędzie patentowym czy w kurii nie zaszkodzi)

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>obiecali już 100 lat temu, że będziemy niby dziś pracowac po 4 godz/dziennie, jest odwrotnie.
W wiejskich gospodarstwach chyba mniej więcej tak jest.

>Najmniej pracują Duńczycy, Szwedzi, Niemcy i są jednocześnie najbardziej inowacyjnii. Najwięcej pracują Polacy i Grecy i jesteśmy najmniej inowacyjni. Żeby być Kopernikiem, Einsteinem trzeba nic nie robić
A jak to zrobić, żeby nic nie robić?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
22-12-2019 11:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Najmniej pracują Duńczycy, Szwedzi, Niemcy i są jednocześnie najbardziej inowacyjnii. Najwięcej pracują Polacy i Grecy i jesteśmy najmniej inowacyjni. Żeby być Kopernikiem, Einsteinem trzeba nic nie robić
>A jak to zrobić, żeby nic nie robić?
aktywności z raju są przyjemne np plotkowanie, opieka /wychowywanie stadne dzieci, zbieranie malin, lapanie ryb, zbieranie jajek kurom, miodu pszczołom, dojenie krów. Stadne życie (zażyła wspólnota) jest przyjemne
w raju umieli leniuchować, my chyba nie umiemy, wpedzono nas w poczucie winy (że niby marnujemy czas? patrz reakcje naszego kolegi na raj

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>patrz reakcje naszego kolegi na raj
Nie na raj, a na Twoje poszukiwania.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
22-12-2019 10:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> "Okrągły" z tęsknotą za rajem który sobie wydumał, gdzie wg niego nikt nie chodzi do szkół,
szkoly są szkodliwym elementem zniewolenia, mój ulubieniec, badacz raju, Bronisław Malinowski światowej sławy badacz nie chodzil do żadnej szkoly, tak samo naj z naj Leonardo da Vinci (jego wszyscy koledzy chodzili)

>pracuje się 2 godz. dziennie
Malinowski nie pracował, dlatego był genialnym. W raju nie pracowali, nakarmienie kur to nie praca a przyjemność, kury są mądre, można z nimi pogadać, ładnie słuchają
>gdzie wszystko co potrzebne spada z nieba
tak jest w istocie, czasem trzeba pójść do krowy, pogadać z nią, żeby dała się wydoić

>bez zamartwiania się,
zamartwianie sie to przyczyna wielu chorób, nieszczęśliwego życia

>gdzie się tylko leży i głupoty wymyśla ... się staje jednostką zarozumiałą i aspołeczną
przecież aktywność na pR wynika z empatii, chcę nieba przychylić, jestem kierunkowskazem raju
>nieruchawą
jestem kierunkowskazem raju, kierunkowskazy nie chodzą
>i niesprawną, przeżartą ilością kalorii niepotrzebnych, zalany własnym tłuszczem obrzydliwie, stający się karykaturą człowieka z umysłem zapleśniałym od nieróbstwa i brakiem sprawności fizycznej z lenistwa/nieróbstwa, gdzie się po prostu nie rozwija. To jest raj "
hmmmm

>Nie pasuje do naszych czasów, gdzie trwa walka o przetrwanie. To są stymulacje napędzające rozwój.
ta niby walka jest z własnym cieniem, opadamy z sil, jesteśmy 100 lat za ...
>Lenistwo
tak jak jest yin i yang, niech będzie na równo, praca i lenistwo, a nie że praca bogiem a lenistwo diablem
>poczucie fałszywego bezpieczeństwa (które ma zapewnić KTO?)
a kto nam zagraża, wilki boją sie czlowieka i nie atakuja, tak samo niedzwiedzie, kto nam zagraża? nawet węży nie mamy

>Baran przypiął się do tego raju na tym forum
barany są ok, ale najbardziej lubie krowy
>Z taką filozofią życia jest po prostu pasożytem niezwykłym

