Witam,
Ponieważ jest to mój pierwszy wpis to chciałbym się prywitać z Wami. Mam na imię Łukasz i stoję na granicy bycia osobą myślącą racjonalnie a przyznającą sens bezsensownym zwierzeniom. Dzisiejszy wpis dotyczy mianowicie Chico Xavier'a. Osoby będącej otoczoną kultem wśród brazylijskiej społeczności. Obejrzałem film na podstawie jego książki - "Nasz dom" i oczywiście zacząłem grzebać. Natrafiłem na relacje, że wspomniany w filmie Chico był prawdziwą osobą. Wydało mi się to zastanawiające, wszakże film musiał mieć wysoki, jak na Brazylię, budżet. Opowiada też o duchowości jednostki i podążaniu za kompasem moralnym... Z jakimi to ideami nie mogę się nie zgodzić. Czytałem poprzedni wpis na jego temat i oprócz dziwacznych nawiązań do polityki nie nauczył mnie niczego. Chciałbym zapytać, czy moglibyście zapoznać się z tematem i przedstawić swoje rozmyślania na ten temat. Wtedy mógłbym podzielić się swoimi.
Pozdrawiam, ŁK |