 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-01-2020 14:15 | okragly (21676 punktów) | ekonomia w raju
1 na 1 | raj to ekonomia darów w której więcej dla ciebie oznacza więcej dla mnie, twoje powodzenie oznacza dobre powodzenie także dla mnie, dla wszystkich w stadzie. Bogactwo krąży więc w stadzie bezustannie, dary powracają w nowej formie, której będziemy najbardziej w owym czasie potrzebować. W przeciwieństwie do bezdusznego rynku który wymusza walkę, rywalizację i indywidualizację
Czym jest ekonomia z naszych genów poczeta; -Relacja a nie transakcja. Wartości nie determinuje popyt, podaż czy cena Wynika z relacji także znaczenia tej relacji w stadzie. -Waluta społeczna (wyraża relacje), nie pieniężna Nie da się jej wartości wyrazić za pomocą monet - Majątek wspólny kontra indywidualny Status zdobywali ci, którzy najwięcej dali społeczności a nie ci co zgromadzili
„wartość społeczna” nie polega na tworzeniu bogactwa czy nawet wygodnego życia. W równej mierze polega ona na tworzeniu więzi, dawać sobie nawzajem szczęście i radość. Kolektywne doświadczenia stada niosą „ewidentną wartość społeczną” (rzecz znana, że zamożni nie znoszą sąsiadów)
Dzieki aktywności która nas angażuje nie mamy parcia na konsumpcje, minimalizm wychodzi w raju automatycznie Nie możemy monetyzować życia w raju, ponieważ dzieli ludzi, a poza tym nie jest sprawiedliwe bo jak niby oszacowac prace, że niby dzieło X jest piękniejsze od Y, albo „o ile” mnich Jan jest pobożniejszy od Bogdana | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Raj to gospodarka naturalna. To było i może już nigdy się nie powtórzyć. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > Raj to gospodarka naturalna. tak, ale modny u bogatych trend powrotu do natury? to czemu nie w tym? Rozumiem, bogaci bez pieniędzy tracą przewagę, a do tego to oni nie dopuszczą. Pieniądze dają im poczucie bezpieczenstwa, zawsze można kogoś przekupić, zaplacic za lekarza, opieke. pieniądze (niektórzy sie ślinią na ich widok  jak u psa P) czy przedmioty szczęścia nie dają a relacje, więzi, owszem. dlatego najdłużej żyją i są najszczęśliwsi, biedni w zasoby materialne, pieniężne mieszkancy np Greckiej wyspy ..
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
To nie jest moda, tylko nędza. Po eksmisji i windykacji bogaci lądują w altance na ogródku działkowym. Reszta nie ma do czego wracać, bo natura jest już zamordowana i nigdy nie odrodzi się.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | >To nie jest moda, tylko nędza. proste życie, proste pożywienie, prosty ruch, słonce, woda, proste jest najlepszym > ...natura jest już zamordowana i nigdy nie odrodzi się. w Czarnobylu ladnie sie odradza
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
>proste życie, proste pożywienie, prosty ruch, słonce, woda, proste jest najlepszym
A jak, Twoim zdaniem, wygląda życie pokrzywione?