>i beznadziejnym na lepsze jutro.
w świętych księgach jest zapowiedź powrotu raju


szukanie raju, moim celem
Duch Prawdy (14788 punktów)
>nie było małżeństw które ograniczaja swobode kobiet
judaistyczno-chrześcijańska monogamia ogranicza głównie mężczyzn, rekordzistka urodziła 69 dzieci, podczas gdy mężczyzna może spłodzić tysiące

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
20-12-2019 14:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie było małżeństw które ograniczaja swobode kobiet
> rekordzistka urodziła 69 dzieci
zawsze maja pewność, że będą mieć dzieci

>podczas gdy mężczyzna może spłodzić tysiące
znaczy, że tysiące mężczyzn nie spłodzi


szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Na żyznej ziemi w sprzyjającym klimacie plony są dorodne i bez agrotechnicznych sztuczek.

   Ciekawe, jak radzili sobie z chorobami roślin? Być może stosowali już jakieś środki ochrony roślin.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
19-12-2019 09:23 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Na żyznej ziemi w sprzyjającym klimacie plony są dorodne i bez agrotechnicznych sztuczek.
>    Ciekawe, jak radzili sobie z chorobami roślin? Być może stosowali już jakieś środki ochrony roślin.
Może, a np. biblijna Ewa tylko ratowała zakażone drzewko usuwając z niego nadgniłe rajskie jabłuszko:



Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Węże też były inteligentniejsze. Nawet parały się złotnictwem.

   Kontynuując już serio, ciekawi mnie, skąd wysyp w malarstwie siedemnastego wieku tylu owoców i warzyw? Czyżby służyło to reklamie zdolności ogrodniczych Holendrów?

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
19-12-2019 16:36 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>skąd wysyp w malarstwie siedemnastego wieku tylu owoców i warzyw?
Portretów zamożnych też był wysyp, choć nie stanowili większości.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
okragly (21676 punktów)

> Czy współczesne odmiany roślin uprawnych rzeczywiście są lepsze pod tym względem od tych znacznie dawniejszych?
pożywienie wydźwignęło nas na szczyty intelektu (raj) tak współczesne nas z niego zsuwa. Są na to badania, dzieci coraz mniej inteligentne z pożywienia, wody i powietrza. Jajka, mleko, mięso i produkty roślinne wyrastają na jałowej ziemi i my z tego powodu na końcu łańcucha pokarmowego stajemy się jałowi. Współczesny rolnik obsiewa pole i używa tylko nawozu NPK (azot, fosfor, potas) a człowiek składa się z 100 pierwiastków niezbędnych do życia. Rośliny chcą wyciągnąć z ziemi inne pierwiastki i mikroelementy, ale ich tam nie ma, zostały przez lata eksploatacji wyciągnięte przez plony z poprzednich lat i nieuzupełnione. W uproszczeniu, cokolwiek jesz (rośliny, mięso) jesz tylko węgiel, azot, fosfor, potas .Produkty straciły wartości odżywczą Zamiast jednego komunistycznego jabłka (PRL) musisz zjeść wiaderko kapitalistycznych jablek, co powoduje kłopoty dla układu trawiennego i tycie (od nadmiaru cukru) Chorujemy, z powodu wyjałowienia ziemi, brakuje pierwiastków śladowych w pożywieniu. (aminokwasów, witamin i mikroelementów. Ale system ma sie dobrze tzn rolnicy i lekarze

szukanie raju, moim celem
18-12-2019 21:24 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Sam doceniam smak starych odmian owoców. Żeby skosztować, trzeba by mieć, ale stare sady już wycięte. Nowe szybko nie wyrosną.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
18-12-2019 23:56 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>    Sam doceniam smak starych odmian owoców. Żeby skosztować, trzeba by mieć, ale stare sady już wycięte.
U mnie nie wycięte, stare jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie... raj...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>U mnie nie wycięte, stare jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie... raj...

   Antonówki, papierówki, renety, trześnie, morwy, poziomki, maliny, jeżyny, orzechy włoskie, leszczyny, berberysy, bzy... 100 - 200 lat temu wiedzieli, gdzie to nasadzać i jak o to dbać. Dziś tylko wszystko wycinaliby w pień. W ekologii jest regres, a nie postęp!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365