> w Czarnobylu ladnie sie odradza
Natura się nie odradza, bo już jest zmieniona.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>proste życie, proste pożywienie, prosty ruch, słonce, woda, proste jest najlepszym >A jak, Twoim zdaniem, wygląda życie pokrzywione? przeintelektualizowane! z natłokiem informacji, myśli, czynów, stwarzanie sobie problemów. Proste to np zakwaterowac sie przez miesiac w domku nad woda, nawet zima, lapac ryby, jeść z czarnym chlebem, myśli spokojnie płyna, ogien w kominku >> w Czarnobylu ladnie sie odradza >Natura się nie odradza, bo już jest zmieniona. promieniowaniem nasion zmienia sie ich geny, prowokuje do większej wydajności, ale to praktykują od 60 lat zakłady nasienne
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | | |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> >A jak, Twoim zdaniem, wygląda życie pokrzywione?> przeintelektualizowane! z natłokiem informacji, myśli, czynów, stwarzanie sobie problemów.> Proste to np zakwaterowac sie przez miesiac w domku nad woda, nawet zima, lapac ryby, jeść z czarnym chlebem, myśli spokojnie płyna, ogien w kominkuIdylla - produkt naiwnej wyobraźni mieszczucha. Żaden wieśniak nie zostawi domu bez opieki na tak długo; ryba to nie mięso dla człowieka,; chleba nikt tu nie lubi; po co ci kominek, jak masz kaflową kuchnię?; po co myśleć, jak nie ma nic do roboty? > >Natura się nie odradza, bo już jest zmieniona.> promieniowaniem nasion zmienia sie ich geny, prowokuje do większej wydajności, ale to praktykują od 60 lat zakłady nasiennePromieniowanie zabija, a nie zmienia. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>A jak, Twoim zdaniem, wygląda życie pokrzywione? >> przeintelektualizowane! z natłokiem informacji, myśli, czynów, stwarzanie sobie problemów. >>Proste to np zakwaterowac sie przez miesiac w domku nad woda, nawet zima, lapac ryby, jeść z czarnym chlebem, myśli spokojnie płyna, ogien w kominku >Idylla - produkt naiwnej wyobraźni mieszczucha ... po co myśleć, jak nie ma nic do roboty?
celem osiągnięcie stanu flow, w raju byliśmy zwierzętami a one sa w stanie flow, wtedy mysli i czyny płyna, zgodnie z tym, co ich interesuje co nie sprawia wiekszej trudności, daje poczucie szczęścia Doznają przy tym uniesienia, uskrzydlenie, stan między satysfakcją a euforią, wywołany całkowitym oddaniem się jakiejś czynności. stan umysłu, kiedy ludzie są całkowicie skupieni podczas danego zadania, które wykonywane jest dla czystej przyjemności z samej tej aktywności "niesienie falą" odczuwane podczas zajęć (dla każdego innych) jak ogrodnictwo, lapanie ryb, zabawa z dziećmi, muzykowanie, stolarstwa Flow charakteryzuje się brakiem samoświadomości, utratą poczucia czasu, wolnością od strachu i lęku. W raju Flow był stanem permanentnym, odczuwali podczas tropienia, polowania, wędkowania, chodzenia, zbierania jagód, uprawiania ogródka,
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | | | | |  | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | >ogrodnictwo, lapanie ryb, zabawa z dziećmi, muzykowanie
Z tego piramidy na 1000-lecia nie będzie najwyższej, najpiekniekszej, najpotezniejszej jak władca, pod rzadami którego piramida powstanie.
Jesli masz 2 ręce i siłę, żeby nosić kamienie, nikt Ci nie pozwoli na muzykowanie i zabawę z dziecmi.
|
|
| | | | | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>ogrodnictwo, lapanie ryb, zabawa z dziećmi, muzykowanie >Z tego piramidy na 1000-lecia nie będzie najwyższej, najpiekniekszej, najpotezniejszej jak władca, pod rzadami którego piramida powstanie. to efekt patriarchatu z niego pycha władców, że niby oni bogami - z patriarchatu hierarchia- papież, kardynałowie, biskupi, wiele, wiele posrednich stopni. i na końcu TY, malutka bezrozumna istotka.
>Jesli masz 2 ręce i siłę, żeby nosić kamienie, nikt Ci nie pozwoli na muzykowanie i zabawę z dziecmi. płodząc dzieci jesteś zmuszony oddac je państwu, które je formuje, od żłobka poprzez przedszkole, szkołe - linia produkcyjna jak z brojlerami- wychodzą z tego procesu produkcyjnego gotowi służyć elitom, ich chorym (antyludzkim) ideologiom
szukanie raju, moim celem
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|